Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » wtorek, 3 grudnia 2019, 13:13

MinningClub pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 12:15To następna ZIL w parze do BTC ;) ? to próbujemy.

Też spróbowałem (zwłaszcza, że na Binance cena nieco niższa od średniej) i kupiłem za 71 Satoshi. Wcześniej sprzedałem PHX ze stosunkowo niewielką stratą.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » wtorek, 3 grudnia 2019, 14:03

@MinningClub też się podłączyłem po 71

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 grudnia 2019, 16:42

Lester pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 11:42Widać na nich większe ruchy i teraz, niektóre w ogóle są w hossie (niezależnie od BTC).

do tego chciałem się jeszcze odnieść. Mnie osobiście od dłuższego czasu wkurza taka zależność od bitka, to co obserwujemy w przypadku topowych altów.
Na rynku ostatnio była spora zmienność i specjalnie obserwowałem, które alty chodzą na przekór bitkowi.Są w stanie rosnąć, kiedy bitek spada(!).To też pokłosie moich wcześniejszych poszukiwań.W ten sposób wszedłem mid/long term w LINK,XTZ,MKR,HT...i jeszcze kilka inych te o których pisałem. Już teraz widzę, że to była dobra decyzja. Bo mimo krótkiego okresu jaki minął od rozpoczęcia inwestycji, to wyniki są bardziej niż zachęcające...

Dodano po 21 minutach 8 sekundach:
@BitJanusz - pewnie już o tym wielokrotnie pisałeś, ale mógbyś przypomnieć, jakie jeszcze kryteria selekcji "kandydatów" bierzesz pod uwagę??
Bo jak ogłądam wykresy i widzę wypłaszcz, to dziwnym zbiegiem okoliczności niektóre mam ochotę od razu....
na przykład, podobają mi się coiny po długim wypłaszczy, które w ostatnim okresie zaczynają delikatnie iść do góry, tak jak np. ZIL
Pytam, bo jutro będę mieć trochę wolnego czasu i chcę go poświęcić na wyszukiwanie kandydatów...;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 3 grudnia 2019, 20:05

@adiqq

Najlepiej jeśli przejawiały w przeszłości tendencje do PND + obecnie wypłaszczone na tygodniówce.

Jeśli są długie szpilki na 1W to był to tylko PND. I takie często są pompowane ponownie. Takie, które poruszają się trendami bez PND (np. HOT) są mniej atrakcyjne bo po prostu musisz trafić uptrend. Trafić spontaniczną pompę o nawet 100% jest łatwiej, niż trafić prawdziwy uptrend. Uptrend ma jednak tę zaletę, że potrafi pójść na setki %.


Co do moich pozycji to mam kilka, największe nadzieje wiążę z ZIL (pozycja od 62-64 sato, nie pamiętam dokładnie) - T1 130 sato, T2 200 sato.

mam trochę RVN, swoją drogą wbił mój target ale totalnie olał figurę :(

Obrazek

trochę mój błąd bo jak widać olałem "to po lewej stronie" czyli niewygodną szpilkę wyprzedaży i narysowałem nieskuteczny trójkąt.

Zostawiam w celach edukacyjnych - jak NIE rysować figur :mrgreen:

Dodano po 44 minutach 18 sekundach:
Zil na 1W wygląda po prostu dobrze. Wolumen rośnie, a retestu dołka na 200 sato nie było.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » wtorek, 3 grudnia 2019, 22:30

Mith tak samotnie podąża na południe. Już chyba czas aby przełamał kanał spadkowy. Od 120sat delikatne ma wzrosty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 20 grudnia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: bitloyd » wtorek, 3 grudnia 2019, 23:20

W najbliższych godzinach, dniach polecam śledzić projekt ENJ. Na twiterze CTO projektu dał zielone światło do "otwarcia teczki" z wydarzeniem, informacją (nie wiadomo) skrywaną od ładnych paru miesięcy.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Altcoiner » wtorek, 3 grudnia 2019, 23:25

Z kolei ja ponownie wsiadłem w ARPA.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 4 grudnia 2019, 08:36

FET ma mainnet za 27 dni, ktoś grał ostatnio pod mainnet na czymś? kiedy zaczął się dump? 2 tygodnie przed czy jakoś inaczej?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 4 grudnia 2019, 09:13

nie grałem pod coś takiego, ale wejdę, wykres bardzo mi się podoba...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » środa, 4 grudnia 2019, 09:36

Sprzedałem Zilliqa po 0.00000076 BTC (chociaż pewnie jeszcze urośnie) i wszedłem w ZEC (za 0.00000833 BTC, czyli niecałe 27$). Jest tylko lekko powyżej All Time Low, po długich spadkach powinno nastąpić przynajmniej jakieś odbicie, korekta ostatnich spadków.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 4 grudnia 2019, 14:05

ZEC jest najbardziej przewartościowanym chyba altem aktualnie (jak był jeszcze po 39$, to był 99,34%poniżej ATH, aktualnie to będzie 99,55%), ale nie przekonuje mnie...brakuje mi trochę większego odbicia...wolę wejść trochę później, niż za szybko...

Dodano po 8 minutach 6 sekundach:
BitJanusz pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 20:05@adiqq

Najlepiej jeśli przejawiały w przeszłości tendencje do PND + obecnie wypłaszczone na tygodniówce.

Jeśli są długie szpilki na 1W to był to tylko PND. I takie często są pompowane ponownie. Takie, które poruszają się trendami bez PND (np. HOT) są mniej atrakcyjne bo po prostu musisz trafić uptrend. Trafić spontaniczną pompę o nawet 100% jest łatwiej, niż trafić prawdziwy uptrend. Uptrend ma jednak tę zaletę, że potrafi pójść na setki %.

no ja właśnie poluję bardziej na uptrend. Z prostego powodu - jak rozpocząłem przegląd coinów, to lista była zbyt długa ;)
natomiast coiny które (imho) są w przededniu uptrendu dużo łatwiej mi wyłapać i jest ich zdecydowanie mniej...i perspektywa większych % mocno kusi :)
a nie da się grać wszystkiego przecież....

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » środa, 4 grudnia 2019, 14:51

adiqq pisze: środa, 4 grudnia 2019, 14:05ZEC jest najbardziej przewartościowanym chyba altem aktualnie (jak był jeszcze po 39$, to był 99,34%poniżej ATH, aktualnie to będzie 99,55%), ale nie przekonuje mnie...brakuje mi trochę większego odbicia...wolę wejść trochę później, niż za szybko...

Ja staram się celować powyżej lokalnego dołka, czyli po spadkach ceny, gdy następuje delikatne odbicie.
Kiedy cena zec urosła ustawiłem sobie sl na poziomie 0.003760, który to właśnie mi wybiło przed chwilą. Poczekałem aż kurs zanurkuje (udało mi się, że akurat byłem przy kompie i patrzyłem co się dzieje na giełdzie) i jak odbił (na Binance od poziomu 0.003661) odkupiłem [więcej] zec za 0.003670. :D Znowu sl na 0.003675 tym razem i zabawa zaczyna się od nowa. :D Właśnie po napisaniu tego cena znowu urosła, więc przestawiłem sl na 0.00369 BTC. I tak planuję przestawiać go jak będą wzrosty lub ewentualnie odkupować po spadkach (wybiciu sl) jak się uda. Wiadomo to tylko teoria, nie zawsze się uda, nie siedzę też bez przerwy przy kompie, ale założenie myślę że dobre.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 4 grudnia 2019, 19:24

dylematy, dylematy....
ENJ i DX - oba ładnie do góry...oba wziąłem mocniej pod target długoterminowy jakiś czas temu...(pisałem o tym ,można sprawdzi 2 strony do tyłu),
ale teraz pojawiają się pytania, o ustalenie progu zamknięcia inwestycji....nie spodziewałem się, że to tak szybko nastąpi ;)

mam przygotowaną kolejną porcję kandydatów pod inwestycje...tylko tam już pojawiają coraz bardziej egzotyczne giełdy (jak dla mnie)...odpuścić, czy ryzykować na stosunkowo niewielkie kwoty??

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » czwartek, 5 grudnia 2019, 14:00

Na ARN pojawiają się spore buy walle od jakiejś godziny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 5 grudnia 2019, 14:04

Mithril dzisiaj ATL i przeszedł w price discovery. Pierwsze HH (143 sato) może dać początek uptrendu w dłuższej perspektywie.


//edit: gratki dla hodlerów enjin.

https://www.coindesk.com/microsoft-team ... Organic%20

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adolek17 » czwartek, 5 grudnia 2019, 17:28

Troy

Myślicie, że nową krypto z Launchpada na Binance będą z czasem pompować do góry jak większość?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 5 grudnia 2019, 18:54

@adolek17 Z reguły jak listuja nowe alty, gdy reszta spada i jest w słabej kondycji od jakiegoś czasu to takie "listingi" lecą po krótkim czasie jeszcze bardziej i stracisz 2,3x więcej niż na starych altach.
Ale jak rośnie wszystko jak ostatnio to taka KAVA np. dała zarobić więcej i takie nowe listingi rosną jeszcze bardziej.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 5 grudnia 2019, 20:51

z nowymi altami to w ogóle ciekawa sprawa...nie ma reguły, choć kilka ciekawych prawidłowości niedawno zauważyłem (a raczej tak mi się wydaje ;)) - ale poprzez nowe, to rozumiem zarówno te które powstały kilka miesięcy temu jak i prawie rok temu...
ZEC odrabia straty, a myślę że następny w kolejce będzie LSK. Tak...
Przy poprzednim podejściu dl LSK wyszedłem z minimalną stratą, teraz nastawiam się na większy zysk, tak samo jak w przypadku ZEC

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » piątek, 6 grudnia 2019, 11:32

adiqq pisze: piątek, 29 listopada 2019, 19:06CRPT 160%
SXP 360%
HEDG 330%
QNT 470%
RLC 230%
ENJ 120%
NRG 110%
DX 660%
za połowę standardowej stawki
obserwuje jeszcze SNX,SEELE,EKT,MATIC,MOF - ale czekam....


no to pochwalę sie...
CRPT,NRG ~0
SXP,QNT,RLC - na minus (7-24%)
ENJ,HEDG,SEELE,EKT,DX - plus (od 7,5-70% - HEDG,ENJ)
na SNX,MATIC i MOF spóźniłem się z zagraniem...też byłoby bardzo ładnie
coraz bardziej podoba mi się taki sposób gry ;)
cały czas trzymam....(ZEC,LSK też)więc wszystko jest jeszcze możliwe...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: zeroBTC » piątek, 6 grudnia 2019, 15:25

zeroBTC pisze: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 19:55 LINK zbliża się do mocnej linii oporu ,
ja lekko się ustawiam z torbami , może jakiś up stamtąd poleci :roll:



LINK mocno załadowany na 268xx sato ( minimalnie poniżej 2$) czyli też lekko niżej niż na tym powyższym harcie


@BitJanusz

co sądzisz o poniższej AT-long LINK/USD ( stworzona jakiś 3 tygodnie temu - na razie zgodnie z planem ) :?:

Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości