Wartościowe tokeny, coiny i projekty

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » wtorek, 21 stycznia 2020, 00:28

AUGUR (REP) , jeden z tych projektów w których trzymanie tokenu uprawnia do zarabiania dywidendy z projektu. Nie jest to dywidenda w pełnym tego słowa znaczeniu (jak np w 888) .
Warto mieć na uwadze że tokenów jest tylko 11mln. Projekt jak najbardziej użyteczny i się rozwija, wkrótce wychodzi 2 wersja platformy , a jeszcze fajniej będzie w tandemie z ETH2.0. Rynek daje o tym znać, był ładny zryw na REPie i nie zostało to zgaszone póki co.
https://www.augur.net/

Dodano po 7 minutach 24 sekundach:
MANA,ZEC,ZEN są w portfelu DCG , jest tam też Blockstream, Coindesk itd .
Nie znacie DCG? jest on bohaterem tego wątku: viewtopic.php?f=8&t=33168
MANA , całkiem prawdopodobny ponadprzeciętny wzrost, niby projekt mało "poważny" ale jednak wybrany przez DCG. Warto skupować korekty i przesuwać stopy na wypadek gdyby gdyby się trend załamał.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » wtorek, 21 stycznia 2020, 06:47

ZEC mam, ZEN i REP mam na celowniku, ale MANA mi się jakoś nie widzi...ale tylko dlatego, że jest dużo niżej na CMC

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 17 czerwca 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: unrealandy » czwartek, 23 stycznia 2020, 23:26

Z tych dalszych w CMC polecam się przyjrzeć Teloscoin moneta typu MN/POS, wiekszość informacji możecie odnaleźć na forum bitcoin.pl (Transcendence Blockchain) albo na oficjalnym kanale discord ;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » środa, 5 lutego 2020, 08:35

Monako w parze do usd , ciekawie sie zapowiada, zwłaszcza że od stycznia 2020 wisi news że Europejczycy moga sie ubiegać o kartę Monaco, wcześniej ten przywilej był możliwy jedynie dla rezydentów Singapuru i USA. Karta zintegrowana z giełdą krypto, 2%(i więcej) zwrotu za wydatki z karty , jak ktoś zamrozi więcej tokenów to jest więcej benefitów. Połowa tokenów w obiegu, pewnie druga połowa będzie dodrukowana ale będzie to równoważone zamrożeniami które uprawniają do benefitów.

https://blog.crypto.com/app-update-eu-u ... -now-open/

https://crypto.com/en/cards.html
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Rumcajs » środa, 12 lutego 2020, 13:38

Wiekszość coinów rośnie dużo, macie na oku jakieś dobre coiny z małym marketcapem (do 100 mil) ale już na dobrych giełdach (binance) na najbliższy miesiac, coś co działa i jest tanie, nie z topki ale z szansą na jakieś 100% czy więcej na tych wzrostach. Granie pod sam wykres mnie nie przekonuje za bardzo musiałbym kupować na chybił trafił jakieś shitcoiny a wole jakieś perełki kupić. Najlepiej tanie za sztuke wtedy mi się wydaje że łatwiej i szybciej rosną jak już jest hype na nie.
Co macie ciekawego pokupowane ?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 14:27

@Rumcajs ideałem byłoby brak inflacji, mała baza monetarna i brak obciążenia bagholderami, czyli w miarę nowy projekt, no i projekt musi mieć sens i być realnie rozwijany, im dalsza pozycja w CMC tym większe ryzyko ;)

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
@Rumcajs może nasze polskie Algory z BitBay spełniałoby to założenie? Nie odpaliło , jest wartościowym projektem itd. Dobre newsy przed nim, może dojdzie jakaś nowa giełda która go obsługuje.
https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-algory-pln
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Rumcajs » środa, 12 lutego 2020, 14:42

Nie kupuje już utility tokenów chyba że mają w planach mainet własny po jakimś czasie i dotyczą wyłącznie krypto. Wszystkie poza Monako moje utility tokeny jakie miałem zdechły lub ledwie zipią, okazało się ze tam gdzie coś może działac bez tokenów i po prostu trzeba płacić za usługę ostatecznie wygrywały fiaty a utility tokeny stawały się zbędnym balastem. Monako jest akurat projektem wyłącznie z krypto (hm w sumie Algory też) i ma wiele funckjonalności jak np BNB więc dlatego był nielicznym wyjątkiem od regóły. A większość moich coinów/platform przetrwała nawet jak cenowo spadły to nie dążyły do 0 jak większość tokenów erc-20. Kiedyś się nie myślało nad tokenomią a potem sie okazywało że więksozśc z nich i tak nikt nie używa poza spekulacją na giełdzie więc na bearmarkecie zanurkowały. Teraz kupując coś warto się nad tym zastanowić co się wogóle kupuje.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 14:56

@Rumcajs w sumie masz rację , algory jest kupowane przez klienta aby dostać dostęp do usługi ale potem jest sprzedawane przez usługodawcę ponownie na rynku więc nie wiem jaki to ma sens dla budowania wartości tokena. Natomiast w monaco są zamrożenia monet - w celu większej dywidendy jesli jestes pożyczkodawcą lub w celu większych benefitów przy używaniu karty ale na p&d nie ma co liczyć bo firma macierzysta wygasi nadmierny wzrost wartości wysypując swoje tokeny na rynek (w wypadku algory też tak to widzę). Także trzeba szukać złotej inwestycji dalej ;)
@Rumcajs a token 888 teraz jest po przecenie , (moze WinK )
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » środa, 12 lutego 2020, 15:56

Rumcajs pisze: środa, 12 lutego 2020, 13:38ale z szansą na jakieś 100% czy więcej na tych wzrostach

spózniłeś się trochę, sporo altów zaliczyło takie odbicia, nawet dużo większe niż te 100%
A swoją drogą, jakiś czas temu robiłem rozeznanie poza tą topką o której piszesz. I trochę się zniechęciłem, głównie poprzez słaby dostęp do giełd niektórych coinów/tokenów. Dla mnie to akurat bardzo ważny aspekt.
Za jakiś czas, mam zamiar zrobić aktualizację, bo ostatnie miesiące były bardzo burzliwe, na pewno wiele się zmieni w moich "rankingach"

Dodano po 9 minutach 14 sekundach:
koparki pisze: środa, 5 lutego 2020, 08:35 Monako w parze do usd , ciekawie sie zapowiada, zwłaszcza że od stycznia 2020 wisi news że Europejczycy moga sie ubiegać o kartę Monaco, wcześniej ten przywilej był możliwy jedynie dla rezydentów Singapuru i USA. Karta zintegrowana z giełdą krypto, 2%(i więcej) zwrotu za wydatki z karty , jak ktoś zamrozi więcej tokenów to jest więcej benefitów. Połowa tokenów w obiegu, pewnie druga połowa będzie dodrukowana ale będzie to równoważone zamrożeniami które uprawniają do benefitów.

https://blog.crypto.com/app-update-eu-u ... -now-open/

https://crypto.com/en/cards.html
a onie mają coś, czego nie ma ich konkurencja? Bo mam wrażenie, że takich kart z obsługą krypto jest sporo. Ktoś z tego korzysta i może napisać coś więcej?
Mam 1 taką kartę (Wirex) - trochę testowałem i mój entuzjazm znacznie opadł, jak wypłaciłem z bankomatu i zobaczyłem po jakim kursie mi przeliczyli z $ na PLN ;)
Z wielu detali nie będziemy zdawać sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy aktywnie używać konkretnego produktu...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 16:03

adiqq pisze: środa, 12 lutego 2020, 15:56Z wielu detali nie będziemy zdawać sobie sprawy, dopóki nie zaczniemy aktywnie używać konkretnego produktu...
możesz juz zamówić kartę do Polski (do EU), jej koszt to tylko "selfie" i kyc, dziś ktoś założył wątek o crypto.com (monaco) pytaj tam kolegi który chce zapracować na reflinka
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: wojteks102 » środa, 12 lutego 2020, 16:21

adiqq pisze: środa, 12 lutego 2020, 15:56Mam 1 taką kartę (Wirex) - trochę testowałem i mój entuzjazm znacznie opadł, jak wypłaciłem z bankomatu i zobaczyłem po jakim kursie mi przeliczyli z $ na PLN


Też mam Wirex, jak wypłacasz w bankomacie to wystarczyło się nie zgodzić na kurs proponowany przez bank/bankomat i było wszystko git.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » środa, 12 lutego 2020, 18:32

widzisz, to są rzeczy, których tak przez przypadek się nie dowiesz, jak np. mało korzystasz....u mnie od tamtego czasu wiele się zmieniło, teraz przede wszystkim akumuluję, więc dobrze wiedzieć...
Jak nie zgodzisz się na kurs proponowany przez bank, to po jakim kursie jest przeliczane, jak wypłacasz? Czy po prostu rezygnujesz z transakcji i szukasz bankomatu, który ma lepsze przeliczniki?
Wiem, że nie będę regularnie w ten sposób wypłacać, ale mimo wszystko lubię wiedzieć na czym stoję...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: wojteks102 » środa, 12 lutego 2020, 19:26

@adiqq
Kurs dostajesz delikatnie słabszy niż w kantorze.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: pieczywo » środa, 12 lutego 2020, 20:41

Witam, nie chcę zaśmiecać wątku więc wrzucę tylko link do tematu gdzie wszystko opisałem.

Wydaje mi sie ze "gamifikacja" kryptowalut wreszcie stanie się faktem dzieki Ring (RNG)
Wiecej info pod linkiem; viewtopic.php?f=45&t=33544&p=628531#p628531

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 05:10

koparki pisze: środa, 12 lutego 2020, 14:27@Rumcajs może nasze polskie Algory z BitBay spełniałoby to założenie? Nie odpaliło , jest wartościowym projektem itd. Dobre newsy przed nim, może dojdzie jakaś nowa giełda która go obsługuje.
https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-algory-pln
@Rumcajs nie wiem czy zwróciłeś uwagę,
szukałeś kojna pod szybką pompkę +100%. Kręciłeś nosem na Algory ale dzień później po naszej tu reklamie niedocenionego kojna on poszedł w górę ok 300% ;) mieliśmy siłę oddziaływania bo on jest tylko na BB a tam hulało sporo wolnego kapitału... ale co z tego jak nie mam konta na BB :cry: przeszła koło nosa okazja, po całej akcji zostało na otarcie łez marne +75% 8-)
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 lutego 2020, 07:30

Apropo ostatniej niewykorzystanej okazji to macie jeszcze takiego kojna AMLT na bitbay
https://bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-amlt-pln
W obliczu zmian całego rynku krypto ten token może być kąskiem spekulacyjnym (właśnie w EU weszło AMLD5).
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » wtorek, 18 lutego 2020, 16:52

dobre narzędzie , kalkulator masternodów , wybór w spisie shitcoinów które mają funkcję masternode jest imponujący: https://masternodes.online
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » wtorek, 18 lutego 2020, 19:48

problem z wartościowymi tokenami i coinami jest taki, że nie można mieć wszystkiego :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: AlgoryProject » czwartek, 20 lutego 2020, 14:17

koparki pisze: środa, 12 lutego 2020, 14:56 @Rumcajs w sumie masz rację , algory jest kupowane przez klienta aby dostać dostęp do usługi ale potem jest sprzedawane przez usługodawcę ponownie na rynku więc nie wiem jaki to ma sens dla budowania wartości tokena. Natomiast w monaco są zamrożenia monet - w celu większej dywidendy jesli jestes pożyczkodawcą lub w celu większych benefitów przy używaniu karty ale na p&d nie ma co liczyć bo firma macierzysta wygasi nadmierny wzrost wartości wysypując swoje tokeny na rynek (w wypadku algory też tak to widzę). Także trzeba szukać złotej inwestycji dalej ;)
@Rumcajs a token 888 teraz jest po przecenie , (moze WinK )
Cześć

@koparki - określona część tokenów ze sprzedaży dostępu do platformy będzie spalana, to tak dla jasności.
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » czwartek, 20 lutego 2020, 14:19

@AlgoryProject cześć, To jest dla mnie pewne że podbijanie wartości tokena lezy w Waszym interesie ale proszę powiedz czy są jakieś jasne reguły spalania tokenów czy jest to robione uznaniowo ?
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości