Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Bartek84 » niedziela, 21 października 2018, 14:49

Witam, pobralem ostatnio apke crypto. przelałem tam pieniądze i kupiłem xrp. Czy w Tym momencie muszę się rozliczyć z podatku kupna? Drugą sprawa. Jak chce sprzedać kryptowalute, na tej apce mogę sprzedać tylko na btc/eth bądź usdt. Jak to później zamienić na euro bądź złotówki i przelać na konto bankowe. Pytałem support danej apki ale coś pisali o fiat. Oni mają tam takie karty, ruby, metal, White i Black. Są to karty visa. Najpierw trzeba zamówić tą kartę później zamienić krypto na fiat i dalej nie wiem.. Czy ktoś korzystał z tej apki bądź ktoś jest w temacie i potrafi mi wytłumaczyć?

Dodano po 2 godzinach 43 minutach 49 sekundach:
Jest ktoś w stanie mi pomóc?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 października 2018, 15:39

to jest stare Monaco.
Nie śledze tego ale moze ktoś inny to używa lub zna aktualnie jak to działa i ci odpisze, bo z tego co słyszałem oni tych karta nadal nie mają gotowych.
A co do podatków to nie takie proste - jest cały dział na forum o tym ale głownie 3 wielkie tematy do poczytania w nim https://forum.bitcoin.pl/viewforum.php?f=79

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 20:32

Coś mi się kojarzy, że @nariensi była w temacie? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 października 2018, 20:54

@benq,

To niech Ci się lepiej skojarzy bo dziś ogłosili wysyłkę kart w Singapurze narazie, potem ale nie wiadomo za ile reszta swiata. Dlatego ta pompa szła, teraz troche spada ale warto sie przyjrzeć i kartom: https://crypto.com/en/cards.html#

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: nariensi » wtorek, 23 października 2018, 08:47

@benq - :D
Tak, jestem w temacie. Czekam sobie spokojnie na kartę (Midnight Blue) i zamierzam nią potem płacić za kawę i Świat Nauki w Empiku. I za inne ważne rzeczy ;)
Absolutnie nie zamierzam zamieniać środków z Crypto Wallet na fiaty.
Mój syn też czeka na kartę (Ruby Steel) i za każdą transakcję będzie miał 1% cashback, zablokował 50 MCO na 6 m-cy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 23 października 2018, 08:50

Bartek84 pisze:Witam, pobralem ostatnio apke crypto. przelałem tam pieniądze i kupiłem xrp. Czy w Tym momencie muszę się rozliczyć z podatku kupna?
Kupno kryptowaluty nie jest zdarzeniem podatkowym (no chyba, że zamierzasz płacić PCC - tu są wciąż kontrowersje).
Jest specjalny dział "kwestie prawne", polecam lekturę.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: jondoexxx » wtorek, 23 października 2018, 16:30

@nariensi, możesz napisać coś więcej?
Jest możliwe coś takiego? Przelewam np. BTC na tą kartę, a następnie płacę nią i system sam przelicza po aktualnym kursie BTC/USD? Czy najpierw trzeba wysłać FIAT i dopiero za FIAT kupić kryptowalutę, która będzie później użyta do płatności?

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: nariensi » wtorek, 23 października 2018, 18:25

jondoexxx pisze: Przelewam np. BTC na tą kartę, a następnie płacę nią
Jak najbardziej. Taki jest zamysł, żeby płacić dowolną walutą z Crypto.com - na ten moment jak otwieram apkę to widzę BTC, ETH, MCO, BNB, USDM (1:1 do USD), LTC i XRP.
Nie wiem co więcej mogłabym powiedzieć. Nie ma żadnych opłat za transakcje, karta nic nie kosztuje. Do wyboru jest kilka rodzajów kart (ja mam zamówioną podstawową bez rabatu, pozostałe wymagają blokady określonej kwoty MCO, żeby móc korzystać z rabatu w postaci zwrotu części ceny) https://crypto.com//en/cards.html
Dla mnie taka VISA to atrakcyjne rozwiązanie, chcę płacić krypto na codzień:)
Zostawię parę linków:

https://steemit.com/cryptocurrency/@beg ... onaco-card
https://bitcoinexchangeguide.com/crypto ... urrencies/
https://bitcoinexchangeguide.com/crypto ... -card-app/

@benq ładnie Ci w niebieskim, gratulacje :D :D

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: jondoexxx » wtorek, 23 października 2018, 18:34

@nariensi, hmm ciekawe...można więc kupić BTC anonimowo w kantorze za gotówkę, przelać na kartę i płacić kartą tam gdzie się nie da gotówką...Niezła opcja, chyba sobie też zamówię :)

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: nariensi » wtorek, 23 października 2018, 19:01

@jondoexxx
Niom...tylko wychodzi takie płacenie drożej niż zwykłą kartą, bo kupując BTC musisz zapłacić prowizję. Ale czego się nie robi dla idei :D
Zapomniałam dodać, że trzeba podać swoje dane, zdjęcie i skan dowodu przy rejestracji.
Ja zamiaruję przeznaczać na moje pierwsze płatności kartą tylko urobek spekulacyjny. A może do czasu otrzymania karty zdąży się zdarzyć kolejna bańka :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Rumcajs » wtorek, 23 października 2018, 20:40

Ale ktos nie musi kupować BTC czy innych coinów jeśli już je ma więc nic drożej nie wyjdzie bo tylko musi je wyslac do apki w telefonie. Nawet na kartach z tych lepszych poza zwykła plastikową jest cashbak i wallet cashback ale dokładnie jak to działa to już nie wiem.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Bartek84 » wtorek, 23 października 2018, 21:14

Fajnie, fajnie, już moja wiedza jest większa :D zamówię sobie takową kartę. Powiedzcie mi jeszcze jak to wygląda z zamianą krypto na fiat. Zamieniam na fiaty A później fiaty wymieniam na euro bądź inna walutę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Rumcajs » wtorek, 23 października 2018, 21:35

@Bartek84,
euro lub inna waluta to też fiaty. Nie wiem jak to działa z fiatami bo nikt tych kart jeszcze nie ma więc po co tam wpłacać cokolwiek do środka apki jak kart nie ma, chyba byłes za bardzo w gorącej wodzie kąpany jak chciałeś coś pohandlować było na giełdzie a nie kombinować w jakiejś apce w komórce :P
Pewnie na swoje pytania poznasz odpowiedzi jak ludzie zaczną karty dostawać i tego używać naprawde, inaczej to szukanie jakiegoś technicznego whitepaper'a jak to działa, czytałem tylko o kartach nie działaniu wiec przeczytałem tylko 3 strony ale jak chcesz poszukaj może będzie to pisało: https://crypto.com/images/mco_whitepaper.pdf

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno/sprzedaż na aplikacji crypto.com

Postautor: Bartek84 » środa, 24 października 2018, 07:11

No właśnie masz rację, w gorącej wodzie kąpany. Ale opcja send w tej apce jest. Konto na binance zrobiłem niedawno, spróbuje sobie coś przelać

Dodano po 24 minutach 47 sekundach:
Przelewać można bez problemu, teraz pytanie jaki portfel polecacie? Gdybyście mogli mi sprostować, jeśli już kupię konkretna liczbę xrp którą chce, to wiem że można to trzymać w portfelu off-line. Czy nawet na jakiejś kartce.. Jak to dokładnie wygląda

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości