Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:18

Majkos pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 10:42Podbijam pytanie, chyba ze się obraziłeś na cos.
już pisałem w temacie wiele razy:

https://www.lookintobitcoin.com/charts/mvrv-zscore/
https://www.lookintobitcoin.com/charts/ ... indicator/
i moje własne ale one są jeszcze w testach ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bartek1 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:23

nie był bym taki pewny jak długo potrwa hossa wystarczy jakas wyprzedaz na bitcoinie i alty polecą o kilka dziesiąt procent

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:26

Dlatego najlepszą strategią na spuchniętym wszystkim jest poustawiać się na topowych gainerach o 20-30% od obecnych poziomów, kupić dip i wypchnąć za 10-15% (wersja bezpieczna) lub holdować do kolejnej topki (bardzo zyskowne, ale ryzykowne).

ps. wymaga bota.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:30 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bartek1 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:29

bardzo dobry komentarz a co do tych trzech projektów w co byscie zainwestowali omg zcash dash

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: matheo » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:33

co sadzicie o eth ? nie ukrywam, ze liczylem na wieksze wybicie po przebiciu ATH i 2000$ zrobimy z palcem w tylku , ale mam takie teraz "na dwoje babka wrozyla" w glowie.
1w ETH/BTC fajny test ostatniego wsparcia. https://www.tradingview.com/x/aIwOKhJK/
znowu 1w USDT/BTC wydaje sie po wolumenie jakby tracil impet i RSI przegrzane. https://www.tradingview.com/x/dgV8ejzS/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:34 przez matheo, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dix22 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:34

MBL z powrotem odkupiony. :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 46
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Felix.Coinrad » poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:40

@@Bartek1 zcash i dash dopiero odbiły się od swoich wydaje się silnych oporów. Jeśli dopiero zaczynasz z krypciochami to na Twoim miejscu wstrzymałbym się z zakupami chociaż do jutra.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: leszek555 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 12:25

BCH, DOT i LINK, typy na ten tydzien 8-)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bartek1 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 13:37

Felix.Coinrad w krypto siedze juz ponad rok wczoraj sie uwolnilem z tenxpay moja przygoda zaczeła sie od 0,2btc w tydzien na bitmexie zrobilem z tego razem 0,9 poczym opusciła mnie passa 0,2 przegrałem i mówie starczy za te 0,7 kupiłem game potem wyszlem z tego przy 80 procentowym zarobku i weszłem w nieszczęsnego albo szczęsnego zalezy jak kto patrzy bo mi dał zarobic niecałe 600% jak porównam sobie etherium to w tamtym czasie miałem do kupienia po 170 dol. 1000% wzrostu a miałem je przed tenxpay przez tydzień, i niewiem czy realizowac zyski czy spróbowac robic na altach po 10 20%

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: noob_biznesu » poniedziałek, 15 lutego 2021, 14:10

@Bartek1 Ale Bartek wejście na forum zrobiłeś, chętnie poczytam opowieści rekina biznesu, który w tydzień zarobił 700tys zł, startując z 30tys, pozdrówki

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bartek1 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 14:26

ponad rok to mi zajeło a te kwoty nawet jak bym przyjoł 30 tys to by wyszło 300 a nie 700 gdzie tu matematyka, mniejszą kwotom zacząlem wiec o 300 to nawet moge pomarzyc

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: noob_biznesu » poniedziałek, 15 lutego 2021, 14:32

@Bartek1 Ok, dzięki za info, życzę powodzenia w dalszych podbojach rynku, pozdrówki 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 14:35

matheo pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 11:33co sadzicie o eth ? nie ukrywam, ze liczylem na wieksze wybicie po przebiciu ATH i 2000$ zrobimy z palcem w tylku , ale mam takie teraz "na dwoje babka wrozyla" w glowie.
Wycena $ETH to jest naprawdę temat rzeka, na prostą logikę to jest mega niedowartościowanie biorąc pod uwagę co stoi za tą technologią oraz ile Etheru jest zablokowanego, czy to w liquidity pool'ach (czasami nawet na zawsze), czy w protokołach, czy w chociażby ETH 2.0 stakingu, udział ETH w IDO czy prywatnych sprzedażach.
Jednak z drugiej strony jest zaszyta inflacja, która sama w sobie ma procent wyższy od tej na $BTC oraz opłaty w sieci idące do górników (ostatnio może przez godzinę czy dwie wycena gas'u była poniżej 100gwei) a ubierając to w liczby, które są łatwe dla umysłu jest to około $46m dziennie potencjalnej siły sprzedażowej, która prawdopodobnie akceleruje potencjalne spadki na rynku i zaniża wycenę do $BTC jeszcze bardziej.

Wprowadzenie protokołu EIP 1559 jest bardzo kluczowe z wielu względów, a górnicy walczący o zatrzymanie jego wprowadzenia inicjatywą "STOP EIP 1559" tylko dokładają niepewności i niechęć odnośnie zakupu samego Etheru, bo jeśli projekty na ETH mają całkiem dobre price action mimo opłat w sieci, a ETH idzie do góry, ale jakby na siłę, to według mnie coś jest bardzo negatywną rzeczą.

Dlaczego EIP 1559 jest tak kluczowym protokołem?
- obniżenie opłat sieci przez cap'a przy jednoczesnym możliwym tip'owaniu górników jeśli chcemy wykonanać szybciej transakcję
- palenie opłat za transakcję (przy obecniej ekonomii będzie to przekładać się na ogólną deflację ~3% w ujęciu rocznym)
- prawodpodobnie brak możliwości exploit'owania opłat za transakcję tak jak to się dzieje w wypadku $CHI token'u

Mimo tego, że sam Vitalik powiedział, iż zamierza nawet w ETH 2.0 wprowadzić nieograniczoną ilość Etheru, nie tak jak w wypadku $BTC, gdzie mamy ograniczoną ilość 21mln wraz z ostatnim wykopanym blokiem, który ma przypisaną wartość pochodzą tylko z inflacji, to EIP 1559 ze względu na palenie opłat jest ważniejszy niż się wszystkim wydaje. Dlaczego? Jeżeli sieć będzie używana, to jest duża szansa na naturalną deflację Etheru mimo nagród za blok (bez uwzględnienia tip'ów) i wraz z tym jest jednocześnie duża szansa na flip w market cap'ie Bitcoina, dlatego że mimo nazwnictwa Bitcoina jako Sov, a Ethereum jako superkomputera, to w takim wypadku Ethereum wypada lepiej jako Sov przy swojej naturalnej deflacji (w wypadku użytkowania sieci).

Co do wykresu ETHBTC, to na wykresach 1D/3D/1W widać duży cylider akumulacyjny, może niepewność odnośnie $ETH paradoksalnie bardziej pomoże, niż przeszkodzi w jego realizacji.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 13 lutego 2021
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bartek1 » poniedziałek, 15 lutego 2021, 14:38

noob_biznesu równiez zycze powodzenia Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: riDERQs » poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:04

Bartek1 pisze:ponad rok to mi zajeło a te kwoty nawet jak bym przyjoł 30 tys to by wyszło 300 a nie 700 gdzie tu matematyka, mniejszą kwotom zacząlem wiec o 300 to nawet moge pomarzyc
Przyjął. Kwotą. Kropka. Przecinek.

Proszę, nie kaleczmy naszego języka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:45

Wielotygodniowe skupy przynoszą plony :D Warto akumulować i uśredniać po dużych spadkach na longterm :D Think big, think crypto :D Target 1-10$ :D

anagamidev pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 09:17 HIVE/USDT :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:52 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: japu » poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:48

@anagamidev No super super ;) Gratuluje! Myśle, że w końcu powinieneś ulec namowom i założyć wątek, w którym będziesz pisał w co wszedłeś, po ile i kiedy wyskoczyłeś, żeby można było jakoś odnieść to do wykresów z "cyk, +60%" :) Mnie np. interesowałby ten wątek zwłaszcza na bessie bo zawsze mam tam problem z rozgrywaniem czegokolwiek...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:58

@japu no wstawiam analizy, przecież nie na żary :D A wchodzę za od 1k$ do 200k$, różnorako poza tym w tracie takiego wzrostu też tam realizuję zyski, uśredniam, aczkolwiek na takich pompach jest to kontrproduktywne zwykle(dlatego zalecałem uśrednianie i akumulację przez ostatnie dwaj/trzy lata, bo na bessie ma to sens), ale cóż zysk to zysk :D

Hossę na HIVE uważam za rozpoczętą, buy buy buy :D

Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 13 września 2019, 20:21 Kupiłem na 10PLN xxk Lisków, Lisk wtedy odbił do 20PLN i sądziłem, że to już koniec bessy, sprzedałem połowę, ale tam mogła być też formacja do 30PLN z tego co pamiętam :D Więc nie chciałem się wyprzedać, a 10PLN czyli ponad 90% spadku od szczytu wydawało się pewniakiem :D Później niestety spadło i znowu odkupiłem na 10PLN :D Liczyłem na double bottom, ale zjechało niżej i dokupiłem drugie tyle :D No i później znowu gdzieś z połowę sprzedałem najpierw na odbiciu na 6PLN, a później na 9PLN, chociaż też nie all out, bo ciągle mam wrażenie, że jesteśmy na jakimś beartrap'ie ogromnym, tak samo jak była ta nicka na BTC po spadku z 6k$ do 3k$, to mi się wydaje, że tutaj podobnie jak wyjdziemy stąd to będzie to niecka od 10PLN do 4PLN :D Jak spadnie niżej, no to dokupię :D Poza tym w międzyczasie też jakieś mniejsze trade'y robiłem, ale to nie będę wypisywał, powoli powoli uśredniło się :D Zauważ, że ja tutaj cały czas widzę okazję jako kupowanie na promocji :D Teraz możesz mądrować po fakcie, ale to nie Ty grasz i nie Ty podejmujesz decyzje za mnie :D Bo np. jakby Lisk faktycznie poszedł do góry, to siedziałbyś cicho jak truś, tak samo jak zapomniałeś jak pisałem, żeby nie panikować i akumulować sobie spokojnie BTC przez cały rok, a Ty ciągle wszystkich ostrzegasz nie wiem przed czym, tym bardziej jeśli chodzi o BTC :D I taki właśnie z Ciebie człowiek, żal ogólnie :D Wstyd :D Jak dla mnie to momentami jesteś gorszy od tych wszystkich naganiaczy, bo po takich spadkach to wiesz, że ciężko będzie stracić w dłuższym terminie :D Zabawne jest to, że jak grałeś na ALGO to co drugi post w innym wątku to był Twój :D Fałsz :D

Poza tym podobną strategię stosowałem na STEEM w 2016/2017 roku, w ogóle byłem zielony jeśli chodzi o grę, skupowałem skrupulatnie aż do dołka od 1-2$ po bańce na 5$, więc wydawało mi się rozsądne po 50% przecenie :D Na koniec chyba jak był po 0.17$, dev STEEM ogłosił, że porzuca projekt i cena spadła jeszcze 50%, na 0.07$, mega przecena, ale jak sobie pomyślałem, jakie to tanie i ile bym mógł mieć teraz to byłem lekko zły :D Z drugiej strony cały czas tych coin'ów przybywało, cena się uśredniała mocno i sobie cały czas myślałem, że jak to wróci chociaż do 1$ to będzie kupa kasy i odzyskam swoje BTC, więc byłem w sumie zadowolony :D W ogóle to cały czas miałem wrażenie, że ile bym nie dokupił to ciągle spadało, tak jakby ktoś specjalnie tą cenę mi obniżał, może to faktycznie był jakiś bot :D W sumie teraz też nie ma ludu na giełdzie :D No, ale w końcu odbiło, udało się prawie 100k STEEM'a zakumulować i później po roku wrócił na cenę 5$ i chyba wbił 7$ :D Dlatego właśnie to sprawia, że widzę teraz okazję, wtedy też nikt nie dawał żadnych szans, wszyscy spisywali ten projekt na straty, ale przecież steemit.com cały czas funkcjonował, mnóstwo osób korzystało i wstawiało posty :D Tak samo widzę to na Lisk, widzę, że działają dev'owie, że commit'ują, więc chyba nie robią tego dla zabawy nie wiem :D Ogólnie przez to doświadczenie wiem mniej więcej jak inne osoby mogą teraz widzieć rynek i jak grać kiedy ja jeszcze nie czaiłem bazy :D Zatem trzymam emocje na wodzy i wiem, że ryzyko może się opłacić jeśli chodzi o różnego rodzaju shit'y :D

Obrazek
Tutaj mniej więcej jak wygląda moja strategia inwestowania i podejście do rynku :D Promocja trwa, hossa się rozkręca :D Nie wypadnijcie z pociągu zbyt wcześnie, i trzymajcie te 10% coin'ów longtermowo bezwzględnie :D Koniec hossy postram się ogłosić :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lutego 2021, 16:15 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: japu » poniedziałek, 15 lutego 2021, 16:09

anagamidev pisze: poniedziałek, 15 lutego 2021, 15:58A wchodzę za od 1k$ do 200k$
Nie chodziło mi ile kasy inwestujesz tylko po jakich cenach na przykład wchodzisz :) Niemniej wydaje się mało prawdopodobne, żebyś inwestował we wszystkie krypto na rynku a jak tylko jakaś zrobi pompke to piszesz, że warto było akumulować :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 15 lutego 2021, 16:13

@japu cena nie ma znaczenia, bo wszystko jest i tak na promocji jeszcze długoterminowo :D A na wykres widać mniej więcej moje target, więc zanim target nie zostanie osiągnięty to wszystko poniżej 5-10% targetu to promocja jak dla mnie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pan Inwestor i 20 gości