Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » środa, 3 stycznia 2018, 20:28

Witam
Ten temat powstał ze względu na zatrważającą prędkość przyrostu ilości postów w temacie "Waluty o niskiej kapitalizacji" oraz strachu, że stanie się z nim to samo co z "W co teraz inwestujecie" (ponad 10 000 postów).
Ktoś kto niedawno dołączył do grupy kryptowalutowej (tak jak ja, miesiąc stażu to niewiele) może się za głowę złapać widząc taką ścianę tekstu. Musi scrollować tyle stron i przebijać się przez pytania typu "gdzie to kupić?" (przyznaję bez bicia, gdzieś kiedyś sam napisałem taki post... mea culpa) oraz "zarobiłem 30%. Mów mi Wilk z Wallstreet" z nadzieją, że znajdzie tam jakąś interesującą go walutę popartą argumentami. Super robotę wykonuje kolega @paprykarz18, ale uwierzcie mi, przeglądanie całego tematu i szukanie tylko jego postów jest trochę uciążliwe.

Stąd proszę Was, kryptofascynaci, starzy wyjadacze i świeżaki takie jak ja, pomóżmy sobie wzajemnie. Chcąc spytać o coś co przeczytaliśmy w temacie "Waluty o niskiej kapitalizacji" pytajmy tutaj. Tamten temat wyczyśćmy i zostawmy dla osób, które są nowe i szukają ciekawych informacji bez konieczności przebijania się przez setki postów.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE:
Główny wątek jest tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=45&t=24601 <-- radzę przeczytać pierwszego posta, żeby zrozumieć jakie posty tam pisać, a jakich nie.

Zauważyłem również, że od tego działu zaczyna bardzo dużo świeżych osób. Nie rozumiem dlaczego. Zamiast popytać na przedszkolu, zadają tutaj pierwsze pytanie typu: co

Małe FAQ napisane przeze mnie.

Pytanie: Co to znaczy Satoshi? Spread?
Odpowiedź: Właściwie podstawowe wyrażenia. Zróbmy taki mały słowniczek skrótów:
Satoshi- część bitcoina- 0.00000001 BTC- więc zamiast mówić, że kupiliście coś po 0.00000004 a sprzedaliście po 0.00000009 to napiszcie, że kupiliście po 4s a sprzedali po 9. Uwierzcie, że lepiej się to będzie czytało.
ATH- All time high- maksymalna cena danego coina w historii
Bid/ask- cena sprzedaży/ kupna
Spread- różnica między ceną kupna, a sprzedaży. Najczęściej różnica jest niewielka, ale zdarzają się również takie sytuacje, gdy różnice są naprawdę znaczące (Przykładowo gdy cena zaczyna rosnąć i wiele osób chce nabyć daną walutę, a jedynie niektórzy chcą ją sprzedać)
Pytanie: Dlaczego mojej waluty nie ma na mojej ulubionej giełdzie?
Odpowiedź: Pamiętaj, że mówimy o walutach o niskiej kapitalizacji... Bardzo często te waluty dopiero zaczynają startować, stąd nie łudźmy się, że znajdziemy ją na każdej giełdzie.

Pytanie: To gdzie jej szukać?
Odpowiedź: Krótki poradnik:
1. Wchodzisz na tę stronę: https://coinmarketcap.com/ (i najlepiej ustaw sobie ją od razu jako strona startowa :D )
2. Korzystasz z wyszukiwarki u góry.
3. Po przejściu do podstrony podanej waluty przechodzimy do zakładki "markets".
Et viola, wszystkie giełdy z podanymi cenami oraz obrotem 24h.

Pytanie: Ale jak wpłacić tam pieniądze? Bitcoinem? Kartą?
Odpowiedź: Skądś musisz mieć fundusze na giełdzie. Rzadko która (o ile którakolwiek) zagraniczna giełda pozwala na wpłaty w PLN.
Najczęściej robię tak:
Wpłacam PLN na jakąś polską giełdę (przykładowo Abucoins). Kupuję BTC. Za BTC kupuję jakiegoś alta akceptowalnego przez nową giełdę (polecam LTC) i w tej postaci przesyłam. Tam znowu powtarzam czynność. Z LTC na BTC, a z BTC już wolna droga do kupna tego czego potrzebujesz.
Ewentualnie można jeszcze kupować w kantorach. Cały proces jest szybszy i nie męczymy się z tyloma przejściami.
Kupujemy w kantorze LTC i wysyłamy bezpośrednio na adres do depositu na nowej giełdzie. Zaznaczam, że to dość niebezpieczny sposób. Wiadomo, niezbadane są wyroki boskie...

Pytanie: Ale dlaczego nie bitcoinem tylko LTC?
Odpowiedź: Przede wszystkim opłaty (ang. fee). Opłata transakcyjna (czyli podczas wysłania) wynosi przeważnie 0.001 BTC. Nie trudno się zorientować, że to trochę kosztuje. 0.001 * 50 tysięcy (10.01.18r.) to 50 zł. Jeżeli wpłacasz 100 000 zł to te 50 zł jest niczym. Więcej stracisz na zmianach kursu przykładowo z LTC na BTC. Ale jeżeli masz zamiar wkładać powiedzmy 1000 czy 2000 zł to osobiście bardziej preferuję LTC. Opłata wynosi przeważnie 0.001 ale LTC. Podstawy matematyki i umiejętność mnożenia dowodzą, że się to bardziej opłaca.

Pytanie: Trzymać na giełdzie czy w portfelu (wallet) ?
Odpowiedź: Największą zaletą portfela jest jego zwiększone bezpieczeństwo.
Jednak odpowiedź na to pytanie zależy od tego jak grasz. Jeżeli dzień w dzień wymieniasz swoją walutę to bezsensem byłoby przerzucanie jej ciągle na portfel. Pamiętaj o fee przy wypłatach... Natomiast jeżeli jest to inwestycja długoterminowa to jednak lepiej mieć zwiększone bezpieczeństwo. Giełdy czasami upadają, support się nie odzywa. Szkoda by było gdybyś za kilka lat przypomniał sobie, że mógłbyś być milionerem gdyby nie fakt, że ta giełda na której miałeś swoją kryptowalutę upadła...

Pytanie: "Kupić teraz czy..."
Odpowiedź: Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji. To Twoje pieniądze. Inwestujesz swoje, nierzadko ciężko zarobione pieniądze. Pieniądze, a nie kasztany i żołędzie.
Wiadomo, niektórzy mogą Ci doradzać, mówić "Według mnie to nie jest dobry moment" albo "Ja bym teraz kupił", ale pamiętaj, że decyzja należy do Ciebie.
I pamiętaj, jeżeli wyszło wbrew temu co Ci ludzie mówili, cena wzrosła, a ludzie mówili, że będzie spadać... Pamiętaj. To była Twoja decyzja i pod żadnym pozorem nie obwiniaj innych za to.

Pytanie: Jak grać żeby zarobić?
Odpowiedź: Sam bardzo chętnie chciałbym się tego dowiedzieć. Jest wiele technik. Granie krótko terminowe (short), długoterminowe (long)...
Po tym co sam zauważyłem wiele osób (w tym ja) początkowo gdy widzą zielone świeczki (szybkie wzrosty danej waluty) to z chęcią ją kupują z nadzieją, że urośnie jeszcze bardziej. Przecież rośnie, dlaczego miałaby przestać?
Otóż bardzo często zaczyna wtedy spadać, zaczynamy tracić, a ze strachu przed jeszcze większą stratą sprzedajemy za bezcen...
Pamiętaj, że coś co szybko rośnie prawdopodobnie zaraz zacznie lecieć w dół. PRAWDOPODOBNIE.
Nie wkładaj wszystkiego w jedną, niezbyt pewną walutę. Rozłóż swoje wkłady.
Chcesz włożyć 1500 zł? Wybierz 3 waluty, które Cię interesują i włóż w nie po 500 zł. Jest to bezpieczniejsze niż postawienie wszystkiego na jedną kartę. (In my humble opinion)

Pytanie: Czego się wystrzegać?
Odpowiedź: Według mnie przede wszystkim kupowania na zielonych świeczkach. No i chciwości. Zarobiłeś 100% w tydzień? Jeżeli uważasz, że może zacząć spadać to lepiej to sprzedaj. Jak mówią, lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Z resztą, nie oszukujmy się, rzadko kiedy po jednej transakcji "będziesz miał na lambo" :D
Ale pamiętaj, to są moje zasady, których ja staram się przestrzegać. Z biegiem czasu wypracujesz sobie swoje.
Aaa no i najważniejsze z tego wszystkiego.
Nigdy, przenigdy nie inwestuj więcej niż możesz stracić. Niektóre coiny potrafią zrobić 50 czy 80 % w dół w jeden dzień. To chyba niezbyt dobry scenariusz dla Ciebie i Twojej rodziny gdy włożysz wszystko co masz...

Pytanie: Skąd brać informacje o danym coinie?
Odpowiedź: Forum moi drodzy to istna skarbnica wiedzy. Temat "Waluty o niskiej kapitalizacji" naprawdę jest bardzo bogaty merytorycznie. @paprykarz18, robi naprawdę porządne dzieło.
Większość szanujących się coinów ma swojego tweetera, telegram, whitepaper (mini książeczka z najważniejszymi założeniami, datami i celami waluty). Masz tam informacje z pierwszej ręki.
Polecam również stronę: https://coinmarketcal.com/
Wybieramy interesujące nas waluty, wyszukujemy i widzimy na kiedy zapowiedziane są jakieś ciekawe wydarzenia. Przeważnie w takich sytuacjach kurs lubi się zmieniać. Konferencja prasowa devów danej kryptowaluty? A nuż powiedzą coś takiego, że skoczy 10 razy w ciągu dnia? A może powiedzą, że projekt upada i się wycofują? Tego nikt nie wie. Natomiast ważne, żebyś wiedział i uważał na takie dni.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak na razie to chyba na tyle. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to śmiało, piszcie na priv. Będę edytował tego posta.

Jeżeli Ci pomogłem osobo, która dopiero zaczyna to mam nadzieję, że gdy już się dorobisz to wrócisz tutaj i podziękujesz mi jakąś skromną sumą
Drogi stary wyjadaczu, pamiętaj, że zaoszczędziłem Ci czasu, nerwów i irytacji na kolejne, te same pytania świeżaków.

Dla Ciebie to kilka procent z Twojego dzisiejszego zarobku, a dla mnie wielka motywacja do poszerzania tego poradnika i wiedza, że jednak komuś się to przydało.
LTC: LPeV1o3T2VvkZ3Y99ejhqyEq936j22WbRQ
BCH: 1CP72GgniZWycYKSNZLkbjzSKzzXKXFuCi
Powinienem nazywać to "nabiletem", a nie "napiwkiem". Będę miał na bilety do dziewczyny, a ona już będzie wiedziała jak mi sprawić przyjemność... Ekhem, powiedzmy, że bardzo dobrze gotuje :twisted:

Dodatkowo: Binance reflink- https://www.binance.com/?ref=16172929 (Ciebie to nic nie kosztuje, a dla mnie to zawsze jakieś dodatkowe groszaki)
Ostatnio zmieniony środa, 10 stycznia 2018, 22:35 przez mxxm977, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: krypcik » środa, 3 stycznia 2018, 20:41

Hej
Ja jestem w ogole nowy. Sciana tekstu na forum, to malo. Moze ktos bylby chetny na jakas grupe na skype czy cos, zeby sie pouczyc?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Rumcajs » środa, 3 stycznia 2018, 20:46

@maxxam97,

Super pomysł.
Tam było więcej spamu o czymkolwiek niż dyskusji o wymienianych tanich coinach.
Ponad połowa to pytania a gdzie to kupić, a jaka jest prowizja na hitbtc od tego i czy hitbtc dzisiaj działa czy może jednak nie działa i pełno pytań o coiny z top 30 które mają ponad 1,5 miliarda market capa ale i tak trzeba przecież spytać czy opłaca się teraz kupić Ripple. Sory jeśli kogoś niespecjalnie zacytowałem :)

A dla tych co nie wiedzą jak sprawdzać różne rzeczy tutaj jest link do jednej z najważniejszych stron czyli coinmarket cap.
Tu czysty z listą wszystkich coinów/tokenów:
https://coinmarketcap.com/all/views/all/

Tutaj przykładowy coin z otworzoną zakładką "Markets" i tam sprawdzacie na jakich giełdach dany coin/token jest handlowany i tam go można kupić.
https://coinmarketcap.com/currencies/senderon/#markets

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: mxxm977 » środa, 3 stycznia 2018, 20:58

@Rumcajs, dzięki wielkie, to miłe, że ktoś to docenił :D
Wyszedłem z tym pomysłem, żeby pomóc ludziom. Zobaczycie, kiedyś zostanę prezydentem... 8-)
A teraz na serio.
Najlepiej zadawać proste, jasne, wypunktowane pytania i jednocześnie mam nadzieję, że osoby doświadczone w kryptowalutach będą udzielać tutaj odpowiedzi.
Osoby odpowiadające najlepiej żeby cytowały, a pytania były wyboldowane (wytłuszczone?) o ile oczywiście, możemy używać bolda.

To może żeby nie było tutaj takiej pustki to ja zacznę.
1. ELIX:
paprykarz18: "Uwaga, uważam że to (SDRN) nie jest inwestycja na long term, tak jak Elixir, SunContract, Vibe i inne."
Czyli Elix jest według Ciebie inwestycją na long term czy nie? :D bo można to dwojako rozumieć.
2. ELIX: Spadł o około 25% w ciągu 24h. W 7 dni nadal jest 88% procentowy wzrost. Warto go teraz kupić według Was czy prawdopodobnie skorekci się jeszcze bardziej?

Pamiętajcie. Wedle badań amerykańskich naukowców czym lepiej i bardziej przejrzyście skonstruowane pytanie tym szybszy czas odpowiedzi. Dokładnie o 63%.
A wiadomo, czas to pieniądz.

PS. Tak, wymyśliłem tę liczbę. Podobno umieszczenie liczby w informacji czyni ją bardziej wiarygodną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Rumcajs » środa, 3 stycznia 2018, 21:03

No nie ma też co popadać w przesade, niech po prostu tutaj spamują i tyle :)
A tam będzie czyściej.
Ale wiadomo że im bardziej konkretne i krótkie pytanie tym prędzej ktoś to przeczyta i może odpowie. Yoł.

PS.
A Twój PS wymiata :)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: skapskiadi » środa, 3 stycznia 2018, 21:08

W takim razie ja też skorzystam i spytam ;)
Gdzie trzymacie swoje VIBE? Wiem, że giełda to dosyć ryzykowne miejsce ale 145 VIBE za wypłatę to dosyć duża kwota (~136zł). Co radzicie?

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Robredo » środa, 3 stycznia 2018, 21:18

skapskiadi pisze: W takim razie ja też skorzystam i spytam ;)
Gdzie trzymacie swoje VIBE? Wiem, że giełda to dosyć ryzykowne miejsce ale 145 VIBE za wypłatę to dosyć duża kwota (~136zł). Co radzicie?
Odpowiedź jest prosta:
a) longterm to przelej dla spokoju na MEW (by nie kusioło itd) - no chyba że, 145 VIBE przekracza jakieś 10% całej ilości top bym się poważnie zastanowił
b) short/mid + obracanie na spadkach/wzrostach to pozostaw na giełdzie

Maxcam... szkoda że nie zarezerwowałeś z 2-3 postów byśmy tam wstawili najczęstsze pytania i odpowiedzi :)
E: Może admini mają taką moc ,,dopisać" Tobie / mnie / innej chętnej osobie która by się tym zajęła (z chęcią mogę się tym zająć, pomóc innym i Nam)
Ostatnio zmieniony środa, 3 stycznia 2018, 21:20 przez Robredo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Rumcajs » środa, 3 stycznia 2018, 21:19

@skapskiadi,

Rozumiem że to pytanie z seri i tak źle i tak nie dobrze ?
No niestety bezsensu z tym fee na tej gieldzie jest. Zwłaszcza jak sie kupuje te tanie coiny to ich zjadają strasznie dużo.
Sam musisz zdecydować biorąc pod uwagę jaką masz całość ... Jak to 145 Vibe to połowa lub 20% to nie wypłacaj bo nie ma sensu ale jak masz tam kilkanascie tysięcy tokenów to nie patrz na to fee tylko wypłacaj na swój wallet i tyle.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: skapskiadi » środa, 3 stycznia 2018, 21:27

@Rumcajs,

No właśnie kłopot z tym, że jestem tak pomiędzy i stąd ten dylemat :P
Dokładniej mówiąc 3500 więc jest to 4,14% kwoty :/

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Hagal » środa, 3 stycznia 2018, 21:29

Ma ktoś może RPX i posiada mac'a? Jeśli tak to gdzie trzymacie RPX poza giełdą?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Rumcajs » środa, 3 stycznia 2018, 21:38

@skapskiadi,

To zdecyduj troche wg tego co napisał Robredo, czyli ile czasu zamierzasz to trzymac i czy daytradujesz cyz raczej kupiles i trzymasz az urosnie X miesiecy lub do X kwoty.
Jak kupiłeś na dłużej to wypłać, giełda to nie wallet.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: AlpenGod » środa, 3 stycznia 2018, 21:48

No to ja zadam może troszeczkę żałosne pytanie.. Kryptowalutami interesuję się od 2 miesięcy a dopiero w tym tygodniu zdecydowałem się kupić swoje pierwsze waluty. Stwierdziłem, że jak narazie pobawię się giełdą żeby przekonać się na własnej skórze jak to wszystko działa. Doładowałem sobie btc za 50zł na coinbase. No i nie mogę ich nawet wypłacić bo network fee przewyższa ilość btc jakie posiadam. Więc.. gdzie i co mam kupić żeby zacząć się bawić na giełdzie za 50zł bo teraz boje się cokolwiek gdziekolwiek przelewać...

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: esse » środa, 3 stycznia 2018, 21:50

@AlpenGod, popatrz np. na Bitcoin Cash.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: AlpenGod » środa, 3 stycznia 2018, 21:54

Tam nie będzie tego network fee? W takim razie gdzie mogę go kupić, też na Coinbase?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: mxxm977 » środa, 3 stycznia 2018, 22:05

skapskiadi pisze: No właśnie kłopot z tym, że jestem tak pomiędzy i stąd ten dylemat
Dokładniej mówiąc 3500 więc jest to 4,14% kwoty :/
Według mnie 4.14% to jeszcze strata która można przeżyć. Oczywiście o ile myślisz o longterm. Codzienne wpłacanie i wypłacanie pieniędzy z i na giełdę jest złym pomysłem przy takim fee.
Wallet jest lepiej zabezpieczony. Jeżeli faktycznie myślisz o longterm to uwierz, mniej będzie bolała strata 4% środków teraz (po małym kursie) niż kiedyś strata wszystkiego co miałeś na giełdzie bo coś się z nią stało.

Osobiście wszystkie krypto trzymam rozbite na kilku giełdach (abucoins, kucoin, binance, hitbtc, yobit, cryptomia). Oczywiście do każdego inne hasło. Może to nie jest zbyt bezpieczne, ale na daytrayding jest ok. Na dłuższą metę zdecydowanie wallet.
Rumcajs pisze: A tam będzie czyściej.
PS.
A Twój PS wymiata :)
Mam taką nadzieję :D A co do post scriptum... Ci sami naukowcy dowiedli, że herbata ma niewiele wspólnego z herbatą :D Szok!
Robredo pisze: Maxcam... szkoda że nie zarezerwowałeś z 2-3 postów byśmy tam wstawili najczęstsze pytania i odpowiedzi
E: Może admini mają taką moc ,,dopisać" Tobie / mnie / innej chętnej osobie która by się tym zajęła (z chęcią mogę się tym zająć, pomóc innym i Nam)
Maxxam, close enough :D
Pamiętaj, że mogę edytować swoje posty więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebym zrobił małe FAQ. Napiszcie mi proszę tylko na priv informacje które miałbym tam umieścić, które uważacie, że powinny tam być i mogą się przydać świeżakom :D

Dodano po 6 minutach 44 sekundach:
AlpenGod pisze: Tam nie będzie tego network fee? W takim razie gdzie mogę go kupić, też na Coinbase?
Fee czyli taki jakby podatek jest prawie wszędzie. Pytanie tylko gdzie jest najmniejszy.
Ja korzystam z abucoins gdzie można było (nie wiem czy teraz też) za pomocą dotpaya przelać środki z banku na konto. Natychmiastowo. (1.9% podatku dla banku)
Później wymieniałem na inną walutę z niskim fee i to ją przesyłałem na inne giełdy (np. binance).
Jaką walutę? Popatrz sobie po tabeli opłat, albo kliknij "wypłać" czy coś takiego i szukaj czegoś z niskim fee. Osobiście proponuję sprawdzić Litecoina (na pewno jest na Coinbase). Na abucoins ma 0.001 LTC fee więc przy obecnym kursie (~250$) to 0.25$.
Sprawdzaj kilka razy czy na pewno wysyłasz pod dobry adres. Zarówno literówki i to czy to jest adres do wpłat LTC.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: czarek001 » środa, 3 stycznia 2018, 23:52

Hagal pisze: Ma ktoś może RPX i posiada mac'a? Jeśli tak to gdzie trzymacie RPX poza giełdą?
Ja mam, póki co trzymam RPX na neotrackerze, niebawem powinien wyjść update neon'a i wtedy załaduję na ledgera. Teraz też, można załadować, ale rpx nie są widoczne na neonie (Fizycznie są w portfelu - można sprawdzic na neotracker) i nie można ich podjąć - co może być dużą zaletą dla niecierpliwych ;)

Także polecam póki co neotracker

EDIT 04.01
Dziś wyszła aktualizacja neon do wersji 0.0.8. Oprócz neo i gas, można przelewać rpx i dbc. A, że siedzę i w neo i w rpx to ledger załadowany :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2018, 18:54 przez czarek001, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 9 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: wijtek » czwartek, 4 stycznia 2018, 15:05

@paprykarz18 dzięki wielkie za podzielenie się (chodzi o XCS i Daxxa). Mam tylko jedno pytanie. Warunek do airdropa to tylko posiadanie w oficjalnym portfelu XCS? Aha! I nie ma oficjalnego portfela web tylko fizyczny na kompy? Airdrop na jakiej zasadzie dziala (przepraszam za durne pytania, ale nigdy nie bralem w takim czyms udzialu). W tym portfelu zostanie utworzony klucz prywantny i publiczny dla nowej waluty czy jak? Moglbys tez napisac kto ile dostanie za jaka ilosc, bo ja jeszcze komunikacji przez Telegramy nigdy nie uzywalem. Dzieki wielkie za ew. znalezienie czasu na odpowiedz!

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: paprykarz18 » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:18

Elixir
- podrożało 20 razy od momenty, gdy po raz pierwszy o nim napisałem na forum
- mimo to, nadal jest tani (30 mln market capu osiągają niektóre słabe krypto w pierwszych dniach na giełdzie)
- normalnym jest korekta po tak dużych wzrostach, która należy traktować jako okazję do kupna,
- nadal uważam, że to ciekawy i profesjonalnie prowadzony projekt,
- wróżę mu kolejne wzrosty rzędu x20 w najbliższych miesiącach

XCS - wszystkie informacje szczegółowo opisał Dev w przypiętej wiadomości na oficjalnej grupie telegram; także poniżej są odpowiedzi na pytania zadawane, podobne do Twoich; skoro bawisz się w krypto, wypadałoby mieć tam konto, gdyż wiele teamów za jego pośrednictwem rozmawia ze swoimi inwestorami

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: Robredo » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:18

Czy działa Wam obecnie stronka - https://www.coinexchange.io/? Jeśli tak i ma ktoś tam konto to zapraszam do kontaktu ze mną, mam deal :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"

Postautor: mxxm977 » czwartek, 4 stycznia 2018, 19:01

Robredo pisze: Czy działa Wam obecnie stronka - https://www.coinexchange.io/? Jeśli tak i ma ktoś tam konto to zapraszam do kontaktu ze mną, mam deal
Trochę minęło, ale owszem, działa. Była bardzo przeciążona. Ja próbowałem się logować dobre 30 minut.

Interes? Niech zgadnę. Kup mi XCS a ja oddam Ci hajs? :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości