Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 11 maja 2020, 11:42

anagamidev pisze: niedziela, 10 maja 2020, 20:02Ogólnie tutaj uważałbym z wyprzedawaniem się, bo jesteśmy na historycznych minimach, a w dłuższym terminie APPC może wbić na 10k sat


Ogólnie gdybym wyłączył takie myślenie za każdym razem, gdy trade'owałem przez prawie rok na APPC to zamiast łącznie ok. 80-90%, naruchałbym ze 3x więcej, bo bym po prostu częściej wyskakiwał.
Ten coin jest idealny do sprzedawania na szybko i odkupowania taniej.
Ile razy kusiło mnie by sprzedać na pierwszym, lepszym wystrzale, to zawsze towarzyszyła mi ta myśl (że wzrosty mogą w końcu rozwinąć się tak dojrzale jak np. na RCN) i nie zdążyłem odpowiednio szybko zrobić to co należy, bo biłem się z własnymi myślami.

Wczoraj też mogłem sprzedać na 360 sats, ale stwierdziłem, że jest już za duża przepaść w stosunku, do górki na 400+, której nie sprzedałem. (Bo całą przespałem niestety).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 maja 2020, 12:09

No niestety, łowienie olbrzymich uptrendów a la LEND - ile osób tutaj powie, że kupiło poniżej 100 sato i sprzedało powyżej 500 (albo trzyma nadal)? Ile takich coinów znacie, jak je wybrać spośród morza zdołowanego shitu? Co cudownego jest w LEND że jest nadal pompowany? Nawet @benq który ma mega wiedzę fundamentalną kiedyś napisał że rebranding LEND na AAVE czy jak to tam się nazywa nie pomogł i LEND wygląda jakby zmierzał do zera, było to jeszcze w trakcie spadku przy ok. 50 sato, przed magicznym V które rozpoczęło hossę linkowych proporcji. Kto by na to wpadł wtedy...? Szczerze to przekopałem net i nie znalazłem ludzi którzy wtedy naganiali albo pisali że LEND pójdzie w muna (a na LINK naganiano na 4chan ponad rok przed dwuletnią hossą np). Więc myślę, że LEND zaskoczył wszystkich.

W życiu olbrzymi uptrend złowiłem RAZ i było to NXT w 2017 roku... tak to mój maximum z większych pozycji to +100% na APPC (buy 357 sell 687) - postowałem w temacie. Wychodzę z założenia, że trejdując trend boczny i scalpując po 5-10% wiele razy z dużym prawdopodobieństwem złowimy więcej, niż obawiając się moona i omijając go. To też zależy od coina ale APPC czy PIVX czy jakieś inne wynalazki typo EDO mają zwykle długie trendy boczne na stosunkowo wysokim volatility, nawet jeśli ominiemy końcowy wystrzał to pamiętajcie, że siedem razy +10% za all in = 95% profitu, a jak prześledzicie trend boczny takich coinów to wyjdzie że nawet trejdując połowę albo 1/3 ruchów możecie zgarnąć więcej, niż daje kupno gdzieś na początku i czekanie do samego wybicia, które nastąpi lub nie.

Jeśli chodzi o grę pod duże wybicia to w zasadzie jest jeden sposób i jest to trading masywnych kanałów opadających na 1d (wejście po potwierdzeniu - pamiętacie, jak wstawiałem ze 3 dni temu że ZRX przy 3200 dał sygnał buy? no i potem było 4900 chyba parę godzin później, ale ja robiłem flipa na LINK za all in i nie miałem za co wejść na pozycję). Tak samo TNT wklejałem, jak wypierdzielił górą przy 700 to zrobił błyskawicznie 1100, przy czym TNT nie dał potwierdzenia tylko od razu poszedł w mun - bywa. Wklejałem też WAN parę m-cy temu że wyszedł górą z kanału przy 2500 i parę dni później było 3800, to jest właśnie moment, kiedy należy wchodzić na dłuższe/większe trejdy według mnie.

Wchodzenie z długiego trendu bocznego (długiego wypłaszczenia) też potrafi zadziałać ale niestety często przed wybiciem jest wyleszczanie stop lossów, małe zejście poniżej boczniak powiedzmy na 1-2 dni a potem od razu sprężyna UP, co ciężko się gra bo niby wyszło dołem a tak naprawdę to ściema. Z perspektywy czasu i licznych trejdów stwierdzam, że najlepiej po prostu dołączyć wcześnie do wysokowolumenowego ruchu na 1D po sygnale (np. przebicie kanału) niż zgadywać czy trend boczny wystrzeli, czy nie, ale to też nie jest zły sposób, po prostu potrafi czasem wyleszczyć na maksa.

Wchodzenie na boczniak po 1d jest dochodowe ale często trzeba czekać długo (np. ponad 2-3 miesiące) i efekt bywa rozczarowujący, bo podbicie robi 100% i wraca do punktu wyjścia.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 11 maja 2020, 14:19

@BitJanusz, nie zliczę, ile razy już chciałem Ci pisać: Dlaczego nie przytrzymujesz wygranych pozycji? Marnujesz szansę na wyciśnięcie trendu, a to jedyny sposób, by na krypto wygrać więcej niż gdziekolwiek indziej! Dobrze, że się powstrzymywałem, bo niepotrzebnie bym Ci tylko zasiał wątpliwości odnośnie stylu gry.

Po zastanowieniu uważam jednak, że obydwaj mamy rację. Twój sposób doskonale pasuje do łapania wzrostowych odbić w bessie, które nigdy nie przeradzają się w trwalsze trendy. W rozgrywaniu tych ruchów jesteś mistrzem. Kiedy i jeśli nadejdzie hossa, wtedy Twoja metoda poskutkuje przedwczesnymi wyjściami w trakcie pierwszych ruchów inicjujących długie trendy, a moje uwagi okażą się słuszne. Przygotuj się na tę zmianę! Przy odrobinie szczęścia kupisz bardzo korzystnie i będziesz mógł trzymać pozycje tygodniami, ignorując lokalne korekty. Tak jak Ci się udało z NXT na samym końcu hossy w 2017 roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 11 maja 2020, 14:59

APPC/BTC, 4h, RSI lekko się chłodzi, na razie średnio to wygląda, powrót do klina, być może w przypadku bullish to klin rozszerzający się, taki na słowo honoru, w przypadku bearish to zero is the limit :D W każdym razie 75% odkupione :D #norisknofun
Spoiler:
Spoiler:
Ogólnie trochę mi ten appc przypomina GAME, nawet poziomy cenowe podobne, tutaj ewentualnie mógłby pójść jeszcze dump na 150 sat ok. i następnie pompa na +1000%, do zakładanych targetów na obrazkach powyższych :D

@DjVegas98 no nie ma na to przepisu, ale najlepiej grać 50% prolongowo długoterminowo oraz 50% bardziej agresywnie lub przesuwać np. 60% na rzecz krótkoterminowej gry na dalsze spadki :D Aczkolwiek jak masz zysk 90% to podwoiłeś kapitał czyli możesz go zamrozić na longterm, a resztą grać jak dalej grałeś i zbierać kolejne 90% :D Ja tylko zauważyłem, że na wielu coin'ach była taka konsolidacja, czy jakiś trend spadkowy gdzie faktycznie można było zbierać te procenty, a ostatecznie szło mocne wybicie w krótkim czasie na 100-300% :D Na wielu udało się doholdować do szczytów(sporą część) :D A później po zniesieniu wzrostu odkupić dużo więcej :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » poniedziałek, 11 maja 2020, 16:19

COTI - na wykresie wygląda interesujaco. Powyżej 220sat moon

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 maja 2020, 19:06

Utrzyma? ;)

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 maja 2020, 21:43

widać na wykresach w skalach 1d że najważniejsze alty zamieniono przed halvingiem na btc a teraz po halvingu być może będzie odkup z premią i lekkie odreagowanie na parach alt/btc
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 11 maja 2020, 21:55

Myślę, że dopóki nie uspokoi się volatility na bitku, to będzie niepewnie na altach z tendencją w dół.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Batler » wtorek, 12 maja 2020, 00:03

Co sądzicie o Nebulas (NAS)? Bo mi 1W, 1D na binance bardzo przypomina Aion ze stycznia, czyli startujący z 660 sat. Tam też długo był vol. 100 btc poźnie kilka dni 200 btc itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 maja 2020, 08:15

o, TNT znowu eksplodowało.

Tylko w drugą stronę :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 12 maja 2020, 11:17

Na APPC trzeba chyba włączyć socjopatyzm i zaraz sprzedać korzystnie po 350 sato :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 maja 2020, 12:02

@DjVegas98

nioch nioch, Janusz zrobił +10% z all ina :mrgreen:

Obrazek

Chociaż szczerze mówiąc widzę że może pójść wyżej, udało się sprzedać 1 sato od topki lokalnego podbicia. Może znów podejdzie pod 400?

Ja to mam na razie w dupie, myślę o LINK.

Dodano po 24 minutach 46 sekundach:
W sumie LINK trzeba przemyśleć ;)





@fusywszklanejkuli , pomożesz w analizie? :)

Ja tu widzę taki schemat:

1. ATH+wybicie+ATH+wybicie (zielone i niebieskie ruchy)
2. w klinie
3. w ogromnym, dwuletnim kanale wzrostowym
4. na spadającym VOL. Ale nie jakoś drastycznie, przez ostatni rok jest dość podobny.

Jest ryzyko, że dwuletnia hossa kiedyś się skończy, ale jednocześnie - co jeśli zrobimy schemat i będzie trzecie ATH (~680 z przodu) ? :roll:

Pewnym ryzykiem jest dźwignia x5 na LINK. Może napędzić likwidacje i zrobić drugi tierion.
LINK spadł już do ZERA w parze z USDT niedawno.

Dodano po 4 minutach 18 sekundach:
na RSI miejsce na jeszcze jedną hopkę (pierwsza korekta sięga zwykle 55 ;) - rzadko śledzę RSI ale tutaj sami przyznacie, że warto :mrgreen:

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 12 maja 2020, 12:09

MTH/BTC
Jak gówno monety ruszą, to szansa na jakieś duże zdupowybicie o +100% istnieje.

Obrazek

W przeciwieństwie np. do MITH coin w przeszłości potrafił sporo wybijać.
Jesteśmy niedaleko wyjścia z minikanaliku, test górnej bandy ogromniastego kanału by się należał przynajmniej do tego 200 sato. :D
O 50 sato, czyli medianę małego kanaliku zahaczyliśmy szybciutko dużym knotem na 4h, potem odbicie od razu kilkanaście % wyżej, więc może wskazywać to na mały popyt póki co.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 maja 2020, 13:50

Tymczasem jadę pociągiem razem z ARN od 1147.

Obrazek

Stop loss już bezstratny - o ile nie zabraknie płynności na mój stop oczywiscie. Jak ta ściana pchająca kurs się zdezintegruje to będzie krach, ale cholera wie, dokąd dowiozą kurs nim się to stanie.

Boty kupują wściekle małe sumy cały czas tłukąc wolumen, może wyjść ostre PND z tego (w sumie to już PND bo wygląda jak typowe PND: pchająca ściana+ skupowanie szybko większych asków seriami małych zleceń, pytanie czy nie wszedłem za późno, ale co szkodzi sprawdzić skoro bezstratne bo punkt wejścia jest pod ścianą).

oczywiście all in. Może się uda wyrwać takie 12% jak na wykresie.

Chyba że będą mieli rozmach i siekną 1500 :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » wtorek, 12 maja 2020, 14:15

@BitJanusz co myślisz o TNT/BTC ? dzisiaj duży zjazd - może odbić ze 30% ?

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
@ wygląda na to że skupili 07.05. i dzisiaj wywalili na +100% :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 maja 2020, 14:18

@alfthebest TNT zrobił MATIC-a : +100%/-100%.

Pewnie grane przez CZ i ekipę z Binance.

Po takim numerze może być bardzo różnie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » wtorek, 12 maja 2020, 14:21

@ i wróciło do starej ceny - może to powtórzą ??? ja wlazłem po 0.000280350 ale w parze TNT/ETH (miałem wolne)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 maja 2020, 14:26

Ciekae co kombiunują na ARN. Nowy bot sprzedaje 5252 ARN co 5 sekund a drugi bot to od razu skupuje :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » wtorek, 12 maja 2020, 14:37

@BitJanusz robią ładną choinkę :)

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
w sumie na TNT/ETH jek teraz opchnę to +10% :) ale chyba poczekam na choinkę

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
* coś mi się excellu rąbneło i złe procenty wyszły a szkoda :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 maja 2020, 14:45

Trochę przespałem:

Obrazek

Jak myslicie, przebije i pójdzie w 0.382? (2580 sato) ?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości