TRON (TRX)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » wtorek, 19 czerwca 2018, 22:11

Ważna informacja:

TRON Genesis oraz TRON Cash są scamami i próbą oszustwa.
Nie ściągajcie ani nie używajcie oprogramowania powiązanego z tymi nazwami. Ich użycie może wiązać się z utratą innych środków (nie tylko TRX) lub zainstalowania na komputerze wirusa.

W skrócie: dziś około godziny 20 na Reddicie pod r/Tronix oraz na grupie telegramowej związanej z TRONem (21k użytkowników) pojawiły się ogłoszenia o Hardforku TRX, który odbędzie się 21 czerwca. Na nowo powstałym koncie na Medium opublikowany został szerszy artykuł:

Konta administratorów/moderatorów na subreddicie zostały przejęte (czyt. najprawdopodobniej zhackowane). To samo stało się na grupie telegramowej z 21 tysiącami członków.

Wiadomość po angielsku opublikowałem tutaj: https://kryptowaluty.org.pl/english-cor ... -is-a-scam

_____

Najprawdopodobniej jutro opublikuję szczegółowe informacje na temat swojej kandydatury - w tym % jaki powracać będzie do głosujących na mnie, jeżeli uda mi się dodać na listę Reprezentantów.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 21 czerwca 2018, 17:46

Pod tym adresem opublikowałem najbardziej podstawowe informacje na temat projektu TRON. Wliczając w to przykładowe koszty interakcji w sieci TRON, opis jednostek, odnośniki do portfeli.

Spis treści z działu TRX na ten moment:
[#] becometa - Kandydat na Reprezentanta w wyborach na SR
[#] TRON - Najważniejsze informacje o projekcie i kryptowalucie TRX
[#] Migracja TRX do własnej sieci - mainnetu 25 czerwca 2018, wybory SR - FAQ, daty
[#] Jak oddać głos na Super Reprezentantów TRX - TRON?
[#] Ważne daty - TRON 2018

Poniżej szczegóły mojej kandydatury.
____________________________________________________

Obrazek

____________________________________________________

Możecie już testować m.in Polską wersję językową serwisu TRONScan.org pod test.tronscan.org
Nie wszystkie najnowsze poprawki (a dokładniej 13 z nich) zostały wrzucone w środowisko testowe (np. "Zdecentralizujmy Sieć" zmienione będzie na "Razem zdecentralizujmy sieć").

____________________________________________________

- Coinburn 1 miliarda TRX (~50 milionów dolarów) został potwierdzony (link)

- W Lipcu dowiemy się czegoś więcej na temat integracji TRON i BitTorrent (oficjalnie zakupionego za 120 milionów dolarów przez Justina Suna, twórcę TRON) (link1)(link2)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: BitHub.pl » piątek, 22 czerwca 2018, 13:26

Ciekawe wnioski wysnuli badacze z organizacji Digital Asset Research, którzy zajmują się analizą zasobów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych. Odkryto, że kod programowania kryptowaluty TRON jest kopiowany z innych projektów. Jednym ze źródeł jest kod Ethereum, a dojście do tych wniosków było trudne ze względu na zmianę nazw plików przez chińskich twórców.

https://bithub.pl/wiadomosci/tron-kopiu ... projektow/
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: luksio » sobota, 23 czerwca 2018, 11:46

Podobno zaczyna się migracja z RC20 na TRX. Teraz trzymam trona na MyEtherWallet czy muszę w związku z tym coś robić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » sobota, 23 czerwca 2018, 11:51

@luksio, Tak. Musisz przelać na jedną z giełd wspierających migrację, np. Binance. Wszystko jest w poprzednich postach opisane.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » sobota, 23 czerwca 2018, 20:24

BitHub.pl pisze: Ciekawe wnioski wysnuli badacze z organizacji Digital Asset Research, którzy zajmują się analizą zasobów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych. Odkryto, że kod programowania kryptowaluty TRON jest kopiowany z innych projektów. Jednym ze źródeł jest kod Ethereum, a dojście do tych wniosków było trudne ze względu na zmianę nazw plików przez chińskich twórców.

https://bithub.pl/wiadomosci/tron-kopiu ... projektow/
Dużo lepiej wyszło by dla wszystkich gdyby autor/autorzy tego niedostępnego publicznie raportu ( :lol: ) dali znać Fundacji TRON o brakujących adnotacjach. Nigdzie nie jest ukrywane, że TRON korzysta z dobrodziejstw twórczości deweloperów Ethereum.

________________

Jak prosto jest wydać swój własny token w oparciu o blockchain i ekosystem TRON i kryptowalutę TRX?
BARDZO PROSTO :!:

Potrzebne do wykonania kroki? Jest ich aż 5*
1. Bądź w posiadaniu co najmniej 1024 TRX (aby pokryć opłatę za stworzenie tokenu)
2. Stwórz lub zaimportuj swój portfel na TRONScan.org lub TRON Android Wallet
3. Podaj nazwę i skróconą nazwę tokenu, ilość tokenów w cyrkulacji, adres URL tokenu, opis, kurs wymiany (do TRX), zamrożoną ilość tokenów oraz daty początku dystrybucji i końca dystrybucji
4. Kliknij utwórz
5. ???*
6. Profit

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 18:26

Kontrakt TRXU18 pojawi się na giełdzie derywatów BITMEX.
https://blog.bitmex.com/site_announceme ... ontract-2/
W końcu Ci, którzy tak mocno krzyczą "shitcoin" "scam" będą mogli zashortować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

_________________________

Przypominam o jutrzejszym, pierwszym głosowaniu na Reprezentantów i Super Reprezentantów.
Oddając swój głos na mnie bierzesz udział w podziale 30% nagród z puli, którą jako Reprezentant będę (jeżeli zostanę wybrany) otrzymywać.
- Nie wiesz jak zagłosować? Kliknij tutaj.
- Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o TRONie i TRX? Kliknij tutaj.
- Więcej na temat mojej kandydatury na Reprezentanta - klik.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: supersonic82 » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 18:42

o co dokładnie chodzi ze spalaniem tokenu TRX, nic z tego nie rozumiem. rozumiem takie działanie w przypadku np. BNB, albo KuCoina[KCS]. czy to oznacza że chcą podbic cene, albo są to tokeny zgubione, lub z fee?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » poniedziałek, 25 czerwca 2018, 18:52

supersonic82 pisze: o co dokładnie chodzi ze spalaniem tokenu TRX, nic z tego nie rozumiem. rozumiem takie działanie w przypadku np. BNB, albo KuCoina[KCS]. czy to oznacza że chcą podbic cene, albo są to tokeny zgubione, lub z fee?
Fundacja TRON, która jest w posiadaniu 34 miliardów TRX (zamrożonych do 20 stycznia 2020r.) spali 1 miliard TRX (~50 milionów dolarów), tym samym zmniejszając saldo swojego portfela do 33 miliardów TRX i zmniejszając ilość TRX w cyrkulacji do w sumie 99 miliardów.

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » wtorek, 26 czerwca 2018, 16:41

I poki co chyba nie dziala jeszcze Tronscan Wallet i glosowanie. Przynajmniej z Binance wciaz nie kozna zrobic przelewu TRX "Withdrawal for TRX will be suspended during the mainnet swap and will open again once we deem the mainnet to be stable"

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » wtorek, 26 czerwca 2018, 22:39

mariodario pisze: I poki co chyba nie dziala jeszcze Tronscan Wallet i glosowanie. Przynajmniej z Binance wciaz nie kozna zrobic przelewu TRX "Withdrawal for TRX will be suspended during the mainnet swap and will open again once we deem the mainnet to be stable"
Zgadza się.
Niektóre giełdy, np. Gate.io (międzynarodowa) lub UPBit (jedynie koreańscy użytkownicy) uwolniły już TRX swoich użytkowników. Binance z uwagi na to, że jest odpowiedzialne za środki większej ilości użytkowników woli mieć 100% pewność, że wszystko pójdzie ok.

Sam przez ten fakt oczekuję na uwolnienie środków aby móc zarejestrować się jako kandydat na Reprezentanta ;)

Sam TRONScan oraz blockchain TRON działa jak najbardziej poprawnie.

Dodano po 4 godzinach 27 minutach 43 sekundach:
No i mamy pierwszego (dosłownie) Super Reprezentanta, który zastąpił GR (Guardian Representative) na... miejscu #1.
Około godziny 13 CryptoDiva otrzymała głos o wartości 119 milionów TRX. Aby zastąpić GR wymagane było minimum 100 milionów. Następnie, w okolicy godziny 20, otrzymała kolejny głos o wartości 6 milionów TRX.

Więcej o tym (po angielsku): Kryptowaluty.org.pl - English corner

Na ten moment tylko kilka giełd, ze wszystkich 50, które podjęły się SWAPu tokenów TRX pozwoliło wypłacić skonwertowane TRX swoim użytkownikom. Są to m.in Gate.io i UPBit.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 28 czerwca 2018, 09:02

Oficjalnie zarejestrowałem swoją kandydaturę w wyborach na SR sieci TRON. (chwilę to trwało ;) )
:arrow: nickname: becometa
:idea: opis kandydatury i podział nagród: becometa.pl
(w skrócie: 30% z nagród jakie otrzymam wróci do głosujących, 20% przeznaczone zostanie na promowanie TRONa w Polsce, 10% na rozwój forum Kryptowaluty.org.pl, a 40% pozostanie u mnie w celu finansowania m.in biletów na wydarzenia związane z blockchain i kryptowalutami, mój własny rozwój oraz jeżeli uzyskana ilość na to pozwoli, przeznaczane na... promowanie TRONa i rozwój forum).

Przy okazji utworzyłem token personalny o nazwie beco (to za Twoją sprawką @benq :mrgreen:)
Token na ten moment i najbliższe miesiące będzie posiadał wartość kolekcjonerską.

Obrazek

Na ten moment jedynie dwojgu kandydatom udało się dostać na listę jako jedni z 27 produkujących bloki.
Są to Skypeople z 161,216,008 głosami oraz CryptoDiva (o której pisałem wyżej) z 122,239,050 głosami.

W podziale nagród dla Reprezentantów liczy się % głosów oddanych na Ciebie do sumy wszystkich głosów oddanych w wyborach. Czym większy procent, tym większy "kawałek tortu" otrzymywać będę jako Reprezentant.

_______________


Na Binance od 29/06/2018 do 06/07/2018 trwa konkurs tradingowy TRON.
W puli nagród znajduje się 10 000 000 TRX (10 milionów TRX).

Kategorie:
[#1] Trader z największym wolumenem otrzyma 2 000 000 TRX
[#2] Traderzy z miejsc 2-11 z największym wolumenem otrzymają (każdy z nich) po 200 000 TRX
[#3] 20 losowo wybranych traderów otrzyma (każdy z nich) po 50 000 TRX
[#4] Każdy trader, którego wolumen wyniesie co najmniej 65 000 TRX weźmie udział w podziale nagrody (z innymi traderami) w wysokości 5 000 000 TRX.

https://support.binance.com/hc/en-us/ar ... 0005888972

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mat2807 » czwartek, 28 czerwca 2018, 14:39

Czy jest szansa, że w najbliższej przyszłości Trezor lub Ledger zaczną wspierać TRX?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 28 czerwca 2018, 14:48

mat2807 pisze: Czy jest szansa, że w najbliższej przyszłości Trezor lub Ledger zaczną wspierać TRX?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Tak. Kilka godzin temu podesłałem nawet kilkadziesiąt TRX do testów dla teamu Ledger.
Integracja z TRONem jest na ich Roadmapie dzięki deweloperowi TRONScan - Rovakowi.

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » czwartek, 28 czerwca 2018, 17:09

Becometa napisal:

"[#4] Każdy trader, którego wolumen wyniesie co najmniej 65 000 TRX weźmie udział w podziale nagrody (z innymi traderami) w wysokości 5 000 000 TRX."

Rozumiem ze wolumen handlowy. Czyli gdybym mial np 40 tys TRX to jak sprzedam i odkupie te TRX to juz bede bral udzial w tym konkursie?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 28 czerwca 2018, 17:17

mariodario pisze: Becometa napisal:

"[#4] Każdy trader, którego wolumen wyniesie co najmniej 65 000 TRX weźmie udział w podziale nagrody (z innymi traderami) w wysokości 5 000 000 TRX."

Rozumiem ze wolumen handlowy. Czyli gdybym mial np 40 tys TRX to jak sprzedam i odkupie te TRX to juz bede bral udzial w tym konkursie?
Tak, mowa o wolumenie odnoszącym się do handlu.
To o czym mówisz może zostać zakwalifikowane do tzw. wash tradingu. W uwagach co do konkursu zaznaczone jest, że
All trades that we deem to be “wash trades” will not count towards your trading volume for this Trading Competition.

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » czwartek, 28 czerwca 2018, 18:11

Mozesz rozwinac co to jest "wash trading"?

BTW. Wiesz moze kiedy Binance odblokuje TRX aby mozna je bylo wyslac do tronscan?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 28 czerwca 2018, 18:22

mariodario pisze: Mozesz rozwinac co to jest "wash trading"?

BTW. Wiesz moze kiedy Binance odblokuje TRX aby mozna je bylo wyslac do tronscan?
W Internecie funkcjonuje wiele rzeczowych opisów tego pojęcia. Pozwól, że zostawię jego zgłębienie Tobie ;)

W kwestii odblokowania TRX, to mogę jedynie odpowiedzieć w ten sposób:
Binance kieruje się znacznie bardziej rygorystycznymi wymogami dot. bezpieczeństwa niż inne giełdy i w tym momencie przeprowadza rygorystyczne testy. Dopóki nie uznamy, że blockchain TRX jest stabilny i bezpieczny, dopóty możliwość wypłaty nie będzie możliwa. Tyczy się to każdej kryptowaluty, która przechodzi tzw. "swap".
Żadne terminy nie zostały na ten moment określone.

___________________

Na Kryptowaluty.org.pl wrzuciłem krótkie podsumowanie statystyk sieci TRON po 4 dniach jej funkcjonowania. Post jest po angielsku. Jutro postaram się go przetłumaczyć na język polski.
https://kryptowaluty.org.pl/english-cor ... -at-stats/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 5 lipca 2018, 21:39

Kilka aktualizacji:

[ #1 ] Dostałem się w pierwszym rzucie jako jedna z 13 osób do tzw. zespołu Core Tronics zarządzanym przez Fundację TRON - o funkcjach i zasadach rekrutacji możecie przeczytać tutaj. Ogłoszenie obwieszające wybraną trzynastkę: kliknij tutaj.

[ #2 ] Na ten moment Polskie tłumaczenie wraz z kilkoma innymi zostało odsunięte na bok. Manager tłumaczenia z Fundacji TRON uznał, że język polski nie odgrywa tak wielkiej roli w ekosystemie TRON. Dotychczasowo przetłumaczone m.in przeze mnie teksty dokumentacji TRON pozostają zarchiwizowane i w przyszłości będzie można je łatwo odtworzyć. Po dosyć dużej aktualizacji tekstów z osiągniętych 100% tłumaczenia spadło ono na 74%.
Tłumaczenie strony TRONScan.org nie jest zależne od decyzji Managera i tutaj dalej pozostaję w ciągłym kontakcie z deweloperami, a tym samym Polskie tłumaczenie dalej będzie tam dostępne.

[ #3 ] Na dzień 05/07/2018 z 50 giełd wspierających migrację, 8 wznowiło wypłaty zmigrowanych TRX.
Są to: Bjex, Bitforex, Cobo, Coinfalcon, Gate.io, Huobi, OKEx oraz Upbit

[ #4 ] Na dzień 05/07/2018 na listę Super Reprezentantów dostali się: Skypeople, lianjinshu oraz CryptoDiva - wszyscy uzyskali ponad 100 milionów głosów. Najbliższy dostania się na listę jest TronKorea z 38 milionami głosów. Sam znajduję się na pozycji #45 - przypominam o tym, że co tydzień będę dzielić się z głosującymi na mnie osobami 30% uzyskanych profitów z bycia "standing Representative". Więcej o mojej kandydaturze oraz o tym jak zagłosować przy użyciu swoich TRX.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » poniedziałek, 9 lipca 2018, 10:34

Zastanawia mnie, dlaczego kurs TRX od ponad miesiąca spada. Przecież uruchomienie mainnetu powinno spowodować gwałtowny wzrost.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości