Dash vs BCH

Jakie proporcje (wg wyceny wzg. BTC) udziału poszczególnych coinów w portfelu uważasz za optymalne?

100% Dash 0% BCH
3
9%
80% Dash 20% BCH
6
18%
60% Dash 40% BCH
3
9%
50% Dash 50% BCH
5
15%
40% Dash 60% BCH
2
6%
20% Dash 80% BCH
4
12%
0% Dash 100% BCH
11
32%
 
Liczba głosów: 34
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dash vs BCH

Postautor: adam1226 » czwartek, 28 czerwca 2018, 12:31

Zdecydowałem, że chcę, żeby częsć mojego portfela stanowiły projekty cechujące się skalowaniem onchain + PoW.
Póki co jedyne które do mnie przemawiają to Dash i BCH dlatego postanowiłem zadać pytanie o przewagach pomiędzy tymi coinami, a teraz utworzyć ten temat:
Do tej pory wypowiedzieli się:

Za DASH:
KamilZ pisze: Tutaj masz część różnic:
https://i.imgur.com/yQbImgC.png

Dla mnie to jest:
1. System zarządzania projektem i jego rozwojem (niestety BCH może spotkać ten sam los co BTC, bo nie zmieniono mechanizmu osiągania konsensusu w zmianach projektu. "Krwawe forki", jak widać na przykładzie BTC, wprowadzają sporo zamieszania.

2. Wewnętrzny budżet na rozwój sieci. Bez konieczności napływu, często korupcyjnych pieniędzy z zewnątrz.

3. Zachęta dla operatorów pełnych Superwęzłów, przez co sieć im większa i ma więcej transakcji, tym więcej kasy na utrzymanie węzła. Jest to dodatnie sprzężenie zwrotne.
Tutaj należy też wspomnieć o drugiej, wyższej warstwie sieci Masternodów, które mogą spełniać dodatkowe funkcje korzystne dla sieci poza trzymaniem rejestru (Private Send, InstantSend i inne.)

Żeby nie było, mam Dash, BCH i trochę BTC, ale największe nadzieję pokładam w rozwoju sieci Dash.
ZA BCH:
zdch pisze:
1. Bitcoin cash nie podlega pod prawo dotyczące securities (Satoshi wiedział co zrobić, żeby umieścić BCH w wykluczeniach), natomiast Dash tak.
2. Dash w pewnych warunkach może przeistoczyć się w Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
3. Sieć Dasha ma topologię siatki (mesh), w Bitcoin Cash zmierza do pełnego grafu (każdy połączony z każdym). To oznacza problemy Dasha gdy sieć się rozrośnie.
Przeciw BCH:
koparki pisze: nie podadzą Ci , bo nie ma takich powodów... jedyny powód to słowo BTC w sensie "marka btc" i nadzieja holderów na zwycięstwo tego forka. Na świecie ludzie wybierają zawsze to co jest bardziej znane .
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 czerwca 2018, 12:43 przez adam1226, łącznie zmieniany 4 razy.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: wrip » czwartek, 28 czerwca 2018, 12:36

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
adam1226 pisze:Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
A w kapitalizmie nie ma tak, że bogacze zostaną bogaci? Co to za farmazony.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 czerwca 2018, 12:46 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dash vs BCH

Postautor: adam1226 » czwartek, 28 czerwca 2018, 12:39

@wrip,
Spoiler:
wrip pisze: Weź dodaj jeszcze opcję 0% dash i 0% bch - tak dla uczciwości :D
Wyraźnie napisałem, że zastnawiam się pomiędzy tymi 2opcjami - nie widze na tą chwilę żadnego podobnego projektu, miło byłoby jednak gdybyś powstrzymał się od komentowania za wszelką cenę :)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: wrip » czwartek, 28 czerwca 2018, 12:41

adam1226 pisze: Wyraźnie napisałem, że zastnawiam się pomiędzy tymi 2opcjami
Nie napisałeś tego w pierwszym poście.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 28 czerwca 2018, 13:14

adam1226 pisze: 0% dash i 0% bch
@adam1226 To kiedy będzie ta opcja w ankiecie, bo zdaje się że pominełeś tą najważniejszą. Tylko mnie nie minusuj za nie pisanie w temacie :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: KamilZ » czwartek, 28 czerwca 2018, 13:31

Powinienem tutaj to napisać, a nie w BCH, sorry.
zdch pisze: 1. Bitcoin cash nie podlega pod prawo dotyczące securities (Satoshi wiedział co zrobić, żeby umieścić BCH w wykluczeniach), natomiast Dash tak.
2. Dash w pewnych warunkach może przeistoczyć się w Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
3. Sieć Dasha ma topologię siatki (mesh), w Bitcoin Cash zmierza do pełnego grafu (każdy połączony z każdym). To oznacza problemy Dasha gdy sieć się rozrośnie.
Dzięki za ten komentarz. Zmusza do myślenia i zgłębienia wiedzy.

Ad1. Na szybko jako wyjaśnienie nalazłem to: https://www.dash.org/forum/threads/is-d ... sec.34284/

@zdch, Możesz rozwinąć punkt 2. i 3. ?
Dzięki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: mecenas » czwartek, 28 czerwca 2018, 14:09

No, nareszcie jakieś sensowne typy.
Myślę, że kontekst "vs" nie do końca trafiony, raczej jedno + drugie...
Obie krypto są rewelacyjne, wierzę, że udowodnią sens skalowania ON_chain.
Ale wszystko powolutku, zgodnie z absorpcją szerokiego rynku... kilka / kilkanaście lat.
Poczekam.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dash vs BCH

Postautor: adam1226 » czwartek, 28 czerwca 2018, 14:10

mecenas pisze: Myślę, że kontekst "vs" nie do końca trafiony, raczej jedno + drugie...
No niestety nie da się trzymać jednego i drugiego po 100% :D
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 czerwca 2018, 16:19

PayPal ma tylko 200 operacji na sekundę, a odniósł sukces. Bch 70, dash 60. To prawie tyle samo.
Jest potencjał przed crypto.
Pomijam wszystkie inne plusy zdecentralizowanych systemów płatności.

Kosmiczna ilość komodo jest na razie niezweryfikowana. To mogą być tylko przechwałki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: mecenas » czwartek, 28 czerwca 2018, 17:26

adam1226 pisze: No niestety nie da się trzymać jednego i drugiego po 100%
No tak, to prawda. To może lewarować x2 ? :D

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
Bit-els pisze: Bch 70
To chyba stare dane. W/g Twojego załącznika BCH = BTC x 8. A przecież mamy w BCH większy blok niż 8Mb. BCH jest znacznie szybszy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1032
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: zdch » czwartek, 28 czerwca 2018, 19:52

wrip pisze: Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
adam1226 pisze:Proof of Stake, czyli bogacze zostaną bogaci. Bitcoin Cash to kapitalizm.
A w kapitalizmie nie ma tak, że bogacze zostaną bogaci? Co to za farmazony.
W PoW inwestujesz w koparki. Mogą być szybsze, wydajniejsze, tańsze itp, musisz konkurować, technologia się rozwija. W PoS jak kupiłeś na początku dużo... to już jesteś ustawiony na zawsze.

Dodano po 25 minutach 43 sekundach:
KamilZ pisze:
@zdch, Możesz rozwinąć punkt 2. i 3. ?
Dzięki.
MasterNody to nie jest równość systemu, to centralizacja. Podział na równych i równiejszych. To większe pole do ataków na sieć.
Podatek finansujący development? To socjalizm.
Mnie Dash nie interesuje, bo to nie jest moja wizja crypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: benq » czwartek, 28 czerwca 2018, 19:52

Na korzyść BCH > DASH przemawia historia.
Wiem, w filmiku jest mnóstwo gdybania, sporo 'załóżmy że', jednak trochę zamieszania tam w Dashu/Darku/Xcoinie było.
Chyba, że panowie z Dasha zdementują i wyprowadzą mnie z błędu?
[youtube][/youtube]

Aha, żeby było jasne. Głosowałem na 20% Dash, 80% BCH. Mniej więcej tak wygląda to w moim portfelu. No może bardziej 15%/85% ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: Bit-els » czwartek, 28 czerwca 2018, 22:59

Tu więcej o możliwościach skalowalności dasha
https://www.dashforcenews.com/upcoming- ... al-levels/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: KamilZ » piątek, 29 czerwca 2018, 01:06

zdch pisze: MasterNody to nie jest równość systemu, to centralizacja. Podział na równych i równiejszych. To większe pole do ataków na sieć.
Jak rozumiesz równość systemu? Co to znaczy. Możesz podać jakieś przykłady?

W jaki sposób jest to twoim zdaniem centralizacja?
Z tego co ja rozumiem, to obecnie jest ponad 4000 pełnych węzłów w sieci Dash. Każdy na osobnej maszynie spełniający usługi w sieci. Podobnie jak węzły w BCH.

Ktoś cytował tu Satoshiego i jego wizję dalekiej przyszłości Bitcoina; ogromnych data centers przechowujących i przetwarzających transakcje, a nie węzłów na rasbery, albo domowym pececie.
(Przypominam, że decentralizacja nie jest celem samym w sobie.)
zdch pisze: Podatek finansujący development? To socjalizm.
Podatek? Być może. Socjalizm? Napisz dokładniej, bo nie widzę tego.

Choć jest to podatek nieprzymusowy z, ewentualnie, możliwym do określenia celem wydatkowania.
Ma to pewne wady, ale bledną one w stosunku do korzyści jakie daje:
1. niezależność od zewnętrznego finansowania sieci
2. rosnące możliwości rozwoju projektu.
Takie perpetum mobile z dodatnim pętlą zwrotną, gdzie im większa sieć i więcej transakcji, tym więcej kasy na jej utrzymanie i rozwój.

Dodano po 36 minutach 10 sekundach:
@benq,
benq pisze: Chyba, że panowie z Dasha zdementują i wyprowadzą mnie z błędu?
Nie jestem z dasha, ale nawet jak dla mnie sporo w tym filmie propagandy i przekłamań, które przechodzą w celową dezinformacje i kłamstwa.
Koleś, mam wrażenie, że wypowiada się na tematy, których do końca nie rozumie (co można zaobserwować po treści w niektórych innych jego filmach), albo wbrew temu co twierdzi ma w tym interes (to tylko moje prywatne zdanie na podstawie poszlak z reszty jego filmów).

Tutaj masz źródła, z których ten Pan najwyraźniej nie skorzystał w czasie swoich "dziesiątek godzin studiów" ;) nad tematem:


Dział:Addendum: Misconceptions on Dash cleared up
Punkty 17, 18, 26, 29, 40 są w tym temacie.

Można samemu sobie wyrobić zdanie.

Dodano po 50 minutach 4 sekundach:
Jeszcze taki obrazek znalazłem:
http://i.imgur.com/YrpuSpZ.png

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: benq » piątek, 29 czerwca 2018, 08:10

KamilZ pisze: Nie jestem z dasha, ale nawet jak dla mnie sporo w tym filmie propagandy i przekłamań, które przechodzą w celową dezinformacje i kłamstwa.
Koleś, mam wrażenie, że wypowiada się na tematy, których do końca nie rozumie (co można zaobserwować po treści w niektórych innych jego filmach), albo wbrew temu co twierdzi ma w tym interes (to tylko moje prywatne zdanie na podstawie poszlak z reszty jego filmów).
Ja nie znam tego człowieka, nie widziałem ani jednego jego innego filmu.
Zaznaczyłem, że jest tu dużo gdybania, dużo założeń, ale istotne jest to, że poruszył kwestie, które od dawna były i są kontrowersyjne.

Wygenerowanie prawie 2 mln monet, co nadal po latach stanowi prawie 25% wszystkich monet jest problemem.
Niektórzy (jak koleś z youtuba) insynuują, że wszystko to jest w rękach twórców.
Ekipa Dasha twierdzi, że Evan nie kontroluje ani jednego master node (chociaż według nich posiada 256000 Dash) i że rozda swoje monety.
To tylko dwa równoważne stwierdzenia, fani Dasha wierzą w drugie, przeciwnicy w pierwsze.
Ja tylko zauważam problem, którego nie powinno się bagatelizować.

Argument, że każdy mógł kupić bo Dash kosztował kilka dolców przez 3 lata jest totalnie od czapy.
BTC również przez wiele lat kosztował grosze i każdy mógł sobie nakupić i zostać dziś miliarderem.

Odnośnie ewentualnego ataku - przewaga BCH > Dash polega tu moim zdaniem na tym, że przy ewentualnym kosztownym ataku po przejęciu 51% BCH nadal będziesz musiał wykonywać ogromną pracę, nieustannie bronić się przed podobnymi atakami.
A będąc grupą Devów wraz z Evanem, kontrolującymi 2 mln monet (lub więcej, bo oprócz instamine też na pewno kopią) możecie sobie postawić 2000 masternodów, które nie dość, że przegłosują wszystkich, to jeszcze sam fakt ich posiadania wynagradza właściciela.

Mimo to podkreślam, nie jestem przeciwnikiem Dasha i sam posiadam go w swoim portfelu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: KamilZ » piątek, 29 czerwca 2018, 10:22

@benq, Problem tego fastmine (trwało to wszystko w sumie 2 dni zanim załatali błąd) mi osobiście długo stał na drodze, aby zainteresować się bardziej tym projektem.
Znajomy mocno naciskał i w końcu przeprowadziłem swoje badania.

Wynika z nich:

1. że ten błąd faktycznie pochodził z forka Litecoina (ale mogli o tym wiedzieć i to wykorzystać).

2. W wywiadach na żywo, jak są ciągle o to męczeni, nie wykazują klasycznych podświadomych symptomów nieszczerości (może są świetnie przeszkolonymi kłamcami).

3.
benq pisze: Argument, że każdy mógł kupić bo Dash kosztował kilka dolców przez 3 lata jest totalnie od czapy.
Ten argument nie jest zupełnie od czapy, jeśli weźmiesz pod uwagę prawo podaży i popytu.
Gdyby zachowali całe 1,9 miliona monet tylko dla siebie, to w tamtym czasie cena za jednego Dash'a powinna być bardzo wysoka (chyba zcash miał cenę 1mln $ na początku, a później twórcy się wyprzedawali dopiero ze swojego premine. Tutaj było odwrotnie, monety były prawie nic niewarte. Przypominam, że to nie są początki bitcoina, tylko czasy silnej spekulacji na kryptowalutach. Sprawdź sobie początki Dogecoina i innych dziwnych krypto. Nawet z tego forum osoby kopały spekulacyjnie od pierwszych chwil z nadzieją na wzrosty) (ale to też można sfingować odpowiednio dogadując się z właścicielami giełd)

Nie jestem przekonany szczerze mówiąc, ale to co zrobiłem, to zainwestowałem mimo wszystko (technologia i działające innowacje mnie urzekły) biorąc pod uwagę, na wszelki wypadek, najgorszą opcję z tym fastmine.

Kwestie poruszone są bardzo istotne i warto przeprowadzić własne śledztwo.
Linki, które podałem wyżej (Addendum: Misconceptions on Dash cleared up) mogą być na początek, później trzeba samemu pogrzebać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: benq » piątek, 29 czerwca 2018, 10:41

KamilZ pisze: Przypominam, że to nie są początki bitcoina, tylko czasy silnej spekulacji na kryptowalutach. Sprawdź sobie początki Dogecoina i innych dziwnych krypto. Nawet z tego forum osoby kopały spekulacyjnie od pierwszych chwil z nadzieją na wzrosty) (ale to też można sfingować odpowiednio dogadując się z właścicielami giełd)
Właśnie tu jest kluczowa różnica. Satoshi kopiąc swoje bitki nie miał pojęcia czy ta idea się przyjmie, czy powstaną w ogóle jakieś giełdy kryptowalut, że powstaną inne waluty, ani czy zaliczymy taki rozkwit spekulacji.
Natomiast twórcy Dasha już dobrze wiedzieli co się kręci, Evan również nie jest w ciemię bity więc mogli się odpowiednio przygotować na wszystkie poruszone kwestie.

Ja nie mówię, że tak było czy jest. Tylko zauważam możliwość. Gdybym był przekonany o scamie w Dashu to bym w niego nie inwestował i otwarcie zniechęcał potencjalnych inwestorów.
Również jestem wielkim fanem szybkości, niskich opłat, anonimowości i adaptacji Dasha, którymi bije większość walut na głowę.

Nie będę oceniał wiarygodność developerów, bo to też tylko gdybanie.
Tak jak napisałeś na końcu, zachęcam do własnych przemyśleń, researchu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dash vs BCH

Postautor: adam1226 » piątek, 29 czerwca 2018, 10:43

Czyli co, istnieje ryzyko, ze team Dasha to podstawieni "ludzie sluzb" i jak juz nazbieraja wystarczajaco wiele uzytkownikow to zrobia jakis numer dzieki MN ktore kontroluja ??

(W sensie ze samo stworzenie bylo inspirowane )
Ostatnio zmieniony piątek, 29 czerwca 2018, 10:48 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: benq » piątek, 29 czerwca 2018, 10:46

@adam1226,
Jeśli to podstawieni ludzie służb to największym numerem byłoby to, że nie zrobią żadnego numeru i pozostaną niezidentyfikowani ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dash vs BCH

Postautor: KamilZ » piątek, 29 czerwca 2018, 10:53

@benq, "Tylko zauważam możliwość." Bardzo dobrze. Fanatyzm, to ostatnie co nam potrzebne. Warto mieć zawsze wątpliwości, które motywują do poszukiwań.
@adam1226, Tak, istnieje taka ewentualność.
Jest ona generalnie możliwa przez pseudoanonimowość jaką gwarantują, w swej naturze, adresy kryptowalut.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kemot80 i 43 gości