Wartościowe tokeny, coiny i projekty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: AlgoryProject » czwartek, 20 lutego 2020, 14:20

Planowane jest spalanie 25% wartości sprzedaży.
Wszechstronny skaner w czasie rzeczywistym oraz agregator newsów ze świata kryptowalut :!:

:arrow: Cryptocurrency Scanner and Real-time cryptocurrency news aggregator

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » czwartek, 20 lutego 2020, 14:40

ALG na BitBay pięknie pnie się w górę, świetny projekt i zdecydowanie perełka inwestycyjna bo teraz może juz być tylko lepiej: nowe giełdy , nowe odkrycia projektu na świecie. No i spalenia tokenów.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Rumcajs » czwartek, 20 lutego 2020, 18:05

Akurat spalanie tokenu nie ma żadnego znaczenia jeśli coin/projekt tokenu jest dobry, dla mnie to taki bajer marketingowy co nic nie znaczy. Coiny z miliardami w obiegu potrafia wbijać setki milionów (a nawet miliardy jak cardano czy tron) marketcapu bez żadnego burninga. Do tego jeśli mowa o Algory to kojarze że bardzo mało sztuk się sprzedało więc spalanie z bardzo małej ilości to ja nie wiem czy ma sens bo w końcu wyjdzie że będzie mniej tokenów niż użytkowników narzędzia Algory, chociaz nie pamietam nie wiem jak obecnie wygladają płatności i czy ile mozna placić tokenem czy jak ale chyba dla projektu jakas mala liczba tokenów nie jest też za dobrym pomysłem bo nie każdy zwłaszcza laicy czy nowi w krypto - nie patrzą na marketcap tylko na samą cenę tokenu nawet nie biorąc pod uwagę ile tokenów jest. Ludzie wolą kupić więcej tokenów po 1 centa niż po 1 $ a marketcap ignorują. Jak coś ma rosnąć to będzie rosło bez względu czy ktoś będzie spalał tokeny /coiny czy nie będzie.
Ale tak dla jasności bo troche dziwnie wyszło ja pisałem we wcześniejszych postach ogólnie że po paru porażkach moich ostatnio (Sonm,Vibe, HVN) nie kupuje więcej utility tokenów, nie odnosiłem się do samego projektu Algory który jest w sumie fajny z tego co pamietam chociaż od dawna nie śledzę go.
Jedyne utility tokeny jakie znam i mają sens to tokeny giełd np BNB i Monaco. BNB nie mam bo za drogie a nie kupiłem jak było tanie, a Monako mam ale mało. Inne utility każde po kolei mi padały głownie że tokeny stawały się niepotrzebnym balastem do funkcjonowania projektu gdzie okazywało się finalnie że każdy woli płacić fiatami, zwłaszcza jeśli użytownikiem była inna firma.

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
Prędzej bym widział w Algory zrobienie splita i pomnożenie każdemu adresowi tokenów np x 10 o ile w ogole kontrakt tokenu na to pozwala.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » czwartek, 20 lutego 2020, 18:18

Rumcajs pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 17:59nie wiem czy ma sens bo w końcu wyjdzie że będzie mniej tokenów niż użytkowników narzędzia Algory
bez obaw eth ma osiem miejsc po przecinku aby podzielić kojna.
Rumcajs pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 17:59bo nie każdy zwłaszcza laicy czy nowi w krypto nie patrzą na marketcap tylko na samą cenę tokenu nawet nie biorąc pod uwagę ile tokenów jest. Ludzie wolą kupić więcej tokenów po 1 centa niż po 1 $.
Ale to nie na drobnych ulicznych ciułaczach buduje się fundament kapitalizacji , tacy "ciemni" ludzie są wykorzystywani ewentualnie podczas dystrybucji.
Rumcajs pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 17:59Inne utility każde po kolei mi padały głownie że tokeny stawały się niepotrzebnym balastem do funkcjonowania projektu.
Tu się zgadzam , token był pretekstem do zbiórki kapitału i nie ma właściwie dobrego pomysłu jak sprawić aby ludzie go kisili . Trzeba go nabyć aby kupić usługę, po czym 75% tokenów znów trafia na giełdę a 25% jest spalane tak? @AlgoryProject ? To sprawia że jest ciągła nierównowaga popytu - podaży , może to i jest jakiś pomysł.
Miałem do czynienia z jednym z twórców projektu i była sytuacja, w której pokazał jak praworządnym jest człowiekiem , dlatego byłem pewien że nigdy nie będzie mowy o jakimkolwiek naciągnięciu ludzi na ico po to aby przejeść te środki na pozorowanie tworzenia projektu. To jest imponujące i to jest wzorzec dość rzadki w porównaniu z wiekszością ICO na ETH : była zbiórka kasy , jest świetny, obiecany produkt. Juz nawet z tego powodu Polacy na Bitbay zamiast przepalać pieniądze na śmiecia który nie będzie nigdy do niczego służył czyli tzw. GAME mogli przekonwertować to na rodzimy bardzo użyteczny projekt ALGory. Ten projekt nie ma należytej promocji . Może kiedyś się tak stanie że przyjdzie jakiś Venture Capital i podbije wartość produktu o rząd wielkości, ale chyba trzeba o to zabiegać nie wiem czy chłopaki zabiegają ;)
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » czwartek, 20 lutego 2020, 19:08

Rumcajs pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 18:05Jedyne utility tokeny jakie znam i mają sens to tokeny giełd np BNB i Monaco

Ja mam wrażenie, że niewiele ich znasz...jest ich sporo...samych giełdowych tokenów jest coraz więcej...i chyba dają dobrze zarobić za ostatni okres...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Rumcajs » czwartek, 20 lutego 2020, 19:54

@adiqq
w short term wszystko da zarobić, te co miałem na mid term i long kupowałem po 5000 satoshi a sprzedawałem poniżej 200s po 2-3 latach. Z tych co przeżyły do tego czasu. Jasne jak sie gra w skali miesiąca czy tygodnia to +10 czy +20% nie jest niczym nadzwyczajnym. Jak się kupowało kiedyś bo projekt był fajny i trzymało dłużej to sie kończyło że utility tokeny spadały do okolic 100-200 sato finalnie. Te co miałem , kilka różnych. Ofc że jest ich setki jeśli nie tysiące w końcu erc-20 jest pewnie ponad 1000 do tego tokeny eosa, na neo, wavesie i paru innych platformach. Te najstarsze co kupowałem były na Eth ale jakoś nie widziałem żeby te z Neo czy inne sobie jakoś lepiej poradziły. Lepiej sobie poradziły różne tokeny giełd i dexów dlatego o nich napisałem, i monako który jest w sumie wyjątkiem bo jest projektem związanym wyłącznie z krypto i nie służy do płatności za jakąś usługę jak zwykłe utility tokeny.
Dlatego wole już coiny z własnym mainetem i blockchainem a nie zwykłe utility tokeny. Ofc to że jakiś coin jest coinem bo ma swój blockchain nie znaczy nagle że ma lepsza użytecznośc od utility jeśli faktycznie jej nie ma bo jest byle być.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » piątek, 21 lutego 2020, 06:00

Rumcajs pisze: czwartek, 20 lutego 2020, 19:54i trzymało dłużej to sie kończyło że utility tokeny spadały do okolic 100-200 sato finalnie.

Widzisz, ja mam zupełnie inne doświadczenia. Czasami trzeba długo czekać, żeby dobrze kupić.
O tokenach giełdowych juz pisaliśmy - ja osobiście mam HT kupiony w dołku i załuję, że nie kupiłem więcej. Ale inne tokeny giełdowe mają mniej lub bardziej podobne wyniki. Mam też ENJ i też nie narzekam, a wręcz przeciwnie. To chyba problem nie jest w tokenach samych w sobie - tylko jak się coś kupuje pod inwestycje, to trzeba się też trochę interesować projektem. I ułozyć prostą strategię działania pod to.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » sobota, 18 kwietnia 2020, 21:12

natknąłem sie na piekne wspomnienia, zbiórki ICO, ile z poniższych projektów jest pożytecznych i wartościowych adekwatnie do zebranych funduszy (co z filecoin ??? ;) ) :

1. Hdac (infrastructure): $258 Million

2. Filecoin (data storage): $257 Million

3. Tezos (infrastructure): $232.32 Million

4. EOS Stage 1 (infrastructure): $230 Million

5. Sirin Labs (infrastructure): $157.90 Million

6. Bancor (infrastructure): $153 Million

7. Polkadot (infrastructure): $144.3 Million

8. QASH (trading & investing): $108.20 Million

9. Status (infrastructure): $107.60 Million

10. Comsa (trading & investing): $95.60 Million

Total Funds Raised By Top 10 ICOs in 2017: $1,743,920,000
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: wojteks102 » niedziela, 19 kwietnia 2020, 02:00

koparki pisze: sobota, 18 kwietnia 2020, 21:121. Hdac (infrastructure): $258 Million
Technologia IoT oparta o blockchain jeśli by wypaliła i była wykorzystywana w np. maszynach Hyundaia to myślę, że nawet więcej, dodatkowo biorąc pod uwagę, że te środki poszły tak na dobrą sprawę na stworzenie nowego R&D w marce Hyundai'a.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » niedziela, 19 kwietnia 2020, 06:26

koparki pisze: sobota, 18 kwietnia 2020, 21:123. Tezos (infrastructure): $232.32 Million

4. EOS Stage 1 (infrastructure): $230 Million
na teraz to chyba tylko te 2 pozycje są w grze, tzn. są w czołówce CMC. Reszty w ogóle nawet nie kojarze...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 21:46

Czy ma ktoś REP ?
Widzę coś takiego :
The Augur team recently announced on Twitter that the long awaited Augur v2 will be launched on the Ethereum mainnet on July 28 and the REP token migration from REPv1 (current platform token) to REPv2 will take place around the same time. The REP token holders don’t need to do anything immediately, however they will need to manually and eventually migrate their current tokens to the new one – REPv2, after the Augur v2 deployment has taken place. The Augur team will make a UI based migration tool available soon, along with detailed instructions.

na giełdach jest już rep2.0 ja mam w portfelu rep1.0 , nie widzę nigdzie lub przeoczyłem info jak zamienić jeden na drugi, może ktoś coś wie na ten temat.

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
ok gdyby ktoś szukał to już znalazłem : https://augur.net/blog/rep-to-repv2-guide/
ale jeszcze nie testowałem , narobiłem sobie roboty przeoczyłem , mogła to giełda za mnie zrobić ;)
---

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: sud » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 22:30

adiqq pisze: niedziela, 19 kwietnia 2020, 06:26
koparki pisze: sobota, 18 kwietnia 2020, 21:123. Tezos (infrastructure): $232.32 Million

4. EOS Stage 1 (infrastructure): $230 Million
na teraz to chyba tylko te 2 pozycje są w grze, tzn. są w czołówce CMC. Reszty w ogóle nawet nie kojarze...
Na Polkadot już jest duży hype, za chwilę startują i będzie się działo.

Bancor v2 powoli dodaje kolejne pool'e z AMM i mogą popłynąć na fali DeFi sporo do góry, mają miejsce na wzrosty.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: koparki » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 22:45

zajrzałem z ciekawości na https://filecoin.io/
oraz https://github.com/filecoin-project
dalej są jako testnet - zgarnęli 2lata temu 257mln$ :lol: kpina z inwestorów
---

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: sud » wtorek, 18 sierpnia 2020, 09:36

@koparki
Jednak ciągle coś robią, jest szansa że w końcu ruszą z mainnetem. Ostatnio widziałem na GitHubie że integrują RenVM multichain co dobrze wróży.

Obrazek

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 18 sierpnia 2020, 09:49

Jak oceniacie aktualny potencjał Enjin coina? W zeszłym roku rakieta została odpalona po newsach dotyczących partnerstwa z Samsungiem. Pytanie czy ten projekt ma szansę na znaczne zwiększenie swojej kapitalizacji?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: adiqq » wtorek, 18 sierpnia 2020, 10:31

Fridaytrader pisze: wtorek, 18 sierpnia 2020, 09:49ak oceniacie aktualny potencjał Enjin coina? W zeszłym roku rakieta została odpalona po newsach dotyczących partnerstwa z Samsungiem. Pytanie czy ten projekt ma szansę na znaczne zwiększenie swojej kapitalizacji?

a nie Microsoftem? ;)
https://cotobitcoin.pl/microsoft-jest-p ... -dlaczego/
ale masz rację, z Samsungiem też chyba współpracują...
https://consent.yahoo.com/v2/collectCon ... 9a6ce520aa

kupiłem po spadkach w listopadzie, zyski z tego zrealizowałem już dawno, ale dalej trzymam część licząc na znacznie więcej...gdyby nie wysyp DeFi, to byłbym o te znacznie więcej spokojny, ale tak to zaczynam mieć wątpliwości...

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 18 sierpnia 2020, 11:02

@adiqq
sam projekt jest dla mnie wiarygodny tylko zastanawiam się nad tym jaki jest jego potencjał na wzrosty. Często projekty o mocnych fundamentalnych podstawach nie rosną, bo ich realny potencjał na wzrosty jest już w większości wyczerpany. Stąd łatwiej pompować coś co jest dopiero obietnicą. Dobry przykład to DENT.

Mam taką grupę krypto, którą obserwuję, gdzie monety są już realnie używane i niekoniecznie wzrost popularności przekłada się na wzrost ceny. Do tej grupy należy przede wszystkim: BAT, THETA i właśnie ENJIN.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wartościowe tokeny i coiny

Postautor: dwóchtaterników » piątek, 2 kwietnia 2021, 18:34

koparki pisze: poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 21:46 Czy ma ktoś REP ?
Widzę coś takiego :
The Augur team recently announced on Twitter that the long awaited Augur v2 will be launched on the Ethereum mainnet on July 28 and the REP token migration from REPv1 (current platform token) to REPv2 will take place around the same time. The REP token holders don’t need to do anything immediately, however they will need to manually and eventually migrate their current tokens to the new one – REPv2, after the Augur v2 deployment has taken place. The Augur team will make a UI based migration tool available soon, along with detailed instructions.

na giełdach jest już rep2.0 ja mam w portfelu rep1.0 , nie widzę nigdzie lub przeoczyłem info jak zamienić jeden na drugi, może ktoś coś wie na ten temat.

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
ok gdyby ktoś szukał to już znalazłem : https://augur.net/blog/rep-to-repv2-guide/
ale jeszcze nie testowałem , narobiłem sobie roboty przeoczyłem , mogła to giełda za mnie zrobić ;)
Mam identyczną sytuację na exodusie z GNT i REP. Exodus sobie liczy po 0.05 ETH za swap, chyba ich pogięło. Da się coś z tym zrobić, żeby to miało sens?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości