Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mediabooker » sobota, 6 kwietnia 2019, 18:34

@kondzio
Spoiler:
18.04 jest konferencja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:02

Dobra, ogarnąłem d00pę po irytacji związanej z utratą profitu (w BTC oczywiście) i siadłem ponownie do AT.

ZIL: ten pennant o którym pisałem dziś upadł, ale całość to nie tylko kanał, ale i piękne ORGR do prawie 1000 sato. Tylko czy w ogóle dojdzie do linii szyi? (600 sat) zredukowałem nadmiernie dużą pozycję przy 498 sat, zobaczymy. Bez pennanta nie ma łatwej drogi do tego poziomu ale nie wykluczam, że news i byczy wykres mogą zrobić swoje. SL to przebicie bardzo mocnego wsparcia na 442 i zarazem zanegowanie ORGR. Ponieważ pozycję otwierałem na 455-460, a część sprzedałem już przy 505 i 498, to niczym nie ryzykuję na ten moment.

WAN, THETA: dalej w klinie, nic się nie zmieniło. Dodałem limit buy na krawędziach klina.

LRC: zmniejszam target do 1911.

ZRX: bez zmian, póki co przynajmniej. Generalnie po wyjściu z klina niepożądanym byłby lower low: tym samym wywalenie pozycji przy <470 byłoby niegłupie.

QKC: bez zmian.

NULS: bez zmian.

DCR: to i tak dla mnie praktycznie "hodl" więc mam to w dupie.

RVN: zrealizowany został w trybie ekspresowym klin, który zauważyłem i narysowałem, ale olałem i nie zagrałem. I to co do 1 satoshi (opór -parę sato czyli mój standardowy limit sell). Brawo ja. :mrgreen:

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KryptoBanita » sobota, 6 kwietnia 2019, 21:16

Nie mam już repek... Prześpij się i proszę napisz jakiego masz czuja co do ZEC - pojedź po bandzie (ja tak na poważnie). Dzięki.
Ja giełd unikam jak ognia, bo mam złe doświadczenia - załadowany jestem po pachy i wyżej... Bez względu na opinię nie zmienię "polityki", ale taka jakaś cisza w temacie i potrzebuję chorej wizji hehehehe (jejku nie odbierz tego źle)...
Pytam, bo akurat Ty raczej nie pisałeś nic o ZEC, więc masz zdrowe podejście :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 12:21

zerknę na ZEC wieczorem. Na szybko - LRC wbiło i 1911 (sell 50%) i 2057 (sell 50%), więc pewnie teraz pójdzie na 3400, bo się wyprzedałem :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mediabooker » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:19

Może wzrosty na altach ze średniej półki na Binance nie są imponujące, warto jednak przyjrzeć się co wydarzyło się na houobi global: totalne shitocoiny o egoztycznie brzmiących nazwach icc,ecc i tak dalej zrobiły 100-500% . Zakup tydzień, dwa tygodnie temu dawał w zasadzie pewne 100%. Czy ktoś zaobserwował podobną akcje na Kucoin lub hitbtc?

Zaznaczam, że na houbi zostały wypompowane praktycznie wszystkie gówna.
Wróce tam za trzy miesiące, gdy się wszystko wypłaszczy ponownie. Polecam obserwować.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: frc991 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:59

KryptoBanita pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 21:16 Nie mam już repek... Prześpij się i proszę napisz jakiego masz czuja co do ZEC - pojedź po bandzie (ja tak na poważnie). Dzięki.
Ja giełd unikam jak ognia, bo mam złe doświadczenia - załadowany jestem po pachy i wyżej... Bez względu na opinię nie zmienię "polityki", ale taka jakaś cisza w temacie i potrzebuję chorej wizji hehehehe (jejku nie odbierz tego źle)...
Pytam, bo akurat Ty raczej nie pisałeś nic o ZEC, więc masz zdrowe podejście :mrgreen:
Najbliższy opór, fib 0.618 - 82,20$.
Najbliższe wsparcie, fib 0.786 - 66,30$
Silny opór poparty kursem z 15.05.2017, 29.11.2018: 89,23$.

Wyszliśmy z ogromnego kanału ciagnącego się od stycznia 06.01.2018, przebiliśmy EMA30, dążymy do EMA210, które zbiega się gdzieś pomiędzy fib 0.618, a oporem na 89.23$. Przebicie EMA210 da silny sygnał zmiany lokalnego trendu. Uwaga przy zakupach powyżej EMA210 - może być fejkowe przebicie i nawrotka, żeby złapać ostatnich spóźnialskich. W przypadku potwierdzenia następnym oporem fib 0.382 104.50$ oraz opór na 119$.

Hashrate rośnie konsekwentnie, od lipca 2018. W tym momencie jesteśmy na ATH zarówno hashrate sieci, jak i trudności wydobycia. Czuję w gaciach konkretną akumulację przez grubasów.

Podsumowanie - kupno na Longterm bardzo popieram, midterm poczekałbym na wyraźne sygnały odrzucenia lub zmiany lokalnego trendu. DT - 10% do ugrania, aż do spotkania z FIB 0.618 lub EMA210.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 kwietnia 2019, 15:02

@frc991

Z tym longterm na ZEC czy tam Monero lub innymi anonami może być problem.
kajetan pisze: piątek, 29 marca 2019, 17:16 Będą rejestry giełd i kantorów kryptowalut w każdym kraju Unii Europejskiej.
I obowiązkowa identyfikacja (KYC) użytkowników.
https://www.chip.pl/2019/03/unia-europe ... yptowalut/
Następne będzie pewnie włączenie giełd do istniejącego już systemu CRS i wymiana tych danych między urzędami skarbowymi z UE.
Jak już przycisną giełdy żeby się dostosowały (przynajmniej te w UE) to następny krok będzie nakazanie im usunięcia wszystkich coinów z anonimowymi transakcjami. O ile zwykłych ludzi to nie obejdzie pewnie to jednak mniejsza używalnosć tych coinów wpłynie na ich cene i pewnie spadną. O ile dobrze pamiętam w Japonii w końcu zakazano używania na giełdach anonów juz dawno temu ? Tylko czekać aż w całej UE to nastąpi skoro już przyklepali obowiązkowe KYC na giełdach i pewnie informowanie o adresach wypłat użytkowników i jak kajetan napisał skończy się na wymianie miedzy US krajów informacji kto gdzie przesłał większą ilosc krypto. Zamienimy sobie fiaty na krypto z KYC i nic pewnie się nie zmieni chyba że świat krypto będzie szybszy od regulacji i do tego nadejdą nie do zatrzymania sensowne duże DEXy gdzie nie ma KYC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: frc991 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 15:57

Rumcajs pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 15:02@frc991

Z tym longterm na ZEC czy tam Monero lub innymi anonami może być problem.
kajetan pisze: ↑ piątek, 29 marca 2019, 17:16
Będą rejestry giełd i kantorów kryptowalut w każdym kraju Unii Europejskiej.
I obowiązkowa identyfikacja (KYC) użytkowników.
https://www.chip.pl/2019/03/unia-europe ... yptowalut/
Następne będzie pewnie włączenie giełd do istniejącego już systemu CRS i wymiana tych danych między urzędami skarbowymi z UE.
Jak już przycisną giełdy żeby się dostosowały (przynajmniej te w UE) to następny krok będzie nakazanie im usunięcia wszystkich coinów z anonimowymi transakcjami. O ile zwykłych ludzi to nie obejdzie pewnie to jednak mniejsza używalnosć tych coinów wpłynie na ich cene i pewnie spadną. O ile dobrze pamiętam w Japonii w końcu zakazano używania na giełdach anonów juz dawno temu ? Tylko czekać aż w całej UE to nastąpi skoro już przyklepali obowiązkowe KYC na giełdach i pewnie informowanie o adresach wypłat użytkowników i jak kajetan napisał skończy się na wymianie miedzy US krajów informacji kto gdzie przesłał większą ilosc krypto. Zamienimy sobie fiaty na krypto z KYC i nic pewnie się nie zmieni chyba że świat krypto będzie szybszy od regulacji i do tego nadejdą nie do zatrzymania sensowne duże DEXy gdzie nie ma KYC.
"Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz."

Emigracja z Eurokołchozu z pieniędzmi.

W jaki sposób masz zanonimizować swoje środki za pomocą DDEX'ów i protokołów ZEC/XMR, to wybacz, ale nie będę tutaj pisać - to nic trudnego, ale nie ułatwiajmy zadania śledzącym algorytmom US. Czyste i pachnące Monerki i Zeczki masz możliwość wymiany na Wyspach Dziewiczych, Szanghaju, Malcie, Szwajcarii... Wybacz, ale rynków nie brakuje.

Nie jesteś polskim politykiem, żeby szukać problemów tam gdzie ich nie ma. A co do long-term'u to będzie podobnie jak z prohibicją wobec narkotyków. Jeżeli jedyną możliwością zanonimizowania środków będzie ZEC/XMR/LTC - to te środki będą miały większe branie niż podradomskie białorusinki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 19:58

ZXC ma jeszcze lepsze mechanizmy prywatności, jeśli dobrze rozumiem. Przelew polega na spaleniu naszego coina i wygenerowaniu nowego na wskazanym adresie. Nie do wyśledzenia.

Inna sprawa, że EU i inne, gdyby chciało, może po prostu zabronić handlu wybranymi coinami i tu wylistować wszystkie prywatne. I można na darknet wrócić co najwyżej. Polityk może wszystko i możemy im skoczyć. ACTA2 się kłania.

Nie muszą też nawet specjalnie kombinować, wystarczy dojechać giełdy i założyć im kaganiec. Wtedy typowy janusz nie będzie się bawił w krypto i tyle. Zainteresowanie i ruch spadnie na pysk a szara strefa w darknecie to mniejszy problem niż prawilni posiadający privcoiny dzięki ogólnodostępnym giełdom.

Dodano po 1 godzinie 44 minutach 3 sekundach:
BitJanusz pisze: wtorek, 12 marca 2019, 12:04LRC (za późno na akumulację ale imo kwestia czasu gdy będzie 1980 sato = 0,618 spadku).
Chciałbym tu napisać "a nie mówiłem", ale w poście powyżej źle naniosłem fibo na wykres (od dzidy zamiast od dna) i źle tutaj napisałem, że to 1980. Natomiast...

Obrazek

heh. co do satoshi póki co :roll:

tak mi to utkwiło w głowie, że dałem 1911 (najbliższy opór), a nie tak jak powinienem i stąd wtopa. Ale to wciąż profit, boys.

oczywiście wbicie 0,618 nie oznacza końca wzrostu (np. RVN tylko na chwilę się tam zatrzymał), ale to dobre miejsce na sell w niepewnej sytuacji z BTC związanej.


tymczasem THETA:

Obrazek

zobaczymy, czy zamknie się powyżej, czy znów tylko szpilka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Pan Inwestor » niedziela, 7 kwietnia 2019, 20:36

Widzicie jakie ściany w obu kierunkach na DENT na Binance? Jak któraś puści to będzie szał :-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 20:40

Pan Inwestor pisze: niedziela, 7 kwietnia 2019, 20:36Widzicie jakie ściany w obu kierunkach na DENT na Binance? Jak któraś puści to będzie szał

a wiesz ile te ściany już tam stoją? na pewno przynajmniej z 3 miesiące jak zacząłem się tym interesować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 7 kwietnia 2019, 20:56

@Pan Inwestor

tak jak @CRXEE8 napisał, bywały tam ściany 2x większe (mulenie nad 20 sato - było 2x tyle dent na bid i przebiło w moment jak przyszło co do czego ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: jondoexxx » niedziela, 7 kwietnia 2019, 21:12

Ja też mam LRC, ale jeszcze trzymam, przy ~27xx mam sell order.

Ładnie się wybił ponad 200 SMA, wróciłe w jej okolice i teraz sie odbił, ładny przyrost w profilu wolumenu.


Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Daro » niedziela, 7 kwietnia 2019, 21:41

Jeśli ktoś handluje na bb , zcash miał strzała, arkusz jest pustawy na tej giełdzie, udało mi się wyzbierać naście sztuk po dobrej średniej i upłynniłem to w pumpie na 400zł (ustawiony na 380) oczywiście to fart ale poparty przeczuciem, realizacja podobnego scenariusza jest prawdopodobna możliwe że z większym zasięgiem, miały już tu miejsce takie akcje nie jest to odosobniony przypadek.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 12 lutego 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Killer7989 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 22:20

ETN trochę się ruszyło :D Ale popmpa dopiero będzie, bo mają przyspieszyc/ulatwic proces weryfikacji KYC i maja podobno jeszcze jakiegos asa w rekawie..

dzis juz bylo poszło ponad 140sat i zapowiada sie na wiele wiecej wkrotce :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adam1226 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 22:55

@BitJanusz @frc991 @Rumcajs

no cóż - jeśli ZEC trudniej będzie sprzedac na gieldzie to tym samym trudniej bedzie go kupic, a jesli uznamy, ze bedzie potrzebny - a chyba tak uznamy? to znaczy, ze bedzie na niego popyt - a ze podaz moze byc utrudniona to efekt ... wiec fakt, w midterm bedzie problem, bo nie bedzie pompek na hype.. ale... ale dobra juz ci...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 kwietnia 2019, 23:03

@adam1226

No nie bardzo mi o to chodziło. Ze coś jest trudniej kupić nie oznacza że to coś wzrośnie. Zwłaszcza jeśli będzie to zabanowane i "nielegalne" bo anonimowe. Spojrzyj raczej z odwrotej strony - normalni kowalscy anon coinów nie beda kupować bo nie ma ich na giełdzie i będą "nielegalne" lub raczej wykluczone z handlu ale bedą dostępne na róznych DEXach bez KYC itp a to oznacza że skoro ilosc coinów się nie zmieniła za to ludzi chętnych do ich używania spadnie to znaczy że podaz przeważy nad popytem i cena spadnie. O to mi chodziło.
Ale tak MY możemy uznać że jest potrzebny taki Zec czy inny anon ale Nas będzie zbyt mało wobec zwuykłych userów którzy nie uznają że anon coiny sa im potrzebne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adam1226 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 23:08

@Rumcajs tak, tylko ze niestatystyczni Kowalscy beda mieli teraz duzo wiekszy problem zeby kupic anony niz rejestracja na gieldzie bez wer./na lewy dowod (jak jest teraz) - wiec zaplaca wiecej bo czesc coinow zostanie w portfelach "statystycznych Kowalskich' ktorzy nie beda w stanie ogarnac jak takiego zeca czy cos kupionego na hype i bagholdowanego sprzedac na darknecie
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » niedziela, 7 kwietnia 2019, 23:20

@adam1226

To słaby argument że ograniczenie podaży w momencie zdelegalizowania anonów doprowadzi do wzrostu ceny.
Nawet statystyczny kowalski mający kilka tysięcy pln czy kilkaset zł znajdzie sobie instrukcje w necie jak sprzedać zdelegalizowane anony na jakims DEXie niż je stracić bezpowrotnie i prędzej je sprzeda za połowe ceny niż porzuci jako stracone na swoim portfelu. No a jak bedzie wiekszy problem z kupieniem to nie znaczy że cena anonów wzrośnie, raczej spadnie właśnie bo ktoś kto nie jest całkiem na nielegalu nie bedzie na siłe chciał płacić anon coinami tylko o samą ideę prywatności i zapłaci innym coinem więc zmniejszy się popyt na anony jakby nie było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adam1226 » niedziela, 7 kwietnia 2019, 23:54

@Rumcajs @Bit-els pisze ciagle ze ZEC na pewno urosnie wiec nie wydaje mi sie zebys mial racje
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości