Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:46

maxxam97 pisze:
A tak, żeby nie było offtopu. Aktualnie jestem w VIBE jakimś 25% tego co przeznaczyłem na krypto. Według Ciebie to na tyle dobry coin, że mogę spokojnie przełożyć pieniądze z innych walut jak Tron, Sun Contract czy INT?
Wiem, żeby nie trzymać wszystkich funduszy na jednym coinie, ale zastanawiam sie czy 25 % kapitału kryptowalutowego to nie za mało jak na VIBE.
nie mam pojecia, ale ja mam około 30 coinów a vibe jest tylko 1 z nich więc ja bym nie pakował jednak za dużo w 1 coina, dywersyfikacja jest wazna, tym bardziej gdy coin jakis przestanie rosnac a inne beda rosły, jak masz ich więcej np. 5-10 to mozna łatwo sprzedawać kawałkami akurat te co rosną a nie sprzedawac te co spadły lub stoją w miejscu i czekają bo sie potrzebuje cos innego kupić. Plus warto miec rezerwe poza altami w czymś głównym moze btc/eth. Mówie o tym co sie ma już w krypto, lepiej wszystkiej kasy nie trzymać w krypto, sam widzisz ze ostatnio ciągle wszystko spada.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Jeff » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:53

maxxam97 pisze: A tak, żeby nie było offtopu. Aktualnie jestem w VIBE jakimś 25% tego co przeznaczyłem na krypto. Według Ciebie to na tyle dobry coin, że mogę spokojnie przełożyć pieniądze z innych walut jak Tron, Sun Contract czy INT?
Wiem, żeby nie trzymać wszystkich funduszy na jednym coinie, ale zastanawiam sie czy 25 % kapitału kryptowalutowego to nie za mało jak na VIBE.

Nigdy nie inwestuj w jedna rzecz.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego to podstawa sukcesu.

Dla bezpieczenstwa nie uwazam ze w jedna walute warto wkladac wiecej niz 10 procent calego kapitalu przeznaczonego na krypto. Chyba ze jestes day trader i sa to pozycje realizowane short term.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:57

Rumcajs pisze: nie mam pojecia, ale ja mam około 30 coinów a vibe jest tylko 1 z nich więc ja bym nie pakował jednak za dużo w 1 coina, dywersyfikacja jest wazna, tym bardziej gdy coin jakis przestanie rosnac a inne beda rosły, jak masz ich więcej np. 5-10 to mozna łatwo sprzedawać kawałkami akurat te co rosną a nie sprzedawac te co spadły lub stoją w miejscu i czekają bo sie potrzebuje cos innego kupić. Plus warto miec rezerwe poza altami w czymś głównym moze btc/eth. Mówie o tym co sie ma już w krypto, lepiej wszystkiej kasy nie trzymać w krypto, sam widzisz ze ostatnio ciągle wszystko spada.
Miałem podzielone po około 10%. Nie mam dużego kapitału, a akurat tak wychodziło, że przez miesiąc stałem w miejscu. No dobra, byłem te 30% do przodu, ale to wszystko dzięki trafionemu LTC na samym początku na którym zrobiłem ~20%. Czyli później miesiąć tradeowania i około 10% zysku? No nie ukrywam, że ten wynik mnie przeraża.
Nie kupuję na górkach, nie sprzedaję w dołkach, coraz częściej staram się to trzymać i nie podejmować decyzji emocjonalnie, a i tak cieniutko z zarobkiem.
Chociażby kupuję walutę, która w ciągu 7 dni spadła -40%. Kupuję, następnego dnia spada o kolejne 20-30%...
Także coraz bardziej zastanwiam się czy nie założyć grupy sygnałowej. Mówiłbym ludziom co właśnie kupiłem/ sprzedałem, żeby robili dokładnie na odwrót :D
Widzę właśnie, ciągłe spadki.
Swoją drogą co sądzisz o USDT? nie ukrywam, że czasami na to uciekałem gdy chciałem zamrozić swoje fundusze i tak jakby trzymać je we fiacie (tak, wiem, że USDT to nie fiat). Myślisz, że kiedyś to walnie czy raczej będzie się cały czas trzymało na poziomie 1$?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:08

@maxxam97,

USDT już kiedyś był po 95 centów jeśli nie mniej. W zwykłych warunkach jak jest spokój i nic sie nie dzieje a Ty chcesz sobie zrobić weekend wolny to mozesz sobie potrzymać na USDT, ale jak już się bedzie działo coś konkretnego to USDT zachowa się jak każda inna crypto że przestanie być 1:1 z $.
Swoją drogą prof. Krzysztof Piech planuje stworzyć digitalPLN w powiązaniu sztywnym z kursem złotego, ciekawe czy jest gdzieś dokładniej wytłumacozne jak on to chce zrobić i czym się jego sposób różniłby od USDT i w jaki sposób by nie ulegał zmianom, przeczytałbym jakiś fajny artykuł o tym jeśli gdzieś jest dokładnie opisane mechanizmy tego jak ktoś ma to rzućcie jakiegoś linka teraz o tym pomyslałem że to ciekawe.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: shadow » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 23:08

@Rumcajs, nad dPLN bardzo szybko zebrały się ciemne chmury. Ministerstwo Cyfryzacji kilka dni temu wycofało się z partnerstwa w projekcie.

link: https://www.pb.pl/szkoda-skreslac-kryptozlotego-903479

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 23:19

@shadow,

o kurcze ale sie dzieje, dopiero co odwołano minister Streżyńską a teraz już całe ministerstwo cofa patronat i współpracę z Polskim Akceleratorem Blockchain ? Ale ich powaliło, znów sie obudzimy za 10 lat za krajami z Afryki, za Meksykiem, Japonią i innymi gdzie będziemy znów na końcach wszystkich rankingów, albo bedziemy musieli w ramach wytycznych Unii E. przyjmowac to co Oni wymyślą a nie to co my wymyślimy bo mieliśmy to wcześniej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 23 stycznia 2018, 02:20

@sciborsson,

Nadal wierzysz, że będzie tu cup & handle? Bo właśnie poważnie myślę nad sprzedaniem swoich VIBE-ów i odkupieniem za parę dni :? i już sam nie wiem co jest w tej chwili najbardziej prawdopodobne...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: sciborsson » wtorek, 23 stycznia 2018, 07:57

@Krachu1895, Na to się zapowiadało, natomiast aktualnie wsyzstko i tak jest uzależnione od BTC który jest wyznacznikiem dla większości altów. Jak się to uspokoi to początkiem lutego liczę że znów zobaczę 2$ za VIBE

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Krachu1895 » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:06

@sciborsson,
Tylko teraz jeszcze pytanie czy Bitcoin nie spadnie do 8 tysięcy tak jak wszyscy wróżą od pewnego czasu... No nic, przyszłe tygodnie zweryfikują.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: skapskiadi » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:50

Ja osobiście trzymam VIBE, niedawno twórcy w ogłoszeniu napisali, że będą współpracować z Lexy Panterrą, zobaczcie na yt kim ona jest i co ona robi, ale jeśli projekt wypali to dzięki tej współpracy chyba sam rozważę zakup zestawu VR :D

PS. Spytam przy okazji bo widzę, że jest tu sporo ogarniętych ludzi, jakie polecacie dobre książki na start do nauki tradowania na giełdzie kryptowalut? Jest sporo polecanych pozycji do inwestowania na giełdzie ale giełda krypto jest dosyć specyficzna i nie wiem jak się to ma w porównaniu do klasycznej giełdy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: paprykarz18 » środa, 24 stycznia 2018, 10:38

Nowe coiny za darmo, gdyby ktoś chciał to jest taki prosty airdrop
https://p.cichain.io/invite/reg?i=V123qpG4

Wchodzicie w link,
Podajecie Wasz adres MEW
Generuje się wam kod
wklejacie ten kod na ich kanale telegram
30 sekund roboty, 30 coinów wpadnie za friko

Na początku trochę śmiałem się z tego typu rzeczy, ale zajmuje to dosłownie kilka sekund, a za kilka miesięcy/lat te darmowe coiny mogą być mogą być coś warte. W efekcie, zacząłem je zbierać ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » środa, 24 stycznia 2018, 12:05

@paprykarz18,

nawet ja nie zbieram darmowych coinów :)
zeszłoby mi całe dnie na szukanie airdropów :)

Działa wam Etherdelta ? Bo wczoraj mi działała a dziś włączam kompa i nie działa ...

Dodano po 1 godzinie :
Z netu z komórki działa ...

Dodano po 14 minutach 9 sekundach:
bylebym tylko pamiętał i youtube nie oglądał :)

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: krypcik » środa, 24 stycznia 2018, 16:16

paprykarz18 pisze:Nowe coiny za darmo, gdyby ktoś chciał to jest taki prosty airdrop
https://p.cichain.io/invite/reg?i=V123qpG4

Wchodzicie w link,
Podajecie Wasz adres MEW
Generuje się wam kod
wklejacie ten kod na ich kanale telegram
30 sekund roboty, 30 coinów wpadnie za friko

Na początku trochę śmiałem się z tego typu rzeczy, ale zajmuje to dosłownie kilka sekund, a za kilka miesięcy/lat te darmowe coiny mogą być mogą być coś warte. W efekcie, zacząłem je zbierać ;)
Już myślałem, że nowe waluty od Ciebie [CONFOUNDED FACE]

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. m1 note przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: PiotrC » czwartek, 25 stycznia 2018, 03:11

Ktoś próbował wchodzic w wspomnianego tu Hackena? była opazja złapać go w okolicahc 3,5$

ja kupiłem symboliczne 70 sztuk bo stwierdziłem że promocja :) zobaczymy jak sytuacja się rozwinie jak się Bitcoin troche uspokoii

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » czwartek, 25 stycznia 2018, 08:42

Moi mili, słyszał ktoś z Was o czym co zwie się Tokia?
Pełno mam reklam z tego na facebooku więc postanowiłem poczytać co to takiego.
Sprawdzam to od jakiegoś czasu i timer na ich stronie faktycznie działa.
To nie jest tak, że kiedy byś się nie logował, to zawsze zostaje 59 minut do końca promocji...
Cel może i ciekawy. Płatności w sklepach itd za pomocą kryptokarty. Ale czy nie słyszeliśmy już tego kiedyś? I to nie raz?

Tak czy tak, zostało ~6 dni w ICO. Możliwe, że zainwestuje drobne fundusze. Co o tym sądzicie? Ma to możliwości do wzrostu?
Może takie trochę laickie pytanie.
Co jeżeli ICO nie dojdzie do sfinalizowania? W sensie zabierają wtedy kasę i "cześć"? czy tak jak na kickstarterze te pieniądze do Ciebie wracają? Wybaczcie, ale nigdy nie bawiłem się w ICO.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Wipqozn » czwartek, 25 stycznia 2018, 08:54

maxxam97 pisze:
Co jeżeli ICO nie dojdzie do sfinalizowania? W sensie zabierają wtedy kasę i "cześć"? czy tak jak na kickstarterze te pieniądze do Ciebie wracają? Wybaczcie, ale nigdy nie bawiłem się w ICO.
Softcap dawno osiągnięty, więc zwrotów nie będzie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: NaxMuscle » czwartek, 25 stycznia 2018, 10:56

Opłacało się jednak wyjść z VIBE przy 0.00010542, po uspokojeniu sie BTC myślę jednak wejść raz jeszcze

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mediabooker » czwartek, 25 stycznia 2018, 11:32

PiotrC pisze: Ktoś próbował wchodzic w wspomnianego tu Hackena? była opazja złapać go w okolicahc 3,5$

ja kupiłem symboliczne 70 sztuk bo stwierdziłem że promocja :) zobaczymy jak sytuacja się rozwinie jak się Bitcoin troche uspokoii
Ja mam kupionego wczesniej ponizej < 2 usd. Zwazywszy, ze ladnie trzymal cene najpierw w okolicach 5.5 usd, potem 4.5 usd, to 3.5 usd wydaje sie dobra cene...na ten moment.
Zapraszam do tematu poswieconego hacken:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... lit=hacken

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: sciborsson » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:38

VIBE
Jakby komuś się nie chciało szukać kto to Lexy Panterra to proszę:
Obrazek

I pokazik jej umiejętności (wyobraźcie to sobię w technologi VR):

https://www.youtube.com/watch?v=wmSgv9A_ZqM

Osobiście wydaje mi się że ekipa stopniowo będzie przyciągać coraz ciekawszych i bardziej znanych celebrytów, w momencie w którym zaczną współpracować z najbardziej znanymi i technologia VR będzie coraz bardziej popularna to cena coina będzie rosła wprost proporcjonalnie.

W trakcie tej już dosyć długiej korekty cena trzyma się w okolicach 1$ co na ten moment wydaje mi się odpowiednią ceną

04.02 SuperBowl- tutaj najwcześniej spodziewałbym się jakiegoś delikatnego wzrostu pod newsa.

PS. Występ Lexy sam z chęcią bym obejrzał w tej technologii :shock:

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: skapskiadi » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:41

Mnie również przekonał Hacken i wszedłem w niego mniej więcej wtedy gdy wchodził na coinmarketcap. Z tego co widzę na twitterze i w innych miejscach to ekipa sporo działa nad rozwojem więc myślę, że warto wejść bo obecnie cena jest jeszcze bardzo dobra.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości