Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 10 grudnia 2019, 22:21

DjVegas98 pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 10:38Za duży zjazd chyba żeby mogło lecieć dalej.
Na 1D nadal jest zysk z przed paru dni, stąd właśnie nie wskakuję w matic ani w rvn, choć kusi nawet te głupie 10% za/od/robić. Matic myślę, że jeszcze by odbił, ale po tym jak wyszło jaki to piękny zrzut bezczelnie zrobili to może być ciężko
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 10 grudnia 2019, 22:26

Generalnie nie wygląda to jakoś super. Taki ruch, kiedy nie jest sparowany z ruchem BTC, może oznaczać kilka rzeczy i są to prawie wyłącznie niefajne rzeczy:

1. Chamską zabawę giełdy za pieniądze userów (Binance w tym wypadku)
2. Exit scam giełdy
3. Masowy ruch insiderów przed spodziewanym potężnym ruchem BTC up lub down
4. Początek kolejnej fali bessy, która zaniesie coiny na nowe lowy.

Żadna z tych opcji nie jest dobra dla nas alciarzy.

1. - jeśli się wyda - będzie oznaczać gwałtowny spadek zaufania do Binance, co przełoży się na exodus graczy (DUMPY i to solidne).
2. to wiadomo, strata całej kasy za jaką gramy.
3. początek dużego ruchu BTC to minimum 10-15% na minus dziennie dla większości altów.
4. a to byłby dramat i pewnie delistingi z powodu wygaśnięcia wolumenu po "ostatecznym dumpie". Mogą być delistingami tylko pary z BTC (patrz: DENT czy NPXS) ale to w zasadzie też wystarcza by zabić coina, co widać na przykładzie DENT/ETH i NPXS/ETH na Binance.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » środa, 11 grudnia 2019, 11:33

Uwaga na MITH. Przebicie i obronienie na wysokim interwale 143 sato może dać potężną pompę oraz może nawet odwrócenie trendu midtermowo...!

...Jak również niestety odwrócenie może dać przebicie dopiero 279 sato.
Jednak od tego czasu na 4h kurs konsekwentnie robił LL

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 11 grudnia 2019, 11:56

teraz MITH mi się podoba, wezmę...dzięki

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » środa, 11 grudnia 2019, 15:01

CZ potrzebował BTC to i spuścił to co miał z fee.
Jeszcze spadków altów bez powodu nie widziałem - widac rynek sie zmienia i zagrania są coraz bardziej nieczyste.
Ciekawe kto teraz będzie inwestował w wynalazki Binance ;)

Zaryzykowałem i kupiłem ZIL na spadku.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: WDniuDzisiejszym » środa, 11 grudnia 2019, 17:45

Obecna cena MATICa to cena sprzed ponad dwóch tygodni. Jest jakaś szansa, żeby jednak wrócił do trendu wzrostowego?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » środa, 11 grudnia 2019, 17:59

Chwilowo nie wiem czy jest ktoś w stanie ponownie zaufać tej walucie,
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 11 grudnia 2019, 18:18

u mnie kolejni kandydaci:WAVES, FUN, HBAR
cały czas poszerzam swoją wiedze i dzisiaj było o kreterium Weinsteina. Gdy kurs przebija średnią kroczacą z 30 dni, najlepiej na duzym wolumenie, to zwiastuje to dłuższe wzrosty....poszedłem tym tropem ;)
Ostatnio zmieniony środa, 11 grudnia 2019, 18:38 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 11 grudnia 2019, 18:32

Na razie rynek zareagował zdrowo. Po silnej korekcie na (prawie) wszystkim pojawiły się dzikie wybicia na dołujących coinach. identycznie do analogicznego dumpu sprzed kilku m-cy, tylko że wtedy to było spowodowane dzikim skokiem BTC.

Być może zabawa CZ za pieniadze userów się jakoś rozejdzie po kościach i jednak wrócimy do zarabiania :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » czwartek, 12 grudnia 2019, 10:18

STEEM ładna pompka :D

### edited: 2019-12-12 12:18 ###
@koparki teraz wiemy jakich coin'ów jesteś bagholder'em, nice :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 grudnia 2019, 12:19 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » czwartek, 12 grudnia 2019, 10:25

ZEN nie był zrzucony podczas ostatniego spłukania shitcoinów w klozecie. I ładnie rosnie póki co. Przypominam że ZEN/zec jest w kręgu zainteresowania bankierów z bitcoinowego DCG oraz deweloperów ETH.

FUN , wielkie dla mnie zaskoczenie że to ma rację bytu w epoce TRONA i EOSa , uwaga bo w którymś momencie moze być zrzucony.

SC czeka na pompę ? wsparcie na 18-19 satoshi , trzeba obserwować czy wytrzyma i będzie fundamentem do zmiany trendu.

Monero - lepiej niż rynek altów. Rozwija się ciagle nowsze wersje , forki antyASIC , nowość to natywny portfel na androida wprost z głównej strony deweloperów ale póki co tylko wer. CLI ;) Obecnie król anonów jesli chodzi o kapitaliza +/- 50%cję.

KMD - ostatnio czytałem relacje że jest tam formułka KYC/AML , na zdecentralizowanej giełdzie? ja odpadam z takiej inwestycji.

LSK, radzę zerknąc na wykres 1w bo przy tej płynności tylko takie skale mozna analizować skuteczniej , wypłaszczenie i hazardowy rzut kostką z szansami m.zd. sporo lepszymi niz 50/50% , mozliwe wybicie typu wygaszana igiełka . Obecnie po dobrym newsie adopcji na Kraken i przed dobrym newsem że w styczniu wreszcie wymęczą możliwość istnienia w tej sieci dappsów. Akurat u konkurecji ETH będzie wtedy news o wdrażaniu ETH2.0

TRX juz nie szura po dnie i jest w konsolidacji do wybicia w którąs stronę patrząc na skalę 1D, stawiam na zmiane trendu która na nim nastapiła(patrz 1w) jeszcze trzymam. Bardzo modna siec ze wzgledu na obietnice dużych dywidend na tokenach reprezentujących biznesy hazardowe, bardzo fajne ruchy cenowe na DEX-ach trona. Moze będzie wdrożenie zk-SNARK, jak ktoś tropi postepy to dajcie znać czy to będzie.

DASH, epickie niedowartościowanie, projekt-żart MINDOL przegonił kapitalizacją Dasha (i ZECa też) ;) Który jest na każdej niemal światowej giełdzie , jest w połowie bankomatów krypto.Podobnie jak w LSK lada chwila ponoć (moze w styczniu) ma być wydane bardzo innowacyjne EVO którym twórcy DASH nęcą do tej inwestycji już od 3lat przynajmniej.

IOST - promyczek tego projektu chyba gaśnie, nie przyrastają nowe apki dla tej sieci a te co sa nie przebiły popularnością tych z EOS-a czy TRona. Niby wybił i wykres podobny do TRX ale jednak fundamenty słabsze. Zaleta to możliwość tworzenia dapps w javascrypt
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 12 grudnia 2019, 12:53

koparki pisze: czwartek, 12 grudnia 2019, 10:25TRX juz nie szura po dnie i jest w konsolidacji do wybicia w którąs stronę patrząc na skalę 1D, stawiam na zmiane trendu i wzrost i jeszcze trzymam. Bardzo modna siec ze wzgledu na obietnice dużych dywidend na tokenach reprezentujących biznesy hazardowe.

tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana...testuję to od jakiegoś czasu i....
- za zamrożenie TRX są jakieś grosze
- z tokenami np. 888 to jest trochę hazard, bo np. niedawno kupić trzeba było za 12 TRX, a sprzedać można było po 10.8 , teraz z kolei widzę cenę kupna 14,89 a sprzedaży 12,1. Czyli dodatkowa możliwość zarobienia i straty na kupnie/sprzedaży tokenu, niezależnie od zmiany kursu TRX. To plus lub minus, zależy jak na to patrzeć...na pewno wieksze ryzyko
- dywidenta z zamrożenia tokenu 888 w TRX faktycznie jest całkiem dobra - ale jak sprzedasz tokeny z dużą stratą, to mimo że dostaniesz sporą dywidendę, to możesz być na dużym minusie. Z drugiej strony, możesz na samym obracaniu tokenami być na plus i mieć do tego dywidendę.....

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » czwartek, 12 grudnia 2019, 14:15

adiqq pisze: środa, 11 grudnia 2019, 18:18u mnie kolejni kandydaci:WAVES, FUN, HBAR


Szacunek!!. To czekamy już tylko na HBAR :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » czwartek, 12 grudnia 2019, 19:06

Załadowałem się dzisiaj rano w Zcash (za wszystko) i teraz widzę że jakaś akcja jest, obserwuję i czaję się kiedy sprzedać, by odkupić niżej. Najlepszy moment raczej już przegapiłem.
Jak sięgnął poziomu 0,0044 btc, to kusiło mnie żeby wystawić taką ofertę, ale stało się jak się obawiałem i kurs zawrócił na południe i tak go gonię do tej pory. :D Taka zabawa, hazardzik bez żadnej większej ideologii. ;)
Podejrzewam, że jak sprzedam, to nastąpi nawrotka i będę gonił w górę albo szukał innego kandydata jak za bardzo odleci.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 12 grudnia 2019, 19:52

Lester - nie sądzę żeby zawrócił, takie korekty wzrostowe to normalna rzecz, ale nie da się zawsze na górce sprzedać i kupić w dołku....ja już wcześniej zrealizowałem zyski na ZEC, a teraz po korekcie wszedłem znowu.
Inna sprawa, że all inn to zawsze jest zly pomysł... :o
popracuj nad systemem stawkowania, to bardzo ważne...

Dodano po 25 minutach 18 sekundach:
Tak w ogóle, to ostatnio mamy bogactwo wyboru, coraz więcej coinów kwalifikuje się pod granie...wybór coraz trudniejszy...
Gdyby nie fakt, że mam trochę DASH kupionego jakiś czas temu (co wydawało mi się wtedy dobrą promocją ;)), to całkiem możliwe, że też bym w niego zainwestował. I pewnie wiele innych coinów...
Ja z kolei, trochę zbyt mocno zdywersyfikowałem ostatnio swój portfel, planuję zrealizować za jakiś czas zyski z części inwestycji i zostać przy kilku-kilkunastu pozycjach, za większe kwoty i baczniejszym obserwowaniem rynku.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » piątek, 13 grudnia 2019, 14:16

Zil (Binance) ładnie odbił od 72 sat. Nadal w kanale wzrostowym.
Ciekawe czy dotrzemy w okolice 98sat
--------
23:08 13.12 i mamy +5% - trzymam dalej. Może zaliczy okolice 98sat
Ostatnio zmieniony piątek, 13 grudnia 2019, 23:09 przez MinningClub, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » piątek, 13 grudnia 2019, 14:38

ja akurat w takim momencie bym nie wchodził w ZIL...jest tyle innych, równie dobrych albo i lepszych opcji :)

ETC ładnie od wczoraj idzie, kupiłbym, ale powód ten sam co z DASH, mialem już wcześniej, czekam aż odrobi straty, potem będzie decyzja co dalej...

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » sobota, 14 grudnia 2019, 14:03

Ja dodaje do listy obserwowanych TNT, zbliża sie do ustawionego buy_price = 0,00000542

Nie wiem tylko jaki stop loss bot powinien ustawić jak kupi za ta cenę, może ktoś ma jakies sugestie?

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bmwm3e92 » sobota, 14 grudnia 2019, 17:35

TNT pięknie dumpowane :evil: jestem ciekaw kiedy i czy w ogóle wróci na poziom ~ 700 sato bo póki co nic na to nie wskazuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 14 grudnia 2019, 20:16

Volumeny na większości biją rekordy...
Tylko niestety te niefajne ;/.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości