Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 17:44

MATIC to coin natywny dla Binance Chain (BEP2?), wydany przed wykopaniem USA z giełdy, które poważnie osłabiło jej pozycję (widać po załamaniu cenowym BNB względem BTC i faktem, że pierwszy raz od początku losowań wprowadzenie nowego ICO czy tam IEO nie podbiło ceny BNB).

ALGO to (popraw jeśli się mylę) ERC-20 czyli coin na chainie ETH. ETH nie ma obecnie najlepszej pozycji, coiny na tym chainie też nie za bardzo. Może to trochę nadinterpretacja, ale uważam, że maticowi bardzo pomogł "binancowy" start.

Co do opadania to muszę jeszcze zobaczyć względem BTC, ale wydaje mi się, że ALGO parę dni temu zdecydowanie wyszło dołem z konsolidacji w zakresie 1100-1300 sato.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 18:16

BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 17:44MATIC to coin natywny dla Binance Chain (BEP2?)
Aha, rozumiem, dzięki.
BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 17:44ALGO to (popraw jeśli się mylę) ERC-20 czyli coin na chainie ETH.
NIE, to chyba osobny coin, nie token.
https://algorand.foundation/network

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 17:44Co do opadania to muszę jeszcze zobaczyć względem BTC, ale wydaje mi się, że ALGO parę dni temu zdecydowanie wyszło dołem z konsolidacji w zakresie 1100-1300 sato.
Nie sprawdzaj, to raczej nie coin dla Ciebie, on jest mało dynamiczny. Ja go gram, bo go dobrze znam od początku spekulacyjnie i jego nieduże ruchy mi odpowiadają, bo wolę włożyć więcej na mniejszy %. Jest on niełatwy do gry.

Dodano po 21 minutach 13 sekundach:
@BitJanusz A skoro już wymieniłeś co Ci nie pasuje, to co powiesz nt clue mojego porównania czyli tych % i czasu? Ciężko nie widzieć ogromnego podobieństwa dynamiki ruchów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 18:19

Wymazywanie pisze: środa, 3 lipca 2019, 18:16@BitJanusz A skoro już wymieniłeś co Ci nie pasuje, to co powiesz nt clue mojego porównania czyli tych % i czasu? Ciężko nie widzieć ogromnego podobieństwa dynamiki ruchów.
Bo to porównanie względem USD(T), tak? z dwóch okresów czasu, gdy BTC różnie się zachowywał ;)

na razie AST robi mi niezłe zyski. Oby się udało dowieźć to 900 sato, tam chciałbym dumpnąć.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 18:24

@BitJanusz Żartujesz? :shock: Bardzo podobne % ruchy ceny (w 3 wyraźnych sekwencjach) dwóch różnych altów w bardzo podobnym czasie ruchów w dwóch różnych okresach (Matic kwiecień/maj, Algo czerwice) ma tłumaczyć ruch BTC :?: 8-) Bez obrazy, ale pogięło Cię :?: :!: :) Przecież to nie 2 stablecoiny porównywane w tym samym czasie w ratio do BTC, by BTC cokolwiek tłumaczyć.

Warto byłoby przejrzeć inne alty z Binance czy też miały b. podobne ruchy jak Algo i Matic. Jeśli tak, stawiałbym na to co podałem, czyli te same boty w podobnych warunkach kręcą podobne sekwencje. Nie bardzo mi się teraz chce to robić, ale może kiedyś przejrzę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 18:34

ceny względem USD, na którą przede wszystkim wpływa ruch BTC :) w relacji do BTC masz już tylko same ruchy alta. Wolę ruchy BTC osobiście, ALT/USD ma też w sobie część tego, co zrobiło BTC.

MATIC:

Obrazek

"strzał zainteresowania" (pierwszy wysokovolumenowy buy) przechodzący w wyleszczający klin z lower low, ale bez przebicia dna, wiele altów tak właśnie odpaliło.

ALGO:

Obrazek

strzał zainteresowania, ale ze świeczką wyprzedaży, następnie przechodzący w trójkąt, z wyraźnym złamaniem w dół na podbiciu VOL + przebicie dna. Może z czasem powstanie z tego klin, na razie nie jest to IMO specjalnie podniecające.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: paprykarz18 » środa, 3 lipca 2019, 18:37

Dobry trop z tym ALGO, ale... To czy będzie pompa zależy wyłącznie od kaprysu CZ i tego, czy odpali swoje boty.
Skoro ALGO weszło na Binance to musieli im sporo tokenów odstąpić. Najpierw CZ musi je sprzedać, potem odkupić i dopiero może pompować. Tym bardziej, że cena private sale to 0,1$, a teraz nadal mamy 1$.

Ja nie łapię spadających noży. 1000 sato pękło i walczy, zobaczymy czy się wybroni, jak bitcoin na 10k$. 1$ nadal się broni.
Obserwuję i będę próbował wskakiwać na początku pompy z SL na kapitale.
Coin na tyle świeży, wzbudzający ciekawość, że może daleko zalecieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 18:50

@BitJanusz Błagam. :D Ja o mydle, Ty o powidle. Nie wiesz czegoś - nie pisz na siłę, nie wymyślaj. :) Wykazuję, że ruchy 2 altów w innym czasie są bardzo podobne, a Ty mi, że są podobne, bo BTC coś tam. A potem zaczynasz pisać o tych altach w parach alt/btc, które są kompletnie nieistotne dla mojego porównania. No ręce opadają. :)

Rozumiem, że może Ci się nie podobać to porównanie, ale te % są szalenie podobne, więc nie wiem po co wymyślasz jakieś zupełnie od czapy rzeczy, które nie są argumentem na cokolwiek. Akurat pary alt/usdt do takich porównań są najlepsze z 2 powodów:
-można porównywać różne okresy czasowe,
-kondensują one w sobie zmiany wartości BTC i stopień i rodzaj ich korelacji z ruchem BTC.

Dzięki czemu masz dane jednorodne zawierające w sobie 2 rodzaje innych danych.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
paprykarz18 pisze: środa, 3 lipca 2019, 18:37Skoro ALGO weszło na Binance to musieli im sporo tokenów odstąpić.
Nie wiem jak to działa. Zawsze na listowanie na Binance biorą opłaty? Czy w przypadku dużych projektów sami biorą bez kasy? Bo Algo to raczej z tych poważnych przedsięwzięć z naukowcami i wsparciem finansowym, medialnym itd.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
paprykarz18 pisze: środa, 3 lipca 2019, 18:37Coin na tyle świeży, wzbudzający ciekawość, że może daleko zalecieć.


Właśnie mam o to obawy. I to jako trader tego coina, któremu zależy na wzrostach. Z racji, jak pisałem, niefajnego klimatu w związku z cena aukcji i spadkiem potem a także dużą ilością monet, nawet jeśli circulating to bardzo drobny ich %.

Szukam właśnie informacji o drugiej aukcji holenderskiej Algo, która na dniach ma się chyba odbyć.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 20:00

@Wymazywanie

No nic Ci na to nie poradzę :roll: dla mnie ruchy altów względem USD, pod które grasz, jest "zaszumione" przez BTC właśnie. Tak więc nie skomentuję tych wykresów, bo pod to nie gram. Mogę Ci tylko napisać, co sądzę o tych parach względem BTC i to właśnie napisałem.

Wyobraźmy sobie dwa okresy: BTC stoi, jeden alt robi +100% względem BTC, a potem drugi: BTC robi +100%, alt stoi w miejscu względem BTC. Względem USD będzie to samo, taki sam efekt dla zarobku, ale dla mnie o kondycji alta powie zupełnie co innego przypadek 1, a co innego przypadek 2.

Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Wymazywanie pisze: środa, 3 lipca 2019, 18:50 Zawsze na listowanie na Binance biorą opłaty?
jeśli dobrze pamiętam to niektóre były wciągane na listę przez community vote.. np DCR.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 3 lipca 2019, 20:33

Z ludźmi co rysują wykresy AT jest jak z prawnikami - każdy ma inną opinię ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 20:48

@Rumcajs Tu akurat nie jest różnica zdań, tylko włączanie się @BitJanusz do dyskusji z rzeczami od czapy a potem o innych parach tych walut, podczas gdy porównanie jest ściśle ruchów na parach /usdt. I @BitJanusz w żadnym razie nie wytłumaczył pojawienia się takich podobieństw % i czasu i sekwencji i pisze jakby to nie miało żadnego znaczenia, stąd moje zdenerwowanie trochę, bo nie są to podobieństwa przypadkowe ani nie dotyczą monet w tym samym czasie. Tylko ten sam czas mógłby jakoś częściowo być wytłumaczeniem dla ruchów jako ten sam czynnik wpływający w tym samym czasie na 2 coiny. Ale był to zupełnie inny czas.

Zatem jedyne co mi przychodzi do głowy, to działanie tych samych lub podobnych botów w dość podobnych warunkach spekulacyjnych coina na początku.

Dodano po 1 minucie :
BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 20:00jeśli dobrze pamiętam to niektóre były wciągane na listę przez community vote.. np DCR.


Dzięki, nie wiedziałem że i tak listują.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » środa, 3 lipca 2019, 22:54

A ja tymczasem zastanawiam się czy coś jutro udałoby mi się ugrać na IEO Elrond(ERD)(jutro o 10 rano start na giełdzie) cena ieo była po 0.0065. Jak go od razu wystawią na 1 centa to może być zbyt ryzykownie. Z tego co zauważyłem nie zawsze launchpady przynosiły pompy. Spójrzcie na Celer. Cena ieo $0.0067 a tuż po wejściu na giełdę 25.03 ok 3 centy i od tego momentu kilkumiesięczny zjazd, więc zamiast pump był dump i downtrend. I jak dotychczas nadal nie powrócił do tych 3c, choć w porywach na majowej pompie sięgnął 2,5c(21 Maj), ale to z ładnego doła bo z $0.007(10.05) i to wtedy zaczęła się równoległa pompa z Matic(rekordzista ieo, z $0035(10.05) do $0.042(21.05) ) wtedy wszystkie te bajnansowe ieo pompowały jak szalone, a zwłaszcza Matic ;)

Co do samego Elrond. No ok mają jakiś tam fajny pomysł, ale prawie cały team pochodzi z Rumunii, więc nie wiem czy projekt zostanie aż tak entuzjastycznie przyjęty jak np Harmony(to była dopiero pompa tuż po wejściu na giełdę!) no i też trzeba zważyć na to, że wykopanie jankesów z Binance też może mocno ograniczyć powstanie ewentualnej pompy. Poza tym tak duża ilość tokenów w obiegu też może część osób zniechęcić(20 mld total supply a initial circ supply aż 37,5% z ts czyli 7,5 mld) taki Celer miał cenę ieo prawie taką samą($0.0067) a we wstępnym obiegu o wiele mniej bo 1,96 mld, czyli już na wstępie Celer miał dużo niższy market cap, więc potencjalnie więcej miejsca na wzrosty. Także z tym Elrondem jeszcze bym się zastanowił, ale jestem bardzo ciekaw jak to się jutro potoczy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 23:25

@ptr111

myślę, że spadki BNB w trakcie loterii pokazały, że zainteresowanie nie jest przesadnie duże. Myslę, że może być tym razem lipa.

Mnie zastawia cały czas DCR. Na binance ładowana jest ściana za ścianą, po 1000-2000 DCR, w przedziale 260-270 sato z przodu. Te ściany są całkowicie sprzedawane, to nie spoofy. Presja zakupowa jest zerowa, wolumen żałosny, więc w rezultacie taka ściana jest zjadana w 2-3 dni, po czym stawiana jest następna.

Jeśli to taka ninja-akumulacja, to ktoś zebrał już grubo ponad 10000 DCR w ten sposób.

Z drugiej strony, ta praktyka trwa od 350 z przodu i jednak jest te 33% niżej. Może to czyjś longterm plan, bo to w końcu fork Bitcoina, już "antyczny", ale wciąż rozwijany.

W każdym razie ktoś skupuje od miesięcy. Sposób stawiania tych ścian (po 300 DCR w czterech-pięciu bidach po kolei) sugeruje, że to ta sama osoba.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: prezes » czwartek, 4 lipca 2019, 08:00

BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 20:00Wyobraźmy sobie dwa okresy: BTC stoi, jeden alt robi +100% względem BTC, a potem drugi: BTC robi +100%, alt stoi w miejscu względem BTC. Względem USD będzie to samo, taki sam efekt dla zarobku, ale dla mnie o kondycji alta powie zupełnie co innego przypadek 1, a co innego przypadek 2.
Możesz rozwinąć myśl, co Ci powie o kondycji alta przypadek 1 a co przypadek 2?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 4 lipca 2019, 08:39

@prezes

Alt, który (w obecnym sentymencie rynku) nie spada, gdy BTC rośnie (w domyśle: dramatycznie) jest cholernie mocny. Alt, który rośnie na płaskim rynku... robi to, co zwykle robią alty, gdy BTC stoi.



czytam reddity upadłych coinów i podziwiam, że ktoś jeszcze ma jaja trzymać... spadek z 1300 sato do 30 sato przez 1,5 roku. Japierdykam. Ja sam przeholdowałem wtedy górkę z chciwości, no ale bez jaj... kupiłem za 310, sprzedałem za 750. Widziałem,że nic z tego nie będzie nawet jako giełdowy idiota.

Funfair to przyklad tego, co się dzieje z rynkiem shitcoinów - wielkie nadzieje i gigantyczny dump, który nie ustaje niezależenie od sytuacji. Jeszcze niedawno FF był po 100 sato, wypłaszczył się, wydawało się, że gorzej już nie będzie.. tia :mrgreen:

A przecież to spadło ponad ~98% od swojego topu względem BTC. I dalej spada. Dobry przykład dla każdego, kto myśli, że uśrednianie w dół na altach to taki dobry pomysł.

a przy okazji: miszcz słynga powrócił :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

teraz kupiłem CELR za 142 sato na bardzo ciasny SL (bo to dokładnie szczyt poprzedniego wzrostu, broni go duży buywall, przełamanie = spadam z pozycji). SL 138.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 5 lipca 2019, 11:30

Czy waszym zdaniem jest w ogóle technicznie możliwe by altcoiny przez kolejne miesiące do końca bańki na BTC (załóżmy że do końca 2021, jeżeli ona wystąpi) szły trendem wzrostowym, tfu a w zasadzie go rozpoczęły? Nie mówię tu ogólnie o pojedynczych wybrykach ala LINK czy HC, tylko o całym rynku altów by większość wyszła w końcu z trendu spadkowego trwającego praktycznie od stycznia 2018? Czy niestety żeby Bitcion osiągnął to przysłowiowe 100k cała bania musi koniecznie odbywać się głównie na nim przy zwiększonej dominacji rzędu 60-80%%, a jedyna szansa na alty to znowu tylko altseason zaraz po nowym ATH? Czy jest to konieczny warunek waszym zdaniem żeby zrobić banie? Nie chodzi mi tu o piękny, podręcznikowy trend wzrostowy na altach, tylko w końcu wyłamanie się ich z poprzedniego trendu, powolne, stopniowe wzrosty, konsolidacja, gdy BTC pikuje do góry (zamiast chorych spadków), ale jednak zauważalna tendencja wzrostowa w dłuższym terminie.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lipca 2019, 13:32 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » piątek, 5 lipca 2019, 11:44

INS (Binance) - zainwestowałem 1BTC. Gra pod wydarzenia . Licze na zwrot *3 do 30 Września.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 lipca 2019, 15:13

Algorand zszedł ostatnio pod 1$, ale szybko zostało to skontrowane dzisiejszym ruchem. Cena ewidentnie idzie klinem spadkowym, który prawdopodobnie się kończy. Dzisiejsze wybicie można - zależnie od rysowania - uznać za wyjście, próbę wyjścia lub końcówkę ruchów w zawężonym klinie. Robiąc pomiar ten co do Matica porównywałem, to z dołkiem obecnym (ze 2 dni potem niż moje rysowanie porównania), jeszcze bardziej czasowo pasuje do 3. sekwencji Matica. Nie widzę póki co innego wytłumaczenia niż te same boty (graczy lub Binance), ponieważ wychodzi to mocno poza granice akceptowalnego przypadku. Wątpię jednak, by kontynuowało 4. sekwencję Matica czyli ostra pompę (z powodów jakie opisywałem już wcześniej).

Można różnie rysować ten klin spadkowy, dla mnie to raczej próba wyjścia, jeszcze nieprzypieczętowana, ale zobaczymy jak i czy się to rozwinie.

Obrazek

Wrzucam chart gościa, który ładnie ostatnio przewidział końcówkę klina, zjazd i wybicie:

https://www.tradingview.com/chart/ALGOU ... he-upside/

Jego nowy chart (opór tam gdzie zaznacza jest oczywistym oporem):

https://www.tradingview.com/chart/ALGOU ... -Breakout/

Jako, że Algo nie miał jeszcze żadnego uptrendu a tylko korekty-odbicia spadków, może coś ciekawego by zrobiło w końcu. Raczej małą szansę daję prawdziwej pompce, teraz jest walka o wyjście z klina i zrobienie widocznego wybicia. Wykres na 1d wygląda nieźle. W razie jakby Algo budowało solidne wybicie i wolumen by wzrastał, może spróbuję trzymać moje coiny na dłużej niż szybkie ruchy dzienne. Powrót do klina też jest możliwy z tego wybicia, ale sądzę, że byłby tylko i wyłącznie okazją na zakup koło dolca znów i umocnieniem tego poziomu, zakończony pasywnym przebiciem klina i jakimś szlaczkiem akumulacyjnym. O ile oczywiście BTC nie zrobi wielkiego spadku, bo wtedy raczej nie da to dobrego klimatu dla altów i nawet nie utrzymałyby w większości swych obecnych cen, ale leciały...

Nie polecam zakupu tego graczom niedoświadczonym i średnio doświadczonym. To nowa zabawka i tu +-20-40% nawet przy relatywnie dobrym wejściu nie jest niczym dziwnym. A wejścia wczesne na dłużej niż szybkie odbicie widzicie jak się kończyły na 1d - stratą nawet kilkudziesięciu %. Ja właziłem w to 5 czy 6 razy i za każdym razem zysk, ale wchodziłem na kilka do kilkunastu godzin zazwyczaj i ze 3-4 nocki do 6-9 rano z tym zarwałem, by czekać na sprzedanie online. Ogólnie jednak mimo ryzyka, jeśli spadek widoczny na 1d by się wygasił i przeszłoby to w boczniak akumulacyjny lub lekkie odbicie rokujące na coś więcej, to jak to świeże rzeczy, może dać fajny zysk. Szczerze, sprzedawałbym co mam jakby zobaczył szybkie 1.25-1.4$, ale jeśli coś więcej by robiło, starałbym się odkupić na korekcie po pierwszym impulsie widocznym na 1d.

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lampardd » piątek, 5 lipca 2019, 16:43

MinningClub pisze: piątek, 5 lipca 2019, 11:44INS (Binance) - zainwestowałem 1BTC. Gra pod wydarzenia . Licze na zwrot *3 do 30 Września.


Chodzi o Insolar ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Corso » piątek, 5 lipca 2019, 19:04

no raczej ;)
https://www.binance.com/pl/trade/INS_BTC

a tak przy okazji :

@BitJanusz i @MinningClub

sądzicie , że w QKC jest jeszcze jakiś potencjał ?? ostatnio odbił ponad 100% - no , ale ... :?:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 lipca 2019, 19:09

@Corso

to martwy kot według mnie.

Sentyment się nie zmienił, alty spadają na pysk gdy tylko król zacznie rosnąć - niektóre potrafią potem odbijać po 100% ale weź tu złap dołek w ciemno, kiedy to w 100% zależy od tego kiedy BTC przestanie rosnąć? równie dobrze można po prostu próbować grać w kasynie bitmexa na long/short i próbować łapać górki i dołki. Bezużyteczne.

Jak BTC zacznie ostro spadać, to alty historycznie polecą razem z nim, chociaż w pierwszej fazie mogą rosnąć i to nawet gwałtowanie.

Jedyny ratunek to wypłaszczenie. Niestety mamy teraz ryczący trend i duże volatility, jazdy po 10-20% dziennie na BTC.

Dobry moment na wejście w alta na dłużej to spokojny wypłaszcz, nie mamy póki co czegoś takiego. I nawet wtedy trzeba konkretnych SL i liczenia się z tym, ze możemy stracić na nim ze 20% pozycji.

jest szansa, że obecny trend ostatecznie po prostu zamorduje shitcoiny typu QKC, na amen. Przedsmak na funfair.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości