Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » czwartek, 31 maja 2018, 11:05

Zapomniałem że to na Yobit jeszcze można kupić, ale tam też widze że małe obroty i mało ofert, chyba nawet mniej niż na IDEXie.
Tylko że nie mam tam konta, nie wiem czy trzeba się werfyikować. Dlatego wrzuciłem bida na IDEXa. Ale juz 2 dni czekam i sie nie kupiło (znaczy costam kupiłem ale mało nie tyle ile chciałem), zobacze na koniec rundy w ico, jak bedzie mało eth to na sam koniec wysle trochę, w ten sposob moge celować tylko w te rundy co zebrały mało eth więc będzie więcej tokenów i wyjdzie taniej niż na tych giełdach jest. Ale do tego trzeba cierpliwości i nie wydać wszystkiego eth na co innego a tu mam problem bo ja nie jestem cierpliwy, jak chce coś kupić to już teraz i nawet 25% drozej nieraz płaciłem bo kupowałem gdy zdecydowałem kupić nawet a nie gdy powinno się kupić na jakims spadku. Nie wiem czy dam rade tyle dni czekac i pilnować czy jest mało eth na runde. Dlatego wolałbym kupic na giełdzie, ale na giełdzie kto sprzedaje w trakcie ico ? ci co kupili taniej bo mieli dobrą rundę z małą iloscią zebranych eth. Więc kupuje się na giełdzie drożej niż w ico. ofc sa tez wyjątki jak zawsze bo ktos potrzebuje kasy itp.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: multan » czwartek, 31 maja 2018, 12:02

Nie synchronizowałem jeszcze mojego ledgera z MEW, wiec nie wiem jak obsługa ERC20 dokładnie działa przez ledgera, ale czy dobrze rozumiem, że jeżeli chce kupić PMNT na long term, to wystarczy że teraz podam adres ETH z ledgera, a gdy przyjdzie kiedyś czas na sprzedaż PMNT, to wtedy zainstaluje MEW i tam będą leżakować te tokeny na adresie ledgera?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » czwartek, 31 maja 2018, 12:27

@multan,
Adres podajesz LEDGERA nie MEW. Do Mew podłączasz się tylko żeby "zobaczyć" tokeny i je ewentualnie wysłać, samo zobaczenie możesz zrobić uzywając stronki https://etherscan.io/ więc w sumie jak coś wysyłasz na Ledgera to nie musisz go w ogole podpinać do niczego tylko musisz znać adres Eth ten z ledgera i na ten adres wysyłać tokeny a czy doszły mozesz sobie sprawdzić potem na etherscanie.
A i nie mysisz ledgera "synchronizować" jedynie co to musisz zainstalować ze strony producenta Etherum wallet żeby mieć adres Eth swój. Tak jak i do innych coinów które nie są tokenami erc20 instalujesz do nich wallety.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 31 maja 2018, 12:43

Zgodnie z oficjalnym tweetem podczas pierwszej rundy sprzedano ponad 54M tokenów po $0.015, czyli zebrano ponad $810,000. W jednym tekście podano liczbę $672,670, nie wiem dlaczego. Przyjmuję $700,000 w dalszych obliczeniach. Nie udało mi się znaleźć żadnych liczb podsumowujących drugą rundę, pozostaje mi wykorzystać dane z oficjalnej strony ICO, która podaje: "At the first and second stage we collected: USD: 1'092'514" oraz "Tokens sold: 856636713.3779638". Wynika z tego, że na drugą rundę przypadło $1.1M - $700,000 = $400,000. Tokenów w pierwszej rundzie sprzedano ponad 54M, a w trzeciej do tej pory 165M + 11M * 10, na drugą rundę przypada więc 528M. Cena tokenu w drugiej rundzie wyniosła zatem $0.00076. Cena w trzeciej rundzie to, przy przyjęciu 40ETH za 11M tokenów i $650 za ETH, $0.0024. Podobnie cena na giełdach, jest teraz w okolicach $0.0022.

Najbardziej mnie zastanawiają te rozbieżności w cenie tokenu w pierwszej i drugiej rundzie w porównaniu z trzecią. Popełniłem jakieś błędy w szacunkach?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: Jeff » czwartek, 31 maja 2018, 14:37

@fusywszklanejkuli,

W pierwszej rundzie ten fundusz koreanski zainwestowal $500k tylko nie wiem ile za to dostal monet.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: aprojection » czwartek, 31 maja 2018, 15:30

Rumcajs pisze: Ale do tego trzeba cierpliwości i nie wydać wszystkiego eth na co innego a tu mam problem bo ja nie jestem cierpliwy, jak chce coś kupić to już teraz i nawet 25% drozej nieraz płaciłem bo kupowałem gdy zdecydowałem kupić nawet a nie gdy powinno się kupić na jakims spadku.
Ja mam to samo ;p Wgl., to juz mialem w zadne ICO nie wchodzic, ale nakrecilem sie jeszcze na to (to juz bedzie ostatnie xD). Czekam na koniec rundy, jak bedzie ponizej 40ETH, to wejde, jak nie to kupie na gieldzie pewnie. Tylko, ze ja jeszcze musze sprzedac inne tokeny na eth w miedzyczasie, ktore sa aktualnie po lekkim spadku ;p

// Narazie jest 10eth w tej rundzie, wiec moze bedzie dobra cena na koniec.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: bazukajo » czwartek, 31 maja 2018, 16:39

Moim skromnym zdaniem będzie już trudno kupić tanio w ico. Obserwuje twitter ,telegram,bitcointalk jest coraz głośniej o projekcie.Ta wiadomość o giełdzie top 10 nie przejdzie bez echa.Tez myślałem żeby kupić później taniej a widzę ze jest nas wielu którzy tak myślą :D W to ze ludziom zabraknie eth albo ze nie będzie chętnych moim zdaniem bez szans. Gdybym ja prowadził takie ico trzymałbym parę newsów i podal je pod koniec ico. Oni doskonale wiedza ze wielu czeka na ostatnie dni i sprzedaż jednodniowa.Tak to sobie spekuluje po obiedzie :D

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: MbitXX » czwartek, 31 maja 2018, 17:11

W którym kierunku to pójdzie to nikt z Was nie wie. Pewnym jest, że są ludzie (autorzy projektu), którzy już liczą kasę którą zarobią na tym "przewale"... takie życie Panie i Panowie

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: bazukajo » czwartek, 31 maja 2018, 17:18

MbitXX pisze: W którym kierunku to pójdzie to nikt z Was nie wie. Pewnym jest, że są ludzie (autorzy projektu), którzy już liczą kasę którą zarobią na tym "przewale"... takie życie Panie i Panowie
dlaczego uważasz ze to przewal ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » czwartek, 31 maja 2018, 17:33

ICO trwa jeszcze 2 tygodnie i tak jest skontruowane że wcześniej się nie skończy a nikomu nie braknie tokenów.
Więc ja bym się tak nie przejmował i czekał na okienko gdzie będzie mniej Eth i wtedy wpłacił.
Rzucanie się na giełdzie na aski w czasie gdy ICO ciągle trwa to bezsensu moim zdaniem, i tak z historii selli wynika że ci co kupują teraz z asków to płącą już x 2 więcej niż była cena jeszcze tydzień temu. Z kolei mało osob chce sprzedać jesli kupiło za taką samą cenę jak są bidy więc wstawiaja na aski lub po prostu holdują. Chyba lepiej co te 2 dni wysłać troche Eth i zbierać ile przypadnie niż kupowac drogo na giełdzie lub liczyć że ktoś się zlituje i zrobi dump na bidy za tyle co kupił, pewnie ci co kupili taniej o wiele to juz sprzedali lub czekają na jeszcze wyższą cenę lub koniec ICO lub na wiekszą giełdę a nie jakiś Yobit czy Idex.
A takie gadanie o giełdzie dużej ma KAZDE ICO inaczej by nikt im tego nie kupował, wyjdzie że ta top giełda duża to będzie HitBtc i tak to się skończy ta historia z giełdą :)
Jeszcze 9 paczek i okazji do kupienia jest. Będę próbował łapać na koniec cyklu jeśli bede widział że jest mało w danym dniu.
Jak kiepsko będzie szło to kupie co innego i tak mam kilka innych coinów co chciałem kupić, tego najwyżej nie kupie, nie lubie rosyjskich ico.

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
To trzeba było kupowac na poczatku maja a nie teraz jak się ICO kończy i przepłacać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 31 maja 2018, 20:05

Jeśli kupię te tokeny, to tylko bazując na oczekiwaniu, że bezgraniczne zaślepienie inwestorów znane z IOTA-y i EOS-a się utrzyma, bo w sam projekt nie wierzę ani trochę. Im więcej detali poznaję, tym mniej jest zachęcający. Dlatego cena sprzedaży we wszystkich rundach jest tu kluczowa: jeśli to kupić w ICO, to tylko najtaniej, ewentualnie podłączyć się do pompy dopiero później, na giełdzie, kiedy cena już wystartuje. Niezależnie od samego Paymona, istnieje przecież ryzyko pogłębienia spadków na całym rynku krypto, a wtedy każda cena z ICO może być zbyt wysoka.

1. To imitacja IOTA-y. Nowy węzeł grafu Hive łączy dwa stare, jak w Tangle. Problemy z technologią IOTA są powszechnie znane i dalej nie wiadomo, czy ostatecznie coś z niej wyjdzie.
2. W notkach o członkach zespołu napisano o Konstantinie Poskryobishevie: The last 2 years Konstantin is engaged in the technical implementation of Paymon`s own blockchain. Tymczasem najstarszy commit w projekcie na GitHubie pochodzi z 17.01.2018, a głównym programistą jest NEGIhere - Vladislav (zapewne Markushin). Co porabia od dwóch lat Konstantin - nie wiadomo.
3. Technical Document zawiera zdanie: The work on proving the reliability of transactions involves scanning to a value that, when hashed using the digest384 algorithm, starts with a certain number of zero trithes. Trithes? To ma być wykorzystany system trójkowy, jak w IOTA, czy po prostu ktoś się zagalopował w kopiowaniu specyfikacji IOTA? Gdzie w kodzie odpowiednie fragmenty? W IOTA . W Paymon nie.
4. Financial Analysis z wykresami obiecującymi setki procent wzrostu ceny w skali roku można traktować jedynie w kategoriach groteski, naganianie godne gry w trzy kubki na straganie budzi niesmak, gdyby brać je serio. W tymże dokumencie czytamy na końcu: The essential technology (HIVE) was already developed. Further development is required mostly for scaling purposes. Z problemem skalowania borykają się najwięksi gracze z najlepszymi zespołami (Bitcoin, Ethereum) i jak dotąd nie znaleźli ostatecznych rozwiązań. Tymczasem dla Paymona większym ryzykiem jest to z kategorii Funding risks. To drobiazg, ale da się też zauważyć, że stopień profesjonalizmu osób odpowiedzialnych za dokumenty nie jest najwyższy: ogólna estetyka, różne style, czcionki, nawet detale jak "Project Jaguar" czy "Confidential Draft", które uszły uwadze autorów.

Jeśli Paymon uzyskuje noty 4,5-5/5 i 8-9/10 w różnych rankingach ICO, to strach pomyśleć, co kryje się za projektami ocenianymi niżej.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: bazukajo » czwartek, 31 maja 2018, 20:25

fusywszklanejkuli pisze: Jeśli kupię te tokeny, to tylko bazując na oczekiwaniu, że bezgraniczne zaślepienie inwestorów znane z IOTA-y i EOS-a się utrzyma, bo w sam projekt nie wierzę ani trochę. Im więcej detali poznaję, tym mniej jest zachęcający. Dlatego cena sprzedaży we wszystkich rundach jest tu kluczowa: jeśli to kupić w ICO, to tylko najtaniej, ewentualnie podłączyć się do pompy dopiero później, na giełdzie, kiedy cena już wystartuje. Niezależnie od samego Paymona, istnieje przecież ryzyko pogłębienia spadków na całym rynku krypto, a wtedy każda cena z ICO może być zbyt wysoka.

1. To imitacja IOTA-y. Nowy węzeł grafu Hive łączy dwa stare, jak w Tangle. Problemy z technologią IOTA są powszechnie znane i dalej nie wiadomo, czy ostatecznie coś z niej wyjdzie.
2. W notkach o członkach zespołu napisano o Konstantinie Poskryobishevie: The last 2 years Konstantin is engaged in the technical implementation of Paymon`s own blockchain. Tymczasem najstarszy commit w projekcie na GitHubie pochodzi z 17.01.2018, a głównym programistą jest NEGIhere - Vladislav (zapewne Markushin). Co porabia od dwóch lat Konstantin - nie wiadomo.
3. Technical Document zawiera zdanie: The work on proving the reliability of transactions involves scanning to a value that, when hashed using the digest384 algorithm, starts with a certain number of zero trithes. Trithes? To ma być wykorzystany system trójkowy, jak w IOTA, czy po prostu ktoś się zagalopował w kopiowaniu specyfikacji IOTA? Gdzie w kodzie odpowiednie fragmenty? W IOTA . W Paymon nie.
4. Financial Analysis z wykresami obiecującymi setki procent wzrostu ceny w skali roku można traktować jedynie w kategoriach groteski, naganianie godne gry w trzy kubki na straganie budzi niesmak, gdyby brać je serio. W tymże dokumencie czytamy na końcu: The essential technology (HIVE) was already developed. Further development is required mostly for scaling purposes. Z problemem skalowania borykają się najwięksi gracze z najlepszymi zespołami (Bitcoin, Ethereum) i jak dotąd nie znaleźli ostatecznych rozwiązań. Tymczasem dla Paymona większym ryzykiem jest to z kategorii Funding risks. To drobiazg, ale da się też zauważyć, że stopień profesjonalizmu osób odpowiedzialnych za dokumenty nie jest najwyższy: ogólna estetyka, różne style, czcionki, nawet detale jak "Project Jaguar" czy "Confidential Draft", które uszły uwadze autorów.

Jeśli Paymon uzyskuje noty 4,5-5/5 i 8-9/10 w różnych rankingach ICO, to strach pomyśleć, co kryje się za projektami ocenianymi niżej.
Czy mógłbyś zadać swoje pytania twórcom tokena? są dostępni i jak narzazie udzielają odpowiedzi.Bardzo jestem ich ciekaw

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: jakopski » piątek, 1 czerwca 2018, 17:05

za ile ETH minimum mozna kupic tokeny Paymon w ico?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: prott3 » piątek, 1 czerwca 2018, 17:17

Chyba nie ma ograniczeń

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 109
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: interceptor » niedziela, 3 czerwca 2018, 19:22

jakopski pisze: za ile ETH minimum mozna kupic tokeny Paymon w ico?
Nie ma żadnych ograniczeń, wyprzedaż ICO jest w stylu EOSa czyli im mniej ETH w puli tym więcej tokenów do zgarnięcia, ale sądząc po ostatnich "rekordach" to pula z rundy na rundę powoli wzrasta - spowodowane jest to zapewne zwiększonym zainteresowaniem Paymonem na różnych kanałach i forach.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: bazukajo » niedziela, 3 czerwca 2018, 20:08

Własnie skończyła się 2 dniowa runda.11 mln tokenów sprzedanych zostało za 53.1715 ETH a cena w btc na yobit wzrosła w sprzedaży do 43 sat prawie 40 % w gore

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: jakopski » niedziela, 3 czerwca 2018, 22:06

dzieki chlopaki za odpowiedzi a wiadomo ile bedzie max supply tych tokenow?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 3
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: Nalepiok » niedziela, 3 czerwca 2018, 22:20

jakopski pisze:dzieki chlopaki za odpowiedzi a wiadomo ile bedzie max supply tych tokenow?
1 miliard :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: Rumcajs » niedziela, 3 czerwca 2018, 22:46

@bazukajo,

nie patrz na Yobit tam volumen 24 h na btc to 0,19 BTC, a na eth 3,7 eth.
Tam są drobniutkie oferty i tam każdy może robić z cena co chce, tam nie ma wiekszych orderów jakimś dustem tradują.
Poza tym juz na buy orderach spadło do 33 satoshi więc to na pewno teraz nie jest 43 satoshi no chyba że w momencie jak pisałes posta to moze było przez chwile.
Tam kupuja i sprzedają po kilka tysiecy coinów a ich jest 1 MILIARD więc tam łatwo zmanipulowac cenę i to bezsensu się sugerować ceną stamtąd na volumenie 0,19 BTC. ktoś moze nawet skupuje drobne po 30 satoshi i dodaje do tego dużego aska na 40 satoshi i sie tak bawi tym dustem.
Ktoś wstawił ask na 40 satoshi warty 0,28 btc bo wie że odkupi taniej o prawie 25%. A takie 40s to jest 0,00000500 eth. A cena jest normalnie poniżej 400eth. Czysty biznes.
Handel sie zacznie pewnie jak na jakas normalną giełde to wejdzie, nawet ten gówniany HitBtc tam lubią pompowac każdego nowego coina. Ale będzie tez okazja żeby to zrzucić wtedy jak ktoś kupował tylko żeby zarobić po zakończeniu ICO a nie trzymać, więc nie wiem czy będzie rosło czy będą zrzuty.
Niedługo będą krótsze rundy to jak ktos planuje kupic to moze miec lepszą okazję bo sie tak szybko tyle Eth nie uzbiera, no chyba że inni też planują zebrać plony na tych szybkich rundach i się okaże że sporo osob tak samo myślało, one będa właściwie 1 dniowe bo 24 godzinne z tym że z nocą w środku :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Paymon (PMNT) – spekulacje i informacje

Postautor: prott3 » wtorek, 5 czerwca 2018, 14:40

Obecnie nie ma sensu kupować w ICO, z ostatnie tury wyszła mi cena 0,00000483 (ETH) więc tragicznie.Zobaczymy ie dostanę z dzisiejszego rozdania.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości