Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 20 września 2018, 20:04

@devega, Masz całkowitą rację. Problem odnośnie ew. wykazania posiadania w przypadku tej stronki Bentyna jest innego rodzaju. Taki, że oni imieniem i nazwiskiem sygnują publicznie coina i wskutek durnej drobnej wymiany na etherdelta mają przy nazwisku kapitalizację wieeeeelu milionów. :mrgreen:
Ale chcącemu nie dzieje się krzywda. 8-)

Ja tylko ostrzegam forumowiczów przed robieniem czegokolwiek na tej stronie. Róbcie sobie sami coiny-kontrakty jak chcecie (nietrudne do wygoglowania jak to zrobić), ale nie korzystajcie z tego bubla Bentyna, bo nie daj Boże będą kiedyś przez to głupie kłopoty.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Bit-els » czwartek, 20 września 2018, 20:20

Zapytałem jednego gościa z red I love crypto i kumpla Szczepana czy nie widzi zagrożeń i w ogóle. Podesłałem mu link do tego wątku. Na twitterze.
Odp-
"Nie widze zadnego sensownego zarzutu wobec projektu szczepana, mysle ze udowodnil ze potrafi zbudowac podaz i popyt dla tokenu i nadac mu wartosc. Jesli on potrafi to inni tez ogarna :) "

No to niech się bawią dalej....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Badoomdangboi » czwartek, 20 września 2018, 21:08

Z początku myślałem, że "Bentyn" to jakieś slangowe określenie na Bitcoina. Albo jakiś takiś Bitmain czy inna wytwórnia coinów :roll:

Dobrze było żyć w niewiedzy, niestety jakiś gagatek forumowy z mętami ciała szklistego w awatarze musiał wszystko zniszczyć. Dzięki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: prezes » czwartek, 20 września 2018, 22:03

Jeżeli kryptowaluty i tokeny zostaną uznane za pieniądze to może być nieciekawie, bo przeciętny obywatel nie może sobie drukować pieniędzy. Nie wiem w którym kierunku pójdą regulacje ale chyba nie w takim, że każdy obywatel może być emitentem własnych pieniędzy, przecież to by umożliwiało ominięcie całego systemu finansowego. Gdyby ludzie mogli sobie używać własnych tokenów za wymianę dóbr, wtedy państwo straciłoby kontrolę nad finansami swoich obywateli.

Dlaczego taki facebook czy google nie zrobiło sobie jeszcze swojej kryptowaluty? Bo to by rozwaliło cały system finansowy na świecie. W obecnych czasach gdzie sporo ludzi siedzi głównie w sieci, to gdyby powstał taki googlecoin to nie trzeba by używać dolarów bo za wszystko byś zapłacił googlcoinem, przecież to by spowodowało upadek USA.

Coś czuję, że czekają nas ciekawe czasy. Powoli kończy się epoka dzikiego zachodu na kryptowalutach, a zaczyna walka o emisję pieniądza na świecie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: mecenas » czwartek, 20 września 2018, 22:12

prezes pisze: Gdyby ludzie mogli sobie używać własnych tokenów za wymianę dóbr [...]
Pradawne dobre dzieje... może kiedyś powrócą?
prezes pisze:[...] wtedy państwo straciłoby kontrolę nad finansami swoich obywateli.
"Obywatel" który nie ma kontroli nad własnymi finansami = niewolnik.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: shinya56 » czwartek, 20 września 2018, 22:50

Ci co tak promują kryptowaluty, sami spowodują, że ten rynek będzie pod obserwacją rożnych instytucji, z czasem wejdą ograniczania i na końcu delegalizacja. Tak jak piszę @prezes, ludzie nie mogą emitować własnego pieniądza. Zostanie to szybko ukrócone. Ludzie są za głupi, żeby zrozumieć, że pieniądze lubią ciszę. Najlepiej, żeby taki KNF zajął się nim jak najszybciej. Lepiej dla naszej społeczności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 20 września 2018, 22:57

Bit-els pisze: Zapytałem jednego gościa z red I love crypto i kumpla Szczepana czy nie widzi zagrożeń i w ogóle. Podesłałem mu link do tego wątku. Na twitterze.
Odp-
"Nie widze zadnego sensownego zarzutu wobec projektu szczepana, mysle ze udowodnil ze potrafi zbudowac podaz i popyt dla tokenu i nadac mu wartosc. Jesli on potrafi to inni tez ogarna :) "

No to niech się bawią dalej....
Wielkie dzięki. :) Ich odpowiedź tylko pokazuje głupotę. Właśnie to nadanie (całkowicie pozornej) wartości może ich nieźle kiedyś pokiereszować w kontakcie z władzami, ale chcącemu nie dzieje się krzywda.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
shinya56 pisze: Najlepiej, żeby taki KNF zajął się nim jak najszybciej. Lepiej dla naszej społeczności.
Możesz zgłosić to do KNF, tylko po co. Ludziom mogą zaszkodzić, stronie nie bo nie jest polska. Strona Bentyna to niby maltańska firma, choć nie publikuje (lub nie znalazłem) żadnej informacji jaka. Wygląda na firmę-krzak czyli samą stronkę. Mam nadzieję, że to jednak jest jakieś maltańskie Sp z.o.o. - z drugiej strony oni biorą chyba za zrobienie tokena 1% supply, żadnej kasy, więc nie wiem czy są podmiotem prawnym. Ale skoro nadają niby wartość tokenom i to wielomilionową, to raczej tak. Zresztą taka emisja trochę podpada pod działalność parabankową/maklerską itp. Z której strony nie spojrzeć, wszędzie mają źródło problemów. A wszystko dla dziecinnej zabawy "zrobię se tokena i podam dane a co mi tam". :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: shinya56 » czwartek, 20 września 2018, 23:12

Wymazywanie pisze: Możesz zgłosić to do KNF, tylko po co. Strona Bentyna to niby maltańska firma, choć nie publikuje (lub nie znalazłem) żadnej informacji jaka, wygląda na firmę-krzak czyli samą stronkę.
Ja nic na nikogo nie będę zgłaszał. Nie jestem takim typem człowieka. Ludzie co porobili sobie te tokeny personalne, sami z czasem zgłoszą się do władz. Ten typ wpadnie przez swoją głupotę czy chciwość, jak ten cały zukiewicz za naganianie na scam. Szkoda czasu na niego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Kluka » środa, 3 października 2018, 11:35

Jakby drukowal papierki to by w przyszlosci mogl sie chdz nimi podetrzec :lol:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Bagder » środa, 3 października 2018, 19:41

Doprawdy, nie wiem, co niektórzy z tym mają problem, że ktoś "emituje pieniądze"... Stworzenie tokenu - to nie emisja pieniądza. Nawet zgodnie z jedyną definicją w polskim prawie i nowelizacją przepisów podatkowych - kryptowaluty - to waluty wirtualne... albo w szerszym rozumieniu - prawa majątkowe.

Z wikipedii: Emisja pieniądza – polega na wprowadzaniu do obiegu pieniądza gotówkowego, a także na zasilaniu banków w fundusze poprzez np. operacje otwartego rynku.

Encyklopedia PWN: emisja pieniądza, ekon. wprowadzenie do obiegu przez bank centralny danego kraju banknotów oraz bilonu, czyli tzw. pieniądza gotówkowego.

Wątpię - by jakikolwiek sąd w Polsce - rozumiał - przez "emisję" zastrzeżoną w konstytucji do kompetencji NBP - co innego niż to wynika z encyklopedycznego znaczenia tego słowa.

Poza tym od dawien dawna - każdy może tworzyć pieniądze. Zupełnie legalnie. Odsyłam do prawa wekslowego. O bankach nawet nie wspomnę - bo to było już wałkowane dziesiątki razy - jak banki komercyjne tworzą pieniądze z niczego.

Aha -nowelizacja ustaw podatkowych, jeśli wejdzie to od nowego roku. Na tą chwilę - stworzenie tokenu personalnego jest obojętne podatkowo, po nowym roku - możliwe, że zostanie to opodatkowane... aczkolwiek... i w to wątpię. W każdym bądź razie - wstecz już nie opodatkują, a więc kto jeszcze nie ma: do roboty.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 października 2018, 20:09

@Bagder, Problem ze stronką Bentyna jest inny tzn. z nadawaniem wartości tym tokenom (wielomilionowej) i podpisywaniem ich swoimi danymi. Chcącemu nie dzieje się krzywda, ale dla państwa może to kiedyś wyglądać jak posiadanie prawa majątkowego/waluty/czegokolwiek, co ma niby wartość rzędu 60,000,000zł (przykład kapitalizacji ze strony). To teraz może wyglądać jak fajna zabawa, ale wątki typu duże kwoty + dane osobowe posiadacza+ kryptowaluta - może to kiedyś skończyć się fatalnie w zależności od interpretacji urzędniczej, która rzadko w tym kraju jest korzystna...

Na razie tworzenie kryptowalut raczej nie jest uregulowane prawnie w Polsce. Ale może być i wtedy mogą być trudności ze strony KNF, MF, US. Dlatego ten temat założyłem: by ostrzec przed - w mojej opinii durnowatemu - nadawaniu wartości takiemu tokenowi poprzez drobną wymianę na etherdelta i do tego podpisywaniu się pod tokenem jako posiadacz ok. 100% tych monet.

Samo tworzenie sobie tokena jest mi obojętne i można to zrobić bezpiecznie i anonimowo na wypadek przyszłych restrykcji i opresji prawnej, aczkolwiek tworzenie personalnych tokenów nic nie wnoszących uznaję za niepotrzebne tworzenie bytów ponad miarę, to moja prywatna opinia.
Bagder pisze: kryptowaluty - to waluty wirtualne... albo w szerszym rozumieniu - prawa majątkowe.
Ciekawa kwestia. Do zbadania czy skoro są traktowane jako prawo majątkowe, to czy prawo nie reguluje sposobu powstawania przedmiotów takiego prawa majątkowego i ich emisji. Nie sądzę, by prawo polskie pozostawiło bez regulacji kwestii tworzenia kryptowalut i ich emisji/sprzedaży, skoro osiągają jakąś wartość i są coraz bardziej popularne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Bagder » środa, 3 października 2018, 20:37

@Wymazywanie - istotą prawa majątkowego - jest to, że jest tworzone. Napiszę wiersz, tekst do piosenki, a nawet ten tekst - to jest to utwór - prawo majątkowe do gospodarczego wykorzystania itd.... Ech gdyby prawo zabraniało tworzenia... może cofnęlibyśmy się ze 3 tysiące lat - do starożytnej Laconii.
Nawet Goethe pisał, że "myśli nie podlegają cłu".

Osobnym zagadnieniem jest czy tworzenie kryptowalut, tokenów personalnych i innych tego typu praw podlegających wymianie - nie powinno być regulowane. Moim zdaniem nie, a na pewno za wcześnie na to. To ciągle rozwijająca się technologia, nie tylko od strony technicznej ale i właśnie koncepcyjnej.
Oczywiście w prawie polskim są regulacje dotyczące tworzenia praw majątkowych sensu stricto - np. dotyczące układów scalonych, prawo autorskie, prawo patentowe itd.

W pewnym zakresie - dałoby się chronić tokeny na podstawie prawa autorskiego... Wprawdzie sam kod jest publiczny, ale niektóre elementy - mogą przybrać cechy indywidualne.
Inną sprawą jest też kwestia samego autorstwa. Niemniej, ja nie jestem paranoikiem praw autorskich jak hamerykanie. Polskie prawo - mimo wszystko w tej dziedzinie jest łagodniejsze, ale i sensowniejsze i raczej nikomu nie uda się tutaj opatentować wody, chyba, że będziemy mieć amerykańskie bazy w całym kraju - to kto wie... Na razie opatentowano wzór krojenia kiełbasy na grilla - a więc trzeba uważać, że nie podpaść - jak zaproszony sąsiad doniesie - że pokroiliśmy ją bez uiszczenia opłaty licencyjnej :twisted:


Jedyną rzeczą, którą może martwić - to zagadnienia karnoprawne niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem: oszustwo, wyłudzenie - czyli celowe wprowadzenie w błąd w celu uzyskania nienależnej korzyści materialnej. Nie sądzę jednak, aby można było przypisać te cechy do działalności o której wspomniałeś. Zwłaszcza, że blockchain jest ze swojej natury transparentny...
Sic semper evello mortem tyrannis

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: gofer » środa, 3 października 2018, 22:14

Każdy kto zakłada takiego coina jest sam sobie winien. Jeszcze w PL, w kraju absurdów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Bitcoiniak » czwartek, 1 listopada 2018, 12:21

A tu odpowiedź Szczepana na Wasze zarzuty: https://youtu.be/Xaw13Y5rpOA?t=3302

:D :lol:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Rumcajs » czwartek, 1 listopada 2018, 17:47

Co tak smarujecie te posty zastraszeni ludzie :) :twisted:
Ale z drugiej strony do tego zarzutu "shitconizacji" to jest to też forma uświadamiania ludziom jak łatwo jest założyć "coina" czyli w sumie tokena erc20 i jak ludzie zwykli zdadzą sobie sprawę że każdy człowiek może to zrobić na czyjejś stronie internetowej to może nie będą się rzucać tak w każde ICO które tylko zobaczą z kilkoma zdaniami jakiś obietnic i małym lub anonimowym dev teamem. Więc może chociaż się 2 razy zastanowią wiedząc że to nie wiedza tajemna założyć tokena na Ethereum i ICO może się okazać scamem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: FlyingAtom » czwartek, 1 listopada 2018, 23:05

Szczepan takimi projektami tylko i wyłącznie ściąga uwagę, tym postem też, ale może w przyszłości się coś z tego urodzi, później to keszuje w innych projektach - np. "książka" która nie ma nic wspólnego z książką.
"nie ważne co o Tobie mówią ważne że mówią" ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 3 listopada 2018, 19:37

Bitcoiniak pisze: A tu odpowiedź Szczepana na Wasze zarzuty: https://youtu.be/Xaw13Y5rpOA?t=3302

:D :lol:
Hehe, no to nic nie zrozumiał. Jedyny strach jaki można wyczytać w tym wątku, to przed pomnażaniem tokenów na potęgę, tylko dlatego, że przecież można. Ale to nie jest clue tego wątku. Clue jest takie, że wyciąganie danych osobowych przez stronę Bentyna świadczy o głupocie i może tym ludziom zaszkodzić ponieważ system może zrozumieć, że są one emitentami tych walut, ich posiadaczami w całości i że są one warte kilkadziesiąt milionów $/zł, jak też podaje stronka opierając się na giełdowej wymianie z delty za grosze. Po co tworzenie tego pozoru wartości - nie wiem, chyba dla ego spersotokenowanych widzianych na stronce.

Jak Bentyn tego nie rozumie, to trudno. Sądzę, że sama stronka jeszcze by uszła, ale po jaką cholerę wylicza ten cap, nie wiem. Ja osobiście mimo że płacę podatki, wolałbym by moje imię, nazwisko nie widniały przy tokenie jako jego posiadaczowi przy kapitalizacjach typu:

Obrazek

Nie nazwałbym tego strachem jak Bentyn, ale raczej przezornością.
Jeśli wejdą jakieś przepisy odnośnie emisji kryptowalut oraz odnośnie obowiązku ujawniania stanu posiadanych kryptowalut, ta stronka powinna się zawinąć w trybie natychmiastowym.

Odnośnie Bentyna, ja lubiłem słuchać jego materiałów tych dawnych, jak był mało znany jeszcze. Odnoszę wrażenie, że on usiłuje po prostu znaleźć dla siebie jakąś niszę na naszym rynku i stąd personalne tokeny. Jakby nie to, wymyśliłby coś innego, by nie być tylko blogerem czy tzw. influencerem (czy jak to zwą i piszą). Dobrze, że działa, nie mówię, że nie. Mówię tylko, że produkt jaki wymyślił jest mało potrzebny temu rynkowi.

Dodano po 6 minutach 45 sekundach:
Przykładowo Piotr Chajkowski chwali się byciem posiadaczem kryptowaluty o wartości ponad 81,000,000$ (czyli ponad 305,000,000zł). Wiemy, że ta waluta jest warta tak naprawdę okrągłe 0, ale nie wie tego urzędnik, nie wie tego prawodawca, politycy, prawnicy, ekonomiści, ponieważ w 99% nie mają oni żadnej wiedzy o tym rynku. A jak się czegoś nie rozumie, łatwo zrozumieć źle. I ci ludzie ze stronki robią niepotrzebny cyrk, który kiedyś może im zaszkodzić. Oczywiście jakby weszły regulacje o jakich pisałem 2 akapity temu, stronka pewnie zniknie, ale rozsądnie myślący się z niej skasują.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Rumcajs » sobota, 3 listopada 2018, 20:25

@Wymazywanie,

Dokładnie tak. Albo będą chcieli wyjechać na wakacje to ich zatrzymają na granicy a US im naliczy 19% Exit Tax od tych kilkunastu milionów $ wg ich wyliczonego marketcapa bo sobie pykneli transakcje na jakims pojedynczym tokenie zeby mieć "cenę" za token.
Exit Tax: Osoba fizyczna, rozliczająca się według PIT, 3 proc. (gdy nie ustala się wartości podatkowej składnika majątku) lub 19 proc. aktywów finansowych powyżej 4 mln zł.
Ciekawe czy P.Chajkowski ma 19% z 305 000 000 PLN w gotówce żeby zapłacił Exit Tax jakby chciał pojechać na wakacje jeśli US by miał "podejrzenie" że moze nie wrócić z tych wakacji jak "ma" 305 milionów pln "w kryptowalutach". Jeszcze nie wiadomo jak ten exit tax ma działać i czy to że mogą kogoś zatrzymać na granicy to jakaś moja czarna wizja czy tak kiedyś może być.
Lub mogą wymyśleć kiedys w przyszłości jakies inne podatki od kryptowalut jak podatki od nieruchomosci dla tych co nie chcą sprzedawać swoich kryptowalut żeby nie płacić podatków żadnych. Narazie wymyślili dodatkowy podatek +4% na niepełnosprawnych, następnym razem może być kolejne +4% na bezdomnych, potem dla kogoś jeszcze lub jak z nieruchomosciami że jak ktoś jest bogaty i ma dużo nieruchomości to niech płaci podatek od posiadanego majątku co rok, mimo że żeby kupić te nieruchomosci to od gotówki zapłacił już podatek, no ale jak na 500+, jednorazowe podwyżki do emerytur i rent ma braknać to skaś sie te pieniądze muszą znaleść więc najprościej podwójnie lub potrójnie lub wielokrotnie opodatkować najbogatszych lub konkretne grupy ludzi - masz nieruchomości to płać podatek od nieruchomości, masz kryptowaluty - to płac podatki od ich wartości bo je masz (!!) , masz złoto inwestycyjne, dzieła sztuki cokolwiek drogiego - płać podatki. A ci co zarabiają najlepiej na etacie to 32% podatku dochodowego + 4% na niepełnosprawnych plus zniesienie 30krotnosci ograniczenia składek na ZUS żeby nikomu się nie opłacało ich zatrudniać, ale pojadą przecież do zagranicznych firm tam specjalistów z polski przyjmą z otwartymi ramionami.
Sory że odeszłem troche od tematu ale w sumie to na temat bo takie zakładanie własnych kryptowalut i tworzenie im kapitalizacji po kilkadziesiąt milionów dolarów może się skończyć w którymś momencie że trzeba będzie od tego zapłacić podatek, nawet jak dzis jeszcze nie istnieją to rząd pewnie jakiś wymyśli jak zobaczy takie strony jak Bentyna z podanymi na tacy nazwiskami i kwotami w milionach $ ile ich kryptowaluty "są warte".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 3 listopada 2018, 22:27

devega pisze: a jak ktoś zgubił klucz prywatny to też musi wykazywać?
Nie i nie o to mi chodzi, że w ogóle należałoby wykazywać. Byłbym przeciw takiemu prawu.

Mi chodzi o to, że nasze imię i nazwisko przy shitcoinie bentynowskim o sztucznej wielomilionowej kapitalizacji obliczonej na stronce, może być problematyczne w przypadku zawirowań prawnych odnośnie emisji kryptowalut i ich posiadania.

Oczywiście to nie mój problem, a chcącemu nie dzieje się krzywda. :) Namawiam tylko forumowiczów, by nie sygnowali nic swoimi danymi na stronce Bentyna, a niech robią co chcą.

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Oj przeczytałem tego posta jako nowy, a już na niego odpowiadałem, sorry.
Rumcajs pisze: Ciekawe czy P.Chajkowski ma 19% z 305 000 000 PLN w gotówce żeby zapłacił Exit Tax jakby chciał pojechać na wakacje jeśli US by miał "podejrzenie" że moze nie wrócić z tych wakacji jak "ma" 305 milionów pln "w kryptowalutach". Jeszcze nie wiadomo jak ten exit tax ma działać i czy to że mogą kogoś zatrzymać na granicy to jakaś moja czarna wizja czy tak kiedyś może być.
No dokładnie, nie ma sensu w tym chorym kraju i kontynencie i ogólnie świecie, stwarzać pozory w Internecie sygnując to swoimi danymi, że ma się coś warte 300,000,000$ podczas, gdy jest warte 0. Korzyści lecą chyba tylko na ego, a ewentualne ryzyko, w warunkach polskich jest ogromne.

Oni chyba nawet między sobą się ścigają, kto zrobi większy cap własnego shita. :lol:
Jak patrzyłem kilka tygodni temu, to może jeden był wyżej niż shit Bentyna, a teraz coraz więcej. No cóż, ego trzeba czymś karmić.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego Bentyn shitcoinizuje rynek?

Postautor: Bagder » sobota, 3 listopada 2018, 23:14

Rumcajs pisze: Sory że odeszłem troche od tematu ale w sumie to na temat bo takie zakładanie własnych kryptowalut i tworzenie im kapitalizacji po kilkadziesiąt milionów dolarów może się skończyć w którymś momencie że trzeba będzie od tego zapłacić podatek, nawet jak dzis jeszcze nie istnieją to rząd pewnie jakiś wymy
Zapłacenie podatku od tokenów personalnych - byłoby najlepszym zdarzeniem, jakie może się zdarzyć. Ba, już nawet samo wymierzenie takiego podatku. Zdziwieni? To proste - mamy urzędowe potwierdzenie wartości, którą jak wielu z Was uważa, zresztą poniekąd słusznie, wynosi ZERO, chociaż ja w zero absolutne nie wierzę - zawsze to jest jakaś wartość, np. sama unikalna nazwa może stanowić jakąś wartość, którą ktoś inny chciałby wykorzystać do innego projektu.

W każdym bądź razie, jeśli takowy podatek zostanie kiedyś wymyślony, to będzie dotyczył zdarzeń przyszłych.

I wreszcie przypominam, że podatki można zapłacić w Polsce w naturze, chociaż nie wprost. A skoro fiskus stwierdzi, że od pierdyliardów stworzonych tokenów należy zapłacić podatek - to żaden problem - poda adres i się przeleje. Chłopaki nie płaczą, co nie?
Sic semper evello mortem tyrannis

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości