Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 kwietnia 2018
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Glosnomowiacy » poniedziałek, 28 maja 2018, 20:27

po przeczytaniu pierwszego posta w tym wątku byłem nieźle zdziony bo mocno krytykuj on Ripple, po dalszej lekturze już sam nie wiem co mam myśleć. Wiem jedno, skoro ta "waluta" jest zcentralizowana, to chyba jednak nieco mija się z ideałami krypto. Raczej bałbym się w nią inwestowac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Hamas » wtorek, 31 lipca 2018, 08:55


Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Pancer » środa, 8 sierpnia 2018, 12:41

Waluta z centralizowana, ale jeżeli można poczęstować się kawałkiem zysku..to czemu by nie.
Co sądzicie SEC, czy zaliczą xrp jako papier wartościowy ?
Ktoś wypowie się na temat xCurrent i xRapid.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Mrookos » niedziela, 19 sierpnia 2018, 14:06

Wie ktoś, czy ripple był wcześniej rozdawany? (airdrop)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » niedziela, 19 sierpnia 2018, 17:23

@Mrookos, poczytaj o historii tutaj:
https://hackernoon.com/ripple-xrp-coin- ... 13b7b19c13

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Mayoris » piątek, 21 września 2018, 13:44


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 19 czerwca 2018
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: EnclaviaLabs » piątek, 5 października 2018, 14:40

ShadowOfHarbringer pisze: Brak pokrycia
- Brak PoW
- Brak PoS
- Całkowicie scentralizowana
- Drukarnia może sobie dowolną ilość w dowolnym momencie dodrukować
- Drukarnia może sobie dowolną ilość w dowolnym momencie zniszczyć. Jeżeli im się nie spodobają Ripple w Twoim portfelu, mogą je magicznie "wyłączyć" i jesteś gołodupcem
- Premine/Instamine: Większość jednostek XRP (chyba 60 albo 80%) jest w rękach oryginalnej drukarni
- Silne powiązania z establishmentem bankowo-rządowym
- To nie jest nawet kryptowaluta, tylko token udający krypto

Naprawdę trzeba jeszcze coś dodawać ?
Kolejny znawca... możesz rozwinąć którykolwiek z Twoich argumentów i jeszcze bardziej się skompromitować, czy znowu poprosisz o usuniecie moich postów?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 5 października 2018, 16:41

O, widzę, że obraziłeś się strasznie za moje minusy. Następnym razem może nie śmieć gówno-offtopicem w temacie, który jest faktycznie istotny dla rynku i dla biznesów obracających w faktycznie istniejącej walucie BTC.
EnclaviaLabs pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Brak pokrycia
- Brak PoW
- Brak PoS
- Całkowicie scentralizowana
- Drukarnia może sobie dowolną ilość w dowolnym momencie dodrukować
- Drukarnia może sobie dowolną ilość w dowolnym momencie zniszczyć. Jeżeli im się nie spodobają Ripple w Twoim portfelu, mogą je magicznie "wyłączyć" i jesteś gołodupcem
- Premine/Instamine: Większość jednostek XRP (chyba 60 albo 80%) jest w rękach oryginalnej drukarni
- Silne powiązania z establishmentem bankowo-rządowym
- To nie jest nawet kryptowaluta, tylko token udający krypto

Naprawdę trzeba jeszcze coś dodawać ?
Kolejny znawca... możesz rozwinąć którykolwiek z Twoich argumentów i jeszcze bardziej się skompromitować, czy znowu poprosisz o usuniecie moich postów?
Wszystko co napisałem jest prawdą, argumenty są prawidłowe a wiedza w nich zawarta jest powszechnie dostępna.

Nie mam czasu na prostowanie umysłów skrzywionych propagandą takich jak Twój. I tak to by nic nie dało.

Dziękuję, dobranoc.

PS.
Nie inwestuj wszystkiego w Ripple, zostaw sobie chociaż trochę fiatów na terapeutę. Będzie Ci potrzebny jak już wszystkie gównowaluty (łącznie z Ripple) zdechną.

Nie życzę Wam wcale źle drogie dzieci, nie chcę żebyście mieli załamanie nerwowe albo strzelali samobóje, ale na tym forum (na innych z resztą też) będą takie przypadki jak już ten cały kryptowalutowy cyrk się wypierdoli z wszystkimi wagonikami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 października 2018, 17:15

ShadowOfHarbringer pisze: Nie życzę Wam wcale źle drogie dzieci, nie chcę żebyście mieli załamanie nerwowe albo strzelali samobóje, ale na tym forum (na innych z resztą też) będą takie przypadki jak już ten cały kryptowalutowy cyrk się wypierdoli z wszystkimi wagonikami.
Tak się wypierdoli jak przepowiadałeś w 2015? To jak najbardziej jestem za. BTC, który miał wtedy umierać, umarł z okolic 200$ do okolic 20000$. Pogrzeb był udany, prosimy o więcej tak trafnych przepowiedni. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: RuckenFetard » piątek, 5 października 2018, 17:56

ShadowOfHarbringer pisze: Nie życzę Wam wcale źle drogie dzieci, nie chcę żebyście mieli załamanie nerwowe albo strzelali samobóje, ale na tym forum (na innych z resztą też) będą takie przypadki jak już ten cały kryptowalutowy cyrk się wypierdoli z wszystkimi wagonikami.
Wydaje się że większość ludzi na tym forum nie jest zafiksowanych na tą jedyną "słuszną" wersję zdarzeń, którą głosisz tu wszem i wobec jak jakiś zafiksowany prorok.
Wększość ludzi raczej nie będzie "strzelać sambója" z powodu krytowalut i nietrafionych inwestycji :)
Pytanie zasadnicze, co Ty zrobisz kiedy się jednak okaże że nie miałeś racji i będzie inaczej niż twoja jedyna wersja rzeczywistości?
Obrazisz się na cały świat, czy gorzej ?
Drugie pytanie zasadnicze, czy ty w ogóle dopuszczasz myśl iż Świat kryptowalut może pójść inną drogą i zachowa przy tym cechy decentralizacji i wolności?
Zdaje się że Ty dopuszczasz tylko jedną opcję , BCH albo nic :) ....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 19 czerwca 2018
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: EnclaviaLabs » piątek, 5 października 2018, 23:50

Co za bajzel... jednak niepotrzebnie się ubabrałem, udzielając się tutaj.

Bardzo długo zastanawiałem się, co Ci odpisać ciasna rurko, ale stwierdziłem, że zostawię Cię w tej swojej fanatycznej ślepocie i zawinę żagiel z forum rządzonym przez kasujących merytoryczne posty adminów i „garów”.

Jak pojmiesz o co mi chodzi w poniższym filmiku (o ile rozumiesz angielski) i doznasz już, wspomnianego tam, „Aha moment”, to daj bita... na pewno się dogadamy.

Spoiler. Nie mówię tam o XRP, tylko o Interledger... czymś znacznie ciekawszym i według mnie, ważniejszym niż te wszystkie krucjaty oszołomów z worami kamieni.

Peace ✌️



PS. Też hodluje BTC kryptospecu z Hejterowa Dolnego. Nara

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
Aha... i daj znaka, jak już poguglujesz o tych rzeczach, o których tam mówię. Rozumiem, że od zawsze wiedziałeś czym jest Error 402? Prawda?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Badoomdangboi » sobota, 6 października 2018, 13:51

EnclaviaLabs pisze:Co za bajzel... jednak niepotrzebnie się ubabrałem, udzielając się tutaj.

Bardzo długo zastanawiałem się, co Ci odpisać ciasna rurko
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 7 października 2018, 09:14

Po takiej przepowiedni to tylko kupować (i zmieniać świat!) :mrgreen:

Obrazek

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: mordzi90 » sobota, 20 października 2018, 15:37

Cześć, na starcie chciałbym zaznaczyć, że nie interesują mnie wpisy hejterów XRP (jak powyżej), zawsze wspominających, że to nie prawdziwa kryptowaluta, czy że banki nią będą rządzić, czy że 60% tokenów XRP należy do Ripple. Myślę, że będzie możliwość sporego zarobku na nich i tego się trzymam. O to w tym wszystkich chodzi. Choć znając ludzi i tak zaraz zacznie się "gówno-burza", która nic nie zmieni.

Czemu XRP wzrośnie na wartości?
Wychodzi coraz to więcej pozytywnych informacji dla osób wierzących w przyszłą cenę tokenu XRP firmy Ripple.
Do współpracy z nimi dołączył wielki niemiecki RaiseBank. Można zwiastować, że kolejne banki z Europy podąża również tą drogą i wprowadzą mega szybkie i tanie transfery pieniężne, które umożliwia im współpraca z Ripple.
Kolejnym gigantem, który w ostatnich dniach ogłosił współpracę z Ripple to corpo Microsoft - więcej info u wujka google. Skoro Bill Gates wierzy w sukces współpracy z nimi to coś w tym musi być.
Administracja Trump'a również pozytywnie mnie nastawia. Jedyny polski news o tym:
https://pl.npvua.com/administracja-trum ... a-xrp.html choć polecam zaczerpnąć informacji ze świata a nie polskiego internetu.

Nie można zapomnieć o tych, które już jakiś czas temu zapowiedziały współpracę z Ripple:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cena XRP osiągnęła już szczyt 3,7$ przed podpisaniem umów z powyższymi firmami, przed uruchomieniem xRapid'a.
Czego można się spodziewać teraz? Ja obstawiam 5$ w tym roku, do 30$ w następnym - nisko mierzę porównując cenę z tymi od YouTuberów :) A 2020 i dalej? Kto wie

Zachęcam do obejrzenia kilku krótkich filmików wypuszczonych przez Ripple. Można tam dopatrzeć się kilku znaków powtarzających się na każdym z nich, które mogą pokazywać przybliżone daty wzrostów cen XRP - czy tak będzie? Mam taką nadzieję, jak nie to sprzedaje XRP, które posiadam i pijemy za to śmiejąc się, że w to wierzyłem :)
Przewidywany czas wzrostów z filmików - druga połowa listopada i grudzień. Zegar z filmików można traktować jak kalendarz.

Ripple Riddler
https://www.youtube.com/channel/UCrCb1q ... 50w/videos

Dodam, że Ripple wypuściły system przelewów xRapid, który umożliwia przelewy pieniężne trwające 4 sekundy na całym świecie, pobierające minimalną opłatę. xRapid zamienia walutę początkową na XRP, dalej XRP na walutę docelową. Czym więcej wymian na XRP tym cena rynkowa będzie wyższa. A dążą do tego aby cały świat tym operował. Już Santander reklamuje się w TV jako najbardziej innowacyjny bank.

HODL XRP! :)
Pozdrawiam!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: benq » sobota, 20 października 2018, 19:59

@mordzi90, Spekulacyjnie spoko. Ale nie martwi Cię fakt, że znaczna popularyzacja i masowa adopcja XRP, wraz z naprawdę szybkimi i tanimi transferami środków może znacznie przyhamować rozwój prawdziwych kryptowalut?
Czy po prostu masz to gdzieś, byle dało się zarobić pare dolców?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: kirucha2 » sobota, 20 października 2018, 20:11

mordzi90 pisze: Kolejnym gigantem, który w ostatnich dniach ogłosił współpracę z Ripple to corpo Microsoft - więcej info u wujka google. Skoro Bill Gates wierzy w sukces współpracy z nimi to coś w tym musi być.
Hola hola ogierze
Proponuje "wspolpracuje" w tym wypadku w cudzyslow. Podaj mi krypto, ktora nie ma takiego newsa.
Reszta argumentow zapewne ten sam kaliber.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 22 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: Lith » sobota, 20 października 2018, 21:34

Nie ukrywam, ze uzywam XRP jako bramke fiat z gielda (patologiczna zreszta:) )bitbay i nigdy nie czekalem dluzej niz 5-10 minut na przelew.
A czy cena wzrosnie? nie wiem, mam na ledgerze kilkanascie k od dluzszego czasu i se czekaja.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 31 października 2018
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: cordell » środa, 31 października 2018, 15:02

Cześć, wczoraj pokazał się kolejny zwiastun od Ripple Riddler (polecam obejrzeć również pozostałe):



Szykujmy się do odlotu bo już dłuuuuuugo grzejemy powietrze w balonie. Riddler kupił lot za 1xrp wręczając jak zwykłą walutę, za ten 1xrp leci w przestworza. Sporo XRP będzie musiał być warty ...
Jest jeszcze znak zerwania z łańcucha - symbolizuje, że nie będzie więcej podatny na cenę BTC - chyba o to w tym chodzi (wyczytałem z komentarzy). Usamodzielnia się

Dodam jeszcze jeden z wielu czynników, który sprawi że cena gwałtownie wzrośnie:
Podpisana umowa Ripple z firmą SWIFT, na mocy której SWIFT będzie korzystał z xRapid - systemu przelewów, który używa waluty XRP za łącznik pomiędzy dwoma innymi walutami, usprawniając tym przelewy międzynarodowe z 3-4 dni do kilku sekund. Aktualna cena XRP jest za mała aby utrzymać płynność przelewów firmy SWIFT (8000tyś przelewów na 5 sekund lub jak kto woli - 7trylionów(!!!!) dolarów dziennie). To tak wielkie kwoty pieniędzy korzystające z XRP ... Nie pytajmy czy tak będzie tylko kiedy. Listopad/grudzień tego roku - wszystko na to wskazuje

Post kierowany do XRP Holderów. Nie będę wchodził w dyskusje z osobami zamkniętymi na innowacyjność XRP i negują cych ich rację bytu.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: mordzi90 » poniedziałek, 5 listopada 2018, 17:42

"Remember the date - 5th of November" - czyżby ruszył duży "bull Run" jak Ripple Riddler przewidział? Zobaczymy


Gada nudnym głosem - jak by dopiero wstał, ale to co mówi to fakty.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ripple (XRP) - wyluzowana dyskusja

Postautor: kondzio » wtorek, 6 listopada 2018, 09:58

Pytanie, czy jest duze ryzyko straty wejscia teraz w XRP ?.
Od dolka zrobil 100%, jak wiekszosc walut na binance. Od dwoch dni jest 15% na plusie. Czy ktos z was, by w to jeszcze wszedł? Pytanie kieruje do tych co nie mysla zbyt emocjonalnie. ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości