TRON (TRX)

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » wtorek, 22 maja 2018, 17:51

Czekam cierpliwie na rozwój wypadków, po majówce udało mi się jeszcze trochę dokupić, jednak większość tokenów TRX kupiłem w dołku za 50% obecnej ceny. Wczoraj był prawdziwy wysyp materiałów o Tronie na YT, widać oczekiwanie na kolejne duże wzrosty:


Czy się ich doczekamy- możliwe, że tak, chociaż niekoniecznie przed 31 maja, bo spora część ludzi kupuje stricte pod to wydarzenie i szybko zrealizuje zyski. Paradoksalnie to czerwiec może być miesiącem wzrostów :D

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » sobota, 26 maja 2018, 20:28

A jakie ilosci TRONa posiadacie jesli mozna wiedziec?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » sobota, 26 maja 2018, 20:37

@mariodario, Symboliczne, ok. 10k. Raczej tu na forum nie ma zbyt wielu zwolenników i fanów tego (wciąż jeszcze) tokenu. ;)

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » poniedziałek, 28 maja 2018, 17:22

Na 3 dni przed planowanym MainNetem pojawiła się w końcu na polskim YT chyba pierwsza analiza TRONa z prawdziwego znaczenia:


Według mnie bardzo dobry research zarówno pod kątem samej analizy jak i oceny końcowej, która dobrze oddaje zarówno wady jak i niewątpliwe zalety tego projektu :D

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » czwartek, 31 maja 2018, 21:00

Niezbyt podoba mi się sposób, w jaki przeprowadzają migrację. Dla porównania, w przypadku Storj (najpierw były tokeny przechowywane w łańcuchu Bitcoina, teraz w Ethereum) uruchomili stronę z konwerterem. Wciąż jeszcze można z niej skorzystać (w czerwcu zamykają), chociaż migracja była już dawno, i nie trzeba mieć cały czas swoich środków w cudzym portfelu, tylko na czas potrzebny do przetworzenia transakcji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 7 czerwca 2018, 15:08

Z okazji zbliżającej się migracji TRONa i tokenów TRX do własnej sieci (mainnet) zrobiłem oś czasu w formie obrazka oraz krótkie FAQ.
(pełna wersja)
Obrazek

[#] Migracja odbędzie się pomiędzy 21 a 25 czerwca - w tym okresie niedostępne będą wypłaty TRX z giełd wspierających proces.
[#] W trakcie migracji handel TRX ma być dostępny.
[#] Kandydaci na Super Reprezentantów musieli wpłacić 200 tys. TRX jako forma zabezpieczenia i potwierdzenie udziału w wyborach
[#] Na ten moment migrację wspierają 34 giełdy.
[#] Migracja jest darmowa i żadna z giełd nie powinna za nią pobierać opłat i prowizji.
[#] Po 25 czerwca użytkownicy dalej będą mogli dokonać migracji (dożywotnio), ale tylko na jednej z wybranych giełd.

Więcej szczegółów
https://kryptowaluty.org.pl/trx/migracj ... netu)-faq/

PS: Obrazek dostępny jest też w angielskiej wersji tutaj

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » piątek, 8 czerwca 2018, 17:47

Dobra robota :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » piątek, 15 czerwca 2018, 20:49

Zbliżają się dwa ważne wydarzenia:
1) Migracja tokenów TRX z sieci blockchain Ethereum do własnej sieci TRON
między 21 a 25 czerwca
2) Wybór Super Reprezentantów i Reprezentantów sieci TRON
w dniu 26 czerwca

Specjalnie na tę okazję przygotowałem dwa artykuły:
[#] Migracja TRX do własnej sieci - mainnetu 25 czerwca 2018, wybory SR - FAQ, daty
[#] Jak oddać głos na Super Reprezentantów i Reprezentantów? (Kryptowaluty.org.pl) lub (forum.Bitcoin.pl)

W międzyczasie kontynuuje swoje starania w kwestii przetłumaczenia portfela, dokumentacji oraz sieci blockchain TRON na język Polski. Na ten moment ukończone jest już 74%. Otrzymałem też zaproszenie do kanału na Slacku Fundacji TRON (nie jest możliwe samodzielnie dołączenie do niego).

Sam wezmę udział w wyborach na Reprezentantów pod swoim nickiem, becometa, jednak niezależnie od tego czy uda mi się dostać na listę czy też nie, dalej będę kontynuować swoje wysiłki w celu propagowania ekosystemu TRON.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Sisiak2 » sobota, 16 czerwca 2018, 00:49

becometa pisze: Zbliżają się dwa ważne wydarzenia:
1) Migracja tokenów TRX z sieci blockchain Ethereum do własnej sieci TRON
między 21 a 25 czerwca
2) Wybór Super Reprezentantów i Reprezentantów sieci TRON
w dniu 26 czerwca

Specjalnie na tę okazję przygotowałem dwa artykuły:
[#] Migracja TRX do własnej sieci - mainnetu 25 czerwca 2018, wybory SR - FAQ, daty
[#] Jak oddać głos na Super Reprezentantów i Reprezentantów? (Kryptowaluty.org.pl) lub (forum.Bitcoin.pl)

W międzyczasie kontynuuje swoje starania w kwestii przetłumaczenia portfela, dokumentacji oraz sieci blockchain TRON na język Polski. Na ten moment ukończone jest już 74%. Otrzymałem też zaproszenie do kanału na Slacku Fundacji TRON (nie jest możliwe samodzielnie dołączenie do niego).

Sam wezmę udział w wyborach na Reprezentantów pod swoim nickiem, becometa, jednak niezależnie od tego czy uda mi się dostać na listę czy też nie, dalej będę kontynuować swoje wysiłki w celu propagowania ekosystemu TRON.
coś mi się obiło o uszy, ze głosując możemy zgarnąć jakiegoś airdropa, potwierdzisz informację?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » sobota, 16 czerwca 2018, 01:03

@Sisiak2, Reprezentant (a raczej grupa kryjąca się pod jedną nazwą) TeamTronics rozdysponują wszystkie TRX jakie otrzymają w pierwszym miesiącu (czyli od 26 do 31 czerwca) za zabezpieczanie sieci - pod warunkiem, że dostaną się na listę 27 Super Reprezentantów i będą mogli potwierdzać bloki i transakcje.

W skrócie o AirDropie
50% TRX pójdzie do głosujących na nich osób, a drugie 50% do wszystkich osób, które po prostu wezmą udział w głosowaniu i zamrożą swoje TRX w okresie od 26 do 31 czerwca.

Osobiście nie celuję w bycie jednym z 27 Super Reprezentantów - nie posiadam wymaganej infrastruktury. Bardziej interesuje mnie dostanie się na listę jako jeden ze 127 Reprezentantów.

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » sobota, 16 czerwca 2018, 20:53

Jesli mam np 30 tys Tron to jesli zaglosuje na Ciebie to ile bedzie mnie to kosztowalo i ile moge dostac za to Tronow?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » sobota, 16 czerwca 2018, 21:28

mariodario pisze: Jesli mam np 30 tys Tron to jesli zaglosuje na Ciebie to ile bedzie mnie to kosztowalo i ile moge dostac za to Tronow?
Oddanie głosów nie będzie Cię nic kosztować, a otrzymasz za to (przy założeniu 30k TRX):

1) 30 000 Tron POWER (do głosowania na Reprezentantów, czyli głosów)

2) 90 000 000 punktów Transferu
dla przykładu opublikowanie smart kontraktu w sieci TRON kosztuje 100 000 punktów Transferu

3) swój procent z puli 50% tego, co Reprezentant TeamTronics otrzyma w formie nagrody za produkcję bloków w dniach 26-31 czerwca
To ile TRX otrzymasz w zamian za oddanie głosu, zależy od tego ile osób w ogóle postanowi zamrozić swoje środki i oddać swój głos na kogokolwiek.

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Sisiak2 » niedziela, 17 czerwca 2018, 00:25

becometa pisze:
mariodario pisze: Jesli mam np 30 tys Tron to jesli zaglosuje na Ciebie to ile bedzie mnie to kosztowalo i ile moge dostac za to Tronow?
Oddanie głosów nie będzie Cię nic kosztować, a otrzymasz za to (przy założeniu 30k TRX):

1) 30 000 Tron POWER (do głosowania na Reprezentantów, czyli głosów)

2) 90 000 000 punktów Transferu
dla przykładu opublikowanie smart kontraktu w sieci TRON kosztuje 100 000 punktów Transferu

3) swój procent z puli 50% tego, co Reprezentant TeamTronics otrzyma w formie nagrody za produkcję bloków w dniach 26-31 czerwca
To ile TRX otrzymasz w zamian za oddanie głosu, zależy od tego ile osób w ogóle postanowi zamrozić swoje środki i oddać swój głos na kogokolwiek.
ale cały czas są to wirtualne trx ? o tym samym mówimy?

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » niedziela, 17 czerwca 2018, 08:50

A czy istnieje gdzies lista na kogo oplaca sie jeszcze oddac swoj glos na Reprezentanta aby otrzymac jakies extra tokeny?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » niedziela, 17 czerwca 2018, 09:54

Sisiak2 pisze: ale cały czas są to wirtualne trx ? o tym samym mówimy?
Wirtualne? Jeżeli chodzi o te dane z puli 50%, to są one jak najbardziej "prawdziwymi" TRX. Zostaną wysłane 31 czerwca
mariodario pisze: A czy istnieje gdzies lista na kogo oplaca sie jeszcze oddac swoj glos na Reprezentanta aby otrzymac jakies extra tokeny?
Istnieje coś takiego jak ranking Super Reprezentantów - aczkolwiek nie ma tam informacji na temat tego, kto ile tokenów rozdystrybuuje powrotnie do głosujących (o ile w ogóle).

Weźcie też pod uwagę, że nie zawsze głosowanie na Reprezentantów (lub Super Reprezentantów), którzy zwracają najwięcej do swoich głosujących jest najlepszym wyborem - patrzmy przykład Liska.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » niedziela, 17 czerwca 2018, 10:37

mariodario pisze: A czy istnieje gdzies lista na kogo oplaca sie jeszcze oddac swoj glos na Reprezentanta aby otrzymac jakies extra tokeny?
becometa pisze: Weźcie też pod uwagę, że nie zawsze głosowanie na Reprezentantów (lub Super Reprezentantów), którzy zwracają najwięcej do swoich głosujących jest najlepszym wyborem - patrzmy przykład Liska.
To jest jak w polityce.
Chcesz 500+, czy chcesz żeby kraj dobrze funkcjonował?
Chcesz dostac jakieś mało znaczące grosze za głosowanie, czy wolisz, żeby cała sieć szła w dobrym kierunku, co pozwoli pomnożyć wartość Twoich monet?

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » niedziela, 17 czerwca 2018, 10:47

Ale czasami jedno nie wyklucza drugiego. Poszukalem troche i np:
- Sesameseed - dzieli sie 80% swoich przychodow z osobami ktore na niego glosuja
- Cryptoguyinza - 70-75%
- TeamTRONICS (Becometa) - 50%

Patrzac na ranking TRON z linka wyslanego przez "becometa" :

- Sesameseed - 9,8 pkt
- Cryptoguyinza - 12,7 pkt
- TeamTRONICS - 14,2

Czyli wychodzi ze Cryptoguyinza ktora jest wysoko w rakingu TRONA potrafi tez solidnie dzielic sie zyskami ze swoimi glosujacymi.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » niedziela, 17 czerwca 2018, 11:15

benq pisze: Chcesz dostac jakieś mało znaczące grosze za głosowanie, czy wolisz, żeby cała sieć szła w dobrym kierunku, co pozwoli pomnożyć wartość Twoich monet?
Liczę na to, że jednak większa ilość osób, która wierzy w technologię Blockchain, stojącą za nią wizję i możliwości, podejmie racjonalną decyzję, która niekoniecznie będzie uwarunkowana finansowo a rozwojowo.
mariodario pisze:
- TeamTRONICS (Becometa) - 50%
Poprawka - nie przynależę do TeamTronics.

Kandyduję samodzielnie i nie na Super Reprezentanta. Gwoli wyjaśnienia:
Sieć zabezpieczana będzie przez 27 głównych Super Reprezentantów, którzy odpowiedzialni będą za produkcję bloków, weryfikowanie i podpisywanie transakcji. Za tę pracę otrzymywać będą wynagrodzenie: każdy wygenerowany blok co 3 sekundy daje 32 TRX.

Dziennie, każdy z Super Reprezentantów (jeżeli założymy 100% efektywności) otrzyma nagrodę w wysokości 102 400 TRX.
Wymogi co do infrastruktury (za którą przyznawane są punkty w rankingu społeczności przytoczonym wyżej) są bardzo duże, i jeżeli Super Reprezentanci będą się ich trzymać albo celować jeszcze wyżej, to duża część otrzymanych w nagrodę TRX pójdzie na utrzymanie serwera lub serwerów Super Reprezentantów.

jest również druga pula, Reprezentantów w której zmieści się kolejne 100 osób. Są to kandydaci oczekujący na trafienie do puli 27 Super Reprezentantów. Nie zabezpieczają oni sieci. Pomiędzy tymi 100 osobami, co 6 godzin dzielona jest pula 115 200 TRX - to ile TRX otrzyma każdy Reprezentant zależy od ilości głosów jaką uzyskał.

Tym samym. Reprezentanci - pomimo niezabezpieczania sieci bezpośrednio - mogą zostać wynagrodzeni za swój dotychczasowo wkład, a przez to zachęceni do wytężonej pracy, która ostatecznie (w zamyśle) doprowadzi do ich awansu za głosy społeczności na listę Super Reprezentantów.

Obecnie nie jestem gotów (z uwagi na niewystarczającą infrastrukturę) kandydować na Super Reprezentanta, więc po prostu celuję w miejsce Reprezentanta. Jeżeli na to miejsce się dostanę (a co 6 godzin jest aktualizacja więc będą tutaj ogromne roszady) to gromadzone środki będę reinwestować w infrastrukturę i polską społeczność oraz samego siebie.

PS: Polskie tłumaczenie dokumentacji TRON właśnie zostało ukończone :)
Ostatnie kilka dni poświęciłem dokończeniu wszystkich brakujących tłumaczeń (80%) i poprawieniu reszty, która była robiona maszynowo (google translate...) i które przesyłane były przez osoby kompletnie nie związane z naszym ojczystym językiem.

Obrazek
Obrazek

Strona TronSCAN.org niedługo również zyska polską wersję językową.
Tutaj tłumaczenie zostało ukończone wczoraj, a na wszelki wypadek jestem w stałym kontakcie z deweloperami tego narzędzia.

Obrazek

Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariodario » niedziela, 17 czerwca 2018, 17:11

Sorry becometa zle zrozumialem to co napisales “swój procent z puli 50% tego, co Reprezentant TeamTronics otrzyma ...” i dlatego myslalem ze nalezysz do TeamTronics.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » niedziela, 17 czerwca 2018, 17:33

mariodario pisze:Sorry becometa zle zrozumialem to co napisales “swój procent z puli 50% tego, co Reprezentant TeamTronics otrzyma ...” i dlatego myslalem ze nalezysz do TeamTronics.
Swój - w sensie Twój, Twój procent z calej puli.
Zawile się to tłumaczy stąd nieporozumienie. Nic się nie stało ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Eazzy0 i 36 gości