Wartościowe tokeny, coiny i projekty

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » środa, 26 czerwca 2019, 11:28

JacekW_BB pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 19:45 Aeternity, Hacken (jest wątek na forum), Presearch (jest wątek), Sirin Labs (jeśli smartfony dobrze się sprzedadzą), Decent.
Dzięki za typy. Mógłbyś jeszcze napisać, jak sukces projektu ma się przełożyć na cenę tokenów? Bo z tego, co kojarzę, sprzedaż smartphonów takiego przykładowego Sirin Labs nie ma żadnego związku z ceną ich tokenów.
koparki pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 22:08le dywidendy z zainwestowanego wkładu na nexo? całkiem fajny projekt , kiedyś juz go widziałem... a teraz widzę że istnieje nadal i ma sie dobrze.

Trudno to ocenić. Z jednej strony dywidenda roczna rzędu 6-7% to bardzo dużo. Z drugiej strony, jak to z dywidendą, fakt jej wypłaty robi pump i dump znacznie większy niż wynosi sama dywidenda. Wreszcie, na krypto zmienność cen jest tak duża, że kilka procent dywidendy może się liczyć jedynie w long term. Moim zdaniem projekt ma przed sobą świetlaną przyszłość. Starają się o licencję bankową. Dają dzisiaj 6,5% rocznie za trzymanie u nich "na lokacie" stable coinów. A sumy udzielonych pożyczek zaczynają robić wrażenie.
koparki pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 22:08... natomiast ATL to śmieć jakiś do kupienia wyłacznie na yobit , z obrotem jak dobrze pójdzie 0.4btc na dobę. Na bitcointalk wielkie czerwone ostrzeżenie administracyjne że projekt może być scamem. Lokata na CMC 1200

Atlant jest moim zdaniem najlepszym projektem, jaki znam w krypto świecie, a czytałem o ponad tysiącu, z czego o większości dość wnikliwie. Przełożenie działającego produktu na cenę tokena nigdzie nie jest tak oczywiste i znaczące jak tutaj. Natomiast sama tokenizacja nieruchomości to przyszłość i jedno z najbardziej oczywistych zastosowań blockchain w tradycyjnej gospodarce. To nie jest pump&dump coin. Ostatnio go zdelistowali na HitBTC. Nikt tym nie handluje. Skupić większe ilości nawet nie ma gdzie, bo każdy hodluje i czeka.
Teamowi nie zależy na spekulacji tokenem. Za to pracują nad produktami i czekają na prawne regulacje w UE umożliwiające tokenizację nieruchomości. Bez tego nie ruszą. Może to potrwać jeszcze wiele miesięcy. Jednak zespół zamiast pompować swój token, przechodzić na binance chain czy robić inne głupoty, lobbuje na rzecz ułatwień prawnych, przystępuje do sandboxów itd. Stawiają na produkt i na nim chcą zarobić, w przeciwieństwie do większości pozostałych projektów na rynku.
Ryzyko duże, bo albo to ruszy i będzie mega zysk, albo upadnie całkiem i tokeny zostaną na pamiątkę. Na bitcointalk na czerwono, bo FUDu było sporo, kapitalizacja śmieszna, bo tony ATL wpadają od prawie dwóch lat na rynek z bounty. Więcej o tym jak to działa i jaki to był FUD tutaj: https://tokeny.pl/atlant/

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » środa, 26 czerwca 2019, 13:20

Rumcajs pisze: wtorek, 25 czerwca 2019, 23:07 i sonm, chociaż z sonm to jeszcze nic nie wiadomo

jak patrzę na jego wykres to zaczyna przypominać kandydata do zestawienia https://deadcoins.com/
ale trzeba by było dla nich robić obliczenia i siedzieć głębiej aby oszacować realia i perspektywy. Prawdopodobnie token sonm do niczego nie służy i nie da się na nim pobudzić popytu. Był pik na binance jeszcze przed obecnym zawałem ... brakował milimetr aby się ewakuować bez straty niestety zlecenie akurat się nie załapało ... teraz trzeba będzie przyjac na klatę większa dewaluację ;(
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Rumcajs » środa, 26 czerwca 2019, 14:23

@koparki

Co do Sonm to devi mówią że wchodzą na Binance chain więc bym tak go jeszcze nie przekreślał. Samo to może cene wywindować jak z PHX. Napisali w raporcie że 50% przygotowań do przejścia na binance chain już mają zrobione.
W raporcie tygodniowym też napisali:

Next publications scheduled:
$this status – tomorrow.
New roadmap – this week.
Binance chain article – this week.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: sud » czwartek, 27 czerwca 2019, 19:50

PS tokenizacji nieruchomości to teraz ten polski projekt Fortem Capital, zajmujący się tym samym, robi IEO. Ktoś może badał ten temat?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » piątek, 28 czerwca 2019, 14:58

sud pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 19:50tokenizacji nieruchomości to teraz ten polski projekt Fortem Capital

dzięki za info! przyjrzę się chętnie
na pierwszy rzut oka same ogólniki na ich stronie, zero konkretów... a diabeł tkwi w szczegółach... przeczytam WP
ale nawet jeśli chcą sobie coś tokenizować, to nie mogą tego robić, dopóki nie będzie ram prawnych, na które czeka Atlant z gotowymi rozwiązaniami technicznymi, gotową platformą, tutaj ostatnia aktualizacja postępów Atlant, gdyby kogoś to interesowało: https://blog.atlant.io/atlant-development-898e1b078899
kolejna sprawa, czy na tym, że oni będą działać, my jesteśmy w stanie zarobić trzymając ich tokeny... to ten fakt mnie głównie przyciągnął do ATL

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » niedziela, 30 czerwca 2019, 14:49

fajny ranking "Digital Asset Staking Rewards & Dividends"
https://stakingrewards.com/
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » wtorek, 2 lipca 2019, 12:26

Jeżeli bylibyście zainteresowani moim spojrzeniem na rynek krypto w kontekście tego, o czym jest ten temat, czyli powiązania ceny kryptowaluty z jakością i sukcesem projektu, zapraszam do przeczytania tego tekstu: https://tokeny.pl/wartosc-kryptowaluty/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Rumcajs » piątek, 12 lipca 2019, 22:36

Warto sie zainteresować Komodo (KMD)
Ma mieć rebranding 15 lipca oraz ma wtedy wyjśc Antara: An End-to-End Smart Chain Development Framework |
https://komodoplatform.com/komodo-is-in ... framework/

Jest już testowana publiczna beta AtomicDex gdzie można wymieniac każdy coin na każdy. Mozna wystawiać ordery z tymi samymi środkami jak na etherdelcie się dało więc to mega fajne bo można pełno low balli powstawiać z tych samych środków i będą sobie czekały. Aha do tego tych dexów może być wiele z tego co zrozumiałem ale wszystkie będa miały te samo API przez co będą miały współdzielone orderbooki więc będzie bardzo duża płynność. Ten Dex ma być pod różnymi względami lepszy od tych co teraz są, podobno nawet jak się chce zamienić coin A na coina B ale nie ma pasującej takiej oferty to dex ma robić sam wymiane coin A na coin C (to chyba będzie Komodo tak mi się wydaje podobno ma być jakaś zniżka fee 10%? w parach w trade z KMD) a potem tego coina na coina B i to z automatu. Aha to jest Mobilna wersja apka w telefonie, ale jednocześnie upgrejdują desktopową wersję takiego swojego DEXa żeby był taki sam i z tym samym API tak samo. Zaraz też ma być jak skończa testowac tą bete mobilną.
W skrócie skopiuje kogos podsumowanie na telegramie tego DEXa:

Security, no kyc, wallet to wallet Exchange.
Low fees, unrestricted trading pairs, multiple orders with the same funds.
A huge list of advantages over centralized exchanges.

Do tego pełno projektów ma na tym być, mówią nawet o tysiącach w trakcie produkcji.

Aha dla tych co nie wiedzą Komodo już nie ma opcji prywatności/anona bo go celowo usuneli ze wzgledów marketingowych żeby być o krok do przodu bo ich dev wierzy że pierwsze uderzenie rządów na krypto to będzie ban na anony więc teraz jest KMD bez anona. Do anona istnieje jakis osobny coin na Komodo z tego co zrozumiałem o nazwie Pirate (Arrr).
Do DEXa ma być za jakiś czas zrobiony osobny moduł przez tzw stronę trzecią z pełnym KYC i tam będzie wiele bramek na różne fiaty, sam DEX jest całkiem osobny od tego i NIE wymaga KYC i nigdy ma nie wymagać, nawet jakby były problemy regulacyjne z bramką fiat to będzie to osobna częśc i nie bedzie miała wpływu na funkcjonowanie samego DEXa.

W sumie to mogłem o tym coinie wspomnieć tu wcześniej a nie po dzisiejszym wzroście o 10% ale jest wiele pewnie fajnych coinów ale po tych newsach ostatnio wydaje mi się ze ten będzie dobry.

Edit: tu jeszcze wywiad z devem KMD z 12.lipca: https://komodoworld.blog/2019/07/13/43- ... etization/

Aha jak gdzieś już pisałem kiedyś gdzieś sam MAM POSIADAM Komodo więc DYOR zanim kupicie (Do Your Own Reaserch) sprawdzcie sami projekt.
Ale ja nie zamierzam sprzedawać nawet jak wzrośnie o 100% ale wole uprzedzić że to mam żeby potem ktoś nie pisał że naganiałem :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 1 sierpnia 2019, 12:42

Konkretne obliczenia, ile można będzie zarobić na uruchomieniu węzła sieci Atlant i ile może z tego powodu kosztować podany tutaj przeze mnie jako przykład wartościowego tokenu ATL: https://tokeny.pl/analiza-atlant/
Oczywiście pod warunkiem, że Atlant dostanie odpowiednie zgody i licencje na handel stokenizowanymi papierami wartościowymi, będą chętni na tokenizacje nieruchomości i wszystkie będzie się odbywać zgodnie z zapisami w whitepaperze.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:05

SIA jest w dobrej cenie a jesli chodzi o relacje sia/btc to wykres się juz wypłaszczył całkiem. Ciągle się rozwija, takie oto różne sprawy wypływają :
https://blocknet.co/blocknet-makes-sia- ... ockchains/
Jak wróci sentyment do altów to sia jest kandydatem do pionowego wzrostu m.zd.
W wątku SIA wspomniałem też o słabościach projektu dla równowagi

Dodano po 6 godzinach 10 minutach 17 sekundach:
czasem zerkam na golem , oto jakie nowe funkcjonalności sa mozliwe dzieki platformie golem: https://cyfrowaekonomia.pl/hoard-czyli- ... i-omisego/
---


Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Fridaytrader » środa, 14 sierpnia 2019, 11:22

https://github.com/skycoin/skycoin/graphs/contributors

Ciekawie moim zdaniem wygląda sytuacja Skycoina, projekt jest dosyć kompleksowy, taki typowy kombajn (moneta & dappsy & IOT), natomiast widać, że coś się dzieje. Społeczność jest dosyć aktywna, spotkania są organizowane. Nie ma takiej pustyni i braku zainteresowania jak w dużej części projektów o podobnym MC.

Około rok temu było sporo FUDu dotyczącego tego projektu, jak się potem okazało rozsiewanego przez konkurencję z Substratum. Kiedyś byli wspierani przez McAfeego, aktualnie skłóceni, ale z całym szacunkiem dla Johna, jego rekomendacje raczej nie są już brane zbyt poważnie, a mogą być nawet uznane za coś negatywnego.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Howi » piątek, 16 sierpnia 2019, 20:30

@koparki wrzucił stake ranking, który sam chciałem dodać przy okazji lobbowania za IOST. Sam mam tego trochę, według mnie jest bardzo dobrym projektem dla hodlerów, bo podczas stakeowania wpada relatywnie dużo łatwego hajsu. Cena obecnie niska (biorąc pod uwagę ile to kosztowało jeszcze kilka msc temu, podczas lunchu mainnetu), ziomki mają gruby plan na 2019 rok, szumnie nazwany "Back to the Moon"

W skrócie: to chińska platforma podobna do Ethereum, EOS i Tron, sami określają się jako członek "wielkiej czwórki". Rzecz jasna, diabeł tkwi w szczegółach ;) . DAppsy, sidechainy, tokeny IRC20 - część z tych rzeczy już działa, część jest w planach na ten rok. Jako bonusik ostatnio wpadł mi niewielki airdrop (nie fork!) w postaci tokenu LOL o wartości ~10 USD.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 18 sierpnia 2019, 20:11

koparki pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:21 Ciekawe kryterium do określania jaki projekt jest dzis wartościowy a jaki był kiedyś wartościowy a dziś juz niekoniecznie:
Aktywność na github (a jeszcze lepiej jakość kodu) to kryterium od dawna znane, lubiane i często przeze mnie stosowane... jako jedno z wielu. Jednak należy pamiętać, że jakiś czas temu Microsoft (chyba) kupił github i wiele projektów przestało tam publikować kod.
Tutaj ranking https://www.cryptomiso.com/

To jak najbardziej narzędzie analizy fundamentalnej projektu, ale przypominam, że ten temat dotyczy nie tylko samych fundamentów projektu, jego jakości, ale - może przede wszystkim - ekonomii tokenów / coinów. Co z tego, że dany projekt ma super kod, wypuści rewelacyjny produkt i wszyscy będą go używać, skoro jego token ma takie zastosowanie, że nigdy sukces projektu nie wpłynie na jego cenę. Pozostaje czysta spekulacja.... lub, jak np. HOT, jest bardziej (docelowo) stable coinem (o czym mało kto wie, bo inwestuje na pałę, nie znając założeń i tylko spekuluje myśląc, że każdy coin działa jak bitcoin).

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Wojtasoj » niedziela, 22 września 2019, 23:31

Jak na razie bounty Atl się skończył a cena nie podskoczyła. Niby coś działają ale efektów za bardzo nie widać. Ciekawe czy ten projekt wypali bo się grubo zastanawiam:D

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: radix » niedziela, 27 października 2019, 23:15

Dodano po 50 minutach 15 sekundach:
paprykarz18 pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 20:11
koparki pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:21 Ciekawe kryterium do określania jaki projekt jest dzis wartościowy a jaki był kiedyś wartościowy a dziś juz niekoniecznie:
Aktywność na github (a jeszcze lepiej jakość kodu) to kryterium od dawna znane, lubiane i często przeze mnie stosowane... jako jedno z wielu. Jednak należy pamiętać, że jakiś czas temu Microsoft (chyba) kupił github i wiele projektów przestało tam publikować kod.
Tutaj ranking https://www.cryptomiso.com/

To jak najbardziej narzędzie analizy fundamentalnej projektu, ale przypominam, że ten temat dotyczy nie tylko samych fundamentów projektu, jego jakości, ale - może przede wszystkim - ekonomii tokenów / coinów. Co z tego, że dany projekt ma super kod, wypuści rewelacyjny produkt i wszyscy będą go używać, skoro jego token ma takie zastosowanie, że nigdy sukces projektu nie wpłynie na jego cenę. Pozostaje czysta spekulacja.... lub, jak np. HOT, jest bardziej (docelowo) stable coinem (o czym mało kto wie, bo inwestuje na pałę, nie znając założeń i tylko spekuluje myśląc, że każdy coin działa jak bitcoin).
Paprykarz18 jako osoba która śledzi od długiego czasu atl,co mógłbyś napisać o tym projekcie na chwilę obecną?,są jakieś postępy,czy projekt stoi w miejscu?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: paprykarz18 » wtorek, 29 października 2019, 13:42

radix pisze: niedziela, 27 października 2019, 23:15co mógłbyś napisać o tym projekcie na chwilę obecną?,są jakieś postępy,czy projekt stoi w miejscu?

Trudno powiedzieć. Zrobili rebranding platformy na https://uvas.com/
Za dwa dni będą w Londynie na jakieś konferencji i mają pokazać gotowy produkt poboczny - platformę typu airBnB.
Licencja na handel stokenizowanymi nieruchomościami dalej jest wyczekiwana.
------
update: nowy, poboczny produkt Atlant (jeszcze nie został oficjalnie ogłoszony) do obejrzenia tu https://karta.com/

-------
W tym temacie powinno się pojawić także CHZ, posiadające realne i wyraźne zastosowanie tokenów w produktach firmy (przypominającej nieco Binance Lauchpad dla klubów sportowych). Ludzie nieświadomi, że korzystają z krypto, będą kupować tokeny CHZ przez aplikację Socios za fiaty, płacąc swoimi kartami Visa / Mastercard. Te tokeny będą im potrzebne, bo tylko za nie będzie można kupować tokeny fanowskie klubów piłkarskich, takich jak Juventus, PSG, AS Roma itd. Tokeny fanowskie będą upoważniały do głosownia w różnych sprawach związanych z klubem piłkarskim. Tak w skrócie. Produkty Socios są dużo bardziej rozbudowane i w każdym wykorzystywany jest token CHZ jako środek płatniczy. Może być ciekawe. Gdy fani klubów piłkarskich, a w przyszłości NBA i innych lig rzucą się na tokeny swoich ulubionych druży, cena CHZ może poszybować do topki CMC.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » wtorek, 26 listopada 2019, 09:38

trafiłem przypadkowo na taki ranking: https://gocryptowise.com/10-best-staking-coins-of-2019/
przy tak drastycznych przecenach dywidenda bez znaczenia, ale ktos przeanalizował projekty i zrobił taki ranking

Dodano po 6 minutach 41 sekundach:
przeglądałem ponownie linki do github , znajdiesz je kilka postów wyżej. Wygląda na to że LITECOIN pozostał nierozwijany, nikt nie pisze modyfikacji nie kontynuje projektu, żle to wyglada na tle innych projektów , jak ktos kisi to dobrze rozpartrzyć konwersję do jakiegos innego kojna o podobnym wykresie i dewaluacji ale z perspektywami rozwoju.
---

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Wojtasoj » czwartek, 19 grudnia 2019, 07:55

Na blogu Atlant pojawił się news:
https://blog.atlant.io/atlant-wins-pola ... 55da59629a

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » sobota, 18 stycznia 2020, 00:56

cykliczy przegląd co się dzieje na githubie :
viewtopic.php?f=45&t=31539&hilit=warto% ... 40#p596628 oraz
viewtopic.php?f=103&t=20676&p=596503#p596500
wychodzi na to że nalezy się trzymać z daleka od m.in Litecoin, iost,, nem, dogecoin, mile widziane jak ktoś podlinkuje wiele innych brakujących.
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości