[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1558
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 26 grudnia 2020, 21:01

zdch pisze: sobota, 26 grudnia 2020, 20:56W skrócie BTC to taka ułomna wersja BSV, na której nic się nie da zrobić.

Pytanie kiedy rynek to dostrzeże ? Na razie robimy nowe ATH na BTC i funkcjonalność to raczej drugorzędna sprawa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 249
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » sobota, 26 grudnia 2020, 21:07

@shinya56 Hah no dokładnie, wygląda na to że "store of value" i pompowanie ceny tetherem jest dla rynku ważniejsze niż użyteczność.
Co ciekawe na BSV cena nie jest tak istotna, bo przy dużych blokach (jeśli będzie adopcja), górnicy będą w stanie zarobić równie dużo co na BTC przy wysokich opłatach i cenie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » czwartek, 31 grudnia 2020, 16:41

Steve Shadders z nChain poinformował, że następna wersja węzła BSV 1.0.7 o pseudonimie Dynastic podniesie limit powiązanych transakcji z 25 do 1000 bez spadku wydajności węzła. Koniec z czekaniem na potwierdzenie bloku żeby kontynuować zabawę w Peergame lub inne apki wymagające tworzenia wielu transakcji. Wersja !.0.7 węzła powinna zostać wypuszczona na początku stycznia.

Twetch jako aplikacja mobilna, już dostępny na iOS i Android

Punkt Sprzedaży (PoS) little rocket udostępnił swoją aplikację - zintegrowana z HandCash

Peergame wypuściło kolejną grę na BSV - Koło :)

Można się już rejestrować do Bitcoin ma talent :D

Runonbitcoin - protokół interaktywnych obiektów wszedł w fazę publicznej beta

Starfish P2P Identity system - to nowy system tożsamości p2p, wersja alpha

Jeff Chen, twórca przeglądarki Maxthon, pokazuje jak można kupić BSV za pomocą Paypala przy użyciu apki VBox w Maxthonie. Nie wiem jaki kurs wymiany, ale brzmi jak świetna alternatywa do giełd i kantorów.

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: zukuzuku » piątek, 1 stycznia 2021, 15:05

Jak nisko może upaść bsv?
Czy będzie pionowa zielona (skok na 0.05) ?

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: zdch » sobota, 2 stycznia 2021, 17:19

@zukuzuku Cena BSV nie ma większego znaczenia dla górników, twórców aplikacji, biznesów, korporacji, użytkowników. Liczy się tylko dla spekulantów. Może spaść nawet do $5 a BSV wciąż będzie tak samo użyteczny. Nie da się powiedzieć tego samego o BTC. Każdemu kto ma BSV i chciałby zaryzykować i zarobić na pompie BTC, może sobie spróbować pospekulować na giełdzie TDXP.app... ale podejrzewam że jak ktoś interesuje się BSV to jest tu bardziej dla technologii niż spekulacji.
Jedyne co powinno się liczyć to ilość transakcji, mam nadzieję że w tym roku zobaczymy wzrosty wraz ze startem i rozwojem EHRData, Cryptofights, Kompany itp.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: bsv2021 » sobota, 9 stycznia 2021, 19:36

Cześć wszystkim. Szukam kilku wyjaśnień do tego jak mogę oddzielić swoje BSV od BCH przy pomocy Elecetrum SV.

Mam BCH na ledger od dawna, nie ruszałem ich ani przed ani po forku BCH and BSV.
Od tamtej pory w ogóle niewiele miałem wspólnego z krypto.
Chciałem teraz to oddzielić. Znalazłem kilka instrukcji na YT, na reddit, ale wciąż nie wychodzi.

Podążałem za instrukcjami z https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... in-SV-BSV-
Za instruktażem z YT
Jednak gdy ja podłączam swój ledger, widzę go w Electrum SV oraz historię transakcji.

Po podłączeniu Ledgera do Electrum SV widzę w historii transakcji ostatnią transkację 2018-01-02 13:38. Pobrane mam jakieś 0.002 z groszami.
No i jak idę do coin splitting, naciskam "Faucet Split" (druga opcja jest nieaktywna), to odsyła mnie do tej strony "https://faucet.satoshisvision.network/"tuadres"". Adres jest taki sam jak w zakładce Receive "Receiving Destination".
No i tak się kręci, dochodzi do 99%, następnie wyskakuje komunikat "It took too long to take the dust from the faucet".

I teraz nie wiem czy czegoś nie popierniczyłem.
Kupiłem na giełdzie trochę BSV i wysłałem na adres "Receiving Destination". Przyszło po 10 minutach i pojawiło się w historii transakcji. Jednak dalej, gdy robię coin splitting, dokładnie taka sama sytuacja, a na stronie faucet.satoshivision.network wciąż pojawia się informacja, że "Faucet does not have enough funds".

Teraz...
1. Nie wiem czy już nie spierniczyłem przelewając na te konto bsv z giełdy. Stało się coś, czy nie?
2. Czy może ten Faucet (czytałem, że to dust - pyłek, na forach) powinienem od kogoś dostać na właśnie adres z zakładki "receive"?

Czy możecie pomóc?
Jeśli będzie ktoś chętny do pomocy, to oferuję:
1. Kwotę przelaną w krypto, jakiejkolwiek walucie. Możemy się dogadać ile za pomoc.
2. Przeleję jakąś nieregularną kwotę, proponuję np 599zł na podane przez kogoś adres w siepomaga.pl

Warunek, po operacji posiadam BSV na giełdzie i dalej BCH na ledger.

Jeśli dobrze myślę, to Mainnet Faucet do pewnego momentu posiadał "pyłek" aby można było za jego pomocą oddzielać BSV. Widocznie się skończyła ta opcja gdyż pyłek został wykorzystany z mainnet. Zgadza się?

Zatem chyba teraz, albo od kogoś otrzymam jakąś ilość pyłku na mój adres "Receiving destination", który generuje electronSV po podłączeniu ledger?
Wtedy mogę jakoś oddzielić BSV za pomocą opcji "Faucet Split", bo ElectrumSV automatycznie wykryje, że mam pyłek na portfelu SV?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » sobota, 9 stycznia 2021, 22:48

@bsv2021 możesz do mnie napisać na priv, ale w skrócie, jeśli
bsv2021 pisze: sobota, 9 stycznia 2021, 19:36wyskakuje komunikat "It took too long to take the dust from the faucet".

Nie spierniczyłeś. Prawdopodobnie środki z fauceta się skończyły, ale już ich nie potrzebujesz skoro przesłałeś BSV z giełdy na portfel.
Teraz w electrumSV musisz przelać wszystkie środki naraz z obecnych adresów na nowy receiving address który podaje ci portfel.
Skoro na łańcuchu BCH (i BCHABC) nie ma monet BSV, na nich ta transakcja będzie nieprawidłowa, więc nic się nie stanie. W ten sposób podzielisz BCH z BSV.

jeszcze taka uwaga, nie musisz wysyłać BSV na jeden adres, możesz wysłać na kilka różnych jednocześnie. Lepiej mieć małe kwoty na różnych adresach, niż jedną wielką kwotę na jednym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » niedziela, 10 stycznia 2021, 21:30

OK mały update, gdzieś przeczytałem że zdarzają się przypadki że ktoś wysłał BCH przed rozdzieleniem BSV. W takim przypadku monety mogą zostać zablokowane na kilkaset bloków na BSV bo transakcja ma ustalony lock time zgodny z łańcuchem BCH (BCH jest 400bloków do przodu przed BSV). Dopiero po tym czasie BSV mogą być dostępne, jeśli transakcja znajdzie się jeszcze w mempoolu węzłów BSV. W przeciwnym razie pewnie transakcja na BSV będzie nieważna więc monety powinny pozostać na starym adresie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » środa, 13 stycznia 2021, 19:08

Libs zaktualizował TX Forge

Nowa gra na BSV - Haste. W skrócie raz na jakiś czas (zwykle codziennie o 18) następuje reset tablicy wyników. Potem przez następne 24h osoba z najlepszym rezultatem dostaje mikrotransakcje od innych, próbujących pobić jego rekord. Gra stworzona bardzo szybko po wprowadzeniu SDK handcashconnect.

Wersja 1.0.7 węzła BSV publicznie dostępna! Największa zmiana to zwiększenie limitu niepotwierdzonych transakcji z 50 do 1000 bez wpływu na wydajność węzła.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » czwartek, 21 stycznia 2021, 17:49

Will $Townsend upublicznił bibliotekę SwiftBSV

RelayX szuka developerów React/Typescript/Node

Przypominajka o pluginie Anypay do WooCommerce

xhliu przedstawia nowa wersja sCryptu

i chyba najgorętszy news dnia. Craig Wright domaga się od kilku znanych stron o zaprzestanie publikacji jego whitepaperu bitcoina, grożąc sądem. Developerzy Core praktycznie natychmiast usuwają whitepaper ze swojej strony, podczas gdy Cobra odpowiedzialny Bitcoin.org przeciwstawia się żądaniom.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: zdch » niedziela, 7 lutego 2021, 10:47

Joshua Henslee pokazuje jak tworzyć tokeny NFT na BSV

TonicPow dokonało znacząej przebudowy swojego portalu

przykład skryptu R-puzzle

UNISOT zostaja partnerem GS1

MetaShard wypuszcza bazę danych BSV

TonicPow udostepnia rozszerzenie do przęglądarki

Darmowe szkolenie MOOC dotyczące blockchaina, Bitcoina udostępnione przez Bitcoin Association we współpracy z Universystetem Saxion.

Gra Overshoot już dostępna na platformie satoplay.com

Wróć do „Pozostałe”