[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Satoshi Vision - BSV (scamowy fork bitcoina) - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 12 lutego 2019, 23:57

@Bit-els Chyba przesadziłeś xD
W sumie to jedyny wątek o tym forku, niech sobie będzie w "pozostałych"?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Satoshi Vision - BSV (scamowy fork bitcoina) - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » środa, 13 lutego 2019, 01:18

@rav3n_pl Dodatkowo czy musi być oznaczony jako (scamowy fork bitcoina) ?

Oczywiście ja nie twierdze że ten twór nie jest szemrany bo jest, tylko chodzi o to że jest mnóstwo innych krypto które są podejrzane z rożnych względów o ewentualnie nie czyste intencje(np.centralizacja itp.) ale jednak na forum nie są oznaczone jako scamowe(oprócz tych ewidentnych piramid mlm).

Wiec jeśli już oznaczać to wypadało by oznaczyć wszystkie podejrzane krypto i robić to według jakiejś przyjętej klasyfikacji co jest scamem a co nie jest LUB nie oznaczać żadnej(oprócz tych piramid).

Po za tym bsv to bardziej fork bch niż bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: janku66 » środa, 13 lutego 2019, 07:16

redbog pisze: środa, 13 lutego 2019, 01:18 Po za tym bsv to bardziej fork bch niż bitcoina

Masło maślane ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 13 lutego 2019, 08:13

Forki są przechodnie, więc jeśli BSV jest forkiem BCH, a BCH jest forkiem BTC to BSV jest forkiem BTC.
Chociaż wg mnie to BTC oddzielił się od Bitcoina, a potem jeszcze BCH się oddzielił od Bitcoina. :P
Bitcoin pozostał Bitcoinem, tylko niestety zmienił się ticker. Proof of Social Media jak my to nazywamy zrobiło swoje.
Zakładam, że w najbliższym czasie, kiedy BSV pokaże, że można mieć duże bloki bez problemów z propagacją, ludzie zaczną się zastanawiać która wizja ma długoterminowy sens.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 lutego 2019, 08:17

Po to jest PoW żeby było wiadome co jest Bitcoinem (technicznie), a reszta to czynnik ludzki ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » środa, 13 lutego 2019, 08:20

WitoldC pisze: środa, 13 lutego 2019, 08:17Po to jest PoW żeby było wiadome co jest Bitcoinem (technicznie), a reszta to czynnik ludzki
Tak.
Parametru "Total Work" nie da się przeskoczyć samą ideologią:
https://coin.dance/blocks/proofofwork
https://cash.coin.dance/blocks/proofofwork
https://fork.lol/pow/work
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: 91az » środa, 13 lutego 2019, 08:30

zdch pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 23:23Powiedz mi jak patenty szkodzą Bitcoinowi? Czy uważasz, że Bitcoin znosi prawo?
Szkodzi w sposób definicyjny:

"Patent (...) ograniczone w czasie prawa właściciela rozwiązania technicznego do wyłącznego korzystania z wynalazku lub wynalazków będących przedmiotem patentu w celach zawodowych lub zarobkowych na terenie państwa, które decyzją administracyjną patentu udzieliło, pod warunkiem wniesienia opłat za co najmniej pierwszy okres ochrony od daty zgłoszenia."
Wiki

To że przepisy prawa są takie jakie są nie nie pozbawia nas prawa ich kontestacji. Takim otwarciem dyskusji nad sensownością istnienia faktycznego monopolu na emisję reprezentanta wartości w obecnej postaci (technicznie metody zabezpieczania banknotów w tym ich numer seryjny vs unikalność klucza podpisującego blok w łańcuchu) jest w mojej opinii BTC w pierwotnej postaci (przed wpływem core team na rozwój) i jego pochodne (w tym BCH i DASH). Prawo nie musi (a nawet nie powinno być) zniesione. Przepisy prawa, które nie dorastają rzeczywistości do pięt powinny zostać jak najbardziej zmienione i opisywać reguły zgodnie z rzeczywistością nie wymagając od niej dopasowania się do przepisów.

Jak na razie BTC (BCH) wygrywa w cuglach. SV jest w tej dyskusji dygresją, próbującą podpiąć się pod główny nurt dyskusji w sposób rozbijający tę dyskusję IMHO stosując argumenty klasy "moje jest najmojsze", argumenty wewnętrznie sprzeczne logicznie (petardy dymne mają zasłonić niską jakość argumentów merytorycznych) oraz krzykliwość (skoro o nas jest najgłośniej to mamy rację).

Jeśli nie jest to manipulacja i krecia robota to ja już nie wiem co to jest.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » środa, 13 lutego 2019, 12:56

zdch pisze: środa, 13 lutego 2019, 08:13Forki są przechodnie, więc jeśli BSV jest forkiem BCH, a BCH jest forkiem BTC to BSV jest forkiem BTC.
W takim podejściu to wyjdzie że wszystko jest forkiem bitcoina bo nawet jeśli jakieś krypto było pisane od nowa to i tak główną idee czerpie od bitcoina.
zdch pisze: środa, 13 lutego 2019, 08:13Chociaż wg mnie to BTC oddzielił się od Bitcoina, a potem jeszcze BCH się oddzielił od Bitcoina. :P
To nie jest coś co podlegało by dyskusji,co jest bitcoinem to jest kwestia faktów a nie rozważań: https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... h-bsv.html

Jakie kol wiek zmiany wprowadzał by bitcoin to nie można stwierdzić że porzucił swoje idee bo główną ideą bitcoina jest to że to coś zmiennego poprzez osiąganie consensusu nie wiemy czym się stanie bitcoin i jak będzie wyglądał w przyszłości możemy tylko spekulować na ten temat. Natomiast że to jest bitcoin możemy stwierdzić bezsprzecznie czymkolwiek on będzie w przyszłości.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 13 lutego 2019, 15:36

@redbog W tym wypadku przez słowo "fork" rozumiemy rozwidlenie łańcuch nie kodu źródłowego.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: redbog » środa, 13 lutego 2019, 15:49

@WitoldC Jeśli chodzi o rozwidlenie łańcucha to nie ma wątpliwości bsv forkuje od bch.

Natomiast w bsv nastąpił też zarazem fork kodu i pod tym względem nie wiem czy to bardziej od bitcoina czy od bch forkuje kod.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » środa, 13 lutego 2019, 15:59

Bez forka kodu nie zrobi się forka łańcucha xD
Fork kodu może być zgodny z łańcuchem (np poprawki, optymalizacje) albo nie (i następuje fork łańcucha).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » środa, 13 lutego 2019, 20:34

zdch pisze: wtorek, 12 lutego 2019, 20:47czy to dowodzi, że nie jest SN?
Nie dowodzi w żaden sposób, że jest, a Ty już chcesz "zamykać dyskusję". Serio jesteś aż tak naiwny, że wierzysz na słowo, jak ktoś coś napisze?

Dla przypomnienia, gdyby ktoś zapomniał:

Nie, Craig Wright to nie Satoshi Nakamoto a zwykły oszust
Wright opublikował dowód kryptograficzny rzekomego posiadania przez niego klucza, którym podpisano jeden z pierwszych bloków bitcoina wykopany przez prawdziwego Satoshi w roku 2009. Weryfikacja przez fachowców nie pozostawia jednak wątpliwości – podpis jest prawdziwy, lecz został wyciągnięty z archiwalnej transakcji i nie dowodzi absolutnie niczego.
Wright rzekomo podpisał cytat Jean-Paula Sartre’a i opublikował podpis na swoim blogu. Użytkownicy Reddita szybko znaleźli jednak prawdziwe źródło podpisu – jest nim transakcja z 12 stycznia 2009 roku.
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ni ... ly-oszust/




Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: kirucha2 » środa, 13 lutego 2019, 20:42

jak ruszy pierwsze BTC to nim bedzie kropka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 13 lutego 2019, 21:23

@91az
Patenty chronią twórców pomysłów. Trzeba się sporo napracować, żeby patent został przyznany, nie mówiąc już o kosztach. Bez patentów wiele obecnych gigantów by nie istniało. Poza tym patenty nChain nie dotyczą podstaw działania Bitcoina, jak kopanie czy procesowanie transakcji, a tych bardziej skomplikowanych rozwiązań, na które nikt wcześniej nie wpadł. Np. Bitcoin miał nie spełniać kompletności Turinga, a jakoś patent na to dostali :)

@The Real McCoin
Czy to że nie podał prawdziwego dowodu oznacza, że nie może być SN? :)


Developer LTC Edin Jusupovic nawrócił się na BSV

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 14 lutego 2019, 00:07

zdch pisze: środa, 13 lutego 2019, 21:23@91az
Patenty chronią twórców pomysłów. Trzeba się sporo napracować, żeby patent został przyznany, nie mówiąc już o kosztach. Bez patentów wiele obecnych gigantów by nie istniało. Poza tym patenty nChain nie dotyczą podstaw działania Bitcoina, jak kopanie czy procesowanie transakcji, a tych bardziej skomplikowanych rozwiązań, na które nikt wcześniej nie wpadł. Np. Bitcoin miał nie spełniać kompletności Turinga, a jakoś patent na to dostali :)

@The Real McCoin
Czy to że nie podał prawdziwego dowodu oznacza, że nie może być SN? :)
Jak już zostaniesz ostatecznie wydymany i pozbawiony godności przez swojego idola po czym stracisz sens życia i będziesz myślał o samobójstwie, to pamiętaj że zawsze jest inna droga.

Co prawda w Polsce będziesz już tylko pośmiewiskiem (o ile podawałeś gdzieś prawdziwe dane osobowe albo ktoś je znajdzie), ale nie ma takiego problemu życiowego, którego nie rozwiązałby bilet w jedną stronę do ameryki południowej albo na tajlandię.

Możesz zacząć całkiem od nowa, założyć nową rodzinę, krąg znajomych i zapomnieć o tym jak żałośnie dałeś się wykorzystać i puścili Cię z torbami.

No chyba że tak naprawdę w to wszystko nie wierzysz a jesteś po prostu naganiaczem - w takim przypadku także jakimś tam rozwiązaniem jest bilet w jedną stronę - w celu ucieczki przed prokuraturą.

Naciągaczy od Bitconnecta czy DasCoina już ścigają listami gończymi. Nie jest wykluczone że tutaj będzie to samo za rok, dwa, trzy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 14 lutego 2019, 07:19

@ShadowOfHarbringer
Jak na człowieka, który brał udział w tworzeniu software do bitcoina, masz strasznie zryty beret. Nie wiem czy to z racji podeszłego wieku, ale niektóre Twoje posty są absurdalne. Może dla dobra Twojego zdrowia psychicznego lepiej będzie, żebyś nie zaglądał do tego tematu. Mam nadzieję, że kierunek w którym idzie BCH spełni Twoje oczekiwania, bo pomimo paru wg mnie drobnych różnic w poglądach, z tego co zaobserwowałem mieliśmy BARDZO zbliżone zdanie na wiele tematów.

nowa platforma blogowa na BSV Literatus.org

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 14 lutego 2019, 08:40

zdch pisze: czwartek, 14 lutego 2019, 07:19@ShadowOfHarbringer
Jak na człowieka, który brał udział w tworzeniu software do bitcoina, masz strasznie zryty beret.
Cwaniaczek. Zobaczymy jak będziesz ćwierkał za 2-3 lata gdy już będzie oficjalne śledztwo prokuratury w sprawie tego niedoszłego scamu, który promujesz.

O ile nie ukryłeś swojego IP, to na pewno już zapisało się w kilku miejscach.

Tak tylko mówię.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 14 lutego 2019, 08:59

Niech się raczej boją wszyscy Ci, co piszą że zaraz ich moneta leci na księżyc. Nie mam sobie nic do zarzucenia.
Ja o cenie nie dyskutuję. Nie mówię żeby kupować kupować kupować, bo to ostatnia szansa na duuuuże pieniądze. Zobacz sobie moje posty. W tym temacie i wcześniej w BCH. Wrzucam tu informacje z rozwoju projektu, głównie z twittera, wrzucam blogi CSW, informacje o nowych apkach czy stronach, które budują na BSV. Jeśli to jest "promocja scamu" to obawiam się, że spora część tego forum pójdzie siedzieć, bo większość monet to nic innego jak nic nie warte, niezgodne z obowiązującym prawem projekty, a sami wklejają sporo informacji na ich temat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: Araluen » czwartek, 14 lutego 2019, 11:12

zdch pisze: środa, 13 lutego 2019, 21:23Czy to że nie podał prawdziwego dowodu oznacza, że nie może być SN?
Nie, ale nie znaczy, że nim jest. Równie dobrze ja mogę być Satoshim - masz dowód, że nie?
Nie interesuje mnie cała ta wojenka, BSV jest mi obojętny. Używasz sobie, zgadzasz się z Craigiem - Twoja sprawa. Ale pisanie, że CSW podał jakiekolwiek dowody na bycie Satoshim, to jawne kłamstwo, bo to nie były żadne dowody. Poza tym nie ufam kłamcom i krętaczom. Gdyby miał na to jakieś niepodważalne dowody, to jestem niemalże pewna, że już by je podał, zamiast dalej się ośmieszać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 14 lutego 2019, 11:39

@Araluen
Masz rację, nie mam jednoznacznego dowodu, że nim jest. Ale mam sporo różnych małych wskazówek, że tak jest.
Jak miałby wykopać z Davem 1,1mln BTC?
Skąd Australijski Urząd Podatkowy (ATO) miałby dokumenty o "blacknecie" i skąd deMorgan miałby kasę na R&D od ATO?
Skąd miałby wiedzę chociażby o kompletności Turinga, gdzie wszyscy łącznie z Szabo uważali, że to niemożliwe?
Skąd mógłby mieć tyle pomysłów patentowych, do technologii której wg niektórych "nie rozumie" i "scamuje"?

Jak na scamera dobrze mu idzie, żeby odsuwać od siebie potencjalnych "inwestorów" jak Ty, Shadow i reszta forum :P Ale tutaj cena nie ma żadnego znaczenia. On nie potrzebuje takich ludzi, nie potrzebuje spekulantów. Jemu wystarczy że biznes zrozumie, że Bitcoin umożliwi im redukcję kosztów prowadzenia biznesu i oni sami będą się prosić o tę technologię, bo Ci co pierwsi w to wejdą będą bardziej konkurencyjni na rynku.

Nawet jakby nie był Satoshim, nie mogę lekceważyć jego wiedzy i wizji.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości