Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:12

@TSD_WWA,

tylko nie sprzedawaj na chwilowym wzroście o 1-2 centy na HitBtc bo to nie ma sensu, lepiej poczekac na 1 gielde wiecej jakas fajniejszą to będzie pompka zaraz.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: TSD_WWA » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:15

tak jak napisalem wyzej. czekam przynajmniej do momentu gdy bede mogl sprzedac za 5$

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:26

U mnie przede wszystkim Red Pulse, w mniejszej częsci ETC, HSR i BTC ze stop lossa z Trona.
Liczę na to, że w końcu uda mi się coś zarobić.

Przez ostatnie spadki na Tronie przewaliłem większość zarobku, także w tym momencie, po miesiącu "zabawy", jestem zaledwie jakieś 10% w przód od wkładu początkowego. Strasznie krucho.

Kupowałem trona po 800 sat, zaczął spadać.
Jeden stop loss sprzedał mi się za 700... Drugi ustawiłem o wiele niżej, 499, prawie połowa.
Sprzedał mi się dzisiaj w nocy, a teraz wzrosła cena Trona do tych 650.
Jest sens wracać znowu w tego TRX'a czy lepiej przeznaczyć te trochę satów na inną walutę?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Pukiel » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:35

maxxam97 pisze: U mnie przede wszystkim Red Pulse, w mniejszej częsci ETC, HSR i BTC ze stop lossa z Trona.
Liczę na to, że w końcu uda mi się coś zarobić.

Przez ostatnie spadki na Tronie przewaliłem większość zarobku, także w tym momencie, po miesiącu "zabawy", jestem zaledwie jakieś 10% w przód od wkładu początkowego. Strasznie krucho.

Kupowałem trona po 800 sat, zaczął spadać.
Jeden stop loss sprzedał mi się za 700... Drugi ustawiłem o wiele niżej, 499, prawie połowa.
Sprzedał mi się dzisiaj w nocy, a teraz wzrosła cena Trona do tych 650.
Jest sens wracać znowu w tego TRX'a czy lepiej przeznaczyć te trochę satów na inną walutę?
odnośnie TRXa, ja kupiłem po 0,035 i byłem chyba zbyt zachłanny bo był moment gdy mogłem po 0,25 puścić, no ale... ja osobiście potrzymam jeszcze chwile ale na pierwszej lepszej górce mam zamiar to puścić.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Kryptonis » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:39

MateuszKL pisze:dzieki za pomoc, niech Wam Bog w zyskach wynagrodzi:)
Jest też aplikacja CoinCap na IOS i Androida. Ma wspomnianą funkcję alarmu oraz możliwość stworzenia trzech portfeli (używam w ten sposób, że dany portfel to określona giełda) synchronizuje aktualną cenę i podaje wartość portfela na danej giełdzie wraz z informacją o zmianie, cenie waluty i procentowym udziale w portfelu.

P.s. wersja IOS działa stabilniej, androidowa ma czasami trudności z synchronizacją

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 15:55

Red Pulse. W nocy włożyłem się w niego konkretnie. Około 0.5$. Utrzymująca się cena cały czas. Kupiłem.
Minęło pół dnia i mamy -10% w godzinę, a Red Pulse ma piękną kreseczkę w dół.

Może ja otworzę grupę z sygnałami?
Jak będę coś kupował to jednocześnie będę dawał Wam sygnał, że prawdopodobnie zaraz to zacznie spadać?

Btw, zyski=0%. Ledwo mogę wyciągnąć początkowy wkład. HODL na tym Pulsie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Jeff » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 15:59

maxxam97 pisze: HODL na tym Pulsie?
Oczywiscie ze HOLD

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mediabooker » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:09

@Rumacajs Dodam jeszcze do Twojego wpisu o ATS, że 1-2 dni temu był gwałtowny spadek do 0.0000020 btc. Obecnie są wysokie ścianki ustawione po stronie bid i ask w okolicach 0.0000025-0.00000025. Przypuszczam, że to ta sama osoba skupuje duże ilości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:13

@maxxam97,

Hodl.
Ja mam na wszystkich 3 tokenach na Neo strate 20% łącznie więc straciłem 60%
Spoiler:
To nowa technika liczenia zysków i strat i powinniśmy być dumni bo chyba jako pierwszy na świecie odkrył ją użytkownik naszego forum w innym temacie.
Spadł mi Red Pulse, Łańcuch mózgowy, i Qlink, wszystko ponad 20% odkąd kupiłem na mid/long. Ale trzymam nie sprzedaje. Dziś wszystko spada. Kiedyś wszystko wzrośnie.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: EREMEX » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:18

Wszystko spada, ale ja również czekam, w tym również red pulse, ale uważam że w końcu coś będzie rosło...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:19

@mediabooker,

Tak było jeszcze zanim paprykarz napisał o tym coinie (ATS). Bid/Ask dawał zysk 100% bo HitBtc ograniczał końcówki, bo dało sie ustawić 10s,20s,30s,40s,50,60s i nic pomiędzy. Ale teraz na tym jest mały volumen większośc czeka na giełdy chyba że ktoś jest niecierpliwy, mnie dziś nosi bo nie mam co sprzedać bo wszystko spadło a chciałbym coś kupić bo tanie bo spadło :)
Tak to jest jak sie wolnych bitów lub eth nie trzyma na zakupy w dobrym momencie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Jeff » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:23

@Rumcajs,

Nazywaja to technika 70/30. 70 procent portfolio zawsze zainwestowane a 30 procent uzywasz na swing trades. Podesle Ci pozniej fajne opracowanie na ten temat z detalami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:24

@Jeff,

Ale ja mam świadomość że to jest moja wada i chętnie bym jej się pozbył ale mam za słabą siłe woli i jak kobieta co mam to wydaje aż mi zostają puste kieszenie a wszystko w coinach.
Do tego mam 2 projekty w które inwestuje ile sie da i mi brakuje na dodatkowe zakupy.

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: lukasz37 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:47

To ja mam chyba farta, byłem blisko 15-17x do przodu jakiś tydzień temu, dziś nieco spadło, ale nie sprzedaję, nie popełnię kolejny raz tego samego błędu, gdybym działał z głową miałbym więcej, generalnie za mało słucham intuicji, jednak ona bardzo dobrze podpowiada. Kalkulacja z ostatnich 2 miesięcy .
Zrobiłem również kalkulację zakupu rekomendowanych przez Paprykarza walut na dzień 22 listopad, tego dnia zrobił podsumowanie, w porównaniu do wczoraj, wyszło mi 9-10x średnia, czyli moje strzały były nieco lepsze. Założyłem kwotę X w równym podziale na wszystkie waluty bez sprzedaży i bez kółeczek. Oczywiście mam do dziś kilka tu wymienianych, ale nie tylko. Myślę że ogólnie jego typy były dobre i jeszcze dają zarobić.

Ktoś tu pisał o tronie - myślę że tron był dobry do zakupu ale 2 miesiace temu. Dziś już nie bedzie tego zysku. Warto go jednak trzymać troszkę, kupionego po 700-800.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mediabooker » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:51

@Jeff
Ja też poproszę!;)

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: io47 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:02

@Rumcajs, a co byś chciał kupić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:05

To ja nie wiem jak ja to zrobiłem mimo że aż 4 coiny z listy paprykarza kupiłem bo licząc to co dokładałem z innych coinów do walleta eth (nie kupiłem niestety coinów nie erc20) to mi wyszło że zarobiłem "tylko" x 4 a każdy co pisze to zarobił co najmniej x 7. Tylko że ja to mam pomieszane ze swoimi innymi tokenami erc20 ale one nie spadały więc nie powinny wpłynąc na ogólny wynik. Dziwne. A przecież kupiłem i Vibe i troche SNC więc powinienem mieć większy wzrost, patrzyłem na etherscanie on podaje w przeliczeniu na $ i na to patrzyłem. i miałem wallet 4 razy większy niż to co na starcie po wliczeniu sprzedanych innych coinów żeby kupić te 4-5 paprykarza. I mam "tylko" 4 krotny wzrost walleta. A na niektórych było wg wyliczeń nawet i x 34. Cóż nie wiem. Tak mi pokazuje etherscan. Ale co prawda on mi nie policzył ATS'a bo go nie widzi, nie widzi mi tez jakis 2 tokenów kupionych z kasy którą wliczyłem ze sprzedaży innych coinów do ceny startowej, a jak z kolei patrze przez Ethplorer to on z kolei nie widzi ceny Sonma i SunContrakta więc też pokazuje bez sensu wartości. To moze dla bezpieczeństwa przyjme że jednak to x 7 zrobiłem. Lub może nawet x 10 bo nie wiem ile sa warte te tokeny niewidzialne a troche ich jednak mam. To i tak nieźle. Ale wypadałoby coś sprzedać a wszystkiego mi szkoda hmm.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:14 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: krypcik » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:13

maxxam97 pisze:Red Pulse. W nocy włożyłem się w niego konkretnie. Około 0.5$. Utrzymująca się cena cały czas. Kupiłem.
Minęło pół dnia i mamy -10% w godzinę, a Red Pulse ma piękną kreseczkę w dół.

Może ja otworzę grupę z sygnałami?
Jak będę coś kupował to jednocześnie będę dawał Wam sygnał, że prawdopodobnie zaraz to zacznie spadać?

Btw, zyski=0%. Ledwo mogę wyciągnąć początkowy wkład. HODL na tym Pulsie?

Jestem tutaj od stycznia ale wydaje mi się, że niektórzy za bardzo się napalają na zysk. Tak jak mówią wszędzie, przede wszystkim zainwestować tylko tyle ile można stracić (wiadomo jak później był zysk, to już jest więcej) i nie przejmować się wahaniami. Sprawdźcie sobie dowolną inną walutę, powiększcie wykres do 1 tyg albo 2-3 dni i sprawdźcie jakie tam były wahania. Trzeba kupić i czekać na wzrost, nic się już nie wymyśli. Trzeba zaufać i czekać. Research zrobiony a jak coś nie wypali to trudno. Chyba nie wszystko zawiedzie. To jest moje takie tylko zdanie, nie wiem czy to można pod to podpiąć ale ja to rozumuje jako wariancję. Trzeba to wytrzymać.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: mediabooker » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:19

@Rumcajs
Hahahahah. Cofam rekomendacje dla Twojego sposobu naliczania napiwków :D Może zysk x 4 bierze się z tego, że nie sprzedawałeś na górce, tylko trzymałeś dalej?

@krypcik Najtrudniej jest wytrzymać...wzrosty i nie sprzedawać za wcześnie. Wytrzymać nagły wzrosy x 5-10, nie sprzedać, sprzedawać gdy x 25-50. To jest najtrudniejsze. Odczuwałem silny stres i napięcie podczas gwałtownych wzrostów.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja i pytania do tematu "Waluty o niskiej kapitalizacji"+ FAQ Początkującego (Pierwszy post)

Postautor: drzejmsbond » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:39

mediabooker pisze: Odczuwałem silny stres i napięcie podczas gwałtownych wzrostów.
Współczuję. Ale mam dla ciebie przyjacielską radę - następnym razem wypij sobie herbatkę lawendową i przeczytaj tomik poezji. Możesz też pogłaskać kota. To ukoi twą skołataną duszę.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości