NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: jakopski » wtorek, 3 lipca 2018, 20:59

Mam pytanko zeby sie upewnic na tym NIX portfelu bralem "Odbierz" i "Zażądaj płatności" i wyskoczyl jakis adres i na ten adres wszystko robilem ale zobaczylem ze zakazdym razem jak tak robie to wychodzi nowy adres i teraz nie wiem czy napewno mi dojda NIXY?

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
tzn na ten adres robilem zeby mi nixy przyszly

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: gunbus » wtorek, 3 lipca 2018, 21:34

@jakopski, tak też można adres wygenerować, zajrzyj -> Plik -> Otrzymywanie adresów <- tam, będą wszystkie adresy, na które "zażądałeś płatności".

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: BartoszOkno » środa, 4 lipca 2018, 17:27

Witam,
Mam problem, mianowice klikam w https://nixplatform.io/claim-your-nix/ i cały czas wyskakuję "Page not found" Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać ?

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: jakopski » środa, 4 lipca 2018, 22:30

@gunbus dzieki za odp

@bartoszokno tez tak mam teraz moze juz nie mozna odebrac swoich nixow oczywiscie nie jestem pewny ale ktos pare postow wczesniej pisal ze mozna odebrac tylko do srody

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: gunbus » czwartek, 5 lipca 2018, 00:24

@up

Dokładnie

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: lobor » czwartek, 5 lipca 2018, 09:09

Ktoś kopie NIX? Jakie macie wyniki?

Ja testuje od około 2 dni. 8 x rx470 - 249 MH/s. Poprzednio miałem konfigurację na Ethash i nie poświęciłem zbyt dużo czasu na przystosowanie do Lyra2REv2 (dodatkowo dla mnie dosyć istotny jest stosunek wydajności do ilości wydzielanego ciepła).

Edycja:
Urobek z ostatniej doby: 16,7 NIX.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: gunbus » piątek, 6 lipca 2018, 13:12

Update portfela

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 2 lipca 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: terber » poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:15

Do końca tygodnia podobno wszystkie NIXy mają być rozdane.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: Tropt » wtorek, 10 lipca 2018, 13:44

update portfela trzeba zrobić ? jesli nix'y nie dojdą do końca tygodnia to juz nie ma co na nie czekać ? mam dziwne wrażenie że zrobiłem coś zle przy airdropie...

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: gunbus » wtorek, 10 lipca 2018, 14:48

@Tropt, update nie jest konieczny do uzyskania dropa, ja dostałem NIX-y po wydaniu aktualizacji, ale miałem jeszcze starą wersje portfela. Ale sama aktualizacja jest wymagana.
A czy do końca tygodnia? Na pewno do momentu podania przed nich, że wszystkie zgłoszenia zostały rozpatrzone, ale dużo nie zostało
Też nie byłem pewien czy czegoś nie skopałem z adresem NIX (pobieranie adresu z portfela jest mało intuicyjne, reszta była dobrze opisana w instrukcji), ale wszystko doszło jak powinno.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: spidersEverywhere » środa, 11 lipca 2018, 09:00

Tropt pisze:update portfela trzeba zrobić ? jesli nix'y nie dojdą do końca tygodnia to juz nie ma co na nie czekać ? mam dziwne wrażenie że zrobiłem coś zle przy airdropie...
Na twitterze podali informację, że dla tych osób, które w terminie wysłały formularz ale wypełniły go błędnie oferują pomoc w uzyskaniu należnych NIX.

edit:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: Rumcajs » środa, 11 lipca 2018, 11:04

chyba sporo osób nie dostało wszystkiego bo na telegramie ciagle widze ze ktos dostał część ale nie wszystko, podobn ten wallet w którymś momencie tworzył kolejny adres do airdropu a ludzie nie wiedzieli (nie zauważyli tego a w instrukcji airdropa to nie pisało) i przez to dostawali mniej (albo wogole?) NIX'ów. Ja nie brałem udziału bo nie miałem zoi ale byłem na ich telegramie z ciekawosci.
Może dlatego żeby nie wkur***ać ludzi oferują "pomoc" która może się okazać po prostu wypłatą z coinów dev teamu bo w końcu dla nich miało zostać 7% airdropu , wiec jak część nie otrzymała przez niedokładną instrukcję to oni je dostali więc w sumie żaden problem pokryć części osób nieumiejętne przygotowanie się pod airdropa. A ludzie będą zadowoleni. O ile nie nadinterpretowałem tej zamriaru "pomocy" oczywiście :) Ale jak ktoś coś źle zrobił to jest szansa próbować ich prosić o pomoc i jeśli się w trakcie snapshota miało te ZOI to moze oni jednak to wyślą, warto próbować.

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: jakopski » środa, 11 lipca 2018, 15:56

ja swoje nixy dostalem bez problemu dosyc szybko :P

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: lobor » środa, 11 lipca 2018, 16:13

W moim przypadku dotarło o 10 NIX mniej niż powinno.

Miałem na portfelu 599.3 ZOI. Powinienem otrzymać 1198.6 NIX. Dotarło 1188.6 NIX.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 21
Rejestracja: 2 lipca 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: terber » czwartek, 12 lipca 2018, 13:26

Ja swoje nix odebrałem

Ktoś orientuje się jak postawić ghostnode NIX? z instrukcji która jest dostępna wygląda to nieciekawie :(

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: sud » czwartek, 12 lipca 2018, 17:11

@terber

Ghostnoda stawiasz tak samo jak każdego masternoda na portfelu qt. Instrukcja jest dosyć szczegółowa, jakbyś miał problemy to pisz na telegramie najlepiej.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 lipca 2018, 15:57 przez sud, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: pyczka234324 » piątek, 13 lipca 2018, 15:42

Wspaniały projekt, nie mogę się doczekać kiedy zobaczymy go na polskich giełdach (teraz to może giełdach z polskimi korzeniami ;) )

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 14 lipca 2018
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: Picasso » sobota, 14 lipca 2018, 15:46

Swoje NIXy sprzedałem dość szybko, póki cena była jeszcze atrakcyjna (okolice 10k sat) i jak teraz się nad tym zastanawiam, to mam bardzo mieszane odczucia co do tego projektu. O ile nadal podobają mi się założenia i wierzę, że team, który stworzył Zoina (ZOI) jest w stanie je dowieźć, o tyle mam poważne wątpliwości czy w tych trudnych czasach dla krypto NIX nie przepadnie wśród innych interesujących projektów.

Co do moich wniosków po airdropie, to zacząłem mieć wątpliwości co do tego czy zespół panuje nad tym co robi. Założenie, że wszystko ruszy jednocześnie i w tym samym czasie zostanie wypuszczony portfel, rozpocznie się dystrybucja coinów z claima i pojawią się pierwsze giełdy było fajne, natomiast, kiedy okazało się że giełdy nawalają i opóźniają cały proces, zespół podjął niezrozumiałą decyzję żeby czekać na giełdy. Tak oto, zamiast wypuścić portfel i rozpocząć airdrop, wszyscy czekali prawie dwa tygodnie na pierwszy listing. Wydaje mi się, że giełdy i ich rzekome opóźnienia były tylko kozłem ofiarnym, a prawdziwym powodem obsuwy było to, że portfel nie działał tak jak powinien. Zespół, który miał być w pełni gotowy jeszcze przed snapshotem, półtora tygodnia po snapshocie wypuścił surowy portfel, który nie dość że nie miał zapowiadanego własnego UI (btw w tej kwestii zespół Zoina w ZOI spisał się na medal, bo UI i UX portfela ZOI był świetny), to w dodatku nie był całkowicie przełożony na NIXa i wyrzucał komunikat o sieci... BTC :roll:. Trzy dni później był pierwszy "highly recommend" update, a w ciągu tygodnia mieliśmy już wersję 1.0.2. co raczej nie zdarza się w przypadku gotowych produktów.

Nie wierzę też w niedalekie wejście na Binance, a umieszczenie na stronie loga Binance z informacją, że wysłali zgłoszenie uważam za tani chwyt marketingowy. Czemu nie wierzę? Bo widziałem ostatni wywiad z CZ (polecam: w którym powiedział m.in. jakie kryteria przyjmuje Binance przy wprowadzaniu nowych coinów. Przede wszystkim oczekiwany jest działający produkt (lub przynajmniej alfa / beta) i duża, aktywna społeczność generująca sensowny volume. NIX w tej chwili nie ma żadnego z powyższych.

Reasumująć, NIX to dla mnie projekt atrakcyjny głównie dla hodlerów Zoina, którzy mieli na nim masternode'y i postawili je stosunkowo tanio tj. za kilkaset do kilku tysięcy $. Każdy kto wchodził po informacji o airdropie (cena 1$ i wyżej) był tylko dawcą kapitału dla rozwoju obu projektów, które jeżeli zespół nie będzie intensywnie pracował i wprowadzał obiecanych funkcjonalności we współpracy z DEX-ami, umrą w zapomnieniu. Gdybym dzisiaj nadal trzymał NIX-y to czekałbym na pierwszy większy pump żeby je wywalić.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 15 lipca 2018, 12:35

terber pisze: Ja swoje nix odebrałem

Ktoś orientuje się jak postawić ghostnode NIX? z instrukcji która jest dostępna wygląda to nieciekawie :(
Akurat instrukcja jest szczegółowa, większy problem to wymagany depozyt 40000 NIX :) Gdybym wiedział o tym airdropie kiedy ZOI był poniżej 20 centów to jeszcze można by było się nad tym zastanowić.

Swoją drogą jest już forma pod którą można zgłaszać reklamacje co do airdropa:
https://nixplatform.io/airdrop-support/
Dobrze jest mieć claim id , ponieważ to ma przyśpieszyć cały proces.
Ja musiałem ją wypełnić, bo wypłacili mi tylko większa cześć, nie zauważyli że na ten sam adres ZOI było więcej wpłat niż jedna....


Edit:
Czy ktoś orientuje się czemu ZOIN zleciał totalnie na pysk do ceny wyjściowej z listopada 2017 ? :shock:
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 lipca 2018, 14:25 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NIX Platform (NIX) - opis projektu, dyskusja, spekulacja, newsy, KONKURS

Postautor: Rumcajs » niedziela, 15 lipca 2018, 13:03

A tak z ciekawości, co się stanie jak rózne DEXy nie będą chciały z nimi podpisać współpracy ? Narazie NIX ma tylko z Blocknet współprace. Czy muszą mieć zgodę innych DEXów żeby w ogóle używać ich orderów ? Nie znam technikaliów jak to działa programowo ale myślałem że po prostu będą wyświetlali wszystkie ordery w jednym miejscu z wielu DEXów i sami jako pośrednik kupowali dla ludzi z kilku naraz. A sie okazuje że nie mają współpracy żadnej poza Blocknetem to jak to ma działać prawidłowo ? Działa w ogóle już ten ich wallet i da się kupować w nim coiny z tego Blockmarketu ? Widziałem że jest w downloadzie ale nie instalowałem bo w sumie nie mam NIX.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości