Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Areck1 » czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:22

@alfthebest niech się sypie czekam z "koszykiem" ;-)
Spoiler:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: SavAge » czwartek, 1 sierpnia 2019, 13:23

ERD raczej trzeba traktować jako "na farta" może wystrzeli (kiedyś) albo zglebi jak DENT i nic z tego nie będzie. Także nie ma co wchodzić za konkretny $.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 1 sierpnia 2019, 15:32

ustawiłem stop lossy na kilku altach co trzymam już jakiś czas kilka sato poniżej poprzednich dołków. rzeczywiście to co mówił Janusz najwięcej dalszy los naszych gówienek raczej powinien zależeć od tego czy magiczne 10200$ zostanie przebite z przytupem czy też nie. Obecny sell of wygląda naprawdę jak kolejne solidne przygotowanie do następnego dumpu, tym razem jednak może rzeczywiście tego ostatniego już kapitulacyjnego. No bo przepraszam bardzo ilesz kurła można jeszcze spadać? :roll:
Pakując się w takie alty np. w czerwcu, gdzie ceny wydawały się wtedy i tak mega atrakcyjne to i tak ten kto nie ruszał tego bez jakiegoś tradingu/uśredniania jest teraz w mega dupie :D

Jak po tym ewentualnym "ostatecznym" dumpie nie przebijemy poziomów z przed jego spadków tylko znowu będzie kiszka, to za przeproszeniem pierdziulę te alty i tą część co w nich mam niestety będę musiał zaakceptować jako stratę. a dalsze działania podejmował będę dopiero wtedy gdy dostaniemy jakieś fajne potwierdzenie choćby o midtermowej zmianie kierunku. a jeżeli i to się nie stanie to zostawiam to w spokoju na amen dopóki alty nie nauczą się poruszać w innym kierunku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 sierpnia 2019, 15:54

BitJanusz pisze: środa, 31 lipca 2019, 21:18 @Wymazywanie porzuciłeś ALGO całkiem? Moim zdaniem być może szykuje się dobre wejście w ten coin właśnie.
Porzuciłem. Ostatnio jak miałem, to był buy za 1.03$ av, potem obserwowałem spadek ze szpilami aż do 0.8X$ no i wywaliłem na odbiciu za 1$ av. Potem miałem mała próbę zakupu za drobne ale nie szło i wywaliłem tracąc kilka dolarów. Nie wróciłem ale ceny znam. Wiem, że jedzie ostro w dół i potem stoi. Ceny niższe o ok. 50% od mojego ostatniego zakupu i sellu, ale to za bardzo spada i łatwo staje się coraz bardziej shitem. Dlatego odpuszczam, możliwe że pochopnie i po prostu wolę już ryzykować np. na ETH jakie teraz mam. Wolę stracic kilka % na ETH czy innych topowych niż męczyć Algo i tracić/zyskać rząd więcej %. Po prostu za dobrze na tym Algo mi szło i to grając bardzo duża kasą dla mnie, więc jak pojawiły się złe wejścia i dna nie widać i nie widać, odpuściłem.

Miałem 7 lub 8 wejść a tylko 2 ostatnie na małą stratę a reszta dużo większe zyski, więc wydojoną krowę po prostu odpuściłem. Oczywiście wiem, że cycek się znów mlekiem napełnia, ale na crypto różnie to z tym bywa, łatwo spada ilość mleka i popularność danej krowy.

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
ERD też mocno leci i nie wiem, może ciota ze mnie, ale jakoś się ich boję kupować.

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
DjVegas98 pisze: czwartek, 1 sierpnia 2019, 15:32 Pakując się w takie alty np. w czerwcu, gdzie ceny wydawały się wtedy i tak mega atrakcyjne to i tak ten kto nie ruszał tego bez jakiegoś tradingu/uśredniania jest teraz w mega dupie :D
Dlatego najlepiej na shitach tylko spekulować i brać zyski relatywnie szybko jak nie trafiasz na dłuższą pompę, a inwestować na dłużej można albo w BTC albo w topy, albo w nowe, ale bardzo ostrożnie dobierając i dostatecznie dużo o nich wiedząc.

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
A te binancowe IEO czy jakoś tak, one z miejsca są po kilkaset % zysku, więc nawet jak spadają tak jak widzimy często są i tak pow. ceny zakupu IEO więc jak nie dzieje się nic by utrzymywać popyt powyżej tego co oferowały w momencie wyjścia, ciężko by miały wzrastać czy nawet długo stać skoro jest mnóstwo monet z IEO nadal na zysku.

Ludzie chcą by w binancowych shitach był Matic 2.0, ale zapominają, że większość z nich idzie jak Algo (ofc Algo nie było ICO na binance ale na swym blockchainie).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 1 sierpnia 2019, 16:04

@Wymazywanie ja też szcerze mówiąc nie wiem, czy jest sens obecnie łapać nóż na ALGO w wyznaczonej strefie. Bo dobicie do dna kanału samo w sobie nic nie znaczy, przecież taki kanał może być kontynuowany. Również bliskość 1,618 też nie oznacza, że tam musi odbić. Nierzadko przecież widzimy kontynuację do 2,618 lub nawet dalej.



BTW:

Postaram się napisać krótki art o tym, jak zarabiać na bessie altowej na przykładzie shitcoina, np. DLT. Może pomoże w odrabianiu strat :D

LINK - hossa zagrożona. Istnieje szansa na kolejną korektę do ok. 147-167 z przodu. Znów wszystko zależy od BTC. Miejsce na decyzję BTC zbiegło się z miejscem na decyzję LINK.

Obrazek

co ciekawe, identycznie jak w przypadku BTC: przebicie dużego kanału w górę to zwykle ostatni, dramatyczny skup przed poważniejszą korektą. Tutaj widać to dwukrotnie :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: tomaroc » czwartek, 1 sierpnia 2019, 19:19

RVN ~400 sat , zdaje się w dobrym momencie na wejście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » piątek, 2 sierpnia 2019, 08:24

no to mi ALGO wreszcie odpaliło łał :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » piątek, 2 sierpnia 2019, 09:14

@alfthebest
ALGO
Dziwne z takiej ceny to myślałem że będzie tylko spadał i spadał :P
To ma 2,6 miliarda coinów, nie wiem niestety ile jest w obiegu ale jak https://coinmarketcap.com/currencies/algorand/ zaktualizuje ilość w obiegu to wtedy od razu spadnie jak ludzie zobaczą jaki to ma marketcap olbrzymi.
Inaczej to coś musiałoby być w TOP 20 no może jeśli bardzo mało jest w obiegu to TOP 30, przy obecnej cenie za sztukę 70 centów.
Wie ktoś ile jest circulation supply? to zaraz mu obliczymy marketcap.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » piątek, 2 sierpnia 2019, 10:00

zmiękłem i wywaliłem po 802 USDT

Dodano po 19 minutach :
za bardzo nie chce spadać więc wlazłem ponownie zobaczymy czym to się skończy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 2 sierpnia 2019, 10:04

@Rumcajs Któż to mógł wiedzieć, nie ma co załować jeden coin wybił pewno znowu na chwilę o paredziesiąt procent po czym za pewne znowu wróci do czeluści.

Taka dygresja w 2017 zawsze śmiałem się wzrostów jedno/ dwuprocentowych na 24h assetów z normalnych rynków finansowych oglądając sporadycznie w telewizorze jakieś tam tvn biznes czy bloomberga, że to są śmieszne małe zwroty porównując to wtedy w tamtym czasie z całym rynkiem krypto, gdy wtedy wszystko szło do góry po kilkadziesiąt procent tygodniwo, a te nawet najsłabsze małe g*wna w najgorszym wypadku słabiej rosły od innych altów, ale w dalszym ciągu było to ponad 10%.

A obecnie zarabianie na wszystkim poza Bitcoinem jest niesamowicie trudne , oczywiście pomijam swing bo sam czasem wejdę na jakimś wypłaszczu i zgarnę te parę procent choć mógłbym więcej gdybym nie miał tendencji często do wychodzenia zbyt wcześnie, ale tak ogólnie na zasadzie kup i trzymaj ileś tam czasu jak na zwykłych rynkach nie ma na razie nawet mowy i nie wiadomo czy będzie.
A niestety po prostu bardziej preferuję i lubię inwestowanie zamiast tradingu z braku dużej ilości wolnego czasu i nie ukrywam, że takie ciągłe skrobanie jest męczące, ale cóż no w końcu nie ma nic za darmo. ;)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: nahujmito » piątek, 2 sierpnia 2019, 10:48

BitJanusz pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 18:01 Patrzcie jak wam wujek Janusz kanał narysował:

Obrazek

jak od linijki :mrgreen:

jeśli median line wytrzyma, to można wchodzić imo.

@BitJanusz

wprawdzie ja nie wszedłem w Algo , ale naprawdę Wielkie !! chapeau bas !!

powaga !! powinieneś chyba już brać opłaty za swoje analizy altów !!

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » piątek, 2 sierpnia 2019, 11:48

Ten wystrzał Algo to pewnie w związku z tym:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » piątek, 2 sierpnia 2019, 12:28

na ltc chyba dystrybucja halvingu. Chodzi mi po głowie zamiany całego ltc na monero. Komuś jeszcze chodzi po głowie wymiana ltc, jesli tak to na co ? :)
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » piątek, 2 sierpnia 2019, 12:49

ja przepakowałem w algo :) - liczę ze to dopiero połowa pompy

Dodano po 37 sekundach:
@koparki

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
na algo/usdt obroty prawie jak na ltc

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » piątek, 2 sierpnia 2019, 13:05

Na binance pojawił sie WINK za 3-4 satoshi wydaje się być okazją. Choć fakt jest taki, że twórcy wink-a oszukali posiadaczy ANTE .

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
@alfthebest przegapiłem zalążek wybicia , nie obserwowałem. Teraz trzeba szukać wsparcia w okolicach połowy dzisiejszej dziennej świecy
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 62
Rejestracja: 19 maja 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: SavAge » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:27

Niestety przegapiłem wystrzał Algo... wczoraj ok 23 jeszcze szedł w dół i myślałem, że jeszcze chwilę będzie opadał. Rano doznałem szoku :o

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:42

Ciekawe w jakim % wzrost to market buy fundacji pod ten odkup 25m a w jakim % reakcja na news.

Dodano po 6 minutach 14 sekundach:
Jeśli dobrze rozumiem, to refundują im aż 85% z ceny 2.6$, czyli jeśli ktoś korzysta z tego wyjdzie mu, że ma coiny za 0.39$ a nie 2.6$. Te info o refundacji było już wcześniej, ale chyba dawali sobie na to rok czasu. Zgadza się też to, co niektórzy pisali na twiterze, że kupcom po 2.6$ opłaca się wywalić po jakiejkolwiek cenie na spadkach tyle tylko by odkupić taniej skoro tak ostro idzie w dół. Wzrost to na pewno w jakiejś części odkup takich ludzi.
Ale mimo refundacji faktem jest, że zjebali kwestie sposobu sprzedaży ICO i wyceny (aukcja holenderska) i zmarnowali początkowy czas launchu gdzie łatwo o duży hype z miejsca i wzrosty, które produkują rzesze fanów i sympatyków.
Od połowy lipca tego nie grałem ani razu, spadki mnie nie zachęciły, bo to był już spadek na małym vol, głębokość też spadała, nie odbijało mimo spadków. Ładna kumulacja dzisiaj z rana. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:49

BitJanusz pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 09:18 Zakładając, że wyznaczony przeze mnie moment rzeczywiście był kluczowy, można pokusić się o wyznaczenie celu w postaci fib 1,618:

Obrazek

czyli okolice 490 sato.
nie chcę się chwalić no, ale... WHO'S DA MAN? :mrgreen:

Obrazek

:roll: :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: hazi » sobota, 3 sierpnia 2019, 08:31

Nie wiem czy zauwazyliscie ale pompiarze siedza na huobi global i pompuja te tokeny co maja niska wartosc.Ja kupilem te scamy jakos dwa tygodnie temu.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » niedziela, 4 sierpnia 2019, 06:38

@BitJanusz
Podejrzewam że gdyby nie ten news z odkupem 25m, to tak ostrego wybicia a raczej pompy by nie było i nadal pełzałoby w przedziale 51-53c, o ile jeszcze bardziej by nie spadało przez ostatnie wzrosty bita, podobnie jak obecnie ERD które pod dość ostrych zjazdach nadal pełza w okolicach 25-27 sato i póki co jakiegoś znaczącego odbicia nadal nie widać. Swoją drogą dobrze że w porę zdążyłem wyskoczyć(kupiłem na 43, sprzedałem 39)także strata mało odczuwalna, szczególnie że nie grałem jakimś specjalnie dużym kapitałem. Obecnie zastanawiam się nad odkupieniem z nadzieją na odbicie tak chociaż do 30-35, ale to też jeszcze może być dość ryzykowne, bo przez bita może nadal pogłębiać doły i do tego może być jeszcze sporo graczy którzy nakupowali tego mnóstwo na launchpadzie za 0.0006$ więc jeśli nadal trzymają, to mogą jeszcze zrzucać na fajnym zysku. Algo trochę już odpompowało, więc myślę nad wejściem i ustawieniem targetu w okolice dolca, ale tu chyba też jeszcze dość duże ryzyko bo przez fluktuacje bita znów może ostro przyhamować czy nawet nadal spadać

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości