Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » środa, 27 maja 2020, 13:10

APPC/BTC, 4h, RSI się schłodziło odrobinkę :D


Tutaj także :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » środa, 27 maja 2020, 13:54

@anagamidev
Siedzisz dalej w tnt ?

Ja się boję że nie zdążę się załadować ale na razie jeszcze chwilke poczekam :D
Ostatnio zmieniony środa, 27 maja 2020, 14:36 przez vasiliew23, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » środa, 27 maja 2020, 14:22

U mnie od 13 na wabi siedzę i chyba posiedzę z 2-3 dni. Chyba że sytuacja mnie zmusi do ewakuacji :mrgreen:

Tnt korci wejść....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » środa, 27 maja 2020, 14:25

@BitJanusz Ja wczoraj niestety całe po południe i wieczór przespałem na APPC, bo męczyłem projekt na studia.
Zapewne walnąłbym jakiegoś machlojka znowu,
ale generalnie przychodzi już u mnie taka pora, że zastanawiam się czy nie pierdzielnąć w końcu tym i przestać handlować na APPC, dopóki nie oddam go przynajmniej za te 1200 albo 1500.
Wystarczająco natrzaskałem coinów od sierpnia 2019, że nie zaboli mnie stop loss poniżej dołka.
Tyle naprawdę konkretnych gówien wywaliło ostatnimi czasy 300-1000%, że cierpliwie czekając może w końcu się doczekam. Oczywiście, żeby synapsy nie oburmały to jakaś tam częścią swinguje na innych altach jak jest okazja.
Ale nie ukrywam, że leniwy jestem i czasem jest to <10 trade'ów na kwartał. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 27 maja 2020, 16:04

@DjVegas98

Czy ja wiem? Ja znów zgarnąłem 10% na APPC. Może nie był to all-in, ale w sumie easy money. Myślałem że jednak podbiją na koniec dzidę, ale wyszło inaczej. Plus 10% na MATIC z uwagi na pompę z newsem, 12% na NAS przy podbiciu do 411 sato... etc. Nie grałem all in bo czekałem na taki dzień jak dziś, wiedziałem, że i tak przyjdzie.

zasadnicze pytanie, czy będzie na bitku kontynuwacja do oczekuwanych 10,5k$ minimum, czy też zaraz się rozwieje sytuacja i wrócimy do moona altów. Jak zawsze - NIE WIADOMO i jest to trochę hazard. bitek złamał trend spadkowy od 9.9k więc póki co bym się wstrzymał chociaż do jutra :mrgreen: kupiłem tylko trochę WRX bo spadło gwałtownie prosto w rozłożoną sieć, buy 1527 i zobaczymy, czy zrobi przewidziane 2000 sato, czy rypnie pod 1300 na twardy i bolesny SL.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: frc991 » środa, 27 maja 2020, 17:22

frc991 pisze: czwartek, 21 maja 2020, 14:03
frc991 pisze: wtorek, 12 maja 2020, 18:59ENJ zwraca moją uwagę. Jeśli wybiją HH (obecnie 2094mBTC) to i 3k mnie nie zdziwi. Jeśli na USDT też podciągną HH (0.166) to wydaje się być potwierdzeniem.
Wydaje się, że próbują dziś drugi raz. Lokalny HH (ENJ/BTC)
Zaliczone.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » środa, 27 maja 2020, 17:26

@BitJanusz No jak przebije 10,5k to raczej nowa bania i alty w początkowym okresie powinny dostać wtedy brzeszczotem po jajcach. :mrgreen:
Esentpi jak będzie w następnych tygodniach rypać powyżej 3 tysięcy punktów, jadąc po nowe szczyty, to nie widzę problemu na zrobienie 5 tki na BTC z mega kanału fibo.
W każdym razie może być mega ciekawie bo w zasadzie cały czas od 20k była bessa i alty jak się zachowywały każdy zdążył przywyknąć.
Jestem niezmiernie ciekaw czy na hossie długoterminowo dobre alty będą rosły w górę, czy nadal to samo co do tej pory.
Ja mimo mojego mieszanego stylu gry wolałbym jednak trzymać niż handlować, bo mniej pracy. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 27 maja 2020, 17:39

DjVegas98 pisze: środa, 27 maja 2020, 17:26Jestem niezmiernie ciekaw czy na hossie długoterminowo dobre alty będą rosły w górę, czy nadal to samo co do tej pory.
Zakładam, że będą różne fazy wzrost-boczniak-spadek. Ale obecnie mieliśmy próbkę sentymentu i widać, że wzrost o kilkaset $ BTC nadal oznacza gwałtowny spadek altów, więc nie nastawiam się na cuda.

przebicie 10,5k może równie dobrze skończyć się na linii prowadzonej po wierzchołkach 20k i 14k (w logu 11,3k) i nawet nie domknąć luki na 11,8k tak jak prap0n napisał. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, że przecież miało być ATH i lambo.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BobekBTC » środa, 27 maja 2020, 18:30

Cześć, mam pytanie. Tradujecie alty z btc czy usdt? Zamierzam wejść małym kapitałem w trading altów. Planuje skupić się na RSI (coś al'a podejście @anagamidev ). Kupno w okolicach RSI 40, Sell ponad 70-80.
pozdro!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » środa, 27 maja 2020, 18:59

@BobekBTC jak już chcesz na rsi patrzeć to 40 na wchodzenie to już dla mnie za późno :mrgreen: no chyba że po spadku. W sumie zależy też od interwału bo na 1D może pokazywać ci 80 a na 1h pokaże Ci 50-60..
Rsi 40 to tak naprawdę uj wie co to tak jakbyś rzucał moneta i liczył na fart :mrgreen:

Dodano po 12 minutach 33 sekundach:
@anagamidev możesz o tym rsi wspomnieć na jaki interwał najlepiej patrzeć?

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BobekBTC » środa, 27 maja 2020, 19:18

@Dovakhiin RSI dzienne ;) zauważyłem że na przestrzeni np miesiąca, niskie RSI to także niska cena na przełomie tego czasu.
Łopatologicznie: Planuje kupić nisko (niskie RSI) i sprzedać aż cena będzie dla mnie okej + RSI na dosyć wysokim poziomie. Wiadomo, nie przewidzi się ile to potrwa, ale to i tak lepsze niż trzymanie pieniędzy na koncie ;) . Nawet zysk 10% w przeciągu miesiąca to nadal jest to zysk. Powoli czerpać małą łyżeczką.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » środa, 27 maja 2020, 19:36

@BobekBTC owszem zgoda.. tylko hmm niektóre alty mają spadki przy 80-90 a inne np 60-70, to jak to nazwać? Przystankiem na dziennej i pilnować 1w wtedy? Sorki za pytania ale rsi dla mnie mało znaczyło.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BobekBTC » środa, 27 maja 2020, 21:15

@Dovakhiin
Tutaj bardziej chodzi o to żeby wyczuć moment. Patrzysz na % ile wzrosło i podejmujesz dezycję czy wychodzisz. Trudno to logicznie wyjaśnić, ale chyba lepiej wyjść wcześniej niż później bo i tak % to jest zysk.
Dlaczego zamierzam tak robić?
Przykład :
Enjin kupiony 12.12.2019, od tego momentu przynajmniej trzy razy wzrost o kilkadziesiąt % kapitału. Zamiast wypłacić kapitał i czekać na spadek, to tylko hodlowałem i dopiero teraz wypłaciłem kapitał (przy 130%). Więc zamiast hipotetycznie być kilkaset% do przodu to jestem tylko 130%. Wiadomo nigdy nie złapie się dołka i górki, ale przy takim podejściu można być na lepszym plusie. (biorąc tylko pod uwagę RSI)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » środa, 27 maja 2020, 21:49

@BobekBTC głębiej zastanowić się to lepiej chyba wyjść 10% po szczycie niż 10% przed szczytem. Szczyt wtedy masz pośrodku, 10% jest po lewej i po prawej. Tylko muszę sobie ogarnąć rsi z odpowiednimi interwałami.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » środa, 27 maja 2020, 21:58

BitJanusz pisze: środa, 27 maja 2020, 17:39
DjVegas98 pisze: środa, 27 maja 2020, 17:26Jestem niezmiernie ciekaw czy na hossie długoterminowo dobre alty będą rosły w górę, czy nadal to samo co do tej pory.
Zakładam, że będą różne fazy wzrost-boczniak-spadek. Ale obecnie mieliśmy próbkę sentymentu i widać, że wzrost o kilkaset $ BTC nadal oznacza gwałtowny spadek altów, więc nie nastawiam się na cuda.

przebicie 10,5k może równie dobrze skończyć się na linii prowadzonej po wierzchołkach 20k i 14k (w logu 11,3k) i nawet nie domknąć luki na 11,8k tak jak prap0n napisał. A potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, że przecież miało być ATH i lambo.
Biorąc te wszystkie rozważania, że przy większych ruchach BTC, alty dostaną po tyłku trzeba pamiętać, że jesteśmy w momencie post-halving czyli z czasem pewnie będzie rosła chęć brania ryzyka. Długi okres bessy i wg mnie brak altcoin sezonu od początku 2018, bo dla mnie nie ma sensu patrzeć na jakieś korekty wzrostu dominacji BTC w dłuższym terminie, gdyż każda taka kończyła się wyższym dołkiem (patrz wykres BTC.D), doprowadził do ograniczenia myślenia o tym, że będziemy mieć jeszcze coś takiego a u ludzi pojawił się sentyment, że po każdym spadku dominacji 3-4.5% mamy alt-sezon. Nie liczyłbym na sytuację z początku 2k18, a bardziej na metodyczny, falowy, ale mało widoczny (nie jako mega alt-sezon (bardzo możliwie, że w formie małych alt-sezonów), pompa XX% na połowie altów, itp.) odpływ kapitału w mocne alty, gdzie raz na jakiś czas zdarzy się sytuacja rajdu (bo o takiej charakterystyce jest to rynek).
THETA wiadomościowo (poza newsem związanym z Google) zasłużyla na wzrosty, fundamentalnie połowicznie, wykresowo też zasłużyła (dla mnie to coin, który był w ogromnie długiej konsolidacji bo aż od początku 2k18). Coinem, który kojarze, poza THETA'ą z podobnym wykresem (niestety, ale nie wygląda on aż tak dobrze jak THETA'y) jest KCS (od końca lata 2k18 na podobnych poziomach).
Parę słów odnośnie projektów z tzw. launchpad'ów - pamiętajcie, że one nie mają obciążenia tzw. bagholder'ów, nie mają problemu ze środkami na rozwój, gdyż nie przeżyły one bessy tak dobrą sprawę oraz startują w dobrym momencie, w którym przy w miarę okej projekcie jest się w stanie przebić na co najmniej parę ciekawych partnership'ów.

Odnośnie statementu Goldmanów dot. kryptowalut, aż szkoda się wypowiadać, gdyż osobiście uważam, że pracują tam bardziej ogarnięci ludzie (nawet typowo od krypto) i jest to bardziej pod ich rozgrywkę rynku krypto, a nie jako "szczera chęć" niesienia wiadomości o tym czym jest naprawdę krypto, no ale przecież nadal opłaca się inwestować w obligacje, które przy zerowych lub blisko zerowych stopach oraz ze względu na inflację dają relatywnie ujemną stopę zwrotu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 28 maja 2020, 12:15

Wabi 1h



Wabi 1d


Ktoś mi wywnioskuje te rsi? Chciałbym zobaczyć czy dobrze myślę ma ten temat. Rsi 6 na 1h mamy lekko przegrzane tak? Ale dalsze rsi wskazują na niezdecydowanie?

Z kolei na 1d jest jeszcze ciut miejsca na wzrost?

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BobekBTC » czwartek, 28 maja 2020, 13:49

@Dovakhiin wydaje mi się że masz dobre spostrzeżenie. Tylko właśnie w takiej sytuacji, to ja bym zastanawiał się czy wychodzić a nie wchodzić bo mamy tutaj lokalny szczyt.
Dla mnie granie pod RSI to nic innego jak kupno nisko i sprzedaż wysoko (dla mnie 2% czy 7% w jedną czy w drugą stronę nie robi różnicy) bo i tak jestem na +. A takie wyczekiwanie "a może podrośnie" często kończy się szybkim spadkiem, zwłaszcza na szitkojnach ;) . A i mniej stresu, to wszystko kosztuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 28 maja 2020, 14:21

Wy na poważnie z RSI na shitcoinach? serio?

Weźcie sobie prześledźcie jakieś shitcoiny z Binance na 1d i zobaczycie, ile to jest warte.

Zakup przy RSI = 30 na 1d czasem skutkował dalszą stratą rzędu 50-60%.

Pod RSI to możecie się bawić na ETH albo CHAINLINK a nie na gównomonetach o malutkim market cap.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BobekBTC » czwartek, 28 maja 2020, 14:52

BitJanusz pisze: czwartek, 28 maja 2020, 14:21 shitcoinach? serio?
Dla mnie shitcoiny to na dzień dzisiejszy 98% krypto ;) Jedna wielka spekulacja.
BitJanusz pisze: czwartek, 28 maja 2020, 14:21Zakup przy RSI = 30 na 1d czasem skutkował dalszą stratą rzędu 50-60%.
Pokaż jeden przykład, bo patrzyłem na jakieś twory binancowe : COTI, GXS, LEND i nie widziałem tam takich spadków.

Ty grasz z stoplossem więc u Ciebie spadek 50-60% robi różnicę. U mnie stoploss to jest cały wkład w danego coina. Spada poniżej zakupu? No cóż, jest szansa że odbije. Krypto to jeden wielki dziki zachód. Tutaj nigdy nie wiesz czy dane krypto nie wystrzeli 300%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 28 maja 2020, 15:15

BobekBTC pisze: czwartek, 28 maja 2020, 14:52Pokaż jeden przykład, bo patrzyłem na jakieś twory binancowe : COTI, GXS, LEND i nie widziałem tam takich spadków.
A proszę bardzo: 22 maja 2018, WAN chain osiąga cenę 55 000 sato przy RSI=30 na 1d, po kilku dniach słabego boczniaka na podobnych poziomach ~55k zaczyna downtrend , pierwsze zauważalne (słabe) odbicie przy 10 000 sato (ponad 80% straty od momentu wejścia, dwa miesiące później), obecny dołek chyba 1500 sato czy coś po blisko 2 latach (nie chce mi się nawet liczyć, ile to % straty - nic by Ci prawie nie zostało).

Dodatkowo bycza dywergencja ~20 lipca na 1d RSI, która okazuje się ściemą i pułapką.
BobekBTC pisze: czwartek, 28 maja 2020, 14:52Spada poniżej zakupu? No cóż, jest szansa że odbije.
Idealny sposób, by zostać dawcą kapitału.

Ale Twoja sprawa, oczywiście :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości