CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » niedziela, 6 maja 2018, 21:50

Cześć !

Chciałbym wam powiedzieć o projekcie, który przez dość długi czas leciał pod radarem, a może być tegorocznym czarnym koniem, a jest pewne, że przyniesie na prawdę spore zyski. Pewnie nie wielu o nim słyszało, start miał odbyć się w kwietniu, jednak nastąpiła lekka obsuwa i najbliższe dni będą ostatnim momentem, żeby wejść w ten projekt.
Spoiler:
[youtube][/youtube]
Czym jest CoinXion?
CoinXion będzie platformą e-commerce na wzór Ebay, Allegro itp. jednak będziemy tam używać tokena o nazwie CXL który będzie miał stałą wartość jednego grama złota. Stała wartość będzie zakodowana na platformie, więc nikt nie będzie miał na nią wpływu. CXL będzie tokenem zgodnym ze standardem ERC20.

Czemu w ogóle inwestować w CoinXion?
Kryptowaluty od samego początku miały być zdecentralizowanymi pieniędzmi poza kontrolą banksterów, jedyne co widzimy w ostatnim czasie, to nakładanie kolejnych regulacji i ograniczeń, nie uważacie że powinno to iść w zupełnie inną stronę? :) Mamy Bitcoin'y, ale tak naprawdę nie korzystamy z niego do tego do czego został stworzony. Tutaj wychodzi naprzeciw CoinXion i ceny produktów, które będą stałe, czyli przelewając kwotę 100$ na platformę mamy ... 100$. Nie ma mowy tu o jakichś większych wahaniach.

Kto jest twórcą platformy?
Dwójka której przypisuję się główne zasługi to Carlene Spiteri oraz Daniel Spiteri. Obydwoje od parunastu lat związani z kryptowalutami.

Czemu nie słyszałem o projekcie?
Twórcy od początku byli prywatnie finansowani, nie było sensu tworzyć ICO. Postanowili że pójdą drogą "zrobimy coś po cichu, a produkt zrobi boom", wybrali taką a nie inną drogę głównie ze względu na dobro projektu.

Kiedy start?
Twórcy nie chcą mówić otwarcie o jakichkolwiek terminach. Wielu kierowało się roadmap'em jednak sami twórcy mówili od początku, że platforma ruszy kiedy będzie gotowa :) Osobiście myślę, że to kwestia paru tygodni. Wtedy również zostanie udostępniony whitepaper.

Jak zdobyć CXL?
Czekamy na start platformy i wymieniamy GCR -> CXL. GCR można kupić na giełdzie Yobit, oraz niedługo na kolejnej giełdzie. Wejście martwej monety na nową giełdę? Nieźle! :)

Jak będzie wyglądać wymiana?
Kupujemy GCR i przelewamy je na porfel na platformie CoinXion. GCR zostają automatycznie konwertowane na CXL. Potem, aby wypłacić "zysk", składamy Sell Order, czekamy aż ktoś wykupi nasze tokeny i jesteśmy pare gram złota do przodu :)

Na czym polega wizja zarobku?
Twórcy kiedyś dosyć mocno zainwestowali w GCR (nie należeli do teamu tworzącego GCR), który po prostu pewnego dnia umarł i sami się na nim przejechali dość mocno, jednak postanowili przeobrazić porażkę w sukces i wykorzystać wszystkie te zgromadzone GCR'ki w swoim przyszłym projekcie. GCR ma być traktowany jako paliwo dla platformy. Mowa tutaj o wymianę 1:1 GCR -> CXL.

GCR to scam, więc platforma to również na pewno scam
Tak. To zdecydowanie scam :)

Whitepaper?
Tak. Na dniach :)

Niedługo przewidywane są testy aplikacji/portfeli na platformy iOS, oraz Android. Platforma przechodzi ostatnie testy, więc start jest nieunikniony. Czym więcej osób wie o projekcie na aktualnym etapie, tym lepiej dla nas wszystkich.

Media społecznościowe:

Polski Telegram
https://t.me/coinxionpolska

lub

Facebook Polskiej społeczności

https://www.facebook.com/CoinXionPL/notifications/

Oficjalny Discord
https://discord.gg/QcxPKvb
Spoiler:
Obrazek
http://coinxion.io/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: adam1226 » niedziela, 6 maja 2018, 22:21

tonamini pisze: Stała wartość będzie zakodowana na platformie,
w jaki sposób?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » niedziela, 6 maja 2018, 22:29

adam1226 pisze:
tonamini pisze: Stała wartość będzie zakodowana na platformie,
w jaki sposób?
Cena CXL będzie synchronizowana parę razy dziennie z serwisem odpowiedzialnym za cenę złota. CXL dopóki nie będzie stabilnym Coin'em nie będzie na żadnej giełdzie. Wszystko będzie działać na Smart Contract'ach :)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: pawsta » niedziela, 6 maja 2018, 22:31

Fajnie że wreszcie ruszył ten temat, o którym wspominałem już dawno.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=25880
Z tego co widzę z niewielkim przesunięciem, ale warto było czekać.
Pozostają ciepłe kapcie, piwko i liczymy pieniążki.
Kolejny raz zachęcam zagłębić się w ten temat żeby później nie było płaczu :D

Rozmowny
Posty: 117
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: roman3k » niedziela, 6 maja 2018, 22:53

Kupione pod koniec 2017 roku, dokupione po usunięciu z bittrex i tak leżało. Widać w końcu platforma jest już bardzo blisko dodatkowo slyszalem że GCR ma wejść na nową gielde a każdy wie co to oznacza 8-)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 1 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: pawsta » niedziela, 6 maja 2018, 23:34

Dobrze kolego drążysz temat :) "Szukajcie, a znajdziecie"

Dodano po 23 minutach 1 sekundzie:
Dużo ciekawych info możecie znaleźć na tej stronce:
https://www.facebook.com/P1r4t3-193254131215641/

Od dawna śledzę ten profil i powiem szczerze, że zweryfikowałem na własną rękę większość postów na temat GCR. Wnioski są takie, że nie mam pojęcia skąd ten gościu bierze takie info, ale naprawdę trafia w punkt. Polecam przynajmniej poczytać i również prześledzić na własną rękę, to nic nie kosztuje a naprawdę możecie się pozytywnie zaskoczyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 7 maja 2018, 00:23

@tonamini, serwis od podawania ceny bedzie mial problemy i skonczy sie "złoty sen".
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » poniedziałek, 7 maja 2018, 00:40

adam1226 pisze: @tonamini, serwis od podawania ceny bedzie mial problemy i skonczy sie "złoty sen".
Serio?

Jest tylko jeden serwis w internecie który pokazuję aktualną cenę złota?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: benq » poniedziałek, 7 maja 2018, 08:36

Niewiele wiem w tym temacie, ale na pierwszy rzut oka wygląda komicznie.
Twórcy kupili jakiś shit-token. Nastepnie, sami się z tym nie kryją, chcą odzyskać swoją kase. Więc wymyślili nowy token, który będzie można kupić tylko za ten shitcoin, który im został.
Nie ma tu Proof of Work, nie ma Proof of Stake, nie ma nawet Whitepaper, więc w sumie nic nie wiadomo. Ba, nawet ICO nie chce im się robić, bo przecież mają te shitcoiny, które trzeba od nich kupić, żeby zdobyć nowy token. Czyli takie ICO ale bez ram czasowych.

Do tego twórcy oraz tajemniczy prywatni inwestorzy posiadają 103 miliony tokenów GCR, które w magiczny sposób w czerwcu będą nagle warte gram złota każdy.

To brzmi na o wiele większy przekręt, niż Tether.
Tam, przynajmniej w założeniu, wpłacenie prawdziwych dolarów miało nadać wartość USDT.
Tutaj, obiecują nam, że gówienko o wartości obecnej 0,15 gr nagle będzie warte 150 zł. Bo tak. Wartość nadana z powietrza. Bez pokrycia, bez nakładów finansowych, czy pracy.
Mogę się mylić, ale jak dla mnie, to twórcy chcą po prostu wycisnąć jak najwięcej kasy z naiwniaków, którzy wierzą w cudowny i magiczny stukrotny wzrost wartości w miesiąc.
Tworząc walutę w oparciu o złoto, powinno się to złoto fizycznie skupować i posiadać. Sam fakt, że algorytm ustali jego cenę na równi z ceną złota, tworzy tylko kolejne bezwartościowe gówno bez pokrycia.
Ktoś mi wyjaśni, co was w tym czymś zachwyca, poza obietnicą lambo w miesiąc?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » poniedziałek, 7 maja 2018, 08:54

benq pisze: Niewiele wiem w tym temacie, ale na pierwszy rzut oka wygląda komicznie.
Twórcy kupili jakiś shit-token. Nastepnie, sami się z tym nie kryją, chcą odzyskać swoją kase. Więc wymyślili nowy token, który będzie można kupić tylko za ten shitcoin, który im został.
Nie ma tu Proof of Work, nie ma Proof of Stake, nie ma nawet Whitepaper, więc w sumie nic nie wiadomo. Ba, nawet ICO nie chce im się robić, bo przecież mają te shitcoiny, które trzeba od nich kupić, żeby zdobyć nowy token. Czyli takie ICO ale bez ram czasowych.

Do tego twórcy oraz tajemniczy prywatni inwestorzy posiadają 103 miliony tokenów GCR, które w magiczny sposób w czerwcu będą nagle warte gram złota każdy.

To brzmi na o wiele większy przekręt, niż Tether.
Tam, przynajmniej w założeniu, wpłacenie prawdziwych dolarów miało nadać wartość USDT.
Tutaj, obiecują nam, że gówienko o wartości obecnej 0,15 gr nagle będzie warte 150 zł. Bo tak. Wartość nadana z powietrza. Bez pokrycia, bez nakładów finansowych, czy pracy.
Mogę się mylić, ale jak dla mnie, to twórcy chcą po prostu wycisnąć jak najwięcej kasy z naiwniaków, którzy wierzą w cudowny i magiczny stukrotny wzrost wartości w miesiąc.
Tworząc walutę w oparciu o złoto, powinno się to złoto fizycznie skupować i posiadać. Sam fakt, że algorytm ustali jego cenę na równi z ceną złota, tworzy tylko kolejne bezwartościowe gówno bez pokrycia.
Ktoś mi wyjaśni, co was w tym czymś zachwyca, poza obietnicą lambo w miesiąc?

Twórcy kiedyś próbowali stworzyć projekt oparty o tego coina i robią ukłon w jego stronę używając go jako paliwa ;)

Czy ktoś w końcu zrozumie ze żaden hajs nie weźmie się z kosmosu? Wykupisz GCR -> wymienisz na CXL i nie będziesz miał pierdyliarda gramow złota, tylko ktoś od Ciebie te CXL będzie musiał odkupić za inna krypto. MAGIA!

Druga kwestia jest ze GCR wymienione na CXL będą niszczone, wiec liczba GCR będzie lecieć w dół i nie będzie można ich nagle wypuścić na giełdę i spuścić ceny o 90%.

Nie wiem skąd wziąłeś informacje o 103 milionach należących do twórców, czy inwestorach :D mógłbyś podać źródło? Z tego co mi wiadomo to twórcy nie oficjalnie posiadają mniej niż pół miliona monet, wiec raczej o nagłym spadku ceny nie ma mowy ;)

Będą Smart Contracty - czytaj ze zrozumieniem.

Czyli mówisz ze kolejne gowno bez pokrycia? W takim wypadku powiedz nam w czym BitCoin ma pokrycie? :)

Poczytaj jeszcze raz porządniej o projekcie, bo informacje są łatwo dostępne i myśle ze mocno się zdziwisz ;) szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie wzrosty na GCR.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: benq » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:03

@tonamini,
Stąd wziąłem info (ktoś podał wyżej):
https://www.facebook.com/P1r4t3-193254131215641/
Skoro nie ma oficjalnego whitepaper, to źródło tak samo dobre jak każda inne.
„Tokenów jest 103 mln a twórcy są w posiadaniu większości, oczywiście nigdy nie przeleją wszystkich na platformę”
Czyli mamy im wierzyć na słowo? :mrgreen:

Ale dlaczego ktokolwiek na świecie miałby płacić 150 zł za coś, co obecnie kosztuje 1/100 tej ceny, a NIC się nie zmieni?

Jeśli nie rozumiesz różnicy w wartości i pokryciu pomiędzy BTC i POW, a czymś, co ma mieć sztucznie ustalony kurs - bo tak - to ja kończę dyskusję.

p.s.
Wzrost ceny jest wyznacznikiem czegokolwiek? No błagam Cię. Ludzie, którzy kupowali BitConnect też tak myśleli. I też ufali twórcom.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:13

benq pisze: @tonamini,
Stąd wziąłem info (ktoś podał wyżej):
https://www.facebook.com/P1r4t3-193254131215641/
Skoro nie ma oficjalnego whitepaper, to źródło tak samo dobre jak każda inne.
„Tokenów jest 103 mln a twórcy są w posiadaniu większości, oczywiście nigdy nie przeleją wszystkich na platformę”
Czyli mamy im wierzyć na słowo? :mrgreen:

Ale dlaczego ktokolwiek na świecie miałby płacić 150 zł za coś, co obecnie kosztuje 1/100 tej ceny, a NIC się nie zmieni?

Jeśli nie rozumiesz różnicy w wartości i pokryciu pomiędzy BTC i POW, a czymś, co ma mieć sztucznie ustalony kurs - bo tak - to ja kończę dyskusję.

p.s.
Wzrost ceny jest wyznacznikiem czegokolwiek? No błagam Cię. Ludzie, którzy kupowali BitConnect też tak myśleli. I też ufali twórcom.
A czy to oficjalne info? Mysle ze warto tu ściągnąć Pirata, żeby naprostował ta informacje.Jeśli chcesz mogę Ci wyslac sporstowanie od Carlene na PW w sprawie tego fragmentu tekstu ;)

Żeby korzystać z platformy - będziesz musiał kupić CXL, nie będzie innego wyjścia ;) chodzi o to żeby nie było skoków cen produktów, wartości Twojego portfela itp itd. Dlatego właśnie ludzie będą kupywać CXL. Sam z chęcią kupywalbym produkty za krypto mogąc ominąć cała szopkę z wypłacaniem pieniędzy. Szczególnie w okresie ostatnich regulacji, czy niepewności w świetle prawa. Czy to nie rozwiązuje wiele problemów? Skoki wartości? Nope. Wypłacanie hajsu? Nope.

Czyli mówisz ze Dolar tez ma pokrycie w złocie?

P.S. Sorki za błędy, literówki itp, ale pisze z telefonu i ciężko idzie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: benq » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:19

Możesz wysłać.

Dolar nie ma parytetu złota od lat 70–tych.
Inflacja zjada go z każdym rokiem, nie mówiąc już o purchasing power parity. Jak coin oparty o złoto - bez złota ma temu zapobiec?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:25

benq pisze: Możesz wysłać.

Dolar nie ma parytetu złota od lat 70–tych.
Inflacja zjada go z każdym rokiem, nie mówiąc już o purchasing power parity. Jak coin oparty o złoto - bez złota ma temu zapobiec?
Dokładnie ;) na dzień dzisiejszy z tego co mi wiadomo, a mogę się mylić to Yuan jest najbliżej do pokrycia w rzeczywistym złocie. Który swoją droga tez będzie brany pod uwagę przy wymianie, ale o tym więcej w Whitepaper który przyjdzie w najblizszym czasie :)

Co do pokrycia CXL - 1g złota, to kiedyś to przyjdzie. Kiedy? Kiedy i ludzie przyjdą ze swoją kasa i zaczną używać giełdy ;) to nie będzie pusta waluta bez pokrycia. Ludzie będą wykupywać CXL z wymiany GCR -> CXL i będą używać nowego tokena, czyli sami nadadzą wartość temu coinowi, bo kupią go po aktualnym kursie złota :)

simple as that :D

Wiem ze na pierwszy rzut oka wyglada to jak bajka, ale w momencie kiedy się w to zaczynasz zagłębiać, to myślisz - „No kurde w sumie ma sens...”

PS. Poza tym sami twórcy BARDZO podkreślają to, że moneta nie ma pokrycia jednego grama złota, tylko jest "pegged to 1g of gold", czyli po prostu ma tą samą cenę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: benq » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:46

tonamini pisze: Co do pokrycia CXL - 1g złota, to kiedyś to przyjdzie. Kiedy? Kiedy i ludzie przyjdą ze swoją kasa i zaczną używać giełdy to nie będzie pusta waluta bez pokrycia. Ludzie będą wykupywać CXL z wymiany GCR -> CXL i będą używać nowego tokena, czyli sami nadadzą wartość temu coinowi, bo kupią ja po aktualnym kursie złota simple as that
Wiem ze na pierwszy rzut oka wyglada to jak bajka, ale w momencie kiedy się w to zaczynasz zagłębiać, to myślisz - „No kurde w sumie ma sens...”
Niestety, ale to, co napisałes to bzdura.
Próbujesz zmanipulować prosty mechanizm pokrycia wartości dalej waluty. Nie może być tak, że po świecie krąży 100 mln czegoś bezwartościowego. W pewnym momencie grupa entuzjastów zaczyna płacić po 150 zł za sztukę, kupują dajmy na to 10 mln sztuk w tej cenie. Jednak w dalszym ciągu pozostaje 90 mln sztuk bez żadnego pokrycia. To tak jak liczenie market capu na podstawie ceny ostatniej transakcji pomnożonej przez liczbę monet.
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś posiadaczem tych 90 mln bezwartościowych rzeczy, które nagle zostają wycenione na 150 zł. Co zrobisz?
A) zaczniesz sprzedawać, żeby zarabiać miliardy $, co oczywiście spowoduje spadek ceny w kierunku wartości wyjściowej
B) nie ruszusz ani grosza ze swojej fortuny w imię wyższych celów - allegro w wersji krypto. Nie jest to idea zbawiająca świat, tylko komercyjny portal.

I teraz mamy uwierzyć, że twórcy wybiorą opcję B. Na słowo honoru.

Przykro mi, ale ja tego nie kupuję. Idea kryptowalut przedstawiona przez Satoshiego Nakamoto zakłada, że nie potrzebujemy zaufania. Nie ma pośrednika, który gwarantuje nam uczciwość transakcji. Jest tylko kryptografia.

Recepta na coin w oparciu o złoto czy walutę fiat jest banalnie prosta. Tworzysz monetę, najlepiej z własnym blockchainem. Ustalasz cenę jednej sztuki na gram złota. Organizujesz ICO. Sprzedajesz powiedzmy 5 mln coinów. Za zebrane pieniądze kupujesz fizyczne złoto, pobierając dla siebie powiedzmy 0,5% opłaty manipulacyjnej. Wszystkie niesprzedane monety palisz przy pomocy Proof of Burn. Nie zostawiasz sobie ANI JEDNEJ monety za darmo. Wszystko oczywiście open source, łatwe do sprawdzenia.
Niestety CLX jest daleko od podobnej ideii.
Ja wysiadam, a innym polecam przemyśleć temat i wyciagnąć własne wnioski.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: tonamini » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:50

benq pisze:
Niestety, ale to, co napisałes to bzdura.
Próbujesz zmanipulować prosty mechanizm pokrycia wartości dalej waluty. Nie może być tak, że po świecie krąży 100 mln czegoś bezwartościowego. W pewnym momencie grupa entuzjastów zaczyna płacić po 150 zł za sztukę, kupują dajmy na to 10 mln sztuk w tej cenie. Jednak w dalszym ciągu pozostaje 90 mln sztuk bez żadnego pokrycia. To tak jak liczenie market capu na podstawie ceny ostatniej transakcji pomnożonej przez liczbę monet.
Wyobraź sobie, że to Ty jesteś posiadaczem tych 90 mln bezwartościowych rzeczy, które nagle zostają wycenione na 150 zł. Co zrobisz?
A) zaczniesz sprzedawać, żeby zarabiać miliardy $, co oczywiście spowoduje spadek ceny w kierunku wartości wyjściowej
B) nie ruszusz ani grosza ze swojek fortuny w imię wyższych celów - allegro w wersji krypto. Nie jest to idea zbawiająca świat, tylko komercyjny portal.
Tylko że Ty nie możesz sprzedać tych 90mln Coinów bo nie ma gdzie :D CXL nie będzie przez spory okres czasu listed na żadnej giełdzie, chyba że emisja dobiegnie końca. Poza tym, jak chcesz użyć tych 90 milionów, skoro wszystko jest oddane społeczności?

Druga sprawa. Sam coin będzie miał dwa statusy. Pierwszy - Ktoś kupił i wymienił za inną krypto - spoko używaj na giełdzie, drugi - Czeka na wymiane, więc nie będziesz mógł nagle spuścić 90mln coinów bez wartości. O tym też niedługo więcej w Whitepaperze ;) Więc o ten aspekt również zadbali

Natomiast rozumiem Twoje wątpliwości. Whitepaper dużo wyjaśni i tak na prawdę wrzucając tu info o tej platformie rzuciłem się rekinom na pożarcie, natomiast pompka oraz hype powoli się zaczyna, więc myślę że tematem warto się zainteresować ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: darekumas » środa, 6 czerwca 2018, 13:11

Witam serdecznie wszystkich .O gcr powiedział mi znajomy , który wie czym się zajmuje i co tworzę sama ida jest super jeśli chodzi o zakupy za krypto uważam,że jest potrzeba na taki projekt .Dowiedziałem się o tym dokładnie miesiąc temu ,Ale do czego zmierzam sam wpadłem na ten pomysł 5 miesięcy temu niewiedzac o tym ze juz cos podobnego jest w fazie projektu sam mailem taka potrzebe by móc kupować towary lub usługi za krypto ponieważ myślę że wywczas taki zabieg usunie potrzebę wymiany krypto na fiaty a przynajmniej ja chce używać krypto do tego do czego zostały stworzone jeśli ktoś chce przyłączyć się do mojego projektu i dowiedzieć się trochę więcej proszę o kontakt na darek.umas@wp.pl pozdrawiam wszystkich

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: mieto » niedziela, 12 sierpnia 2018, 13:53

Wygląda na to, że GCR ruszył, jakieś nowości odnośnie CoinXion?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: GoPro » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 16:03

Nie slyszalem o wiekszej bzdurze, niz ten projekt.
Po cholere komus krypto, ktora ma wartosc 1grama zlota, ale ma ta wartosc nie dlatego, ze ma w nim pokrycie, tylko dlatego ze tworca tak wymyslil.
Czyli caly szkopul polega na tym, ze teraz naiwniacy maja od niego kupic dziesiatki tysiecy nieistniejacych gramow zlota i dac mu swoje pieniadze, za nic niewarty token.

To ja przebijam ta idee.
Stworze 1000$ coin.
Wplacasz mi 1000$ a ja wysylam ci token ktory zawsze bedzie warty ten 1000$.
Najlepiej jeszcze w moim sklepie internetowym i na mojej wlasnej gieldzie, ktorych nie ma, ale stworze je dla was w przyszlosci :D :D :D
Niektorym brakuje chyba podstaw logicznego myslenia.
Sa coiny, ktore maja zabezpieczenie w prawdziwym zlocie. Czemu nie zainteresowac sie tym?

Dodatkowo w sklepach mozna placic BTC/BCH i wieloma innymi krypto.
Po co komu teraz coin, ktorego wartosc spekulacyjna jest tak znikoma w porownaniu do ryzyka?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2015
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

CoinXion (CXL) - Platforma z tokenem o wartości jednego grama złota

Postautor: alon852 » piątek, 17 sierpnia 2018, 15:16

GCR ruszył wzrost o jakieś 200% bo jeden gościu kupuje za 30 BTC GCRY

Dodano po 6 minutach 44 sekundach:
GoPro pisze:Nie slyszalem o wiekszej bzdurze, niz ten projekt.
Po cholere komus krypto, ktora ma wartosc 1grama zlota, ale ma ta wartosc nie dlatego, ze ma w nim pokrycie, tylko dlatego ze tworca tak wymyslil.
Czyli caly szkopul polega na tym, ze teraz naiwniacy maja od niego kupic dziesiatki tysiecy nieistniejacych gramow zlota i dac mu swoje pieniadze, za nic niewarty token.

To ja przebijam ta idee.
Stworze 1000$ coin.
Wplacasz mi 1000$ a ja wysylam ci token ktory zawsze bedzie warty ten 1000$.
Najlepiej jeszcze w moim sklepie internetowym i na mojej wlasnej gieldzie, ktorych nie ma, ale stworze je dla was w przyszlosci :D :D :D
Niektorym brakuje chyba podstaw logicznego myslenia.
Sa coiny, ktore maja zabezpieczenie w prawdziwym zlocie. Czemu nie zainteresowac sie tym?

Dodatkowo w sklepach mozna placic BTC/BCH i wieloma innymi krypto.
Po co komu teraz coin, ktorego wartosc spekulacyjna jest tak znikoma w porownaniu do ryzyka?
Powstawał telefon -a po co to komu
Powstawał komputer- a po co to komu
Powstawał EBAY,AMAZON - a po co to komu
Wiele jak na dzień dzisiejszy wielkich projektów powstawało w garażu
Każdy ma swoją wizje albo wypali albo nie
Coinxion będzie pierwszą zdecentralizowaną platformą na której główna waluta to CXL
a wartość ma mieć stałą by by nie tracić na wahaniach przy zakupach bądź sprzedaży
Kilka lat temu gdybyś się dowiedział o Bitcoinie też byś napisał większej bzdury nie widziałem
a teraz ?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości