Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja - WYPŁATY DZIAŁAJĄ

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja - WYPŁATY DZIAŁAJĄ

Postautor: benq » sobota, 12 maja 2018, 09:16

https://www.presearch.io/
Chciałbym Was dziś zainteresować czymś, co grozi, ze zdetronizuje Google. ;)
Jak miałoby tego dokonać? Już tłumaczę.
Jest to zdecentralizowana wyszukiwarka. Brak jednego głównego serwera, gdzie zaindeksowane są wszystkie strony, co uniemożliwia cenzurę wyników wyszukiwania. Obecnie presearch działa w oparciu o inne silniki wyszukiwania, jednak już w 2019 roku ma ruszyć samodzielnie lub w oparciu i współpracy z Substratum (SUB).
Fajną opcją jest to, ze możemy wybrać jakie serwisy chcemy przeszukać - od sportu, przez pogodę, fejsbuka, twittera, blockchain.info czy coinmarketcap.

Obecnie znajdujemy się w fazie beta, w której pierwsi użytkownicy (early adapters) zostają wynagradzani za korzystanie z presearch.
Przez 60 dni po rejestracji dostajemy 0,25 tokenu presearch za każde użycie wyszukiwarki. Twórcom chodzi o przyzwyczajenie użytkowników do swojego projektu. Być może po 60 dniach przyzwyczają się na tyle, że zostaną już z presearchem.

Muszę przyznać, że korzysta się z niego bardzo wygodnie. Przejrzysty design, dużo opcji wyszukiwania, na razie jestem na tak. Możliwe jest również zainstalowanie rozszerzenia do Chroma czy Firefoxa i korzystania z presearch jako domyślnej wyszukiwarki.
Maksymalnie dziennie możemy dostać 8 tokenów. Aktualnie wypłaty tokenów są wstrzymane i ruszą na koniec czerwca 2018 - czyli już bardzo niedługo.
Tokenami można również handlować od 05.12.2017 na 3 giełdach:
HitBTC, YoBit i CoinExchange

Co do portfela, jest to token ERC20, więc choćby MEW załatwia sprawę.
Dlaczego w ogóle ten token miałby być do czegokolwiek potrzebny? Ponieważ tylko tokenem PRE będzie można opłacać reklamy w Presearch.

Garść linków:
Dyskusje na bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2534762.0
Whitepaper: https://www.presearch.io/uploads/WhitePaper.pdf
Społeczność: https://presearchcommunity.com/
Reddit: https://www.reddit.com/r/Presearch/
Telegram: https://t.me/presearch
Facebook: https://www.facebook.com/presearch.io/


Mój ref link: https://presearch.org/signup?rid=124366
I teraz ważna uwaga na koniec. Dlaczego warto skorzystać z ref-linka? Jeśli zarejestrujesz się z ref linka możesz zbierać 8 tokenów dziennie. Ale w momencie, kiedy uzbierasz na koncie 100 tokenów zarówno ja jak i Ty dostaniemy bonus po 25 tokenów. Win-win, nikt nie traci, obie strony zyskują po równo. Szybka kalkulacja:
8 tokenów dziennie, przez 50 dni do końca czerwca to 400 tokenów + 25 bonus.
Aktualna cena za sztukę to $0,227, czyli około 0,81 zł. 425 x 0,81 = 344 zł do zgarnięcia za free. Oczywiście jest opcja, że dużo osób będzie chciało szybko spieniężyć zarobek i cena może spaść. Jednak myślę, że najlepiej wyjdą na tym ci, którzy cierpliwie poczekają kilka miesięcy na start platformy w wersji beta (fazie 2/3). Presearch na styczniowym hypie kosztował już prawie 3zł za sztukę, także przy dalszym rozwoju jest szansa na dużo większe liczby.
Program referencyjny został przedłużony, ref link wciąż działa!

Jeśli ktoś mimo to, sobie nie życzy, tutaj czysty link: https://presearch.org/

Zachęcam przede wszystkim do zapoznania się z tematem. :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 listopada 2018, 09:02 przez benq, łącznie zmieniany 4 razy.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: Harey » sobota, 12 maja 2018, 09:46

benq pisze: 8 tokenów dziennie, przez 50 dni do końca czerwca to 400 tokenów
A jak założę automatem 100 kont i na każdym będę prowadził zautomatyzowane poszukiwania, to zakładając że ominę ewentualne zabezpieczenia, dostanę 40000 tokenów? :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » sobota, 12 maja 2018, 09:49

@Harey, Tak, podobnie jak przy dystrybucji NANO można było trzepać kody captcha.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: Harey » sobota, 12 maja 2018, 09:51

benq pisze: można było trzepać kody captcha
To już też dawno zautomatyzowano. Miałem odpoczywać, ale chyba zaczynam pisać bota ;)
Edycja: zapomniałem - czekam na "-" oburzonych :)

A teraz "w temacie" - chciałem obejrzeć jakość wyników tej wyszukiwarki. Na komórce zobaczyłem ekran rejestracji, teraz na PC oczywiście to samo - trochę userów w tym momencie odpuści/ odłoży na zaś. Uważam to za "ich" błąd marketingowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » sobota, 12 maja 2018, 10:23

@Harey, Z tą automatyzacją, to chyba już tego nie unikniemy. Coraz więcej czynności odbywa się przy pomocy botów, od dystrybucji, przez trading, aż do obsługi klienta.

Tak, słuszna uwaga. Konieczność rejestracji może być odstraszająca. Nie mam pewności, czy taka forma pozostanie na stałe. Być może w momencie przejścia na własny silnik wyszukiwania (Q1/Q2 2019) sytuacja się zmieni.
Obecnie jest to wprowadzone w celu zachęty użytkowników do zbierania tokenów. Ale masz rację, powinna być opcja użytkowania bez rejestracji i bez monetyzacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » wtorek, 15 maja 2018, 12:31

WAŻNA AKTUALIZACJA:
Dziękuję wszystkim za rejestrację z ref-linka.
Doczytałem szczegóły regulaminu i tutaj są dwa ważne podpunkty:

1) Zarówno Wy jak i ja otrzymamy bonusowe tokeny dopiero w momencie, kiedy na koncie będziemy mieli co najmniej 100 tokenów. Przykładowo, ja mam 100, osoba XYZ ma 99, w momencie, kiedy osoba XYZ dobije 100 sztuk, automatycznie dostanie gratisowe 25, ja również.

2) Tokeny bonusowe zostaną przyznane po 60 dniach od rejestracji tylko dla aktywnych kont. Chodzi tu o to, że trzeba się zalogować/skorzystać z presearch po 2 miesiącach od rejestracji. Twórcom chodzi o to, żeby nie tylko nabijać tokeny, ale również zachęcić do stałego korzystania z presearch - niejedna osoba po 2 miesiącach używania zostanie już na stałe.

Czyli podsumowując, na razie korzystamy, nabijamy tokeny. Na koniec czerwca będzie można wypłacać swoje tokeny na giełdy i je sprzedać. Po 2 miesiącach od Waszej daty rejestracji dostaniecie dodatkowe 25 tokenów za ref link.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: wijtek » wtorek, 15 maja 2018, 14:21

benq pisze: WAŻNA AKTUALIZACJA:
Dziękuję wszystkim za rejestrację z ref-linka.
Doczytałem szczegóły regulaminu i tutaj są dwa ważne podpunkty:

1) Zarówno Wy jak i ja otrzymamy bonusowe tokeny dopiero w momencie, kiedy na koncie będziemy mieli co najmniej 100 tokenów. Przykładowo, ja mam 100, osoba XYZ ma 99, w momencie, kiedy osoba XYZ dobije 100 sztuk, automatycznie dostanie gratisowe 25, ja również.

2) Tokeny bonusowe zostaną przyznane po 60 dniach od rejestracji tylko dla aktywnych kont. Chodzi tu o to, że trzeba się zalogować/skorzystać z presearch po 2 miesiącach od rejestracji. Twórcom chodzi o to, żeby nie tylko nabijać tokeny, ale również zachęcić do stałego korzystania z presearch - niejedna osoba po 2 miesiącach używania zostanie już na stałe.

Czyli podsumowując, na razie korzystamy, nabijamy tokeny. Na koniec czerwca będzie można wypłacać swoje tokeny na giełdy i je sprzedać. Po 2 miesiącach od Waszej daty rejestracji dostaniecie dodatkowe 25 tokenów za ref link.
Dzięki wielkie za udostępnienie. Przechodząc do sedna jeżeli tylko raz przeszukałem jakąś frazę i dostałem 0.25 krypto to będę mógł to wypłacić? Po prostu będąc aktywnym mamy szansę dostania bonusowych 25 tokenów, ale i bez tego dostanę swoją ćwiartkę tokena TYLKO ZA WYSZUKANIE?

2. Ile dostaje się z refa za każdą zarejestrowaną osobę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » wtorek, 15 maja 2018, 14:34

@wijtek, Za każde wyszukiwanie dostajesz 0,25 tokenu PRE, maksymalnie dziennie możesz otrzymać 8 tokenów.
Możesz zbierać do końca czerwca, czyli od dziś zostało 47 dni x 8 tokenów = 376 tokenów za samo wyszukiwanie.
Wypłaty tokenów zostaną aktywowane na koniec czerwca, do tej pory zbierasz. Bez znaczenia czy uzbierasz 10 sztuk, czy maksymalnie 376 - i tak będziesz mógł wypłacić i sprzedać.
Dzięki temu, że zarejestrowałeś się z ref-linka, po uzbieraniu 100 tokenów za wyszukiwanie dostaniesz dodatkowo 25 tokenów, a w tym samym momencie ja dostanę również 25 tokenów.
Za każdą zarejestrowaną osobę z Twojego ref-linka otrzymasz 25 tokenów - pod warunkiem, że ta osoba uzbiera 100 tokenów za wyszukiwanie oraz będzie aktywna po 2 miesiącach od rejestracji.

Podsumowując, tokeny uzbierane za wyszukiwania będziesz mógł wypłacić na koniec czerwca, bez względu na wszystko.
Bonusowe tokeny, za rejestrację z mojego ref-linka oraz za wszystkich ludzie którzy zarejestrują się z Twojego ref-linka będziesz mógł wypłacić po 2 miesiącach od rejestracji.
Mam nadzieję, że jasno napisałem :)

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: wijtek » wtorek, 15 maja 2018, 14:58

Jasno, jasno, dzięki.

Jezeli ktos chce zrobic "biznes" ze mną zapraszam. Osoba chętna pokrywa koszt 30$ oraz dla siebie 3$ za kazde 1000 kont. Ja dostarczam oprogramowanie :D. Tylko 1 osoba do współpracy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » wtorek, 15 maja 2018, 15:00

@wijtek, napisz na priw do mnie.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: wijtek » wtorek, 15 maja 2018, 17:28

benq pisze: @wijtek, napisz na priw do mnie.
Jak możesz zerknij na PW ;).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » środa, 16 maja 2018, 22:20

Ważna informacja nr 2:
Napisałem do supportu Presearch jak wygląda i będzie wyglądać sprawa zabezpieczeń przed tworzeniem multikont i nabijaniem tokenów.
Dostałem informację, że przed możliwością wypłacenia tokenów zostanie wprowadzone KYC w celu eliminacji botów generujących miliony tokenów. Ponadto zespół światowej klasy ekspertów pracuje nad wdrożeniem mechanizmów zapobiegających wyłudzeniom.
Oryginalna wiadomość od supportu:
Spoiler:
"Hello,

Thanks so much for reaching out. We appreciate your questions and feedback.

The team anticipated fraud and have secured a world-class team of experts in the field that are implementing additional fraud prevention mechanisms.

KYC will be implemented to help prevent users with multiple accounts from withdrawing tokens. More details around that will be announced in the coming weeks.

To stay informed of all updates and announcements, you may wish to join the community Telegram channel t.me/presearch or sign up for our newsletter on the bottom of the presearch.io homepage.

Please let me know if you have any other questions or suggestions.

Thanks again for your support!


Sincerely,

Lindsay
The Presearch Support Team
www.presearch.io
support@presearch.io "
Czy jest to dobra decyzja z ich strony?
Moim zdaniem tak.
Ogólnie, jestem przeciwnikiem weryfikacji, identyfikacji i różnych form KYC. Jednak kluczową sprawa jest tu dla mnie konieczność wysyłania skanów dokumentów. Tak długo, jak nie trzeba tego robić, uważam takie działania za nieszkodliwe/lub mało szkodliwe.
Bez jakiejkolwiek weryfikacji doszłoby do masowego spamowania sieci presearch wygenerowania milionów tokenów przez boty, co przełożyłoby się na totalną porażkę projektu, spadek cen oraz zupełną utratę sensu zbierania tokenów.
W obecnej sytuacji, rozsądnie przeprowadzone KYC może paradoksalnie zadziałać na naszą korzyść.

Ponownie zachęcam do rejestracji:
https://www.presearch.org/signup?rid=124366
Pamiętajcie, że aby otrzymać bonus trzeba uzbierać za wyszukiwania minimum 100 tokenów (czyli niecałe 10 dni klikania)
oraz zalogować się na konto 60 dni od daty rejestracji - choćby na sekundkę, żeby wypłacić nagrodę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » poniedziałek, 21 maja 2018, 10:28

Znany i lubiany portfel Coinomi oficjalnie wspiera tokeny PREsearch!


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 21 maja 2018, 10:41

Co do KYC ostatnio trafilem na osobe ktora podala sie za jednego z czlonkow teamu i na moje pytanie o KYC odpowiedziala:
Jakieś minimalne dane będą wymagane ale na pewno nie będziesz musiał wysyłać zdjęcia dowodu, paszportu etc
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » poniedziałek, 21 maja 2018, 10:48

@adam1226, Tak jest, o to właśnie chodzi. Złoty środek, tak jak napisałem wyżej. Jakieś minimum weryfikacji jest koniecznie, bez tego 99% tokenów będzie generowane przez boty. Jednak nie jest konieczne wysyłanie poufnych dokumentów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: mrblue » poniedziałek, 21 maja 2018, 10:49

Odnośnie KYC -
If your account risk profile is low, KYC will be minimal and will definitely not require an ID. The team is exploring a number of different ways to prove a user is legitimate, including social media accounts, leveraging other digital assets etc.
Jeśli będziesz próbował oszukiwać (korzystać z botów, wyszukiwać ciągle "dsadhasjkfjasofasf" itp.) twoje konto zostanie "oflagowane" i będzie potrzebna dodatkowa weryfikacja.

Szef projektu jest bardzo za ochroną prywatności i na pewno skan dowodu czy paszportu nie będzie wymagany

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: pael » poniedziałek, 21 maja 2018, 11:17

Fajnie to wyglada i dziala! :-)
Kazdej firmy przychodzi kres, moze to czas, zeby i google zaczelo sie rozkladac... ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » poniedziałek, 21 maja 2018, 11:22

@pael, Kluczowy będzie początek 2019 - przejście na własny silnik, bez oparcia o google czy inne wyszukiwarki.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: pael » poniedziałek, 21 maja 2018, 11:48

benq pisze: @pael, Kluczowy będzie początek 2019 - przejście na własny silnik, bez oparcia o google czy inne wyszukiwarki.
To prawda. Musza sie dobrze rozpromowac przez okres budowania bazy.

Jak wyglada(ł) proces finansowania? Bylo ICO czy jak? Ile jest tokenow i jak to ma dalej wygladac? Kto zapewnia moc "sieci"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Presearch (PRE) - dyskusja, spekulacja

Postautor: benq » poniedziałek, 21 maja 2018, 12:30

@pael, Na wszystkie pytania odpowiada whitepaper :)
ICO było w zeszłym roku, zakończyło się 30.11.2017, zebrali $20 mln, na sprzedaż zostało wystawionych 20% tokenów (czyli 200 mln).
Obrazek
Czyli startują jako kanadyjska firma, a aktualnie trwa praca nad metodą konsensusu i proces przenoszenia na w pełni transparentą fundację, założoną w kraju bezpiecznym od strony AML, podatków czy politycznej.
Oczywiście od początku jest to projekt open-source, a nie zamknięty kod firmowy, wszystko dostępne na Githubie.
Co najważniejsze, proces przekształcania w DAO (Decentralized autonomous organization) ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Propozycja konsensusu już istnieje, głosować będą posiadacze tokenów, jako shareholders - udziałowcy:
Obrazek

Co do struktury nodów - str. 10 whitepaper:
Obrazek

Dodano po 14 minutach 39 sekundach:
Co do liczby tokenów,
max supply to 1,000,000,000 - 1 miliard.

Obrazek
W przedsprzedaży poszło 25% (250 mln tokenów).
Kolejne 30% (300 mln tokenów) będzie do kupienia w kolejnym etapie ICO - UWAGA - te tokeny nie zostały jeszcze wygenerowane, zostaną dopiero PO przekazaniu "władzy" w ręce fundacji/ludzi oraz odcięciu się od firmy założycielskiej.
Kolejne 30% (300 mln tokenów) zostanie wygenerowane i przyznane na nagrody, jak choćby program partnerski czy obecne zbieranie tokenów, do którego zachęcam w tym wątku.
Developerzy zostawiają dla siebie 15% (150 mln tokenów) - co nie jest niczym niezwykłym i jak łatwo zauważyć, nie jest to liczba w żadnym wypadku dająca jakąkolwiek realną władzę zwierzchnią nad siecią.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości