Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 24 czerwca 2020, 14:42

@emescool no ale jedno dobre wejscie all in i odrobie się co nie , a jak się skończy to się wejdzie nowym :D
ale macie racje Panowie na początku czerwca grałem mądrze teraz gram emocjami i 7 k juz w plecy jestem masakra dlatego poluje na jakies dobre wejscie 20 % zeby odrobić

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 24 czerwca 2020, 15:04

vasiliew23 pisze: środa, 24 czerwca 2020, 14:42ale jedno dobre wejscie all in i odrobie się co nie
pomyśl co będzie przy jednym złym....
ja jednego nie rozumiem...jak zacząłem "tradować" - to jednak kupiłem kilka książek i liznąłem choć w podstawowym stopniu temat....
zawsze miałem metodyczne podejście do wszystkiego czym się na poważniej zajmowałem....i na początek testowałem na małych kwotach, uczyłem się...nie rozumiem, jak można ot tak być tyle do tyłu...mam jedno wytłumaczenie - społeczeństwo jest coraz bogatsze i takie kwoty nie robią już na wielu wiekszego wrażenia ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Berylo » środa, 24 czerwca 2020, 15:28

@vasiliew23
Skoro potrzebujesz 20% żeby odrobić 7k to znaczy, że wrzuciłeś 42k kapitału. Sporo jak na osobę początkującą :D

Trzymam kciuki żeby ci się fartnęło, chociaż trading nie na tym polega.

Ja wrzuciłem jakieś 8k stopniowo, a w temacie jestem od 2017 roku. Mimo, że nie zajmuje się tym jakoś aktywnie to się dokształcam. Nie traduje dziennie, bo nie umiem i nie mam na to czasu. Zapakowałem się w parę ciekawszych moim zdaniem altów (czasem na dźwigni x5) i czekam na bull run.

Może i ty spróbujesz w ten sposób, zamiast losowo skakać po altach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 24 czerwca 2020, 16:43

vasiliew23 pisze: środa, 24 czerwca 2020, 14:42no ale jedno dobre wejscie all in i odrobie się co nie


nie żebym się czepiał ale takie zdania wygłaszają nałogowi hazardziści ;)

wg mnie lepiej dla nowej osoby w tradowaniu krypto jest nastawić się na czas 2 tygodnie - 1 miesiąc+ tak nawet do pół roku i wkupić dobre i nienapompowane coiny po zrobionym własnym riserczu z innych tematów z coinami z dobrymi fundamentami, niektore alty w ciągu ostatniego miesiaca wzrosły już o 100% i zamiast skakać z jednego coina na inny i tracić za każdym razem po pare-parenascie % to lepiej poczekać w jakimś (skrót myślowy - nigdy w jednym "all in", dywersyfikacja musi być) ten 1-2 miesiace i wyjąć w dobrym momencie takie +50% czy wiecej jak się dobrze trafi, w kilka dni to mało które coiny zrobią +100% a trafienie takich jest bardzo ciężkie, nie mozesz co chwile dzień w dzień wchodzić i wychodzić z różnych coinów (jak nie jestes imba prosem traderem) bo ktoś dał wykres jakiegoś coina co MOŻE coś na nim być ale przeciez nie musi, bo się wyzerujesz takim skakaniem nawet jesli to będzie wychodzenie stop losami na niskich % to pare takich stop losów pod rząd i masz już np -25% kapitału. Wg mnie brakuje Ci cierpliwości i jesteś chodzącym chaosem :)
Bez obrazy daytradują głownie bardzo doświadczeni gracze a inni są tzw dawcami kapitału. Zeby nie było że się wymądrzam to ja się powtórze że ja nie daytraduje bo mi nie wychodziło zwykle a ten temat czytam głownie z ciekawości, ja nawet niemam wolnego kapitału na daytrading all mam zapakowane w rózne coiny jedynie czasem jak już muszę czy chce jakiś zysk zrealizowac to część z nich sprzedaje lub jak widze że fundamentalnie coin idzie w kierunku zgona ;)
Moze więcej czasu poświęć coinom z dobrymi fundamentami da się tu na forum w innych tematach coś znaleśc chociaż ostatnio mało kto podaje jakieś ciekawe nowe porojekty , zwykle z małym marketcapem i przed dużymi listingami na giełdach na takich można najwiecej zarobić, jeśli wyjdzie ofc, ja wole już taki gambling (hazard) niż na szybkiego daytrading który mi nie wychodził bo nie mogłem siedzieć przy kompie cały dzień też lub po prostu co jakiś ruch bita to wywalało stop losy.

Edit: Ale styl handlowania zależy też mocno od charakteru osoby, niektórzy lubią daytrading czy tam nawet taki krótki na max kilka dni a inni wolą kupić i czekać nawet pare miesięcy, jak "musisz" daytradować to niestety taką AT i wykresu powinieneś mieć obcykane dobrze, nie da się na dłuższy czas wchodzić pod posty-wykresy innych osób (które nie piszą co 10 minut co w każdym momencie zrobili) bo czasami trzeba wiedzieć co robic jak się sytuacja zmienia zwlaszcza na niektorzyść każdy wtedy ratuje kase a nie idzie pisać gdzieś na forum że trzeba sprzedawać :)
Ostatnio zmieniony środa, 24 czerwca 2020, 16:52 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Berylo » środa, 24 czerwca 2020, 16:47

jak jesteśmy przy ciekawych coinach to warto zobaczyć Velas. Co myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 24 czerwca 2020, 16:54

@Berylo

Velas nie ma (jeszcze) na Binance, z tego co widze tutaj analiuzuje się coiny z Binance bo większośc osób tam na altach gra.
Ale offtopując ja mam jak najlepsze zdanie w końcu dostałęm duża ilość z airdropu potem to stakowałem na duży % rocznie i potem z 2 centów cena wzrosła do obecnych prawie 9 centów więc nie narzekam ;) (pół żartem pół serio bo czy obecna cena jest "dobra" lub czy warto teraz kupować bo AT czy cośtam to niemam pojęcia ja to holduje bo było za darmo i rośnie to czemu mam nie trzymać dalej).

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 24 czerwca 2020, 17:06

kumam wiem że odwaliłem kaszane ale na poczatku straciłem 1000 potem chcialem sie szybko odegrać zaś straciłem i teraz juz jestem tyle w plery ostatni raz wbiłem na górce bo potem nie zdążę sprzedać i jest lipa ale ten LTO na bank odbije bo jest na nim wydarzenie odrobie straty i zaczynam grać mądrze

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 24 czerwca 2020, 17:13

vasiliew23 pisze: środa, 24 czerwca 2020, 17:06ale ten LTO na bank odbije bo jest na nim wydarzenie odrobie straty i zaczynam grać mądrze
cienko to widzę...nie czekaj, zacznij mądrze już teraz...

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 24 czerwca 2020, 17:16

no ale na LTO 30 czerwca są wydarzenia więc powinno coś ruszyć 

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 24 czerwca 2020, 17:23

@vasiliew23

spróbuj może wychodzić na plus pierw w cyklach kupno-sprzedaz kilkunastudniowych pamietając ceny za ile co kupowałeś i się ucząc po drodze co i jak, mając na uwadze że jak bit spada nagle to alty też spadają i zwykle mocniej niż btc i jednocześnie jak btc szybko w góre to alty też spadają bo ludzie selują żeby miec btc bo może to już moon nadchodzi i cena 20 k zara bedzie :)
A jak będzie Ci szło to zmniejszaj ilosc dni w cyklu kupno-sprzedaż aż dojdziesz do jakiejś optymalnej dla siebie ilości dni, no chyba że masz tyle czasu żeby warować przy kompie po 15 godzin na dobe ale lepiej pierw sie uczyć na większych przedziałach czasowych niż 1-2 dni ;)

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
Obecnie w odroznieniu od 3 lat temu często "wydarzenia" w jakimś coinach są po prostu ignorowane, bardziej jest wazne co bit robi czy spada czy rosnie niz że w coinie X costam się stało, niestety mniej osob traduje niż 3 lata temu na bance że każdy news wywoływał nieraz szalone pompy po kilkadziesiąt %. Teraz tak nie ma lub jets wrecz odrotnie ze sprzedaż się rozpoczyna już na plotce o tym newsie a na newsie to już jest dump wręcz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 24 czerwca 2020, 18:12

@vasiliew23

teraz jesteś 7k w plecy, ale jeśli nie odstawisz emocji, to będziesz 20k w plecy. Nie bądź dawcą kapitału dla innych.

Polecam naukę podstaw TA i do czasu ogarnięcia swojego stylu gry - mniejsze kwoty. Na odegranie się przyjdzie czas, jak konsekwentnie będziesz umiał zarabiać grając za 1000 zł.

Zamiast odgrywania się polecam dzień-dwa przerwy i powrót z chłodną głową.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 24 czerwca 2020, 18:29

Panowie dzieki za wsparcie kurde nie wiem co mi się stało na początku czerwca grałem tak mądrze same profity leciały a teraz nic nie zarobiłem przez tydzien i wbijałem na górach masakra

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 24 czerwca 2020, 18:38

@vasiliew23

Pomocne okazuje się często prowadzenie dzienniczka.

Jeśli trejd był niewypałem - zapisz, czemu. "wszedłem na górce" "złapałem spadający nóż" "źle oznaczyłem figurę" "przesadziłem z zasięgiem" etc. Po kilkunastu/kilkudziesięciu może się okazać, że znajdziesz winowajcę.

Jeśli sprzedałeś w panice, a kurs odbił - napisz, czy i ile % do dołka pozostało, gdy sprzedałeś. Za takie trejdy odpowiadają wyłącznie emocje. Zaznaczaj, czy sprzedaż była techniczna, czy emocjonalna (a może "na wyczucie") ? Technikę można poprawić, emocje należy schować do kieszni, wyczucie z czasem przyjdzie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emescool » środa, 24 czerwca 2020, 18:43

@vasiliew23 ciezko było nie grać "mądrze" jak dosłownie WSZYSTKO rosło. Proponuję pogodzić się ze stratą, wypłacić $ i zapomnieć.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 24 czerwca 2020, 18:55

BitJanusz pisze: środa, 24 czerwca 2020, 18:38Pomocne okazuje się często prowadzenie dzienniczka.
Moim zdaniem to podstawa!!!! - trzeba prowadzić notatki. Wtedy dokładnie się wiele, ile się zarobiło/straciło na konkretnej pozycji, zna się dokładnie stan budżetu....

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Xarimar » środa, 24 czerwca 2020, 19:13

A odnośnie realizacji zysków jakie macie swoje patenty chodzi mi o:
kupiłeś jakiegoś alta za 10k ugrałeś 10% i zarobiłeś 1k.

Wypłacacie od razu jakaś dana cześć profitu załóżmy 30% czyli 300zł, czy zbieracie profit cały miesiąc i dopiero wypłacacie dany % zysków?
Ja osobiście mam wielki problem (ze sobą) a mianowicie rzadko kiedy realizuje zyski tzn. wypłacam... i robi sie z tego błędne koło bo tutaj coś zarobie tutaj zaraz stracę i wychodzi ze obracam kasą a nic z tego nie mam.
Chętnie posłucham starych wyjadaczy.

@BitJanusz a myślisz że dobra opcja będzie zamiana cześci profitu załóżmy 30% na jakieś USDC cos a'la stablecoin i po prostu nie ruszanie tego, tylko w celu wypłaty zysku. Masz może gdzieś pod ręka post w którym jest jasno opisane opodatkowanie bez zbędnego pitolenia?
Ostatnio zmieniony środa, 24 czerwca 2020, 20:09 przez Xarimar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 24 czerwca 2020, 20:04

@Xarimar

Częste przelewanie przy obecnej sytuacji podatkowej jest upierdliwe. Lepiej rzadziej zamieniać na FIAT, wtedy łatwiejsze rozliczenie wychodzi.

@Berylo long term to nie ten temat ;) zobacz ten o inwestowaniu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 24 czerwca 2020, 20:10

@BitJanusz Co jest grane z linkiem skupują go za btc ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 24 czerwca 2020, 20:18

@vasiliew23 LINK pewnie pójdzie na nowe ATH. Wyszedł górą z olbrzymiego trójkata.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 24 czerwca 2020, 20:36

oki dzieki wbiłem odrobie w końcu straty grube bitki tam lecą :D :D :D
ciekawe jaka linia zasięgu jest możliwa

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości