TRON (TRX)

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: pael » czwartek, 1 listopada 2018, 07:09

pael pisze: "piractwo"
Ja to wiem, jednak skojarzenia zazwyczaj ida najprostsza droga ;-)

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » czwartek, 1 listopada 2018, 17:47

pael pisze:
pael pisze: "piractwo"
Ja to wiem, jednak skojarzenia zazwyczaj ida najprostsza droga ;-)
Skojarzenie z "piractwem" jest w tym wypadku jak najbardziej naturalne i intuicyjne i trzeba się z tym oswoić, że wielu kryptoentuzjastom w Polsce przynajmniej na ten moment TRX będzie kojarzył się głównie z BitTorrentem czyli w rzeczy samej- pośrednio- z piractwem. I to choćby dlatego, że sam serwis jest u nas znacznie bardziej rozpoznawalny od tej kryptowaluty.

A przy okazji powiedzmy też sobie uczciwie, że poza coraz liczniejszym gronem zwolenników, wiedza przeciętnego kryptomaniaka o Tronie jest u nas nadal dość mizerna- podczas gdy np. Lisk, IOTA czy XRP były mocno promowane przez polskich youtuberów czy wszelkiej maści "naganiaczy" to o Tronie do tej było raczej cicho :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 1 listopada 2018, 20:25

-Nie wiem czy ktoś z was planuje wypłacać środki TRX z @BitBay, ale coś jest nie tak, od 19:08 środki nie dotarły na portfel (około kilkunastu tysięcy TRX)

-Adres ich portfela nawet nie wykazuje takiej transakcji: https://tronscan.org/#/address/THem1mQj ... BCBL5g5tw9

-Ostatnia jest jakaś na 9 976,1 TRX i później nic.

-Na infolinii (niejaki Ariel) kazał przesłać zgłoszenie bo oni niby widzą u siebie w systemie nadany wewnętrzny ID transakcji, więc ostrzegam :!: :!: gdyby ktoś chciał wysyłać na swój portfel.

-Uprzedzając, adres portfela na który miały być wysłane jest dobry ponieważ były już tam z BB wysyłane TRX.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Zonda » piątek, 2 listopada 2018, 11:02

Tomasz_Es pisze: -Nie wiem czy ktoś z was planuje wypłacać środki TRX z @BitBay, ale coś jest nie tak, od 19:08 środki nie dotarły na portfel (około kilkunastu tysięcy TRX)

-Adres ich portfela nawet nie wykazuje takiej transakcji: https://tronscan.org/#/address/THem1mQj ... BCBL5g5tw9

-Ostatnia jest jakaś na 9 976,1 TRX i później nic.

-Na infolinii (niejaki Ariel) kazał przesłać zgłoszenie bo oni niby widzą u siebie w systemie nadany wewnętrzny ID transakcji, więc ostrzegam :!: :!: gdyby ktoś chciał wysyłać na swój portfel.

-Uprzedzając, adres portfela na który miały być wysłane jest dobry ponieważ były już tam z BB wysyłane TRX.
Jeżeli utworzyłeś już zgłoszenie w tej sprawie poprzez nasz formularz prosimy o trochę cierpliwości nasz dział techniczny przeanalizuje sprawę i dołożymy starań aby jak najszybciej wyjaśnić co mogło być przyczyną. Aktualnie nie dociera do nas więcej informacji odnośnie problemów z wpłatami lub wypłatami w kryptowalucie TRX.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 4 listopada 2018, 18:18


Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » poniedziałek, 5 listopada 2018, 23:50

To ja jeszcze dodam :
TRON przekroczył symboliczną granicę 1 000 000 transakcji dziennie:

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » sobota, 10 listopada 2018, 14:15

Giełda tokenów opartych na blockchainie TRONA jest już dostępna na tronscan.org.



Na chwilę obecną liczba tokenów na giełdzie ogranicza się raptem do 6 pozycji (z popularnym tokenem SEED), ale wkrótce zostanie zwiększona.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 2
Rejestracja: 9 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: warezjasz » wtorek, 13 listopada 2018, 08:51

To prawda, Tokeny TRX w chwili obecnej przeżywają rozkwit, a handel nimi kwitnie (szczególnie na kanałach Telegram, gdzie proces handlu jest zautomatyzowany).

Ale ja z innej beczki, chciałem Was o coś zapytać.
Jak wygląda stworzenie Tokenu na TRX? Jest instrukcja krok po kroku, nawet w języku polskim, ale rzeczy które pozostają dla mnie niejasne:
-powiedzmy że twórca Tokenu wyznacza cenę emisji 1:1 TRX i emituje 100 000 000 Tokenów. Twórca zgarnia wtedy TRX za które zakupione zostały tokeny?
-czy TRX za które zostały zakupione tokeny wychodzą z obiegu?
-mamy wartość wyemitowanych tokenów i ogólnie dostępnych. Czasem te wartości się pokrywają, ale czasem Tokenów dostępnych jest powiedzmy x5 razy więcej niż sprzedanych, czyli właściciel (twórca tokenu) posiada jeszcze x4 tych tokenów do własnych cełów?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 17 listopada 2018, 16:55

Jeżeli ktoś interesuje się projektem, warto zwrócić oczy w kierunku: San Francisco i 17-18 stycznia 2019 gdzie odbędzie się dość duży event Trona czyli NITRON 2019 https://medium.com/tron-foundation/acce ... ea1afb56fa

rejestracja gdyby ktoś był wtedy w USA

https://www.nitron.org/


Dodatkowo fundacja odpaliła Tron akcelerator o wartości 1 miliona $

https://ethereumworldnews.com/tron-trx- ... dapp-2018/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » sobota, 17 listopada 2018, 19:05

warezjasz pisze: -powiedzmy że twórca Tokenu wyznacza cenę emisji 1:1 TRX i emituje 100 000 000 Tokenów. Twórca zgarnia wtedy TRX za które zakupione zostały tokeny?
No tak. Tworzysz sobie swój token i jeśli ktoś chce Ci za niego zapłacić TRXami, to te TRXy są automatycznie Twoje.
warezjasz pisze: -czy TRX za które zostały zakupione tokeny wychodzą z obiegu?
Nie. One stają się własnością emitenta, możesz z nimi zrobić co zechcesz, dlaczego miałyby znikać z obiegu?
warezjasz pisze: mamy wartość wyemitowanych tokenów i ogólnie dostępnych. Czasem te wartości się pokrywają, ale czasem Tokenów dostępnych jest powiedzmy x5 razy więcej niż sprzedanych, czyli właściciel (twórca tokenu) posiada jeszcze x4 tych tokenów do własnych cełów?
Załóżmy, że tworzysz 1 000 tokenów WRZ (WarezjaszCoin). Ustalasz sobie cenę 1 WRZ = 1 TRX.
Załóżmy, że ja postanawiam kupić od Ciebie 100 WRZ płacąc 100 TRX.
Twoja babcia kupuje kolejne 300 WRZ płacąc 300 TRX.
Sprzedałeś 400 WRZ i obecnie masz w posiadaniu 400 TRX uzyskane ze sprzedaży oraz pozostałe 600 WRZ, których nikt nie chciał kupić. Nic więcej zagadkowego tu nie ma.
W 99% przypadków jest tak, że twórca tokenu tworzy ogromne ilości (np. 100 000 000 tokenów), a sprzedaż udaje mu się powiedzmy 0,001% z nich. Także otrzymuje niewielką ilość TRX ze sprzedaży, a zostaje mu 99,999% stworzonych tokenów.
Największym idiotyzmem, jaki można zrobić, to wyliczać kapitalizację (wartość) danego tokenu, na podstawie sprzedanych mikro-części tworzonych tokenów.
Przykładowo, ktoś tworzy 100 000 000 tokenów XYZ, udaje mu się sprzedać ledwie 500 000 tokenów po cenie 1 XYZ = 1 TRX.
Twórca waluty jest wciąż w posiadaniu 99 500 000 XYZ i wmawia sobie (i innym), że posiada walutę o wartości 99 500 000 TRX czyli prawie 2 mln USD - co jest totalną bzdurą, bo nikt nie wyłoży takiej kasy za jego tokenik.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 18 listopada 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: wicuś » niedziela, 25 listopada 2018, 12:31

W krypto działam 2 lata i też od tego czasu przeglądam to forum, ale jako że to mój pierwszy post to witam wszystkich.
Mam pytanie dla kogoś kto się bardziej orientuje w temacie głosowania w TRX. Jeśli mam oddane głosy na jakiegoś reprezentanta i np. następnego dnia oddam jeszcze dodatkowe głosy na tego samego, to czy tylko te nowo dodane głosy będą "pracować" od następnej rundy czy wszystkie oddane głosy będą miały straconą jedną rundę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » niedziela, 25 listopada 2018, 14:18

@wicuś, stare głosy głosują tak długo, jak długo ich nie odmrozisz. Nowe dołączać możesz codziennie, bez wpływu na stare.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 47
Rejestracja: 18 listopada 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: wicuś » niedziela, 25 listopada 2018, 14:55

@benq, Wielkie dzięki,to świetna informacja. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat.To jest dobre krypto do trzymania na dłuższy termin jeśli ktoś wierzy w rozwój projektu. Przynajmniej nie leżą bezczynnie tylko można sobie dozbierać trochę darmowych tokenów.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: abraxas » wtorek, 27 listopada 2018, 23:20

jak myślicie spadnie jeszcze cena trx?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 29 listopada 2018, 00:05

Ktoś jest w stanie udzielić mi info jak jest z:

1. Podażą Tronów ?
2. Jak jest z "paleniem" TRX (nie mówię tu o tych z ERC-20) - czy w ogóle są palone ?

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: szulc » sobota, 8 grudnia 2018, 16:02

Bawił się ktoś tymi "grami" Tronbet?
Jak to działa, w sensie jaką mamy pewność że nie ma tam zaprzęgniętego silnika który w dłuższym czasie obstawiania nas nie pokona?
Przez chwilę poobstawiałem na małych stawkach, fajnie to działa, wydaje się uczciwe, ale co w momencie jak zaczniemy obstawiać 1000 lub 10000trx? ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: maciej_1979 » wtorek, 18 grudnia 2018, 22:37

Hejka kochani. Pomóżcie nobowi kryptowalut. Chce sobie zainstalować desktopowy portfel do ledgera nano s. Link mam ze strony ledgera https://github.com/tronscan/tronscan-desktop/releases ale moj Avast wykrywa jakis wirus mailaware i przenosi plik do kwarantanny. Mam troche stracha a nie widze informacji ze moze byc taki przypadek. Czy to bezpieczny adres i plik ? Kurde, zapchalem sie pod korek i teraz prosze Was o pomoc w zgrywaniu moich krypto bo nie chce ich trzymac na gieldzie. Dzieki za pomoc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 20 grudnia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: bitloyd » czwartek, 20 grudnia 2018, 18:27

Spróbuj może przez przeglądarkę. https://tronscan.github.io/tronscan-frontend

e: Na telegramie "tronnetworkEN" mogą coś pomóc.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » niedziela, 23 grudnia 2018, 23:53

W dniu dzisiejszym na tronscan.org przekroczyliśmy próg 1 000 000 założonych kont :

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 23 marca 2018
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: KryptoWujek » sobota, 5 stycznia 2019, 13:59

Zaraz tron wskakuje na 9 miejsce cmc przebijajać bitcoin sv :D Miło popatrzeć jak się siedzi od 5gr :)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości