BTCP - Bitcoin Private

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: bitman666 » poniedziałek, 5 marca 2018, 11:11

Też się zastanawiam co z tym zcl. Ja akurat nie kupowałem tylko kopię na GPU bo najbardziej się opłacało do tej pory a teraz nie wiem czy trzymać i czekać na BTCP? Cena spadła na podłogę i nie wiem kopać to dalej i czekać na BTCP czy się na coś przełączyć na coś innego?. Ma ktoś jakieś przemyśłenia co do ZCL? Liczyłem, że po forku cena wzrośnie i pojawi się BTCP ale jakoś ani nie widzę BTCP ani cena nie rośnie.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: JanBatory » poniedziałek, 5 marca 2018, 11:13

CMC pisze: Czym różni się portfel full node od tego electrum? Full node to takie coś jak CORE (pobiera pełny blockchain?)

tak
patryk98765 pisze: Witam.Czy jak trzymam zcl na wallecie bittrexa to otrzymam btcp?(zcl kupiłem na górce po 130$ jakby co )
podobno trzeba wysłać adres na jaki maja wyslac BTCP. takze pisz do suppportu

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: bitman666 » poniedziałek, 5 marca 2018, 11:18

a ja specjalnie zarejestrowałem się na tradesatoshi.com która niby wspiera fork ale nadal nie widzę tam BTCP ?
Czy ilość przyznanych BTCP jest równa ilości posiadanych ZCL na giełdzie w trakcie snapshota? czyli 28.02.2018

edit: Zdaje się, że faktycznie z momentu snapshota info z https://tradesatoshi.com/News więc chyba zacznę kopać coś innego chyba że cena ZCL odbije znacznie. Jakieś rokowania na zmianę ceny?

Bitcoin Private Fork Clarification Over Wrong Announcement
Bitcoin Private snapshoot will take place after the first ZCL and BTC blocks found after 28th Feb @ 5:00pm UTC
You will receive 1 $BTCP for each ZCL and BTC you hold at Tradesatoshi at the moment of the snapshoot and not at the moment of the for how we announced previously

Due delays on deposits we advice our users to deposit ZCL at least one hour before the $BTCP snapshoot
Deposits that don't arrive on time will not count as valid and users will not be credited $BTCP

For more information about Bitcoin Private fork please visit https://btcprivate.org/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 marca 2018, 11:44 przez bitman666, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: JanBatory » poniedziałek, 5 marca 2018, 11:39

bitman666 pisze: a ja specjalnie zarejestrowałem się na tradesatoshi.com która niby wspiera fork ale nadal nie widzę tam BTCP ?
Czy ilość przyznanych BTCP jest równa ilości posiadanych ZCL na giełdzie w trakcie snapshota? czyli 28.02.2018
1. narazie wszyscy czekamy aż któraś giełda tradesatoshi albo hitbtc będzie miała dostępną walute na swojej giełdzie
2. tak

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: Anunaki » poniedziałek, 5 marca 2018, 14:11

Czy jedynie za pomocą portfela full node można wysyłać przelewy "prywatne" BTCP czy z electrum też?

w opisie ich portfela electrum jest coś takiego:
"Use the full node wallet for viewing and sending shielded transactions as well as importing segwit addresses"

Średnio u mnie z j. ang. mam to rozumieć jako, że musi być full node, aby przesłać jako 100% anonimowe?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: marcingebus » poniedziałek, 5 marca 2018, 18:07

bitman666 pisze: Też się zastanawiam co z tym zcl. Ja akurat nie kupowałem tylko kopię na GPU bo najbardziej się opłacało do tej pory a teraz nie wiem czy trzymać i czekać na BTCP? Cena spadła na podłogę i nie wiem kopać to dalej i czekać na BTCP czy się na coś przełączyć na coś innego?. Ma ktoś jakieś przemyśłenia co do ZCL? Liczyłem, że po forku cena wzrośnie i pojawi się BTCP ale jakoś ani nie widzę BTCP ani cena nie rośnie.
Na moje oko ZCL umarło już i cena się nie podniesie. Jeśli cały Developer-team pracuje teraz nad BTCP, to jedyna nadzieja w BTCP. Choć mi się wydawało, że takie coś, jak Fork, to się planuje, testuje i jak już jest uruchomiony, to mamy plan, +- co do dnia godziny. A tutaj mamy, jakieś punkty, które się pojawiają o 3 dni za późno. Nie ma dat, zaczynają dopiero dziś dyskusje z giełdami. Mam kilka BTCP i mam obawy, że wtopiłem trzymając ZCL do forka. Ale może nie jestem doświadczony i programiści na świecie, nie działają jak branża IT, którą znam, gdzie raczej jest wszystko zaplanowane. Tutaj to sprawia wrażenie, że team, który to przygotowywał, sobie dziś przypomina, co teraz trzeba zrobić.

Ale chciałbym się mylić, że zaraz zaczną działac giełdy, BTCP będzie po 200 USD i bedzie się piął w górę. To nie jedyne krypto, która ma cechy prywatności. Ma je też ZEC (chyba), ma Monero ma Dash itd..

Etherum może się nazywać Etherum i ma wzięcie, a nie musi się nazywać Bitcoin-Ethermu, czy BitCoin-SmartContract. Etherum działa, więc nie wiem dlaczego krypto "prywatne" będzie miało lepsze wzięcie jeśli w nazwie będzie miało BTCP. Chyba, że tylko dla Januszy. A jeśli tak to znaczy, że będzie Pump i powolny zjazd. A może Pump był na ZCL w połowie lutego, a teraz został ino zjazd. Jeśli przez przypadek nie przejdziemy od razu do zjazdu.

Zauważcie, że ilość dostępnych coinów BTCP na rynku/giełdzie gdy się one otworzą, dla BTCP będzie stosunkowo duża. Bo, wielu takich jak ja trzymało/kupiło ZCL a nawet ci, którzy mają BTC, nie skusili się na ZCL, być może stwierdzą, to czas to sprzedać i odkupić kolejne BTC? BTC w dużych ilościach mają bogacze, a tym nie zależy na niszowych coinach. Zależy im aby robić Pump/Down lub jeśli uwierzą, że coin będzie coś wart za jakiś czas i zostawią go na Longa.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: patryk98765 » poniedziałek, 5 marca 2018, 19:36

Jak nie trzymałem zcl na portfelu tylko cały czas na bittrexie to czy dostanę btcp?

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: Boger » wtorek, 6 marca 2018, 09:43

Było wcześniej napisane - należy napisać na support Bittrex żeby przelali należne BTCP na portfel.

W tym celu musisz założyć np BTCP ellectrum wallet - https://github.com/BTCPrivate/electrum-btcp/releases/
i wysłać maila podając np. numer rachunku ZCL który masz na bittrex i numer rachunku założonego dla BTCP w portfelu (np.) electrum.

Swoją drogą, to czy ktoś otrzymał już należne BTCP z Bittrex?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: Anunaki » wtorek, 6 marca 2018, 09:46

Ściągnąłem Electrum BTCP, stworzyłem nowy portfel korzystając z posiadanego seeda. Wszystko niby ok, ale balans 0. Dlaczego nie przydzieliło mi coinów? (miałem przed forkiem to co trzeba)
Trzeba ściągnąć fullnode i synchronizować? Czy electrum powinien wystarczyć?

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: JanBatory » wtorek, 6 marca 2018, 10:13

CMC pisze: Ściągnąłem Electrum BTCP, stworzyłem nowy portfel korzystając z posiadanego seeda. Wszystko niby ok, ale balans 0. Dlaczego nie przydzieliło mi coinów? (miałem przed forkiem to co trzeba)
Trzeba ściągnąć fullnode i synchronizować? Czy electrum powinien wystarczyć?
1. wchodzisz w portfel ZCL i kopieujesz wszystkie klucze pprywatne
2. uruchamiasz BTCP wallet electrum
3. wallet / private keys / sweep -> tutaj wklejasz klucz prywatny z ZCL
4. upewnij sie ze pod spodem jest Twoj adres portfela BTCP
5. przechodzisz dalej (import troche trwa)
6. w zakladce SEND potwierdzasz przelew Twoich BTCP na swój adres

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: marcingebus » wtorek, 6 marca 2018, 10:46

Elektrum Wallet obsługuje adresy jawne. Jeśli ZCL miałeś na adresach "ukrytych" to Electrum ich nie zaimportuje. Jest w opisie. Wówczas musisz mieć Full-Node.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: bitman666 » wtorek, 6 marca 2018, 12:23

Trochę sobie w kulki grają z tym BTCP. Czekam i czekam i nadal nie ma portfela na tradesatoshi.com i chyba wygeneruje sobie portfel na ledger nano s który niedawno kupiłem tylko jeszcze nie wiem czy się da dodać tam BTCP.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 6 marca 2018, 12:45


Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: switch4dt » wtorek, 6 marca 2018, 20:45

Do BTCP polecam wallet full node z GUI javie z https://github.com/BTCPrivate/bitcoin-p ... t/releases
Działa jak należy. Jedyny problem to wielki blockchain po forku ZCL +BTC, ma już 10,6GB :) ...aaa i da się już kopać BTCP np. na https://btcp.suprnova.cc/index ,6700 workerów, dzisiaj plus 700 i ciągle rośnie.
Pewnie zwróciliście również uwagę, że ZCL odbił, przez dzień +40%, dobre...
Oczywiście dalej czekamy na pierwsze notowania BTCP, a oficjalny kanał milczy dalej... na Tradesatoshi średnio do kilka minut ktoś ciśnie o emisje BTCP i cisza...
W sumie wszyscy liczą, że coś się ruszy, bo na razie ani refresh $PAC,, ani LCC szału nie zrobił i wszyscy są chcą, żeby coś w końcu się działo na plus... a taki optymizm i nadzieja może zadziała na plus... czekamy :)

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: JanBatory » wtorek, 6 marca 2018, 23:40

obecnie po 300$
najwyzsza sprzedaz po 800$...
https://www.kucoin.com/#/trade.pro/BTCP-BTC

szkoda ze nie da sie wplacic...

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: marcingebus » środa, 7 marca 2018, 07:18

Wlazłem tam i handel zamkniety, albo ja ponieważ wszystkie salda zero, to mi nic nie pokazuje.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: JanBatory » środa, 7 marca 2018, 09:03

tradesatoshi.com - dodawali według obietnic BTCP
mozna handlowac, cena najnizsza 33 zł , najwyzsza 1000 zł
obecnie ok 320 zł

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: bitman666 » środa, 7 marca 2018, 11:31

a nie wiecie czemu w tej chwili ZCL na whattomine ma dużą opłacalność kopania np dla 280x skoro spadło z prawie 200$ aktualnie na 13$ ? Dla porównania ZEC stoi po 362 $ a opłacalność niby jest mniejsza od ZCL. Karty cały czas kopią z taką samą prędkością około 300 H/s. Czy jest to spowodowane spadkiem trudności wydobycia? tzn powinienem dostać więcej ZCL dla tej samej prędkości 300H/s? jak i gdzie to ocenić?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: marcingebus » środa, 7 marca 2018, 12:01

bitman666 pisze: Czy jest to spowodowane spadkiem trudności wydobycia? tzn powinienem dostać więcej ZCL dla tej samej prędkości 300H/s? jak i gdzie to ocenić?
Tak, Tak, zapuścić kopanie na kilka godzin i sprawdzić.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTCP - Bitcoin Private

Postautor: bitman666 » środa, 7 marca 2018, 12:06

Myślałem, że da się bez kopania bo aktualnie pakuję na wózki BTCP :roll:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lobor i 17 gości