Wartościowe tokeny, coiny i projekty

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny, coiny i projekty

Postautor: paprykarz18 » wtorek, 5 lutego 2019, 16:49

Tytuł trochę nawiązuje do security tokens, ale nie tylko o to chodzi.

Pytanie – czy znacie jakieś kryptowaluty lub tokeny, których wartość wzrośnie z powodu sukcesu projektu z nim powiązanego?

99% tokenów i coinów nie przedstawia żadnej realnej wartości. Zaczynając od tego, że projekty ICO nie mają dobrych modeli biznesowych i nigdy nie będą rentowne, kończąc na tym, że wypuściły żetony tylko dlatego, aby zebrać kasę w ramach ICO. Trzymanie tokenów najczęściej do niczego nie uprawnia posiadaczy. Projekty nie będą wypłacać dywidend, a wykorzystanie tokenów w projekcie jest zazwyczaj wymyślone na siłę. Równie dobrze, w każdej chwili, można je zastąpić inną kryptowalutą lub tradycyjnym pieniądzem. W przypadku sukcesu, projekt może wyemitować tradycyjne akcje. Może też zostać kupiony przez większą firmę, która - jako nowy właściciel - wyrzuci do śmietnika żetony z ICO. Cena tokenów z ICO oparta jest wyłącznie na spekulacji i wierze, że token i projekt mają jakiś związek.

Idąc tym tropem, czy znacie jakieś projekty, w których jest inaczej? Licząc ich dzisiejszą kapitalizację, czy sukces jakiegoś projektu jest w stanie przełożyć się na wzrost ceny jego tokenu, niezależnie od ceny bitcoina i ewentualnej nowej bańki spekulacyjnej na rynku (lub jej braku)?

Moje przykłady:

Bitcoin (BTC) - był jedyną i unikalną kryptowalutą; ten fakt, w połączeniu z ograniczoną podażą (wiele monet hodlowanych przez wiele lat, a nie używanych do traidowania czy wręcz shortowania!) oraz skokowym wzrostem liczby osób, które dowiadywały się o bitconie, a także akceptowaniem płatności w BTC (np. w darknecie) sumarycznie wygenerowały rosnący popyt, którego nie była w stanie zaspokoić podaż - w efekcie, byliśmy światkami spektakularnego wzrostu cen;

Ethereum (ETH) - projekty ICO zbierały środki w ETH, a następnie je trzymały, jedynie stopniowo wydając; projektów ICO w 2017 roku przybywało lawinowo, ogromnie rósł wolumen transakcyjny za ICO, a etheru na rynku do kupienia było niewiele, co wywindowało cenę ETH w 2017 roku

Binance Coin (BNB) – nowo powstała platforma do przeprowadzania ICO skutkuje wzrostem popytu na BNB, gdyż za BNB kupuje się nowo emitowane tokeny z ICO (jak ETH w 2017 roku); oprócz tego trzymanie BNB pozwala na zarabianie więcej % z linków afiliacyjnych, a tokeny akceptuje wiele innych projektów (np. Nexo lub PundiX).

Atlant (ATL) – opłata za tokenizację nieruchomości (pobierana w wyemitowanych property tokens) będzie proporcjonalnie trafiała do hodlerów tokenów ATL, którzy utworzą zarejestrowane (KYC/ AML + whitelisting adresu) węzły sieci; gdy pierwsze metry kwadratowe nieruchomości popłyną na konta posiadaczy nodów, przybędzie chętnych, chcących posiadać ATL, aby partycypować w zyskach firmy Atlant; to z kolei może wywołać znaczny popyt na tokeny ATL; więcej o projekcie oraz kalkulator potencjalnych zysków w tym artykule: https://tokeny.pl/atlant/

Nexo (NEXO) – tokeny są papierami wartościowymi zatwierdzonymi przez SEC; dywidenda z działania firmy pożyczkowej Nexo jest wypłacana zweryfikowanym hodlerom; ponadto tokeny są wykorzystywane na platformie, a do korzystania z nich zachęcają preferencyjne warunki. Więcej o projekcie tutaj: https://tokeny.pl/nexo/

Tyle ode mnie. Teraz Wasza kolej :)

Jeżeli znacie takie projekty, napiszcie o nich w komentarzach poniżej i wyraźnie wyjaśnijcie, w jaki sposób sukces projektu ma się przełożyć na wzrost ceny tokena/coina.

:-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 5 lutego 2019, 18:00

Ja lubię wszystkie "tajne kojny" - Jezu jak się cieszę... Lubię się ukrywać... :mrgreen:
Wiem, że z tajnością wielu to jest "na dwoje babka wróżyła"... Ocenić nie potrafię...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » wtorek, 5 lutego 2019, 18:59

Nie wiem, czy przeczytałeś.... ale to nie jest temat "powiedź, co lubisz" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 5 lutego 2019, 19:26

Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie...

Proszę opisz jakiś wg Ciebie najtajniejszy projekt i z tego punktu widzenia dla mnie najlepszy - mi brakuje wiedzy...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: nexushash » środa, 6 lutego 2019, 18:30

Steem (STEEM) - w nowym modelu biznesowym platforma steemit.com w której standardowo wynagradzamy innych za publikowanie treści, zamierza dodać opcje reklam wykupywanych za tokeny. Z tym, że raz użyte w tym celu będą palone. Taki model deflacyjny tokenów raczej zwiększy ich cenę.
Jak widać ekipa po redukcji personelu szuka drugiej szansy na zaistnienie w gąszczu projektów.

Przyszłość to model STO z wypłacaną dywidendą a ta machina dopiero ruszyła.
Jest także podobny model zwany ETO zajmuje się nim np. polski projekt Neufund z tokenem Neumark - jest to pośrednik w organizowaniu zbiórek ETO, zyski firmy sa powiązane z wartością tokenów Neumark. Zainteresowanie na razie znikome wartość tokena stoi. Siedziba jest w Niemczech więc podlega pod tamtejszy nadzór finansowy zwany Bafin.
W planach jest zdecentralizowana giełda z tokenami udziałowymi spółek. Partnerami projektu są założyciele Golem i Lisk.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » środa, 6 lutego 2019, 19:06

Dzięki za wkład w temat. O tym Steem nie wiedziałem.
nexushash pisze: środa, 6 lutego 2019, 18:30Neufund z tokenem Neumark

Z tego co się orientowałem to strasznie inflacyjny token, a licząc jego market cap razy total supply nie wygląda dzisiaj na okazję inwestycyjną.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: szytka » środa, 6 lutego 2019, 21:26

HODLER.TECH (HDL) ma wypłacać dywidendę
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=465210#p465210
@HODLER.TECH od tamtego posta upłynął blisko rok, jakaś aktualizacja założeń? komentarz do bieżącej sytuacji? czytaj: kiedy wypłata pierwszej dywidendy? ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: HODLER.TECH » czwartek, 7 lutego 2019, 12:41

Termin wypłaty pierwszej dywidendy przewidziany na styczeń 2020 pozostaje aktualny

Aktualizacji założeń było kilka:

- w pierwotnych założeniach nie było mowy o darmowych aplikacjach portfela, dodało nam to mnóstwo dodatkowej pracy w celu utrzymania wszystkich wersji. Pisanie portfela pod jedną platformę (nasz system operacyjny HODLER OS) byłoby dużo prostsze i szybsze niż pod 4 - Android (w kilku wersjach), Windows, Linux i HODLER OS. Była to jednak dobra decyzja ze względu na ogromne możliwości promocyjne dla HODLER'a Pro, czyli smartfona z własnym, otwartym systemem operacyjnym i aplikacją portfela. Opóźniło to zaawansowanie prac nad głównym produktem, ale uznaliśmy że dostęp do dziesiątek, czy setek tysięcy potencjalnych klientów poprzez darmową aplikację jest tego wart.

- zmiana nazwy urządzenia z portfela sprzętowego na smartfon blockchain i z HODLER Hardware Wallet na HODLER Pro. Uznaliśmy że nie jest w naszym zasięgu przebicie się z określeniem Hardware Wallet pomimo pozostawania urządzenia w trybie 99% offline (cold wallet). Według społeczności, jeśli coś posiada możliwość podpięcia do sieci bez pośrednika w postaci komputera, nie jest portfelem sprzętowym. Trzymanie się tej nazwy byłoby odebrane prowokacyjnie. Zależy nam na współpracy ze społecznością, w związku z tym promujemy nową kategorię portfeli - oparte o istniejące urządzenia, oprogramowanie z własnym otwarto źródłowym systemem operacyjnym.

- ważną sprawą przed wypłatą pierwszej dywidendy jest obietnica bezwarunkowego zwrotu, z pierwszych zysków firmy, 100% środków inwestorom którzy zakupili nasze tokeny na etapie ICO. Uwzględniając sytuację jaka miała miejsce na rynku w roku 2018 oraz bardzo niską rozpoznawalność naszego portfela na świecie, nie była możliwa sprzedaż listingów. W tym momencie, portfel zyskuje na popularności, jeśli sytuacja na rynku się poprawi, budżet pozwoli nam na zrealizowanie tej obietnicy.

- w sytuacji dalszej stagnacji na rynku, pogłębiającej się bessy na rynku, czy nawet upadku całej idei, w naszym planie znajduje się opcja przekształcenia HODLER'a Pro w urządzenie typu "bezpieczny i chroniący prywatność smartfon", z funkcjami jakie są wymagane od smartfona, ulepszonymi o
1. poprawione szyfrowanie,
2. eliminację oprogramowanie śledzącego lub niepewnego,
3. wymuszanie szyfrowanych połączeń telefonicznych,
4. zaciemnienia numeru IMEI,
5. integracja z siecią TOR, bezpiecznym, szyfrowanym klientem email i komunikatorem.

Rozwiązanie to będzie przedłużeniem HODLER'a Pro z punktu widzenia inwestorów. Dywidenda będzie wypłacana z zysków ze sprzedaży bezpiecznego telefonu.

- w momencie emisji i opracowywania zastosowania tokena, nie było jeszcze mowy o nagonce na tokeny security którym jest HDL. W chwili obecnej, większość liczących się na rynku giełd, nie dopuszcza do listingu takich tokenów. To poważny problem. W tej sytuacji kontaktujemy się z giełdami które skupiają się na tokenach security oraz giełdami zdecentralizowanymi z zapytaniami o możliwość listingu. Tych drugich jest wciąż niewiele i nie posiadają odpowiedniego wolumenu, ale liczymy na to że w tym roku, może się to zmienić.

Dziękuje za pytania i pozdrawiam - Tobiasz Horodko, HODLER.TECH
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lutego 2019, 15:47 przez HODLER.TECH, łącznie zmieniany 2 razy.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 7 lutego 2019, 14:56

HODLER.TECH pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 12:41wypłaty pierwszej dywidendy

Dzięki za wyjaśnienia. Jednak, jak piszesz, mieliście ICO, a chcecie wypłacać dywidendy. W takim razie, skoro Wasz token upoważnia do otrzymywania dywidendy, jest papierem wartościowym, a nie żetonem użytkowym. Jeżeli się dobrze orientuję, emisja papierów wartościowych oraz przeprowadzanie oferty początkowej takich papierów jest uregulowane w przepisach prawa. Organizowanie tego w formie ICO jest nielegalne... Nie wiem, jak jest w Estonii... Proszę o wyjaśnienie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lutego 2019, 15:30 przez paprykarz18, łącznie zmieniany 1 raz.

wrg
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: wrg » czwartek, 7 lutego 2019, 15:25

HODLER.TECH pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 12:41Termin wypłaty pierwszej dywidendy przewidziany na styczeń 2010 pozostaje aktualny
ciekawa literówka :?:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: HODLER.TECH » czwartek, 7 lutego 2019, 15:55

paprykarz18 pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 14:56Dzięki za wyjaśnienia. Jednak, jak piszesz, mieliście ICO, a chcecie wypłacać dywidendy. W takim razie, skoro Wasz token upoważnia do otrzymywania dywidendy, jest papierem wartościowym, a nie żetonem użytkowym. Jeżeli się dobrze orientuję, emisja papierów wartościowych oraz przeprowadzanie oferty początkowej takich papierów jest uregulowane w przepisach prawa. Organizowanie tego w formie ICO jest nielegalne... Nie wiem, jak jest w Estonii... Proszę o wyjaśnienie.
Dywidenda zostanie wypłacona właścicielowi firmy a następnie w formie darowizny przekazana inwestorowi w postaci kryptowaluty Ethereum na adres na którym znajdują się tokeny HDL w ilości odpowiadającej udziałom w zyskach. Nie ma nigdzie zakazu przekazywania darowizny z prywatnego majątku.
wrg pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 15:25ciekawa literówka
Błędy poprawione. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Connemara » czwartek, 7 lutego 2019, 20:56

HODLER.TECH pisze:
paprykarz18 pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 14:56Dzięki za wyjaśnienia. Jednak, jak piszesz, mieliście ICO, a chcecie wypłacać dywidendy. W takim razie, skoro Wasz token upoważnia do otrzymywania dywidendy, jest papierem wartościowym, a nie żetonem użytkowym. Jeżeli się dobrze orientuję, emisja papierów wartościowych oraz przeprowadzanie oferty początkowej takich papierów jest uregulowane w przepisach prawa. Organizowanie tego w formie ICO jest nielegalne... Nie wiem, jak jest w Estonii... Proszę o wyjaśnienie.
Dywidenda zostanie wypłacona właścicielowi firmy a następnie w formie darowizny przekazana inwestorowi w postaci kryptowaluty Ethereum na adres na którym znajdują się tokeny HDL w ilości odpowiadającej udziałom w zyskach. Nie ma nigdzie zakazu przekazywania darowizny z prywatnego majątku.
wrg pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 15:25ciekawa literówka
Błędy poprawione. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Bardzo mi się podoba wasza komunikacja i szeroko pojęty PR. W przeciwieństwie do wielu firm, także ze świata Krypto, wydaje mi się, że staracie się być transparentni (oczywiście na tyle, żeby nie zdradzać modelu biznesowego), dużo wyjaśniacie, jesteście aktywni na różnych kanałach. Brawo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Kluka » piątek, 8 lutego 2019, 00:34

Wg mnie wartościowe są top z anomow: zcash i monero. Nano jest wartościowe ze względu na swoje oryginalne podejście do blockchaina rozwiązujące sporo istniejących problemów (ale tez generuje nowe) Bit ze względu na efekt sieciowy bo był pierwszy, eth... chciałbym napisać BCH i jeszcze kilka miesięcy temu pewnie bym napisal ale walka kopalń go przeorała i sam nie wiem czy bliżej mi do abc czy sv. Ideologicznie to właśnie ten drugi kontynuuje drogę wyznaczona przez bch wg mnie ale te cyrki zniechęciły mnie do obu projektów. I dodatkowo hashrate tych sieci jest niebezpiecznie niski. I znowu porównując takie nano to wydaje się ze blockchain i decentralizacja lepiej chyba wyglada w jego wydaniu. Zec, Monero tez wydają się lepsze ze względy na prywatność, która kiedyś może być ceniona albo nawet obowiązkowa. I tu rodzi się zaprzeczenie teorii idealnego wszechwiedzącego Satoshiego ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » piątek, 8 lutego 2019, 10:25

Kluka pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:34Wg mnie wartościowe są top z anomow: zcash i monero

W jaki sposób ma rosnąć wartość tych monet, pomijając czynnik czysto spekulacyjny? Wydaje mi się, że kto potrzebuje waluty prywatnej, już z nich korzysta. Zwykłemu Kowalskiemu nie są potrzebne, więc nie wiem, co miałby powodować wzrost popytu na nie. Osobiście raczej widzę ryzyko w tym, że po uregulowaniu rynku waluty te zostaną zakazane prawnie, a tym samym usunięte z giełd chcących posiadać licencje (co już się dzieje, np. w Japonii). W ten sposób rozumując, raczej widzę większe szanse na spadek cen, niż wzrost.

Nano również, świetna waluta, ale równie dobrze działa kosztując 0,1$, 1$, co 35$. W zasadzie dzisiaj dużo wygodniej i lepiej dla adopcji nano w mikropłatnościach byłoby, gdyby nano było stablecoinem.

Szukam tutaj kryptowalut, których jakość i sukces produktu idzą w parze z ceną niezależnie od spekulacji i ceny bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Kluka » piątek, 8 lutego 2019, 11:43

paprykarz18 pisze: piątek, 8 lutego 2019, 10:25 Wydaje mi się, że kto potrzebuje waluty prywatnej, już z nich korzysta.
Tobie sie "wydaje" duzo rzeczy, ze kto mnial kupic z btc to juz kupil, kto korzystac ma z anomow to korzysta. Nie zgadzam sie z Toba zupelnie. To co teraz mamy to wartosc wynikajaca ze spekulacji a nie wartosc uzytkowa. Za kilka, kilkanascie lat sie to zmieni (na czesci najlepszych projektow) takie moje zdanie.
paprykarz18 pisze: piątek, 8 lutego 2019, 10:25Zwykłemu Kowalskiemu nie są potrzebne, więc nie wiem, co miałby powodować wzrost popytu na nie.
Pisalem o tym w odpowiednich watkach. W tym tygodniu na Forbes pojawil sie artykul wprost sugerujacy ze prywatnosc w coinach moze stac sie wprost wymagana przez regulacje (przywoluja np.RODO) Umowmy sie jakby Satoshi wiedzial jak zrobic bitcoina bardziej anonimowym to by to zrobil. Patrz profil https://twitter.com/halfin?lang=fr ktory byl wg mnie SN (a napewno byl z nim najblizej) obserwowal 17 osob w tym Zerocash i Zooko. To jest poprostu kolejny krok w ewolucji kryptowalut (bo btc nie jest idealny) i ten kto to pierwszy zauwazy bedzie najwiekszym wygranym. Tak jak bracia W. weszli w btc po 100$ albo i nizej chwalac sie w pewnym momencie ze posiadaja 1% wszystkich btc tak 3cia waluta jaka pojawila sie na ich gieldzie byl Zcash.
paprykarz18 pisze: piątek, 8 lutego 2019, 10:25W zasadzie dzisiaj dużo wygodniej i lepiej dla adopcji nano w mikropłatnościach byłoby, gdyby nano było stablecoinem.
Ty chyba jednak wgl nie rozumiesz idei pryptowalut. Czym jest stablecoin? Jak cos moze byc stable jak jest dodrukowywane na potege z powietrza (mowie o walutach fiat) jakie to jest stable ja sie pytam? a inflacja? stable to wlasnie jest ktypto w takiej formie jak BTC z zanikajaca inflacja. Jak schowales w skarpete wyplate z przed 20 lat to zobacz jakie fiaty sa stable. Problemem w krypto jest spekulacja ale to dlatego ze to na ta chwile mikroskopijne mcapy i dlatego miota nimi jak piorkiem. Jak beda ciezsze, beda mialy wiekszy cap to i beda stabilniejsze. To dowodzi tylko w jakim stadium rozwoju sie teraz znajdujemy.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
paprykarz18 pisze: piątek, 8 lutego 2019, 10:25niezależnie od spekulacji
:mrgreen: jednak chyba nie rozumiesz swiata ;)

Dodano po 7 minutach 27 sekundach:
co do anomow, myslisz ze LTC pchalby sie w anonimiwosc jakby to mialbyc cos zlego niedlugo zbanowanego? nie to jest wartosc dodana i wg mnie niezbedna w przyszlosci. Nie wyobrazam sobie zeby sukces moglby odniesc projekt w ktorym KAZDY moze wysledzic kazdego, znalesc powiazanie, co kupowal za ile, ile ma kasy i jaka wyplate. Te infotmacje MUSZA BYC UKRYTE jeze li ma dojsc do masowej adopcji. I nie chodzi mi o kupowanie dragow czy innych nielegalnych rzeczy, nigdy tego nie robilem, nie cpam, a jednak mysle ze prywatnosc to prawo kazdego czlowieka
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » piątek, 8 lutego 2019, 11:46

Ja o ekonomii i perspektywie kilku lat, Ty o ideologii zakładającej wyparcie dolara przez krypto. Raczej się nie dogadamy.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Altcoiner » sobota, 9 lutego 2019, 00:29

To, czy anon, czy nie, zależało będzie od sektora zastosowania.
White papier internetu powstał w 1962 roku, więc pomyślcie gdzie dopiero jesteśmy. Dopiero w latch 80tych coś tam zaczęło hulać.

Wierzę, że technologia blockchain przyniesie nam też jakieś produkty namacalne (jak dzisiejszy smartfon czy ekspres do kawy podłączony do netu).


Ciężko jest rokminiać przyszłość technologiczną.


A dzięki rządom, blockchain zniszczy też resztki naszej anonimowości.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: prezes » sobota, 9 lutego 2019, 06:37

Altcoiner pisze: sobota, 9 lutego 2019, 00:29White papier internetu powstał w 1962 roku, więc pomyślcie gdzie dopiero jesteśmy. Dopiero w latch 80tych coś tam zaczęło hulać.
Nastąpiło znaczne przyspieszenie wdrażania nowych technologii od tego czasu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Altcoiner » sobota, 9 lutego 2019, 22:18

@prezes jest to dla mnie oczywistą oczywistością.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: devega » wtorek, 12 lutego 2019, 21:46

Jakkby ktoś miał tokeny NEU, to do jutra godz. 12.00 jest czas na przelanie ich na zweryfikowany adres. Upoważni to do wypłaty łącznie 101k $ (do podziału dla wszystkich).
https://blog.neufund.org/neufund-101-ho ... e6eb4cc4a2

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości