Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 stycznia 2020, 22:41

@DjVegas98 potem rzucę okiem :) ale tak na szybko:



już pisałem o WAN chyba wczoraj albo przedwczoraj - jest wzrost wolumenu, jest szpileczka ponad kanał. Może być ciekawie, bo wyjście górą z takiego kanału może skutkować odbiciem może nawet o ponad 100% od obecnych poziomów. Zależy m.in. od tego, czy ruch nie zostanie zgaszony w zarodku.

Dodano po 5 godzinach 12 minutach 5 sekundach:
WAN 1h:



Na razie mamy nowy kanał wzrostowy po korekcie starego. Gdyby udało się go pokonać, otworzy się nowy z potencjalnym szybkim podbiciem do 2500+. Scenariusz zaneguje zejście poniżej 2100 sato, otwierając potencjalną drogę dla longtermowej akumulacji LUB oznaczając obecne wybicie jako fejkowe.

Fejkowe wybicie może być zrealizowane poprzez retest poprzedniego dołka (czyli właśnie 2300) w postaci kanału a potem bliżej nieokreślony marazm.

Dobrym pomysłem będzie wejście przy zdecydowanym przebiciu 2300 (i zaparkowaniem kursu powyżej lub przy dolnej granicy kanału z sensownym SL).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » sobota, 25 stycznia 2020, 10:08

Mi wszedł buy order na TROYBTC 55 satów - obecny support, mam nadzieję że albo przejdzie w boczniak albo zmieni się w uptrend. SL 54 satów, T1 70-75 sat

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 25 stycznia 2020, 12:50

BitJanusz pisze: sobota, 18 stycznia 2020, 10:14NKN (230)
i mamy. Został tylko DOCK 8-) Który wygląda super na 1d, tak przy okazji.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 25 stycznia 2020, 12:54

@BitJanusz Czyżby kroiła się kolejna pompa tematyczna pod szyldem "nowości Binance"? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 25 stycznia 2020, 13:00

@DjVegas98 Możliwe, ale myślę, że to po prostu Binance manipuluje cenami żeby te coiny nie osunęły się w otchłań, tak jak robił to systematycznie przy FET czy ONE po ich wprowadzeniu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 25 stycznia 2020, 17:57

@BitJanusz Bradzo prawdopodobne. Ale wiesz... Tyle coinów sobie naruchali, że ciężko im to wszystko będzie utrzymywać, a co dopiero pompować lub kreować na trend wzrostowy :D

Tak na dłuższą metę długoterminwo to wydaje mi się, że takie "zapychacze" kontynuować będą dalej zjazd ze stoku.
Tyle tego Binance dziadostwa nawprowadzał w 2018,2019, że kiedyś musi im się odbić czkawką.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 25 stycznia 2020, 19:23

@DjVegas98 MATIC pokazał, co robi Binance, gdy urośnie za bardzo. :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 25 stycznia 2020, 20:02

@BitJanusz Ano czasem coś poszybuję, nie zaprzeczam. Mają na tyle mocy. Tylko wątpię, żeby wszystko pompowali bez opamiętania, bo na papierze mamy besse od stycznia 2018 :D
Chociaż kto wie, skoro grają ponad 2 lata na spadki, może wreszcie się przełączą.
Tylko do tego żeby się opłacało muszą raczej dojść dawcy kapitału :D



Młodzież/dzieciaki zamiast dawać setki/tysiące $ na kolorki do broni w Counter Strike'u na Steamie powinni kupować krypto. Trzeba ich przekabacić, bo jest to naprawdę ogromny kapitał.
Gabe Newell CEO Steam stał się miliarderem między innymi z tego tytułu. :D

Spoiler:
Swoją drogą tak offtopowo bawiłeś się kiedyś coś z inwestowaniem na Steamie? Generalnie można też sporo kasy tam zarobić na samym hodlowaniu assetów, szczególnie na skrzynkach z kolorkami do broni, które mają bardzo prosty model deflacyjny i praktycznie wszystkie skrzynki podrożały w przeciągu 3-4 lat średnio +1000%, ponieważ opierają się na bardzo prostych założeniach. Co kilka miesięcy wchodzi nowa skrzynka, która zaczyna wypadać podczs grania wraz z tymi trzema najświeższymi. Ale gdy wchodzi piąta po jakimś czasie to ta 4 najświeższa przestaje po prostu wypadać i inflacje masz praktycznie zerową :D. A skrzynek maleje, ponieważ dzieci je otwierają, żeby wypadał z nich kolorek.
Ja kupowałem kiedyś za gimnazjalisty(tak! to już pierwsza przygoda z inwestowaniem była :D) "2000 skrzynek operacji Phoenix, które kosztowały coś wtedy koło 0.14zł. Sprzedałem je po 1,30zł. Za część kasy kupiłem sobie jakieś tam gry, część spieniężyłem. Jedyne mankamenty z tym Steamem w zasadzie są takie, że jest to zamknięty ekosystem, bo jak sprzedasz skrzynki i masz te np. 1500$ w portfelu to nie dość, że uprzednio za sprzedaż każdej skrzynki po 1,30zł np. płacisz coś koło 10% prowizji, to ponadto tej kasy nie możesz sobie wynieść na konto. Więc jak to rozwiązujesz? Kupujesz sobie za tą kasę na rynku np. kilkadziesiąt chodliwych kolorków do broni żeby wykorzystać cała tą kwotę i sprzedajesz na jakimś allegro czy ebay z 5% taniej. Jak ktoś ci kupi kolorek to po prostu wysyłasz mu go na jego konto z twojego ekwipunku, bo na szczęście Steam umożliwia dawanie jak i wymianę kolorków bez żadnych prowizji i ograniczeń.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 stycznia 2020, 22:28 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 26 stycznia 2020, 10:43

Co do OT: Handel cyfrowym dobrem zawsze był niesamowicie dochodowy. W czasach świetnosći Diablo 2 można było zarobić konkretne pieniądze z ośmiu kompów prujących na botach 24/7, sprzedająć rzadkie znaleziska i runy bogatym Niemcom. Z tym, że wtedy oczywiście różnice miedzy PL a zachodem były większe i ich kieszonkowe to była u nas dobra kasa. Teraz już się różnice trochę zatarły. W cenach mieszkań, jedzenia, etc., bo przecież nie w zarobkach :roll:

Ja to jednak zostawiam fanom poszczególnych gier, bo robić coś bez pasji nie ma sensu, a mnie typowe sieciówki nie jarają, wolę RPG.

Co do "hossy" - szczerze to nie wiem. Może kiedyś. Ale mamy już sporo całkowicie upadłych altów, więc to nie jest tak, że alty nie umierają i że na każdym zrobiono hossę. Niektóre po prostu krwawiły aż zdechły. Cappasity chociażby, ktoś pamięta? Pewnie nikt (CAPP).
Spoiler:
ja pamiętam dobrze bo wtedy wpłacało się statystyczne dwie pensje w takie gówno i wyciągało dziesięć po tygodniu.

Myślę, że czysto spekulacyjne śmieci skończą jak wyżej. Tylko realne zastosowania mogą zmienić ten obraz. Nie liczę jakichś PND okazjonalnych, czy "pomp tematycznych", bo to tylko przedłuża agonię.

ps



korekta wzrostów i w sumie możliwe ładne wejście o niskim SL. Spadek poniżej 2090 sato (Lower low na 4h) i wyjście dołem z kanału może oznaczać totalny kapiszon a nie nowy uptrend.

DOCK coraz bliżej. Jeszcze 2-3 dni boczniaka i pewnie dostaniemy rozwiązanie. Już złamało trend spadkowy w obrębie kanału, co jest bullish.



a tu? śledzi ktoś ten coin? jakieś fundamenty może? Bo wykres podpowiada, że przełamanie olbrzymiego trendu spadkowego już-tuż... w dodatku jest to trend "nienaciągany" - dwie górki i dwa dołki układają się w idealnie równoległych liniach.



NKN wygląda bardzo ciekawie. Jak widać przebicie szczytu kanału wzrostowego może spowodować eleganckie jego poszerzenie - wtedy dajemy poprzedni szczyt na median line i można oszacować, gdzie dojedzie przebicie (żółty kanał):



przy czym to nadal trend spadkowy, więc nie zdziwi mnie, jeśli to koniec będzie wzrostów.

Podstawą kanału jest dla mnie zawsze silniejsza krawędź, tj. tam, gdzie jest więcej punktów układających się w linię. Druga część służy raczej do szacowania targetów - dopóki nie ulegitni się na większym interwale.



EDIT:

skoro WAN ruszył, to na szybko analiza: JEŚLI to odbicie nie zostanie tu zgaszone gdzie jest (2350 sato w momencie pisania posta) w ciągu kolejnych 2-3 świeczek 15 min, to prawdopodobnie będzie można poszerzyć kanał a impuls powinien zanieść kurs pod "hossowy" opór 2550 sato.

Odrzucenie kursu = kapiszon ponad kanałem = wróci do mulenia albo skończy wzrosty w ogóle. No i oczywiście zamknięcie 1d niebawem to też wiele nam powie.

Mocno kluczowy moment dla potencjalnej hossy na WAN.



ps. należy pamiętać, że hossą można to będzie nazwać dopiero po HH, czyli po przebiciu 3200 sato...

Dodano po 3 godzinach 58 minutach 38 sekundach:
EDIT2: wóz albo przewóz dla WAN. Jeśli jedyne, co wyprodukują, to RGR - to spadam z pozycji bezstratnie przy przebiciu neckline. Za 40 min zamknięcie 4h na Binance więc muszą dopompować, albo to się rozleci jak domek z kart.

Obrazek

Dodano po 10 godzinach 20 minutach 58 sekundach:
@DjVegas98 Ładnie CI wyszło, nie powiem :) Też myślałem o MITH, ale DOCK i WAN wydawały mi się bardziej bullish. No niestety, czasem tak jest, że wejdziesz w coś z ładnym wykresem, a "trzeciorzędowy" byczo coin wybije i to solidnie jako pierwszy...

Doszło do poszerzenia kanału po przebiciu mediany dużego spadkowego, co jest typowe dla korekt spadków. Targetem jest nietestowany jeszcze (od spodu) dawny dołek 112 sato i następnie brzeg kanału. Zdecydowane wyjście (w ktore wątpię na tak gównianym wolumenie) będzie dawało szansę na test 450 sato.

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 26 stycznia 2020, 13:28

@BitJanusz No to co obliczyłem sobie wcześniej czyli, że ok 110 sato na 1 luty padło dzisiaj :D Ale jak odkupiłem sobie za 86 to od razu ustawiłem sobie sell na 3% od tej wartości czyli 106 sato i siadło.
Ale nie odkupię dopóki tak jak powiedziałeś nie przebije rzetelnie dużego kanału.
Możliwe też, że to 109 sato było ostatecznym retestem dołka (112), bo często się zdaża, że retestuje kilka proc dołek przed dołkiem :D

Wskoczyłem znowu na OAX za 550 sato. Spoko wypłaszcz zbliżający się do mediany kanaliku i komfortowy SL na 532 sato.
Dodatkowo wypompowanie tego coina, rynek na zielono i przyzwoita dominacja sprzyja, więc wykorzystałem te fakty jako argument za otworzeniem pozycji.

Obrazek


Noi dupa, SL pewno zaraz siądzie :D
Bitcoin uspokój się kurła. :mrgreen:


// prawie mnie wyleszczyło, jednak grunt to dobry SL :D

Median line przebite.Target na szybko to 650 sato, czyli okolice poprzedniego dołka. :D




Obrazek
Za bardzo coś mi się kotłowało wokół 600 tki, więc spanikowałem i sprzedałem. Ale póki co widzę dobrze wyszedłem :D

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 10 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Donek » niedziela, 26 stycznia 2020, 19:26

OAX kiedy zamykać. Zająłem pozycje 550 i 552.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 26 stycznia 2020, 20:37

DOCK dotknął dużego kanału i... bitcoin zaczął rosnąć. Przypadek? ;) może, ale już nie wygląda to tak fajnie, jak wczoraj...

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » niedziela, 26 stycznia 2020, 20:37

Też mi bot sprzedał na tej panice jak BTC lekko się poruszył :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 26 stycznia 2020, 20:49

Obrazek
shitcoin, który miał w przeszłości tendencje do chorych P&D. Na razie nieudana próba wyjścia z minikanaliku rozpoczętego w grudniu. Jednakże wejście za 111 sato z SL do 105 może być spoko opcją zważywszy na przeszłość tego coina i bardzo szeroki duży kanał, którego mediana jest stosunkowo bardzo wysoko po wyjściu z minikanaliku, więc i profit może być bardzo zadowalający.

Mistrzu co myślisz? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 13:45

@DjVegas98

Wygląda dobrze. Powstał kanał spadkowy, z którego wyszło dołem kanałem o większym pochyleniu. Teraz albo dostaniemy to samo, co na NKN, tylko w drugą stronę (pik paniki, błyskawiczna wyprzedaż do ok. 75 sato z pogłębieniem kanału), albo dostaniemy nagłą i niespodziewaną zmianę trendu ;)

To naprawdę może pójść w obie strony.

Obrazek

A tutaj eleganckie zejście prawie do krawędzi kanału. Jeśli BTC wyhamuje na kilka dni ok. 8800$ na przykład, to całkiem możlwie, że będziemy mieli szybki wzrost.

Pozycja tutaj przy SL ~2085 sato brzmi kusząco. Strata niewielka, a wszystkie kanały spadkowe zostały przełamane, więc albo to ściema roku, albo naprawdę fajna szansa na dobrą pozycję.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 14:03

@BitJanusz Bitek na razie daje popalić altom. póki co chyba nie wchodzę nigdzie, bo lipa straszna, a noże łapać to średni pomysł. Może WAN spróbuję z SL, ale jak spadnie jeszcze z 2-3%.

//Pytanie jeszcze odnośnie MTH. Chyba zretestowała swoje wszystkie dołki przez całą bessę! :shock:
O ile zasięg takiej pompy do zretestowania właściwego dołka, po wyjściu z dużego kanału w przypadku np. MITH(440), OAX(2000) jest jasny,
to MTH zdajże się zretestowała chyba wszystkie dołki.
Co mogłoby się zdarzyć jeżeli wyjdziemy z małego kanaliku,a potem z dużego?
Rajd na ATH?!, czy pompa aż pod 1550 sato?! :mrgreen:
Albo może zupełnie losowa wartość wybicia?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 stycznia 2020, 14:21 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 15:33

@DjVegas98 WAN może równie dobrze wyjść dołem i zacząć np. wielomiesięczną aku. Gdyby miało nastać PRAWDZIWIE odwrócenie trendu, to nie byłoby to w ogóle dziwne (to raczej te pompy o 500% w parę dni są dziwne). To byłaby podstawa pod wielomiesięczne wzrosty. Takie boczniakowanie też byłoby bullish, tylko że to raczej nie nasz styl, siedzieć w czymś miesiące i czekać na cud, kiedy prawie codziennie można brać po 10% z prostszych wybić :roll:

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 12 sekundach:
DjVegas98 pisze: poniedziałek, 27 stycznia 2020, 14:03/Pytanie jeszcze odnośnie MTH. Chyba zretestowała swoje wszystkie dołki przez całą bessę!
Wtedy są opcje dwie: akumulacja i rozpoczęcie nowego uptrendu (nie, nie musi być do nowego ATH wcale) bądź finalna dystrybucja i dogorywanie aż do delistingu, tak jak w przypadku CAPP, którego wykres wklejałem wczoraj albo przedwczoraj :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Emil9876 » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 16:02

Zwróćcie uwagę na etc. Zaliczył od ładne wzrosty i testuje od spodu dołek z przed kilku miesięcy. Jakie są wasze spostrzeżenia w tym temacie?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 17:31

DjVegas98 pisze: poniedziałek, 27 stycznia 2020, 14:03@BitJanusz Bitek na razie daje popalić altom. póki co chyba nie wchodzę nigdzie, bo lipa straszna


Bez przesady.
z TOP100 pojedyncze są na czerwono, a altów które rosną tak samo lub szybciej niż bitek, też trochę jest. Dominacja cały czas powoli spada...wczoraj było 66.0, teraz widzę 65.6%....
Dla mnie ETC od jakiegoś czasu jest gwiazdą....i takich gwiazd widzę więcej...

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » poniedziałek, 27 stycznia 2020, 17:39

Zauważyłem wzmożony napływ nowych kont w ostatnim czasie i ich aktywność

Pierwsze oznaki kolejnej hossy? :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości