Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:30

@wiluu14,

Vibe.
Z drugiej strony ważne że nie spadła jak to często bywa po "newsach" to już jakiś plus. Dali filmik na Youtube jak to wygląda, ofc pewnie o wiele lepiej z okularami niz na youtube ale jakies wyobrażenie się ma. Poza tym bo właśnie wstałem, jest w końcu ten ich film udostępniony w sklepie Oculusa ?

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Chyba jeszcze go nie ma bo wolumeny na Bnance po tej pierwszej świecy wczoraj po twicie są malutkie , nie mozeliwe żeby nie było akcji po dodaniu tego do oglądania już.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:55 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: hyniks » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:41

@Rumcajs
Z tego co pisali na twicie to ciągle go brak.... :D

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: ognos » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:51

@wiluu14 nie ma euforii, jest raczej sceptycyzm, co widać po zachowaniu rynku. Co do samego wideo, to jest graficznie kiepskie, zaznaczam, że nie mam VR i raczej nie uda mi się tego poogladac w okularach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: hyniks » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:59

ognos
Może na occulusie będzie to wyglądało lepiej? mi to przypomina czasy konsol z drugiej połowy lat 90 - PS.

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Avenged90x » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:04

@hyniks.. no podobne odczucia mam :D..

Hm.. no jak dla mnie to trochę śmieszny ten koncert tego rapera :D Czyli mogę go umieścić w dowolnym miejscu (szczyt piramidy w Egipcie , w iglo, w kosmosie..) trochę śmiechowo to wygląda póki co :D No ale sam zainwestowałem, coś tam zarobiłem (niestety póki co mało kasy, symbolicznie wręcz więc i symboliczny zarobek) ale planuję teraz poczekać na spadek przed 4 lutym i większym kapitałem wjechać. Siedzę w VR od dłuższego czasu,robię grę pod VR wiec temat jest mi bliski, we'll see...

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: ognos » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:06

@hyniks no raczej ta kreskówkowa grafika się nie zmieni na occulusie, długa droga przed tym projektem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: sciborsson » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:08

Pamiętajcie że ekipa VIBEhub jest jednym z pionierów w tej dziedzinie. Temat VR jest ciągle rozwijany i udoskonalany, więc mimo wszystko trzeba dać temu czas. Jedyne czego się obawiam że przez dosyć groteskowy obraz tego koncertu inne gwiazdy nie będą jakoś bardzo chętne na tego typu występy. Natomiast tak jak wsponiał @hyniks możliwę że na occulusie wygląda to o wiele lepiej, jeżeli ktoś jest w posiadaniu i może się odnieść do tego to z chęcią posłuchamy. Tak czy inaczej projekt się rozwija, kręci się w towarzystwie ludzi którzy mają góry hajsu $$ a to jest najważniejsze- znajomości.

Wykres sam w sobie też wygląda ładnie, formuje się nam cup & handle. Just HOLD It 8-)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: wiluu14 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 11:31

Jak zostanie podany link do Oculusa to tak czy siak cena skoczy

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Karolak » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 12:07

Uwazam, ze oculus od dawna jest juz w cenie, spodziewam sie raczej niewielkiego zrzutu. Poza tym dlaczego ma skoczyc, skoro niewiele osob ma oculusa, a preview koncertu jest na ytubie? Link na oculusie dla tych, ktorzy poczytali o projekcie raczej nie wniesie wiele do wiarygodnosci zespolu, bo ta umowmy sie powinna byc na wysokim poziomie, patrzac na to co do tej pory zrobili. Poza tym binance tez ich przetrzepalo, zanim dodali do gieldy. Podsumowujac, nie spodziewajcie sie fajerwerków, takze przed superbowl, bo zespol zamierza wyprostowac wizje ich ekspozycji w reklamie, aby nie stala sie pretekstem do pompki i wielkiego rozczarowania zwieszczonego dumpem zaraz po niej. Pokazuje to, ze zalezy im na stabilnym wzroscie podpartym rozwojem technologii, a nie budowaniem podwórka dla spekulantów, co i tak w jakims stopniu jest nieuniknione.. Osobiscie trzymam, zastanowie sie nad sprzedaża 25% przy ogloszeniu mainstreamowego artysty, z ktorym planuja nagranie kolejnego koncertu. Wowczas spodziewalbym sie wiekszej pompki.. Wyobrazcie sobie tylko jak zareaguje trollbox i inni hyperzy na wiesc o nagraniu z jakims kanye westem czy innym bieberem :) Kwestia stabilnosci bita moze zniweczyc moj caly misterny plan. Ale z tym kazdy powinien sie liczyc od samego wejscia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 14:10

paprykarz18 pisze: scam alert, Senderon (SDRN),

wczoraj miał być portfel, dzisiaj ogłoszenie partnerstwa - całkowita cisza,
niby Dev chory - całkowicie nieprofesjonalne
intuicja nie kłamała

radzę uważać i decydować o ewentualnej realizacji części zysków (ja jestem +160%)
sprzedałem część tokenów, aby nie byś stratnym i aby mieć trochę w razie Dev wyzdrowieje, a cena poszybuje :-))
Odnośnie tego Scamderona to Dev główny ten Tom Hamilton odszedł bo w tym projekcie nie było zbiórki kasy w ICO tylko sami robili różne rzeczy.
Ale wczoraj dał info że wallet z Masternodami dodali, jest do ściągnięcia na stronie ale ja go nie sprawdzałem czy faktycznie działa ale pare osób pisało w temacie to chyba ktoś go sprawdzał, ma dawać 50 Scamderonów co 12 godzin, ilość coinów wymaganych na masternoda to 250 000.

Dziś podali pare info https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg28673356 że nowym głównym devem jest ktośtam z ich teamu teraz i on prowadzi dalej Scamderona.
Jak ktoś to jeszcze kupił i nie zdążył sprzedać wtedy przez to że relase walleta opóźnili o 2 tygodnie (bo podobno dev był chory) to teraz jest okazja do sprzedania bo cena wzrosła prawie do 300s po wyjściu walleta z Masternodami i ogłoszeniem nowego deva, prawie jak rebranding hehe :)
Ale ten token prawie nie ma community, mało osob nawet zdążyło przeczytać że jest jakiś nowy wallet i dzisiejsze info że jest juz nowy Dev dowodzący, nawet na twiterze mało osób śledzi ten projekt, na Cryptopii cena wzrosła do 300s od wczoraj. Ja spróbuje swoje sprzedać bo mi troche jeszcze zostało bo zapomniałem o nich, ale jak to nie ma community to raczej nie będzie rosło chyba że jakaś mała grupa pompująca przyluka okazje i podpompuje, poza tym ja nie wiem jak on zrobił masternoda z tokenem erc20 ale nie znam sie na technikaliach.
Ale okazja do sprzedania jest jeśli ktoś z tym utknął.

Dodano po 6 minutach 10 sekundach:
A i widze że na eterdelcie ktoś już wystawił 2 masternody na sell z okazji walleta, 2 paczki po 250k scamderonów :)

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: wiluu14 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 14:25

Karolak pisze: Uwazam, ze oculus od dawna jest juz w cenie, spodziewam sie raczej niewielkiego zrzutu. Poza tym dlaczego ma skoczyc, skoro niewiele osob ma oculusa, a preview koncertu jest na ytubie? Link na oculusie dla tych, ktorzy poczytali o projekcie raczej nie wniesie wiele do wiarygodnosci zespolu, bo ta umowmy sie powinna byc na wysokim poziomie, patrzac na to co do tej pory zrobili. Poza tym binance tez ich przetrzepalo, zanim dodali do gieldy. Podsumowujac, nie spodziewajcie sie fajerwerków, takze przed superbowl, bo zespol zamierza wyprostowac wizje ich ekspozycji w reklamie, aby nie stala sie pretekstem do pompki i wielkiego rozczarowania zwieszczonego dumpem zaraz po niej. Pokazuje to, ze zalezy im na stabilnym wzroscie podpartym rozwojem technologii, a nie budowaniem podwórka dla spekulantów, co i tak w jakims stopniu jest nieuniknione.. Osobiscie trzymam, zastanowie sie nad sprzedaża 25% przy ogloszeniu mainstreamowego artysty, z ktorym planuja nagranie kolejnego koncertu. Wowczas spodziewalbym sie wiekszej pompki.. Wyobrazcie sobie tylko jak zareaguje trollbox i inni hyperzy na wiesc o nagraniu z jakims kanye westem czy innym bieberem :) Kwestia stabilnosci bita moze zniweczyc moj caly misterny plan. Ale z tym kazdy powinien sie liczyc od samego wejscia.
A czy jest wiadome kiedy ogłosza komcert tego artysty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 8 października 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Karolak » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 14:33

Pod koniec lutego, trwaja na razie negocjacje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 16:46

VIBE.

Show Info:
Duration: 19 min
Cost: 8 VIBE
Platforms: Oculus with Touch - More coming soon...
Purchase: 8 VIBE
Purchase Planet Asia VR Show
Oculus Recommended Specs:
Graphics Card NVIDIA GTX 1080 / AMD Radeon RX 480 or greater
Alternative Graphics Card NVIDIA GTX 980 / AMD Radeon R9 Fury or greater
CPU Intel i5 6th Gen or greater
Memory 8GB+ RAM
OS Windows 10 64 bit
Free Disk Space 40 GB

Ta karta graficzna kosztuje podobno 4 tysiące :D
juz mi mowili ze mi komp nie da rady tego obejrzeć wiec nawet hełmu nie kupowałem :(

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: gunbus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:10

@Rumcajs, ale poza pojemnością dysku, to są chyba wymagania Oculusa. Więc ktoś kto posiada patrzałki, taki sprzęt też posiada. Poza tym koszt kart powinien spadać wraz ze spadkiem opłacalności kopania na nich (jak się nie mylę GTX 1080 w okolicach premiery kosztował ~2-2,5k, więc cena jest mocno napompowana).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:21

Rumcajs pisze: Oculus Recommended Specs:
Graphics Card NVIDIA GTX 1080 / AMD Radeon RX 480 or greater
Alternative Graphics Card NVIDIA GTX 980 / AMD Radeon R9 Fury or greater
CPU Intel i5 6th Gen or greater
Memory 8GB+ RAM
OS Windows 10 64 bit
Free Disk Space 40 GB
Akurat może wypowiem się co do sprzętu.
Pamiętaj, że to jest "rekomendowane". Owszem, GTX 1080 jest drogie, bardzo drogie aczkolwiek już za jakieś ~3k znajdziesz.
Wychodzi na to, że mają o wiele lepszą optymalizację pod Radeony niż Nvidie, a to źle. Sądze, że więcej zwykłych zjadaczy chleba ma karty zielonych niż czerwonych więc przede wszystkim powinni myśleć o optymalizacji pod ich kątem.
Porównanie rekomendowanych: GTX 1080- 3000 zł. RX480 to około 1500 zł.
Co do procesora min. 6 generacji. Hmm, wiele znam osób które siedzą nadal na 2 lub 4. Więc jeżeli ktoś nie kupował komputera maksymalnie 3 lata temu to niezbyt poogląda (o ile to jest konieczny wymóg, a nie tylko podają w ten sposób teoretyczną moc obliczeniową. Owszem, 6 generacja jest lepsza niż 4, ale nie w przypadku gdy porównujemy na przykład i7 4790K z i3 6100...).
8 GB ramu to raczej taka normalna, niewygórowana liczba.
Jeżeli to będzie tylko pod windowsy i to 10tki to odpadnie im wielu użytkowników. Mac, Linux, starsze "okna"- co z nimi?
Jeżeli 40 GB ma ważyć jeden, kilkunastominutowy koncert, czyli tyle ile mniej wiecej Wiedźmin 3. Czas pobierania dla kogoś kto nie ma światłowodu i ma w miarę normalną prędkość pobierania (1-2MB/s- Megabajty nie megabity) wyliczyłem, że wynosi (po skomplikowanych inżynierskich obliczeniach)... długo. Bardzo długo.
Mam nadzieję, że zatroszczą się o dużą ilość serwerów zlokalizowanych w różnych miejscach na ziemi. Pobieranie 40 GB z USA na ciągle rwiącym sygnale nie byłoby zbyt ciekawe.
Reasumując, według mnie to jest co najmniej naciągane. GTX 1080 jako rekomendowana? To tak jakbyś polecał Lamborghini do jeżdzenia na zakupy. Przecież jeździ więc w czym problem.
Sądzę, że słabsze karty, typu nawet 960-970tki spokojnie sobie z tym poradzą. Tak samo co do procesorów.
Co nie zmienia faktu, że wiele osób gdy zobaczy takie wymagania to albo stwierdzi, że tak bardzo chce zobaczyć ten koncert za pośrednictwem VIBE i kupi nowy, odpowiedni sprzęt (szczerze, wątpie) albo po prostu stwierdzi "meh, to nie dla mnie" i przestanie się interesować projektem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:23 przez mxxm977, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:22

@gunbus, @maxxam97,

nie wiem, moze masz racje wiem tylko ze moja karta graficzna jest warta może z 140 zł, słyszałem że to taki antyk w sumie.
Więc kupowanie hełmu do tego 19 minutowego koncertu bez karty graficznej odpowiedniej mija sie z celem, procka tez chyba nie mam takiego.
Jedynie RAM mam, nawet 12 GB :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:26

Rumcajs pisze: nie wiem, moze masz racje wiem tylko ze moja karta graficzna jest warta może z 140 zł, słyszałem że to taki antyk w sumie.
Więc kupowanie hełmu do tego 19 minutowego koncertu bez karty graficznej odpowiedniej mija sie z celem, procka tez chyba nie mam takiego.
Zapraszam do Krakowa. Bierzesz ze sobą hełm, Vibe po połowie. Ja oferuję popcorn, piwko i PC'ta :D

Swoją drogą, ciekawi mnie tylko fakt, kiedy VibeHUB połączy się z innym HUB'em.
Ewentualnie kiedy wypuszczą jakiś koncert Snoop Doga, który ludzie będą kupować tylko po to, żeby pooglądać sobie jego foczki :twisted: :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:30

@maxxam97,

Ja mam cały worek VIBE starczy mi na wszystkie koncerty jakie wyjdą :D
wtf czemu mój awatar nie ma worka Rumcajsowego z coinami dopiero zauważyłem

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:42

Rumcajs pisze: Ja mam cały worek VIBE starczy mi na wszystkie koncerty jakie wyjdą
wtf czemu mój awatar nie ma worka Rumcajsowego z coinami dopiero zauważyłem
Zmień! Zmień! Musisz to zmienić!
Zapłać mi drugim takim workiem to Ci to węglem i krwią narysuje :D

A tak, żeby nie było offtopu. Aktualnie jestem w VIBE jakimś 25% tego co przeznaczyłem na krypto. Według Ciebie to na tyle dobry coin, że mogę spokojnie przełożyć pieniądze z innych walut jak Tron, Sun Contract czy INT?
Wiem, żeby nie trzymać wszystkich funduszy na jednym coinie, ale zastanawiam sie czy 25 % kapitału kryptowalutowego to nie za mało jak na VIBE.

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:44

Wipqozn pisze:Moim konikiem na ten rok jest XP, zaskakująco dobry projekt jak na tak niską do tej pory popularność. Dobry roadmap i wiele nowych giełd przed nimi.
Cena dosyć niska, tylko wysoki market cap bo aż 263 791 351 USD, pytanie ile jeszcze urośnie ta moneta, ale projekt wygląda ciekawie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości