TRON (TRX)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: threesolarian » sobota, 29 września 2018, 22:28

@benq - dzięki, wszystko jasne

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: threesolarian » wtorek, 2 października 2018, 15:07

mam jedno pytanie odnośnie giełdy BitBay - jeśli składam ofertę sprzedaży za x kwotę, to jest ona dodawana do wolumenu wszystkich ofert za tą cenę, i jak rozumiem jest w jakiejś kolejności, czy może kolejność jest ustalana od wielkości oferowanego wolumenu do sprzedaży za daną cenę, czy niezależnie od kwoty każda oferta za daną cenę jest w ustalonej kolejności ? i czekając dłuższy czas, pomimo że jest to mały wolumen doczekam się swojej sprzedaży jeśli nadejdze moja kolejka ?

Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: 27 września 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Carvi » wtorek, 2 października 2018, 16:01

TRX ten projekt ma jakieś opcje inwestycyjnego zwrotu czy raczej marne szanse?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » wtorek, 2 października 2018, 20:18

@threesolarian,
Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale wydaje mi się, że mylisz pojęcia Wolumen i Orderbook.
Jeżeli dajesz ofertę sprzedaży lub kupna po określknej cenie, czyli market maker, to Twoja oferta pojawia się w orderbooku.
Jeżeli ktoś inny ustawił wcześniej ofertę na taką samą cenę, to Twoja oferta zostanie zrealizowana dopiero jak wcześniej ustawiona pozycja zostanie wykupiona. A dopiero po realizacji Twojej oferty będzie ona częścią wolumenu giełdy. Bez transakcji nie ma wolumenu - jest tylko oferta w orderbooku.
To czy twoja oferta zostanie zrealizowana nie zależy od jej wielkości, tylko od tego czy ktoś będzie po tej cenie chciał kupić albo sprzedać.

Dodano po 1 godzinie 13 sekundach:
Przykład:
Jeśli obecnie jest oferta sprzedaży 0,5 BTC za 24,000 zł w orderbooku, a Ty ustawisz, że chcesz sprzedać 0,5 BTC po cenie 24,000 zł, to Twoje zlecenie doda się do tego już istniejącego w orderbooku na dole. Będzie widać jedną pozycję - ASK 1 BTC za 24,000.
Jeżeli ktoś ustawi kupno 0,25 BTC po cenie 24,000 zł, to zostanie sprzedane 0,25 BTC nie Twoje, tylko tego, co pierwszy ustawił.
Zostaje 0,75 BTC w orderbooku po stronie ASK w cenie 24,000 zł.
Kolejny klient chce kupić 0,5 BTC, więc zabiera 0,25 BTC tego pierwszego sprzedawcy i 0,25 BTC Twojego.
Czyli sprzedałeś 0,25 BTC po cenie 24,000 zł, a 0,25 BTC ciągle jest na sprzedaż.
Teraz pojawia się wielki sprzedawca, który ustawia sprzedać (ASK) 10 BTC po cenie 24,000 zł.
W orderbooku jego oferta zostaje dodana do Twojej i jest w tej chwili na sprzedaż 10,25 BTC (z tego 0,25 Twoje).
Kolejny klient chce kupić 1 BTC, więc kupuje 0,25 BTC od Ciebie (bo byłeś pierwszy) i 0,75 od grubego sprzedawcy.
Tak to mniej więcej wygląda.
Niestety, jeśli w orderbooku jest oferta na sprzedaż 5/10/500 BTC a jakaś część z tego jest Twoja, to nie ma możliwości sprawdzić "kolejki" kiedy akurat Twoja cześć zostanie sprzedana.

A wolumen będzie widoczny dopiero w momencie, kiedy dojdzie do transakcji.
Możesz wystawić ofertę sprzedaż 100,000 BTC, ale jeśli nikt ich nie kupi, to wolumen będzie równy 0.

Prościej chyba nie potrafię tego wytłumaczyć.
Carvi pisze: TRX ten projekt ma jakieś opcje inwestycyjnego zwrotu czy raczej marne szanse?
Co masz na myśli? Na poprzedniej stronie jest dyskusja o głosowaniu, w ten sposób możesz jakiś procent urwać.
Ale typowych master nodów nie ma, nie licząc reprezentantów i super reprezentantów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 26 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: threesolarian » wtorek, 2 października 2018, 20:19

@benq - bardzo dobrze rozumiesz, wszystko jasne, dzięki

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » poniedziałek, 8 października 2018, 08:17

Cos jest na rzeczy jesli chodzi o wspoltarce Tron i Alibaba:

https://blockmanity.com/news/tron/tron- ... -exchange/

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 października 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: lizak » poniedziałek, 8 października 2018, 11:37

witam wszystkich. to mój debiut u Was, inwestuje trochę w TRON, jestem totalnym świeżakiem w kryptowalutach. Dzięki wskazówką z tego forum udało mi się dokonać zakupu zarówna na BITBAyu jak i przesłanie potem na BINANCE , co uważam za osobisty sukces :-). To oczywiście dobrze świadczy o Waszych poradach dla nowicjuszy. W tym momencie wczytuje się w treść o portfelu dla Tron. Na ich stronie jest parę do wyboru. Zdecydowałwem się na portfel na androida. I tu moje pytanie. czy ktoś z Was również z niego korzysta? Udało mi się z Binance przesłać próbną ilosć i wszystko poszło ok. Pytanie tylko o kwestię bezpieczeństwa.
z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
pzdr

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » poniedziałek, 8 października 2018, 12:09

@lizak, Poczytaj o portfelach mobilnych, na sam początek:

Jeśli planujesz tradować TRX - portfel mobilny jest spoko - tak długo, jak dbasz o bezpieczeństwo swojego telefonu.
Jeśli tylko dokupujesz i trzymasz na dłużej, pomyśl nad bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: robithc » poniedziałek, 8 października 2018, 13:16

lizak pisze: witam wszystkich. to mój debiut u Was, inwestuje trochę w TRON, jestem totalnym świeżakiem w kryptowalutach. Dzięki wskazówką z tego forum udało mi się dokonać zakupu zarówna na BITBAyu jak i przesłanie potem na BINANCE , co uważam za osobisty sukces :-). To oczywiście dobrze świadczy o Waszych poradach dla nowicjuszy. W tym momencie wczytuje się w treść o portfelu dla Tron. Na ich stronie jest parę do wyboru. Zdecydowałwem się na portfel na androida. I tu moje pytanie. czy ktoś z Was również z niego korzysta? Udało mi się z Binance przesłać próbną ilosć i wszystko poszło ok. Pytanie tylko o kwestię bezpieczeństwa.
z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
pzdr
ja używam tronscan na pc, ich oficjalny portfel. Jak uzbierasz większą kwotę to warto dokupic ledgera nano s albo trezora.
Nie wiem jak na mobilnym portfelu ale na tronscan mozesz głosować na delegatów i zgarniać trony jako dochód pasywny
get rich or die trying

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Eldiablo123 » poniedziałek, 8 października 2018, 13:21

A ja wiele ciekawych informacji znalazłem na tej stronie :
Tron opinie

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 października 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: lizak » poniedziałek, 8 października 2018, 13:38

robithc pisze:
lizak pisze: witam wszystkich. to mój debiut u Was, inwestuje trochę w TRON, jestem totalnym świeżakiem w kryptowalutach. Dzięki wskazówką z tego forum udało mi się dokonać zakupu zarówna na BITBAyu jak i przesłanie potem na BINANCE , co uważam za osobisty sukces :-). To oczywiście dobrze świadczy o Waszych poradach dla nowicjuszy. W tym momencie wczytuje się w treść o portfelu dla Tron. Na ich stronie jest parę do wyboru. Zdecydowałwem się na portfel na androida. I tu moje pytanie. czy ktoś z Was również z niego korzysta? Udało mi się z Binance przesłać próbną ilosć i wszystko poszło ok. Pytanie tylko o kwestię bezpieczeństwa.
z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
pzdr
ja używam tronscan na pc, ich oficjalny portfel. Jak uzbierasz większą kwotę to warto dokupic ledgera nano s albo trezora.
Nie wiem jak na mobilnym portfelu ale na tronscan mozesz głosować na delegatów i zgarniać trony jako dochód pasywny
Na mobilnym tez mogę głosować, nie mam tego na razie dużo. Przelałem na mobilny na próbę 10 TRX ( 1 TRX zjadło prowizji z BINANCE) wszystko przebiegło w jak najlepszym porządku. dzięki wszystkim za sugestie, planuje regularnie skupować TRX więc raczej bez portfela offline się nie obejdzie. pozdrawiam p.s. co to dochód pasywny? :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » poniedziałek, 8 października 2018, 13:48

lizak pisze: s. co to dochód pasywny?
Coś wspaniałego. Ty leżysz, a kasa rośnie. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 października 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: lizak » poniedziałek, 8 października 2018, 14:57

benq pisze:
lizak pisze: s. co to dochód pasywny?
Coś wspaniałego. Ty leżysz, a kasa rośnie. :mrgreen:
kumejszyn :-) w takim razie przelewam, mrożę i głosuje za więcej :-) no i czekam na ten dochód pasywny.
a w międzyczasie czytam, czytam i jeszcze raz czytam bo te krypto to bardzo skomplikowana sprawa przynajmniej na początku

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » piątek, 12 października 2018, 18:27

Poza dodatkowymi coinami za udział w głosowaniu na Super Reprezentantów, kilka dodatkowych TRX możesz zgarnąć np. instalując tę apkę i łapiąc kolejne airdropy- aktualnie średnio co 2 godziny jest airdrop TRX (łącznie 300 TRX do podziału dla 50 osób):


W obu przypadkach oczywiście nie są to oszałamiające ilości, a raczej pojedyncze monety :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 12 października 2018, 19:43

Z ciekawostek

https://cointelegraph.com/news/trons-ce ... f-billions

Może nie wyczekiwana Alibaba ale coś "równie" dużego wejdzie w partnerstwo z Tronem

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Areck1 » sobota, 13 października 2018, 10:32

A tutaj link do twitta

I teoria jednego z komentujących :-)

Jakby był to Disney to pewnie byłoby buuuum bo jest to marka rozpoznawana na całym świcie.
Pożyjemy zobaczymy ;-)

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: multan » sobota, 13 października 2018, 13:20

Jest jakiś koszt głosowania na delegata? w podanym przez Was kalkulatorze na www.tokengoodies.com nie jest to uwzględnione. Mam trochę TRX, ale nie stakuję, natomiast jakbym miał cokolwiek zarobić uwzględniając wszystkie koszty to może się pobawię.

Pamiętam, że w LSK mi się nie opłacało bo 4 liski kosztu głosowania się zwracały kilka miesięcy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Areck1 » sobota, 13 października 2018, 15:34


Czyżby Baidu - "skośnookie Google" :-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 13 października 2018, 23:46

@Areck1, Najwięcej przecieków wskazuje na Baidu ale zobaczymy :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » niedziela, 14 października 2018, 08:19

@multan, głosowanie w tron jest całkowicie darmowe. Zero kosztów, możesz co 3 dni zamrażać i odmrażać, zmieniać głosy i nic Ci nie pobiera.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Viper_2008 i 15 gości