taktyka odrzucania pompowanych altów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: supersonic82 » piątek, 25 maja 2018, 20:23

Rzymu nie odkryłem i pewnie wielu z was ćwiczyło różne taktyki, jestem ciekawy waszej opinii, na ten temat, czy ma to sens, czy lepiej wyszukiwać po prostu mocno rokujące projekty i w nie wierzyć.
taktyka polega na kupieniu 10 różny projektów po 10%, podam tutaj przykład żeby było, wszysko jasne – jest to tylko model uproszczony, nie czepiajcie się walut ;) nie czepiajcie się też procentow, że źle coś dodałem itp. to jest tylko przykład!
Portfolio na start:
Eos – 10%
WaBi - – 10%
Neo – 10% [urosło nam 20%]
NEM - – 10% (spadło 18%)
VeChain – 10 %
Stratis – 10%
Dragonchain – 10%
PIVX – 10% [urosło 17%]
Status – 10%
Zilliqa – 10%

projekty które urosły najbardziej, wrzucam w projekt, projekty które urosły najmniej(lub poleciał w dół), czyli moje nowe porfloio wygląda tak
Eos – 10%
WaBi - – 10% [urosło 17%]
NEM - – 30% kapitału [urosło 17%]
VeChain – 10 % (spadek o 7%)
Stratis – 10%
Dragonchain – 10% [urosło33%]
Status – 10%
Zilliqa – 10%

kolejna zamiana na najsłabszego alta, i końcowe portflio, oczywiście można tak aż do jednej waluty i później uckamy z rynku
Eos – 10%
VeChain – 60 % kapitału [dodane zyski]
Stratis – 10%
Status – 10%
Zilliqa – 10%

pytanie jest zasadnicze, czy ktoś z was próbował grać w ten sposób?, dla tych którym nie chce się odpowiadać w topicu chciałem dodac ankiete, bowiem wiadomo że czas to pieniądz, ale nie widze takiej opcji, cholera nie umiem, albo mam cos zablokowany, bom świeżak
:arrow: LENIWI dawajcie cyferki jako ankieta
1 - oznacza, że taktyka ma sens
2 - oznacza że jest do dupy, i tylko na tym strace
3 - tylko Bitcoin jest prawilny, reszta shitow nic nie warta

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: Awesomist » piątek, 25 maja 2018, 20:36

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 1&p=249371

Prowadziłem takie badania przed ostatnią bańką, niestety screenów już nie ma - wygasły, a szkoda.
Generalnie taki portfel w FIAT nie tracił więcej niż 5-10% w long term, w BTC potrafił stracić dużo gdy BTC rósł a alty spadały. W momencie gdy przyjdzie bańka na altach zysk jest bardzo duży, a pozwala to zautomatyzować grę (nawet był projekt bota takiego jednak nie było czasu go rozwijać, ale działał).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 20:48

Samo operowanie na statystyce że coś urosło sporo a coś spadło, to sprzedam to co urosło a kupie to co spadło, to nie jest dobry pomysł bo rzeczy i coiny nie spadają bez powodu.
Trzeba pierw zrobić AF tj. Analize Fundamentalną żeby tak móc podchodzić do tematu, bo że jakiś shit spadł to nie znaczy że tego szita nalezy dokupywać i na ten wydatek sprzedać dobrego coina. AF > AT w dluższym okresie.
Ale widze że wybrałeś coiny z topki, doge coina nie ma to moze to ma jakiś sens ale jaki to wyjdzie w praniu i w zrecznosci wykręceniu jak najlepszych % w każdym dealu :D
Ja kiedyś miałem z 30 coinow i nie wiem jak to statystycznie możliwe ale rosły wszystkie inne poza moimi 30-toma. Wiec zaczałem sprzedawać i kazdy co sprzedawałem po sprzedaniu rósl o wiele %%%. Im większy worek tym wieksza możliwośc manewru co sprzedać co kupić. Planuje cos podobnego jak się odkuje po stratach zeby miec częsc satoshi co nie holduje tylko do obracania ale jeszcze nie ogarnąłem problemów z osobowością że mam niemożnośc sprzedania tego co holduje, to jest cos co będę ćwiczył dopiero.
Ale dla mnie to 1 - taktyka ma sens. O ile dotyczy dobrych i pewnych projektow nie hazardowych. W hazardowych/wysokiego ryzyka kupuje sie po rowno pewną ilosc i liczy że część zdechnie, czesc wyjdzie na zero a część zrobi x 10 i pokryje pozostałe straty z tych zdechłych plus da zarobić.
Wg mnie. Kazdy ma inną wizję świata.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: supersonic82 » piątek, 25 maja 2018, 21:00

@Awesomist, dziki, obadam sobie ten temat
@Rumcajs, tylko widzisz... jak ja obserwoje rynek, to czesto jest tak ze cos rosni z niezozumialych powodow przez 12h, np. koreance pompują, albo jakies grupy sygnałowe, zwał jak zwał, nie obchodzi mnie to kto to robi, pewnie jest że takie strzały się zdarzają i wtedy trzeba wychodzić i wbijac sie w cos, co jeszcze nie spompowało[albo nie spompuje nigdy]

a tak na marginesie, ale jednak w temacie

czy istnieje aplikacja, moze byc tez na kompa, ktora pokazywala by mi portfolio moje, i procenty jakie zyskałem, albo straciłem, CMC na to nie pozwala, bo moze sledzic dzien, albo tydzien
w tej chwili sobie zapisuje po ile zakupilem.. no ale nie wyliczam procentow, na zielono, czerwono.. taki cos by sie przydało

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: Canis Lupus » piątek, 25 maja 2018, 21:03

1 i dodatkowo łap plusa. Co prawda jestem graczem długoterminowym ale bardzo cenię taktykę i strategię a nie grę na pałę.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 21:10

@supersonic82,

Blockfolio z App store w telefonie. All to co chcialbys.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 maja 2018, 21:10 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

taktyka odrzucania pompowanych altów

Postautor: adam1226 » piątek, 25 maja 2018, 21:10

Nalezaloby sprawdzic ile % pomp jest spowodowane realnym zwiększeniem wartosci projektu, jego udoskonaleniami, a ile to akcje pumpgrup.

Czy docelowo jedna waluta bedzie miec u Ciebie 100% ? Moze zamiast dokladac całość do najslabszej dodac jakas spoza listy?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości