[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 31 grudnia 2020, 16:41

Steve Shadders z nChain poinformował, że następna wersja węzła BSV 1.0.7 o pseudonimie Dynastic podniesie limit powiązanych transakcji z 25 do 1000 bez spadku wydajności węzła. Koniec z czekaniem na potwierdzenie bloku żeby kontynuować zabawę w Peergame lub inne apki wymagające tworzenia wielu transakcji. Wersja !.0.7 węzła powinna zostać wypuszczona na początku stycznia.


Twetch jako aplikacja mobilna, już dostępny na iOS i Android


Punkt Sprzedaży (PoS) little rocket udostępnił swoją aplikację - zintegrowana z HandCash


Peergame wypuściło kolejną grę na BSV - Koło :)


Można się już rejestrować do Bitcoin ma talent :D


Runonbitcoin - protokół interaktywnych obiektów wszedł w fazę publicznej beta


Starfish P2P Identity system - to nowy system tożsamości p2p, wersja alpha


Jeff Chen, twórca przeglądarki Maxthon, pokazuje jak można kupić BSV za pomocą Paypala przy użyciu apki VBox w Maxthonie. Nie wiem jaki kurs wymiany, ale brzmi jak świetna alternatywa do giełd i kantorów.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zukuzuku » piątek, 1 stycznia 2021, 15:05

Jak nisko może upaść bsv?
Czy będzie pionowa zielona (skok na 0.05) ?

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 2 stycznia 2021, 17:19

@zukuzuku Cena BSV nie ma większego znaczenia dla górników, twórców aplikacji, biznesów, korporacji, użytkowników. Liczy się tylko dla spekulantów. Może spaść nawet do $5 a BSV wciąż będzie tak samo użyteczny. Nie da się powiedzieć tego samego o BTC. Każdemu kto ma BSV i chciałby zaryzykować i zarobić na pompie BTC, może sobie spróbować pospekulować na giełdzie TDXP.app... ale podejrzewam że jak ktoś interesuje się BSV to jest tu bardziej dla technologii niż spekulacji.
Jedyne co powinno się liczyć to ilość transakcji, mam nadzieję że w tym roku zobaczymy wzrosty wraz ze startem i rozwojem EHRData, Cryptofights, Kompany itp.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: bsv2021 » sobota, 9 stycznia 2021, 19:36

Cześć wszystkim. Szukam kilku wyjaśnień do tego jak mogę oddzielić swoje BSV od BCH przy pomocy Elecetrum SV.

Mam BCH na ledger od dawna, nie ruszałem ich ani przed ani po forku BCH and BSV.
Od tamtej pory w ogóle niewiele miałem wspólnego z krypto.
Chciałem teraz to oddzielić. Znalazłem kilka instrukcji na YT, na reddit, ale wciąż nie wychodzi.

Podążałem za instrukcjami z https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... in-SV-BSV-
Za instruktażem z YT
Jednak gdy ja podłączam swój ledger, widzę go w Electrum SV oraz historię transakcji.

Po podłączeniu Ledgera do Electrum SV widzę w historii transakcji ostatnią transkację 2018-01-02 13:38. Pobrane mam jakieś 0.002 z groszami.
No i jak idę do coin splitting, naciskam "Faucet Split" (druga opcja jest nieaktywna), to odsyła mnie do tej strony "https://faucet.satoshisvision.network/"tuadres"". Adres jest taki sam jak w zakładce Receive "Receiving Destination".
No i tak się kręci, dochodzi do 99%, następnie wyskakuje komunikat "It took too long to take the dust from the faucet".

I teraz nie wiem czy czegoś nie popierniczyłem.
Kupiłem na giełdzie trochę BSV i wysłałem na adres "Receiving Destination". Przyszło po 10 minutach i pojawiło się w historii transakcji. Jednak dalej, gdy robię coin splitting, dokładnie taka sama sytuacja, a na stronie faucet.satoshivision.network wciąż pojawia się informacja, że "Faucet does not have enough funds".

Teraz...
1. Nie wiem czy już nie spierniczyłem przelewając na te konto bsv z giełdy. Stało się coś, czy nie?
2. Czy może ten Faucet (czytałem, że to dust - pyłek, na forach) powinienem od kogoś dostać na właśnie adres z zakładki "receive"?

Czy możecie pomóc?
Jeśli będzie ktoś chętny do pomocy, to oferuję:
1. Kwotę przelaną w krypto, jakiejkolwiek walucie. Możemy się dogadać ile za pomoc.
2. Przeleję jakąś nieregularną kwotę, proponuję np 599zł na podane przez kogoś adres w siepomaga.pl

Warunek, po operacji posiadam BSV na giełdzie i dalej BCH na ledger.


Jeśli dobrze myślę, to Mainnet Faucet do pewnego momentu posiadał "pyłek" aby można było za jego pomocą oddzielać BSV. Widocznie się skończyła ta opcja gdyż pyłek został wykorzystany z mainnet. Zgadza się?

Zatem chyba teraz, albo od kogoś otrzymam jakąś ilość pyłku na mój adres "Receiving destination", który generuje electronSV po podłączeniu ledger?
Wtedy mogę jakoś oddzielić BSV za pomocą opcji "Faucet Split", bo ElectrumSV automatycznie wykryje, że mam pyłek na portfelu SV?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 9 stycznia 2021, 22:48

@bsv2021 możesz do mnie napisać na priv, ale w skrócie, jeśli
bsv2021 pisze: sobota, 9 stycznia 2021, 19:36wyskakuje komunikat "It took too long to take the dust from the faucet".

Nie spierniczyłeś. Prawdopodobnie środki z fauceta się skończyły, ale już ich nie potrzebujesz skoro przesłałeś BSV z giełdy na portfel.
Teraz w electrumSV musisz przelać wszystkie środki naraz z obecnych adresów na nowy receiving address który podaje ci portfel.
Skoro na łańcuchu BCH (i BCHABC) nie ma monet BSV, na nich ta transakcja będzie nieprawidłowa, więc nic się nie stanie. W ten sposób podzielisz BCH z BSV.

jeszcze taka uwaga, nie musisz wysyłać BSV na jeden adres, możesz wysłać na kilka różnych jednocześnie. Lepiej mieć małe kwoty na różnych adresach, niż jedną wielką kwotę na jednym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 10 stycznia 2021, 21:30

OK mały update, gdzieś przeczytałem że zdarzają się przypadki że ktoś wysłał BCH przed rozdzieleniem BSV. W takim przypadku monety mogą zostać zablokowane na kilkaset bloków na BSV bo transakcja ma ustalony lock time zgodny z łańcuchem BCH (BCH jest 400bloków do przodu przed BSV). Dopiero po tym czasie BSV mogą być dostępne, jeśli transakcja znajdzie się jeszcze w mempoolu węzłów BSV. W przeciwnym razie pewnie transakcja na BSV będzie nieważna więc monety powinny pozostać na starym adresie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » środa, 13 stycznia 2021, 19:08

Libs zaktualizował TX Forge


Nowa gra na BSV - Haste. W skrócie raz na jakiś czas (zwykle codziennie o 18) następuje reset tablicy wyników. Potem przez następne 24h osoba z najlepszym rezultatem dostaje mikrotransakcje od innych, próbujących pobić jego rekord. Gra stworzona bardzo szybko po wprowadzeniu SDK handcashconnect.


Wersja 1.0.7 węzła BSV publicznie dostępna! Największa zmiana to zwiększenie limitu niepotwierdzonych transakcji z 50 do 1000 bez wpływu na wydajność węzła.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 21 stycznia 2021, 17:49

Will $Townsend upublicznił bibliotekę SwiftBSV


RelayX szuka developerów React/Typescript/Node


Przypominajka o pluginie Anypay do WooCommerce


xhliu przedstawia nowa wersja sCryptu


i chyba najgorętszy news dnia. Craig Wright domaga się od kilku znanych stron o zaprzestanie publikacji jego whitepaperu bitcoina, grożąc sądem. Developerzy Core praktycznie natychmiast usuwają whitepaper ze swojej strony, podczas gdy Cobra odpowiedzialny Bitcoin.org przeciwstawia się żądaniom.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » niedziela, 7 lutego 2021, 10:47

Joshua Henslee pokazuje jak tworzyć tokeny NFT na BSV


TonicPow dokonało znacząej przebudowy swojego portalu


przykład skryptu R-puzzle


UNISOT zostaja partnerem GS1


MetaShard wypuszcza bazę danych BSV


TonicPow udostepnia rozszerzenie do przęglądarki


Darmowe szkolenie MOOC dotyczące blockchaina, Bitcoina udostępnione przez Bitcoin Association we współpracy z Universystetem Saxion.


Gra Overshoot już dostępna na platformie satoplay.com

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 29 maja 2021, 16:54

konferencja Coingeek odbędzie się już 8-10 czerwca. Jednymi z mówców będą Nouriel Roubini oraz Nassim Nicholas Taleb.
https://coingeekconference.com/en/agenda

wersja 1.0.8 węzła BSV wyszła z bety


Domineum, dostawca usług blockchain dla rządów Sierra Leone i Nigerii, ogłasza partnerstwo z NChain

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 3 czerwca 2021, 23:44

UNISOT wypuścił dziewiąty moduł swojej platformy - BDI - Bitcoin Data Interchange (analogicznie do EDI electronic data interchange)


Tokenized wypuściło SDK do swojego protokołu tokenów


Handcash urządza hackaton z nagrodami


Twórca sCrypt porównuje możliwości skryptów i smart kontraktów na BSV i ETH.


BigBlockTesters spróbują wygenerować rekordowy block 1GB przed konferencją Coingeek w Zurychu?


Atilla ulepsza swój protokół tokenów SuperAsset oraz zapowiada implementację MPT (Merkle Patricia Trie), używaną na ETH


SPVchannels wersja 1.1.0 wydana, nowa wersja umożliwia m.in notyfikacje push na telefonach z Android i iOS


ChainBow udostępnił usługę świadka/wyroczni (witness/oracle) w wersji 0.2.0

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » piątek, 4 czerwca 2021, 07:49

Craig Wright domaga się od kilku znanych stron o zaprzestanie publikacji jego whitepaperu bitcoina, grożąc sądem. Developerzy Core praktycznie natychmiast usuwają whitepaper ze swojej strony, podczas gdy Cobra odpowiedzialny Bitcoin.org przeciwstawia się żądaniom.
Nie da się "zaprzestać publikacji", ponieważ ten PDF siedzi w blockchainie, a konkretnie w transakcji 54e48e5f5c656b26c3bca14a8c95aa583d07ebe84dde3b7dd4a78f4e4186e713. Właśnie dlatego BSV nie będzie w stanie prawnie wymusić usuwania treści: bo na przykład jeśli jakiś sąd wyda wyrok, żeby coś usunąć, no to jeśli te dane nie zostaną usunięte (bo będą siedzieć w blockchainie), to wyroku nie będzie się dało wykonać, a jeśli ktoś je usunie, no to będzie oznaczało, że łańcuch (z którego to zniknęło) jest scentralizowany.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 6
Rejestracja: 24 czerwca 2021
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: xp_analyst » czwartek, 24 czerwca 2021, 22:18

garlonicon pisze: piątek, 4 czerwca 2021, 07:49Nie da się "zaprzestać publikacji", ponieważ ten PDF siedzi w blockchainie, a konkretnie w transakcji 54e48e5f5c656b26c3bca14a8c95aa583d07ebe84dde3b7dd4a78f4e4186e713. Właśnie dlatego BSV nie będzie w stanie prawnie wymusić usuwania treści: bo na przykład jeśli jakiś sąd wyda wyrok, żeby coś usunąć, no to jeśli te dane nie zostaną usunięte (bo będą siedzieć w blockchainie), to wyroku nie będzie się dało wykonać, a jeśli ktoś je usunie, no to będzie oznaczało, że łańcuch (z którego to zniknęło) jest scentralizowany.
Idea blockchain to pozostawianie śladów/dopisywanie - nie wymazywanie. Od wymazywanie jest ether.
Pod transakcją, którą podałeś zawsze będzie .pdf ale będzie to świadczyć, że w tym dniu o tej godzinie przesłano do sieci PDF - nie świadczy to, że ktoś jest jego właścicielem - świadczy że został przesłany.
Teraz hipotetycznie zakładając, gdyby to stało się przedmiotem jakiegoś postępowania - nikt nie może ukryć dowodu, bo jest to nie możliwe, dowód jest w sieci.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 23:31

Craig Wright wygrywa w sądzie z Cobrą w sprawie publikacji whitepaperu Bitcoina na stronie Bitcoin.org Wynik oczywisty, ponieważ Cobra nawet nie próbował się bronić, ważniejsze dla niego zostało zachowanie anonimowości.
Teraz Cobra ma zapłacić 35k funtów (ciekawe jak zachowa anonimowość tutaj), usunąć ze strony odnośniki do białej księgi oraz przez pół roku ma pokazywać wynik tego wyroku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » sobota, 3 lipca 2021, 20:46

Gra CryptoFights, zbudowana na BitcoinieSV od jakiegoś czasu już jest dostępna na mainnecie.
Gra PvE z botami jest darmowa. Każda walka daje pewien % szansy na znalezienie przedmiotów (tokenów NFT). Przedmioty mogą być różnej jakości od powszechnych do epickich. Przedmioty można sprzedawać innym graczom za BSV, lub można je "stopić" jak na łańcuchu ENJ aby uzyskać BSV. W związku z tym można zarabiać BSV na CryptoFights nie inwestując ani grosza.
Strona CryptoFights tutaj, stamtą można wejść na ich portal i pobrać wersję na PC lub .APK na androida (można też grać na PC za pomocą np Bluestacks).


Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: jaitylkoja » środa, 4 sierpnia 2021, 15:29

Bitcoin SV znowu został zaatakowany atakiem typu 51%. To już piąty atak tego typu od końca czerwca:

https://forkast.news/headlines/bitcoin- ... 51-attack/

Zgodnie z założeniem Satoshiego, mniejszościowe łańcuchy (jeśli chodzi o hashrate) nie powinny być nazywane Bitcoinem i powinny samoczynnie zanikać. Czy nie jest teraz to, co widzimy?

Bitcoin Gold szoruje po dnie pierwszej setki, a Bitcoin SV spada poniżej 40 miejsca pod względem kapitalizacji. Stopniowy spadek jest także widoczny dla BCH. Każdy taki łańcuch, który współdzieli algorytm z Bitcoinem i używa tej samej nazwy może być stosunkowo łatwo zaatakowany prędzej czy później i jest potencjalnie niebezpieczny, przez co spada do niego zaufanie wśród giełd, kantorów i inwestorów. Samozaciskająca się pętla.

Thoughts?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » środa, 4 sierpnia 2021, 19:16

Zgodnie z założeniem Satoshiego, mniejszościowe łańcuchy (jeśli chodzi o hashrate) nie powinny być nazywane Bitcoinem i powinny samoczynnie zanikać. Czy nie jest teraz to, co widzimy?
Tak, to jest błąd tych monet, to jest jedna z tych rzeczy, którą zarówno BCH, jak i BSV robią źle. Nie potrzeba więcej niż 21 milionów monet, potrzeba więcej funkcjonalności na już istniejących monetach. Jeśli jakaś moneta decyduje się na algorytm sha256d, no to musi się liczyć z tym, że łańcuch z największą sumą Proof of Work jest Bitcoinem. Nagięcie tej zasady w sztuczny sposób było błędem i teraz te monety będą ponosiły tego konsekwencje. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika kupującego pizzę mogą działać nawet całkiem nieźle, ale z powodu takich ataków trzeba będzie wymagać większej liczby potwierdzeń, ponieważ "settlement" jest niższy. Innymi słowy: jedno potwierdzenie w BTC jest warte tyle, co N potwierdzeń w tych monetach, więc jedno potwierdzenie na BCH czy BSV może się okazać niewystarczające w przypadku ataków.
Bitcoin Gold szoruje po dnie pierwszej setki, a Bitcoin SV spada poniżej 40 miejsca pod względem kapitalizacji. Stopniowy spadek jest także widoczny dla BCH.
Kapitalizacją aż tak bym się nie przejmował, bo stablecoiny są zbyt wysoko jak na moje oko. Dopóki fiaty takie jak dolar mają się dobrze, to kapitalizacja takich monet może być wysoka, ale niestety dość ścisłe powiązanie z fiatami może odbić się czkawką, jeśli kiedykolwiek scenariusz z 2008 roku się powtórzy.
Każdy taki łańcuch, który współdzieli algorytm z Bitcoinem i używa tej samej nazwy może być stosunkowo łatwo zaatakowany prędzej czy później i jest potencjalnie niebezpieczny, przez co spada do niego zaufanie wśród giełd, kantorów i inwestorów. Samozaciskająca się pętla.
Tak, utworzenie odrębnej nazwy to błąd (który docelowo sprawia, że ludzie raczej pomijają słowo "Bitcoin" w tych monetach, a nie "Cash" czy "Satoshi Vision"), podobnie jak naruszenie algorytmu obliczania trudności. Jeśli te monety chciały zwiększyć rozmiar bloku, to należało zrobić tylko tyle i aż tyle: zwiększyć rozmiar bloku. No ale doszły inne zmiany, doszło do nagięcia trudności w celu sforkowania się, więc powiązanie z oryginałem zostało zerwane. Po latach w przeciętnego użytkownika pewnie to nie uderzy, po prostu trzeba będzie czekać na więcej potwierdzeń, ewentualnie dojdą jakieś dziwne blokady typu "brak reorgów po dziesięciu blokach", czy coś jeszcze dziwniejszego, byleby zachować stabilność mimo ataków. Spodziewam się, że klienci SPV otrzymają kolejną blokadę, na przykład że w przypadku reorgów nie będzie można wykopać bloku przesyłającego monety gdzie indziej (poza coinbase). Myślę, że tego typu sztuczne łaty są realne, bo bez nich trzeba będzie czekać na więcej potwierdzeń.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: zdch » czwartek, 5 sierpnia 2021, 00:05

Sieć BSV była atakowana, bo stanowi zagrożenie dla innych. Z dostępnych informacji wynika, że atakujący górnik podszywa się pod innych (jak np TAAL), nawet nagrody za blok wysyła na adresy TAALa, żeby zmylić innych. Atak więc nie jest przeprowadzany dla pieniędzy, ale w celu zdyskredytowania łańcucha. Podobno na ataki już poszło około 80tys dolarów. Głównie giełdy miały problemy, bo używają węzłów które nie odrzuciły łańcucha tworzonego przez atakującego górnika. Inne aplikacje w większości działały normalnie.

Reorgi same w sobie nie są problemem, bo jest to coś naturalnego (tak jak osieracanie bloków), gdy dwóch górników znajdzie blok w tym samym czasie. Nie ma w tym nic nielegalnego ani problematycznego, nie ma to najmniejszego wpływu na sieć. Twoja transakcja może będzie zaakceptowana w innym bloku, ale sama się nie zmienia, a dzięki 0-conf jest i tak wszędzie widoczna momentalnie.

Problem powstaje gdy górnik próbuje wydać środki podwójnie lub gdy ponad 100 bloków jest prez niego zreorganizowanych (ponieważ po 100 potwierdzeniach nagroda za blok może być wydana przez górnika). W obu przypadkach mamy już najprawdopodobniej do czynienia z próbą kradzieży, więc taki atakujący musi się liczyć z tym, że inni (uczciwi) górnicy, lub firmy które zostały poszkodowane, będą chcieli dochodzić swoich praw (bitcoin nie jest ponad prawem, mimo różnych opinii na ten temat). W tym przypadku Bitcoin Association informowało, że zgłosiło to zdarzenie do odpowiednich służb w różnych jurysdykcjach.

Łańcuch atakującego ostatecznie będzie krótszy od głównego i przestanie istnieć, wtedy wszystkie usługi wrócą do normy. Żeby sobie niepotrzebnie nie szkodzić, usługi/apki itp powinny jak najwcześniej wybrać "uczciwy" łańcuch.

BTC jest Bitcoinem tylko z nazwy i jestem dość mocno przekonany, że Craig Wright będzie walczył w sądzie o prawa do użytkowania tego określenia przez BTC i inne forki. Temat na osobną dyskusję, bo wchodzimy tu w tematy filozoficzne jak Statek Tezeusza albo który protokół jest bliższy oryginału. Nie lubicie tego tematu, więc sobie darujmy.

Cena BSV będzie odbiegać od BTC dopóki Tether i inne stablecoiny będą drukowane bez pokrycia w fiatach. Ale nie będę wam FUDował, na tym forum się nie FUDuje BTC, tethera i pozostałych shitcoinów bez funkcjonalności.

Tuż przed atakami średnia wielkość bloku na BSV wynosiła ponad 60MB, wielokrotnie w ciągu dnia produkując bloki ponad 100 i 200MB. Coraz więcej aplikacji buduje się na BSV a na ostatniej konferencji zaprezentowano węzeł Teranode który był w stanie przeprocesować 50k tps. Za kulisami zademonstrowano nawet 100k tps. BSV się rozwija zarówno technologicznie jak i pod względem adopcji. Ludzie zaślepieni Craigiem widzą tylko atak 51% :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: garlonicon » czwartek, 5 sierpnia 2021, 06:52

Sieć BSV była atakowana, bo stanowi zagrożenie dla innych.
Większość monet była atakowana, bo po prostu jest to możliwe. Nawet gdyby ostatecznie została tylko jedna moneta i byłaby jedyną słuszną, to ataki by się nie skończyły. Nie da się w prosty sposób rozróżnić ataku od normalnego reorga, bo atakujący może na przykład zmieniać tylko extraNonce w coinbase, a całą resztę zostawić bez zmian i też atak się uda, bo hash bloku będzie inny.
taki atakujący musi się liczyć z tym, że inni (uczciwi) górnicy, lub firmy które zostały poszkodowane, będą chcieli dochodzić swoich praw
Tego podejścia nie za bardzo rozumiem, bo to by oznaczało, że algorytmem nie jest sha256d, tylko jest jeszcze czynnik ludzki. A skoro tak, to albo trzeba byłoby znaleźć właściciela monet i zmusić go do wykonania transakcji na rzecz poszkodowanych, albo też musiałaby istnieć reguła pozwalająca na przesuwanie monet bez zgody właściciela. W obu przypadkach uczyniłoby to sieć bardziej scentralizowaną, więc nie wiem, w jaki sensowny sposób miałoby wyglądać egzekwowanie czegoś takiego.
Łańcuch atakującego ostatecznie będzie krótszy od głównego i przestanie istnieć, wtedy wszystkie usługi wrócą do normy.
To zależy, jeśli całość jest oparta tylko o Proof of Work, no to węzły nie są w stanie odróżnić ataku od normalnego reorga. Dopóki węzły nie mają jakichś blokad typu "10 bloków reorgów max" albo "wszystkie transakcje z jednym potwierdzeniem mają się znaleźć w blokach po reorgach", no to bez tego typu łat łańcuch atakującego może zostać zaakceptowany. Chyba że plany są takie, aby zrobić coś takiego, jak w signecie, gdzie jedynie górnicy mający zgodę sądu na kopanie mogą podpisywać bloki, no ale znowu, to scentralizowałoby sieć.
BTC jest Bitcoinem tylko z nazwy
Nie tylko z nazwy, jest także Bitcoinem z powodu najsilniejszego łańcucha. Gdyby chodziło tylko i wyłącznie o zwiększenie rozmiaru bloku, to należało zrobić dokładnie tak, jak napisał Satoshi: wypuścić klienta, który powie, że na przykład od bloku X można produkować większe bloki, dać ludziom sporo czasu na aktualizację (kilka miesięcy, może rok czy dwa) i na przykład od jakiegośtam bloku nowe reguły by wchodziły w życie. Tutaj jednak było inaczej, bo trudność została nagięta, a potem jeszcze inne reguły zostały pozmieniane tylko po to, aby wymusić utworzenie oddzielnego łańcucha. No i przede wszystkim: głos górników został zignorowany. Satoshi szanował najsilniejszy łańcuch, jak był Value Overflow Incident, no to nie zrobił hard forka anulującego tamtą jedną transakcję, tylko trzeba było wykopać osobny łańcuch bez tamtej transakcji.
który protokół jest bliższy oryginału
Nie istnieje żaden łańcuch w 100% zgodny z whitepaperem. Jedyny łańcuch spełniający ten warunek to prenet, czyli to, co się działo przed blokiem Genesis. Wystarczy wziąć choćby liczenie zerowych bitów, to się działo jedynie w wersjach testowych z 2008 roku, wszędzie później było to zrobione inaczej. Nie mówiąc już o tym, że whitepaper nie mówi ani słowa o czymś takim, jak Script, natomiast jasno i jednoznacznie wspomina o korzystaniu bezpośrednio z gołych kluczy publicznych.
Ludzie zaślepieni Craigiem widzą tylko atak 51%
Nie, ja używam wielu różnych altcoinów, nie mam problemu z tym, aby płacić w takiej monecie, w jakiej inni chcą otrzymywać płatności. Z punktu widzenia użytkownika altcoiny są szybsze i tańsze, nie przeczę, ale właśnie trzecia część trójkąta nie pasuje: są mniej bezpieczne. Satoshi zawsze uważał najsilniejszy łańcuch za wiodący bez względu na to, co się w sieci działo, zatem jeśli Craig nim jest, to powinien o tym wiedzieć, oprócz tego powinien także wiedzieć, w jaki sposób należy przeprowadzić zwiększenie rozmiaru bloku. Pozostałe zmiany były sztuczne, ponieważ na przykład blokowały transakcje Segwit albo na przykład umożliwiały sztuczny spadek trudności wbrew górnikom.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » czwartek, 5 sierpnia 2021, 07:49

zdch pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 00:05Sieć BSV
były upały i widać wyraźnie, że nadmiar słońca może zaszkodzić...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości