Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 1 lutego 2020, 14:21

tomaroc pisze: sobota, 1 lutego 2020, 14:17- jest po świeżo halvingu
to chyba wada ;) Jeśli halving nie napędził jakichś wiekszych wzrostów, to słabo!

To całkiem fajny coin, był przywoływany fundamentalnie i na pewno ma sporo potencjału. Natomiast z narysowanej struktury wynika, że... nie wiadomo. Takie trójkąty to rzut monetą ;) Wydaje się, że ma duże szanse co najmniej na retest 1000 sato. Nie wiem, czy będzie coś ponad, ale 1000 powinno paść wcześniej czy później.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: tomaroc » sobota, 1 lutego 2020, 14:27

Ja to widzę trochę inaczej. Pompy halvingowej nie było, więc kto był zapakowany to już pewnie zrzucił :)
No właśnie, gdzie tu szukać potwierdzenia? ponad poprzednią świecą na 8450 sat?

pozdro

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 lutego 2020, 10:56

Decydujący dla CHZ moment:



wyszło z małego kanału spadkowego (oczywiście jak zawsze podbiciem o kilka % i wzrostem vol - to jakby ktoś wątpił, że boty śledzą linie trendu), ale odbiło się od bandy dużego i stąd może być naprawdę bardzo różnie - kurs może nawet runąć ku medianie dużego kanału w najgorszej opcji.

Warto się powstrzymać z zakładaniem pozycji przed decyzją...

minimum korekty spadków określiłbym na okolice 130 sato :)


WAN walczy zarówno z silnym oporem 4h, jak i wzrostową, która hamuje próby wybicia, ale może właśnie jak to piszę zostanie to złamane. Wówczas minimum ruchu powinno zanieść nas aż do linii prowadzonej po wierzchołkach (nie kanale), różowa na górze. Kolejne złamane próby sugerują nadchodzącą korektę dzidy.



AION poszerzył kanał wzrostowy i rzuca się w oczy przede wszystkim absurdalny wolumen. Spodziewam się raczej korekty, chociaż może równie dobrze podbić najpierw do górnej bandy. Target to jeden z dołków po drodze.



na APPC nudy, ale mam nadzieję,że kolejna hopka zostanie zakończona i znów zgarnę 10% :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » niedziela, 2 lutego 2020, 21:18

XTZ se ladnie ostatnio poczyna, ladnie prawie 2$ jest : D

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Pancer » niedziela, 2 lutego 2020, 21:29

@BitJanusz zobaczysz swoim technicznym okiem na wykres Icon, co tam go czeka w najbliższym czasie. Zbyt długo czekałem na zakup jak był poniżej 20 centów, a aktualnie trwa jakaś pompa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 2 lutego 2020, 22:10

@Pancer

ICX? mamy tam parę dołków wplątanych między 0,382 a 0,5 - myślę, że to dobry target, gdyby traktować obecne wybicie jako część downtrendu. A na takie wygląda, ponieważ niemal wszystkie "zdupowrosty o setki %" z poziomu ziemi kończą marnie. Oczywiście mogę się mylić, ale tak jest częściej, niż rzadziej. Typowa hossa zaczyna się powolnymi wzrostami i ma kilka "przyspieszeń" (zwiększenia kąta nachylenia trendu) aż do olbrzymiego piku chciwości kończącego trend. Jeśli zaczynamy coś, co wypłaszczało się w skali 1T przez dziesiątki świeczek od razu wielką dzidą, to na 60-70% jest to korekta downtrendu i zatrzyma się w okolicach 0.382 a 0.5. Świetny sposób na zarobek, tak przy okazji.



Generalnie jeśli nie można utworzyć legitnego kanału wzrostowego, to na ogół nie jest to hossa, a dzika korekta spadków.
Tutaj obstawiam ruch raczej do wyższego oporu (5k) niż niższego i utworzenie "U". Potem będą pisać bzdury o cup & handle kiedy kurs zacznie zjeżdżać na pysk.

Nikt nie gra WAN i AION poza mną? Nie zdziwcie się jak WAN odpierdzieli +100% w następnym tygodniu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pyton71 » niedziela, 2 lutego 2020, 22:26

Kupiłem Wan po 0.00002236

Verstuurd vanaf mijn SM-G965F met Tapatalk


Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » niedziela, 2 lutego 2020, 23:13

Mi na WAN wszedł SL pare dni temu na 2% obecenie WAN, wygląda jakby niedługo miał testować opór 2800-300 satów. Może wejde jak przebije zdecydowanie 3000-3200

Co do AION wygląda jakby przebił wielodniowy opór i nie wiem do końca co myśleć o nim, może będzie szedł w kierunku 2000 a może boczniak zaraz się zacznie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: xtraderx » poniedziałek, 3 lutego 2020, 00:18

@BitJanusz w wanie jestem zapokowany, czekam na wystrzal.
I gram na fetch.ai jeszcze, ktory powoli zbiera sily.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 3 lutego 2020, 20:45

Wystrzału może nie być jeśli mamy mieć prawdziwą hossę ;)

Obrazek

WAN ewidentnie porusza się prostym kanałem wzrostowym (żółte), przy czym to niebieskie to tylko zgrubne szacowanie tego, co może się dziać w ruchu wzrostowym ogólnie - oparte o legitną linię trendu przed DT oraz dołek, z założeniem, że będzie podwojenie szerokości. Powyżej opór wynikający z maksymalnego high w trakcie akumulacji (koło 3000 sato) oraz linia trendu narysowana po dwóch wierzchołkach w logu (mnie nie interesuje, ale twitterboje pewnie będą ją wrzucać wiec przebicie może powodować naganianie). Wydaje mi się racjonalne, by zamknąć część pozycji ok. 3000 jeśli tam dojdziemy i ewentualnie otworzyć wyżej (jeśli minie tę strefę i nabierze przyspieszenia) lub niżej (jeśli zachowa ramy niebieskiego kanału).

CHZ opuszcza kanał spadkowy, co daje podstawy do wejścia pod dłuższą i większą korektę do któregoś z typowych fib skorelowanych z oporami. Oczywiście lepiej poczekać na to, jak ukształtuje się to wyjście.

Obrazek

sensownie wygląda okolica 130 oraz 160.

Dodano po 10 godzinach 2 minutach 26 sekundach:
Ekipo, powoli robi się za wesoło. Pompowane są już kompletne shitcoiny typu LOOM - w zasadzie wszystko dziko leci up. Obstawiam, że wchodzimy w typowy okres manii, który zakończy się -10% na wszystkim (co najmniej). Daję na to 1-3 dni.

Ostatnio zawsze trafiałem, zobaczymy, czy i teraz się uda :mrgreen:

wywaliłem już pół AION (jakieś 25% zysku, dużo akumulowałem od 850 to ciężko mi wskazać konkretny buy) za 1257 sato. Reszta +100% lub SL. Target to jakieś 2700 satoshi.

Planuję wywalić pół WAN jeśli podejdzie pod 3000. Zysku będzie ze 30%. Reszta ma iść na coś z przedziału 4-7k lub bezstratny SL.

Chcę się też pozbyć APPC (właśnie pcha wall więc może łaskawie dopcha do mojego aska?) i SC (mam trochę, szybkie 10% chyba wezmę).

Nie pozbywam się wszystkiego, bo nie zamierzam powtarzać błędu z RVN czy TNT, kiedy zadowoliłem się +50% a kurs zrobił +500%. :mrgreen: Ale też nie zamierzam czekać na cuda.

Dodano po 1 godzinie 50 minutach 34 sekundach:
gdyby kogoś to ciekawiło, to AION sprzedałem za 1257 bo chciałem być sprytniejszy od sprytnych i nie czekać na górną bandę, ale padła anyway. Oczywiście mam 50% oryginalnej (dużej) pozycji więc jakoś mnie to nie smuci. Liczę na 3-drive bear pattern i spadek do ok. 1100 sato gdzie sobie odkupię. Ale nie obrażę się jeśli po prostu napompują do 2700 sato w tydzień, też jestem za.



APPC na razie pogonione. 320 buy, 349 sell. Odkupię jeśli spadnie poniżej 320 jak zawsze.

WAN sprzedałem za 2760, odkupiłem za 2700 (dołek kanału) i SL na 2687 czy jakoś tak. WIdzę, że pompują znów, co mnie niezmiernie cieszy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 18 stycznia 2020
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: dr.O'Ngal » poniedziałek, 3 lutego 2020, 22:46

Witam, ja tez siedzę w aionie i mam juz na nim zarobek ~70%, jednak nie sprzedaję tylko ustawiłem SL na 1190. Nie mam pewności co tu sie dzieję tzn. czy to sztuczny volumen czy jakaś mega akumulacja. AION jest kryptowaluta interoperacyjna, a wg mnie własnie takie krypto mogą na tej hossie urosnać najwiecej (cosmos czy polkadot również). BTW na 1D widac fajny vol zakupowy, ciekawe co się szykuje.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » wtorek, 4 lutego 2020, 00:27

CHZ odrodził się:) :shock:
@Bitjanusz piękne trafienie.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Pancer » wtorek, 4 lutego 2020, 08:08

@BitJanusz na wykresie Icx/btc taka jak pisałeś rajd kursu ku 0.5 fibo, następnie zawrotka jeżeli btc pozostanie w konsolidacji lub dojdzie do większych spadków ?. Czy tutaj możemy podpiąć news pod ten rajd na kursie Icon i prawdopodobnie stabilizacja ceny?. News chyba dotyczy partnerstwa z ChainLink oraz kod źródłowy został zaktualizowany w styczniu.
Pytanie czy ten rajd to czysto technicznie zmęczenie materiału i wykres był wyplaszczony i prosił się o wstrzał ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 4 lutego 2020, 08:24

@Pancer

ICX prawdopodobnie ma dziś pik chciwości. Takie piki bywają absurdalne (wszak chciwosć jest nieskończona), dlatego nie odpowiem Ci, gdzie dojdzie. Gdybym był w ICX, to brałbym profit i olał ten coin, jest tyle innych do gry na ten moment bez obciążenia rzędu +400% od dołka że aż się prosi by wyjść.

ps.
Spoiler:
BitJanusz pisze: środa, 22 stycznia 2020, 17:00 WAN flirtuje z longtermową linią trendu. Gdyby pojawiło się zdupowybicie o 100%, to będzie wiadomo czemu ;)



pewnie wcześniej czy później zobaczymy 7000+ sato.
BitJanusz pisze: niedziela, 2 lutego 2020, 10:56 Decydujący dla CHZ moment:

Am I good or am I good... :roll:

o WAN naganiacze na twitterze pewnie nawet nie myśleli, kiedy odwracał się trend (w momencie uwiecznionym na screenie powyżej przez chciwego Janusza).

Powinni się do mnie zgłosić na jakiś kurs, może wtedy lepiej by naganiali i nie wprowadzali tyle ludzi w błąd :mrgreen:

AION niestety rośnie za szybko, już drugie przyspieszenie trendu (WAN dopiero pierwsze), więc pewnie niebawem ujrzymy pik chciwości kończący wzrost na kilka tygodni. Jeśli nadal będzie tak szybko rosnać, wyjdę szybciej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Pancer » wtorek, 4 lutego 2020, 08:29

@BitJanusz Niestety jestem bagholderem Icon, mam trochę wiary w ten projekt, ale widząc wykres na 1D to chyba mamy hiperbole?
A jak twój WAN i Aion doszło to wy strzału ?
P.s Sory za lenistwo, w wolniej chwili zobaczę wykres WAN i Aion

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 4 lutego 2020, 08:30

@Pancer

Mamy bańkę.

Prawdopodobnie korekcyjną.

WAN ma bardzo dużo miejsca na wzrosty jeszcze.

AION też, ale nie w takim tempie. +50% dziennie - nie ma mowy, żeby to się utrzymało.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 lutego 2020, 08:33 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » wtorek, 4 lutego 2020, 08:38

dziś zainteresowałem się MANA (wybija się z konsolidacji w skali 1h ), niby byle co ale ze wsparciem DCG , czyli bankierskiej grupą kapitałowej , która prawdopodobnie opiekuje się też bitcoinem

Dodano po 5 minutach 25 sekundach:
NANO .... właściwie gdzie nie spojrzeć to festiwal wybić trwa
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 4 lutego 2020, 08:42

koparki pisze: wtorek, 4 lutego 2020, 08:38NANO .... właściwie gdzie nie spojrzeć to festiwal wybić trwa
W ogóle całe krypto wygląda jak przeniesienie okresu marzec-maj 2018 jeden do jednego.

Bitek zrobił wtedy rajd z 6800$ do 9900$ w dwa miesiące. Alty zaliczyły olbrzymie odbicia o setki procent, praktycznie wszystkie.

Co się dzieje teraz?

Bitek wzrosł od 6800$ do 9600$ (i pewnie do 10k dojedzie). Alty robią olbrzymie odbicia o setki procent, praktycznie wszystkie (myślę, że moja prognoza 1-3 dni może się nieco opóźnić tym razem, może być jeszcze z tydzień-dwa paliwa 8-) )

:roll: :roll:

W sumie to nie wiem, na 1d wygląda na dzień kończący zabawę na większości altów, na 1w wygląda natomiast nieźle.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » wtorek, 4 lutego 2020, 08:48

trochę żal trzymać kapitał w dużych altach , ostatnie dni trzymanie zec/dash/xmr/eth/iota to marnotrawstwo , wystarczyło dopilnować rodzące się wybicie na ENJ i mamy samograja.
Bitka w ogóle nie dotykam bo pewnie na nim będzie najniższy zwrot.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 4 lutego 2020, 08:52

@koparki było wejść w WAN gdy naganiałem ;) albo AION. Albo CHZ :mrgreen: To dopiero samograje.

ICX nie przewidziałem kompletnie, bo nawet nie patrzyłem na wykresy tego coina, przyznaję. Muszę wyrobić sobie nawyk patrzenia na wszystkie coiny a nie tylko na wybrane ;)


niemniej bardzo mi się nie podobają wykładnicze wzrosty na gównie takim jak LOOM. na 1d wygląda to wszystko naprawdę źle, typowe pompowanie czegokolwiek i histeryczne FOMO buying w oczekiwaniu na odlot na marsa. na 1w jednak jest miejsce, stąd moje zmieszanie.

Zwykle 1w wyglądało beznadziejnie w takich dniach, dlatego mogłem w ciemno mówić że zaraz będzie -20% na wszystkim.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości