TRON (TRX)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:45

benq pisze: @mat2807, tokeny są mrożone na 3 dni, także po tym czasie możesz zdecydować czy pozostawiasz swój głos tak samo, zmienisz na innych kandydatów, czy odmrażasz i wypłacasz tokeny
powiem nawet więcej. Zaraz po oddaniu głosu możesz już go zmienić (przeznaczając go na innych SR) lub całkowicie wycofać. Odmrozić dopiero po 3 dni od zamrożenia.
benq pisze: @becometa,
W końcu zgodnie z obietnicą udało mi się na Ciebie zagłosować. Nic specjalnego, bo widzę, że dajesz sobie radę, ale zawsze jakaś mała cegiełka
Dziękuję!
Z tym dawaniem sobie rady, to nie byłbym taki pewien, bo nawet do miliona głosów brakuje mi jeszcze 800 tys, a co tutaj dopiero mówić o 100 milionów aby zacząć produkować bloki i znaleźć zadanie dla swojego serwera. Oddawanie 100% przez innych jest niestety czynnikiem decydującym o oddaniu głosu, niestety.
Liczę jednak, że spokojnie i sukcesywnie będę powiększać swoje miejsce w rankingu. Każda cegiełka jest ważna.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariuszg » środa, 18 lipca 2018, 13:37

Ale co daje to mrozenie na 3 dni? Ja zamrozilem swoje TRX 13 lipca. dostałem ileś tam Tron Power i zaglosowałem na Superreprezentantów. Po 5 dniach odmrozilem TRX i od razu stracilem Tron Power i glosy na Superreprezentanta. Czyli prosze o wytlumaczenie co daje mrozenie na 3 dni? Aby glosy byly wazne i aby czerpac profity z glosowania (np aby otrzymywac TRX od Superreprezentanta na ktorego sie glosuje) to TRX musza byc zamrozone caly czas - odmrozenie ich po 3 dniach skutkuje zapraniem Tron Power i wypadnieciem z glosowania.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » środa, 18 lipca 2018, 21:38

mariuszg pisze: Ale co daje to mrozenie na 3 dni? Ja zamrozilem swoje TRX 13 lipca. dostałem ileś tam Tron Power i zaglosowałem na Superreprezentantów. Po 5 dniach odmrozilem TRX i od razu stracilem Tron Power i glosy na Superreprezentanta. Czyli prosze o wytlumaczenie co daje mrozenie na 3 dni? Aby glosy byly wazne i aby czerpac profity z glosowania (np aby otrzymywac TRX od Superreprezentanta na ktorego sie glosuje) to TRX musza byc zamrozone caly czas - odmrozenie ich po 3 dniach skutkuje zapraniem Tron Power i wypadnieciem z glosowania.
Zamrażając dostajesz TRON Power do głosowania. Odmrażając tracisz TRON Power bo możesz wypłacić swoje TRX lub np. kupić nimi inny token, a co za tym idzie oddane przez Ciebie wcześniej głosy przewyższały by te, które rzeczywiście masz.

Jeżeli zamierzasz długoterminowo trzymać swoje TRX, to je zamroź, zagłosuj i pozostaw w takiej formie. Codziennie "wpadać" będzie Ci darmowy Bandwidth (przydatny jeżeli będziesz wydawać swój własny smartkontrakt lub wykonywać transakcje częściej niż co 10 sekund).

PS: Otrzymałem zgodę od Fundacji TRON na utworzenie i zarządzanie oficjalnym kanałem TRON: https://t.me/TRONPoland, to jedna z nadchodzących inicjatyw dotyczących mojej obecności w zespole Core Tronics podległym pod TRON Foundation.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: mariuszg » czwartek, 19 lipca 2018, 08:47

Rozumiem - ale co za roznica czy je zamroze na 1 dzien czy na 3 dni? Za Tronscan: "Zamrożone tokeny pozostają "zablokowane" na okres 3 dni. W czasie tego okresu zamrożone TRX nie mogą przesyłane, wypłacane ani handlowane z innymi użytkownikami. Po tym okresie będziesz mógł/mogła odblokować swoje TRX i wystawić je na handel." Ale przeciez to samo sie stanie jak odmroze tokeny za 1 dzien i to samo jesli odmroze za 3 albo 10 dni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » czwartek, 19 lipca 2018, 08:53

@mariuszg, Nie możesz zamrozić na 1 dzień. Jeden "okres" głosowania to 3 dni i na tyle musisz zamrozić, żeby Twój głos był ważny i żebyś potem dostał z tego profit.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » czwartek, 19 lipca 2018, 09:01

mariuszg pisze: Rozumiem - ale co za roznica czy je zamroze na 1 dzien czy na 3 dni? Za Tronscan: "Zamrożone tokeny pozostają "zablokowane" na okres 3 dni. W czasie tego okresu zamrożone TRX nie mogą przesyłane, wypłacane ani handlowane z innymi użytkownikami. Po tym okresie będziesz mógł/mogła odblokować swoje TRX i wystawić je na handel." Ale przeciez to samo sie stanie jak odmroze tokeny za 1 dzien i to samo jesli odmroze za 3 albo 10 dni.
benq pisze: @mariuszg, Nie możesz zamrozić na 1 dzień. Jeden "okres" głosowania to 3 dni i na tyle musisz zamrozić, żeby Twój głos był ważny i żebyś potem dostał z tego profit.
Wrzuciłem poprawkę do tekstu, w kolejnej aktualizacji deweloperzy TRONScan ją zaaplikują.

Kod: Zaznacz cały

Zamrożone TRX pozostają "zablokowane" na minimalny okres 3 dni. W tym czasie nie ma możliwości ich przesyłania, wypłacania ani handlowania z innymi użytkownikami. Jeżeli po 3 dniu zdecydujesz się odmrozić swoje TRX (ale nie musisz tego robić, bo mogą dalej pozostać zamrożone), to oddane przez Ciebie głosy tracą ważność i aby ponownie zagłosować musisz je znów zamrozić. 

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » piątek, 20 lipca 2018, 21:22

Z racji uruchomienia oficjalnego Polskiego kanału TRON na telegramie https://t.me/TRONPoland (pod wsparciem Fundacji TRON), przygotowałem dla Was konkurs we wsparciu drugiego administratora.

:arrow: Trzech losowo wybranych szczęśliwców, którzy dołączą (lub już dołączyli) do kanału TRONPoland i zaproszą minimum 1 osobę, podzieli się ze sobą pulą :arrow: 2018 TRX (672 TRX na wygranego).

:idea: Co zrobić aby wygrać?
1. Dołącz do kanału TRONPoland na Telegramie (https://t.me/TRONPoland),
2. Zaproś wraz ze sobą minimum jedną osobę oraz poproś ją o napisanie na czacie kanału: "Dołączam z polecenia 'twój (polecającego) nick na grupie'.
3. Po wykonaniu tych czynności wypełnij formularz zgłoszeniowy https://goo.gl/forms/ZJsDBxZhJmCKRaFD3

Zgłoszenia w konkursie zbierane są do poniedziałku, tj. 23/07/2018 do godziny 20.40
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w ten sam dzień o godzinie 21.00

Zasady losowania
Każdemu uczestnikowi, który zgłosi swój udział za pomocą formularza przydzielona zostanie jedna losowa liczb. Administratorzy grupy do wylosowania zwycięzców wykorzystają pierwszą potwierdzoną transakcję w sieci TRON z godziny 20:55 dnia 23/07 czasu polskiego (a więc 18:55 czasu serwera TRONScan.org). Zwycięskimi numerami będą:
1) pierwsze cztery znaki HASHu transakcji, np. 04a4d19d444aabc37d0a3b9f49eaea6e546d1ba2aa64700568b45d4385b67cf3 co daje 44
2) znaki od 29 do 32 HASHu transakcji, np. 04a4d19d444aabc37d0a3b9f49eaea6e546d1ba2aa64700568b45d4385b67cf3 co daje 6
3) ostatnie cztery znaki HASHu transakcji, np. 563c951f3e93e4ebfd33175c5e6478350dcca4a676ff9b9109a5a2d72bbd43c6 co daje 436


W przypadku nie odnalezienia przypasowania, o zwycięstwie decydować będzie najbliższa (licząc w dół) przydzielona uczestnikom liczba. Do czasu zebrania wszystkich zgłoszeń (i zablokowania formularza) przydzielone cyfry będą samoczynnie się aktualizować - to pożądane działanie gwarantujące losowość."
Ostatnio zmieniony sobota, 21 lipca 2018, 10:10 przez becometa, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

TRON (TRX)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 lipca 2018, 23:42

@becometa,
Spoiler:
liczba
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:26

Jeszcze tylko przez 5 godzin i 15 minut możecie wziąć udział w konkursie TRON Poland i mieć szansę na wygraną 672 TRX (~$23).
Co trzeba zrobić?
1. Dołączyć do kanału TRONPoland na Telegramie.
2. Zaprosić co najmniej jedną osobę do dołączenia do kanału ze sobą
3. Poprosić zaproszoną osobę do napisania na czacie "Dołączam z polecenia 'twójNick'
4. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
5. Czekać do godziny 21 na ogłoszenie wyników 8-)

PS: O konkursie pisałem 2 dni temu, dwa posty wyżej.

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » wtorek, 24 lipca 2018, 14:47

Najnowsze przetłumaczone artykuły związane z TRON.

[ #1 ] List do społeczności od twórcy TRON: Akwizycja BitTorrent
[ #2 ] TRX dostępne w ramach usługi "natychmiastowej wymiany" za USD w Changelly
[ #3 ] Pierwsze spotkanie TRON w Rosji zorganizowane przez CryptoDiva
[ #4 ] Wprowadzenie do TronLink - narzędzia podobnego do MetaMask znanego z Ethereum
[ #5 ] Stań się częścią Internetowej rewolucji: Zostań blogerem TRON
[ #6 ] Fundacja TRON uruchomiła program Bug Bounty z całkowitym budżetem w wysokości 10 milionów dolarów

Od kilku dni funkcjonuje już Oficjalny Polski kanał TRON na komunikatorze TRON Poland. Zaledwie wczoraj zakończyliśmy na kanale konkurs w którym do wygrania było w sumie ~69 dolarów (2018 TRX) - pisałem o tym również wyżej.

Przypominam i zachęcam do udziału w wyborach na Super Reprezentantów, którzy stanowią podstawę działania sieci blockchain TRON.

# Nie wiesz jak zagłosować? Zobacz poradnik.
# Chcesz się dowiedzieć więcej o TRON? Kliknij tutaj.

Czy wiesz, że w sieci TRON wydasz swój własny #token w zaledwie 6 krokach? Zainteresowan(y/a)? Kliknij tutaj.

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » niedziela, 29 lipca 2018, 20:18

Kurs TRX momentami był dzisiaj ok 10% na plusie. Zwyczajne odreagowanie, czy też pominąłem jakieś istotne wydarzenie?

@becometa, @benq, możecie się wypowiedzieć na ten temat?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: benq » niedziela, 29 lipca 2018, 21:27

@tomp, Bitcoin utrzymał powyżej 8k usd, to chyba najistotniejsze.
A z newsów to mam takie coś:
https://www.koinalert.com/now-its-offic ... ssion=true

100 mln użytkowników bittorrent to raczej dobre wieści dla trona :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » niedziela, 29 lipca 2018, 21:54

tomp pisze: Kurs TRX momentami był dzisiaj ok 10% na plusie. Zwyczajne odreagowanie, czy też pominąłem jakieś istotne wydarzenie?

@becometa, @benq, możecie się wypowiedzieć na ten temat?
najlepiej byłoby abyś dołączył do kanału na Telegramie TRON Poland - przypominam, że prowadzę go razem z drugim administratorem pod patronatem Fundacji TRON. Tam publikujemy najświeższe i najważniejsze informacje.

Wzrosty poza przytoczonym przez @benq newsem mogą mieć związek z tym, że już za kilka godzin (o 4:30 polskiego czasu 30/07/2018) rusza TVM - a co to dokładniej oznacza dla TRON tłumaczyłem tutaj https://kryptowaluty.org.pl/trx/czym-do ... ron-(tvm)/

Dodatkowo, już tylko 2 dni zostały do ogłoszenia czegoś co znacząco ma wpłynąć na cały ekosystem TRON - co to jest nikt nie wie.


PS: @benq nie tylko BitTorrent. uTorrent również ;)

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » niedziela, 29 lipca 2018, 22:19

becometa pisze:

najlepiej byłoby abyś dołączył do kanału na Telegramie TRON Poland - przypominam, że prowadzę go razem z drugim administratorem pod patronatem Fundacji TRON. Tam publikujemy najświeższe i najważniejsze informacje.
[/quote]

@becometa, ale ja już tam jestem, podobnie jak na grupie TRON na Facebooku (https://www.facebook.com/groups/166634200759030/), od czasu do czasu zaglądam też na Twoje forum, ogólnie śledzę TRX i powiązane newsy raczej na bieżąco (wyłączając wyjazdy wakacyjne) :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » niedziela, 29 lipca 2018, 23:28

tomp pisze: ale ja już tam jestem
o widzisz... to wszystko przez to, że nie jestem w stanie spamiętać wszystkich :roll: :mrgreen:

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: tomp » poniedziałek, 30 lipca 2018, 21:03

No pewnie, że nie sposób kojarzyć każdego usera, szczególnie jak się robi znacznie więcej niż przeciętny kryptomaniak :D
PS. Jak poszło Ci w głosowaniu na Super Reprezentantów ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » wtorek, 31 lipca 2018, 18:47

tomp pisze: No pewnie, że nie sposób kojarzyć każdego usera, szczególnie jak się robi znacznie więcej niż przeciętny kryptomaniak :D
PS. Jak poszło Ci w głosowaniu na Super Reprezentantów ?
Bez przesady, aż tak dużo nie robię.
Dużo to dopiero będę robić :twisted:

W kwestii głosowania, to ono dalej trwa i będzie trwać wiecznie. W zależności od dnia mam 400 - 700 tys głosów. Potrzeba zdeeecydowanie więcej.
Z tego tytułu zmieniłem wysokość wypłacanych nagród do 100%.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: Freeq » wtorek, 7 sierpnia 2018, 18:21

Witam :)
Ktoś również ma problem z założeniem portfela Tron?:)
strona mi się nie odpala :)
a chętnie bym zagłosował :)

Dodano po 52 minutach 15 sekundach:
Dobra, na telefonie odpala mi. Widocznie na laptopie firewall blokuje :)

Dodano po 9 godzinach 11 minutach 30 sekundach:
Jak działa głosowanie?Po zagłosowaniu na danego reprezentanta w jaki sposób są przelewane nagrody? (trzeba się gdzieś dodatkowo logować? )

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: becometa » środa, 8 sierpnia 2018, 08:24

Freeq pisze: Jak działa głosowanie?Po zagłosowaniu na danego reprezentanta w jaki sposób są przelewane nagrody? (trzeba się gdzieś dodatkowo logować? )
Co 6 godzin aktualizowany jest ranking głosów oddanych na SR. Głosowanie trwa "wiecznie". Jeżeli raz zamrozisz TRX i oddasz swoje głosy, to nic więcej nie musisz robić. Przy każdym odmrożeniu Twoje głosy tracą ważność i aby oddać głosy znów musisz je zamrozić.

W kwestii przelewania nagród. To zależy od reprezentanta.
Na przykład, Sesameseed przesyła głosującym na siebie tokeny SEED, które można wymienić 1:1 na ich stronie internetowej do TRX.

Ja z kolei przesyłam w każdą niedzielę bezpośrednio na adresy głosujących.

Musisz przejrzeć kandydatury każdego reprezentanta z osobna aby wyciągnąć dokładne informacje.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

TRON (TRX)

Postautor: shield22 » środa, 8 sierpnia 2018, 13:53

Siemka, mam pytanie odnośnie głosowania jeśli zamrożę zwoje tokeny tron i zagłosuje to dostane punkty Tron Power do czego one służą ?? jaką mają wartość ??

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Naganiacz i 8 gości