Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: bitmon » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:01

Witam

Zainstalowałem wallet Stellar w wersji desktop. Chcę przelać tokeny (coiny) na swój protfel ale nie idzie bo poloniex wyświetłił błąd, że nie ma takiego adresu.

A w stellar wallet wyświetla mi adres. Mam STR i nie wiem jak z giełdy przelać na swój portfel. Tylko nie wiem czemu nie mogę przelać.

Mam komunikat w wallet desktop
The resource was not found. You must have at least 20 lumens in your account for it to be activated! Each trust line or offer requires a 10 lumen reserve in addition. To make things easy, send at least 41 lumens to the account.

W poloniex do wypłacena trzeba podać Memo Id. Nie wiem co to jest i do czego.

Nie rozumiem także czemu w wallet jest XLM a na giełdzie STR.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: benq » czwartek, 4 stycznia 2018, 08:02

Tez miałem ten problem. Najpierw musisz aktywować portfel, przelewając na niego co najmniej 20 lumenków.
Przy Lumenach, podobnie jak przy Monero potrzebny jest identyfikator do wypłat, nazywany TAG lub MEMO, w zależności od giełdy. Żeby poznać swój identyfikator, kliknij na giełdzie DEPOSIT i powinien się pokazać twój adres do wpłat XLM oraz MEMO. Skopiuj MEMO, przejdź do zakładki WITHDRAW, wklej MEMO i adres z portfela i powinno pójść.
Na początek przelej symboliczne 20 coinów, po pierwsze, żeby aktywować portfel, a po drugie żeby sprawdzić czy zadziała.

Daj znać czy pomogło.


Co do nazwy, STR to wewnętrzna nazwa giełdy na tego coina. Binance też często robi takie numery, że u nich coin ma inny symbol, niż powszechnie używany.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: bitmon » czwartek, 4 stycznia 2018, 08:22

Dziękuje za odp.

Zaryzykowałem i zrobiłem tak jak piszesz wczoraj ale bez wpisywania memo.

I doszły. I co zauważyłem, że w histori tranzakcji automatycznie wpisane zostało memo id: 1. Także wysyłam testowo z powrotem na giełde ale tam już musiałem podać memo. id. Poloniex wyraźnie pisze aby wpisać memo. id, który każdy użytkownik ma przypisany własny numer.

Powiedz mi co to jest?

Także chyba innych kwiatków odnośnie trzymania na własnym wallecie na długi termin nie ma? Stteler planuje trzymać długo i z tego co wiem to inflacja wliczona jest 1%.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: benq » czwartek, 4 stycznia 2018, 09:05

Ja rozumiem MEMO tak, że po prostu giełda stosuje jeden portfel do wpłat np Stellar dla wszystkich użytkowników, a dopiero MEMO decyduje, na czyim koncie wpłata ma się zaksięgować. Czyli adres do wpłat jest prawdopodobnie identyczny dla wszystkich, ale MEMO każdy ma unikalne.
Chyba żadnych więcej kruczków nie ma, ja też trzymam symboliczną ilość XLMów planowo na 2 lata.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: bitmon » piątek, 12 stycznia 2018, 21:02

Stellar do końca chyba nie działa bo z giełdy poloniex nie mogę od rana wypłacić monet. Cały czas status pendig. Do tego inni mają ten sam problem (reddit).
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: benq » sobota, 13 stycznia 2018, 07:28

Hmm, a sprawdzałeś czy nie ma na polo akurat jakiegoś maintenance?
Albo potwierdzenie wypłaty na mailu? (w spamie)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: bitmon » sobota, 13 stycznia 2018, 09:10

Na polonix nie widzę komunikatów tego typu.

Wcześniej już z tej giełdy wysłałem stellar na mój adres. Teraz chce znowu wysłać na mój adres nowy coiny. Ale stoi.
potwierdzenie było na mailu. Także wielokrotnie próbowałem wysłać anulując poprzednie zlecenie wypłaty na mój adres.

Support nie odpisał.

Także inni mają problemy
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: Canis Lupus » sobota, 13 stycznia 2018, 09:42

tak, przynajmniej od czwartku jest lipa. A chyba jakieś 2 tygodnie temu naprawiali ten portfel na polo. No nic, taki urok tej giełdy. Dlatego zawsze najpierw trzeba próbować testowo wysyłać małą sumę i dopiero jak przejdzie lecieć z właściwą wypłatą. Tam się zdarza error przy wypłacie i środki zamrożone do rozwiązania ticketa (2-3 miesiące).
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: bitmon » sobota, 13 stycznia 2018, 13:04

W końcu doczekałem realizacji wypłaty. Są już w moim portfelu.

do teraz Support nic nie odpisał.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: Canis Lupus » sobota, 13 stycznia 2018, 16:25

w ciągu 2,3 miesięcy zamkną ticketa. Potwierdzam działa.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: maximos » czwartek, 8 lutego 2018, 23:57

a można wydobywać Lumena POS ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: benq » piątek, 9 lutego 2018, 07:46

@maximos
Stellar uses the Stellar Consensus Protocol (SCP) rather than Proof of Work. The Stellar Consensus Protocol (SCP) is a protocol that achieves optimal safety against ill-behaved participants. Basically, it aims to be more secure and offer better protection against malicious parties.

The Stellar servers communicate and sync with each other to ensure that transactions are valid and get applied successfully to the global ledger.

For example, if you want to send $5 to a friend on the network, a list of trusted servers will begin a process to agree on the validity of your $5 payment to your friend. The majority of these servers will have to agree that you do in fact own $5 worth of credit on the network before they will mark the transaction as valid.

This entire process of coming to consensus on the Stellar network occurs approximately every 2-5 seconds.

Lumen Distribution

At the genesis of the Stellar Network, 100 billion lumens (XLM) were created as specified in the protocol. As part of its custodial mandate, the Stellar Development Foundation (SDF) is entrusted to oversee that the vast majority, 95 billion, of the lumens are distributed to the world.

50% to be given in small increments to as many people as possible.
25% to be given to other businesses and non-profits to reach people that stellar.org wouldn’t otherwise be able to reach through the Direct Signup program.
20% to be given to bitcoin and XRP holders
5% to be retained by Stellar.org for operations.
The Stellar network has a built-in, fixed inflation mechanism. New lumens are added to the network at the rate of 1% each year. The network also collects a base fee for each operation in a transaction. The funds from base fees are added to the inflation pool.

As a balancing measure for the ecosystem, anyone who holds lumens can vote on where the funds in this pool go. Each week, the protocol distributes these lumens to any account that gets over .05% of the votes from other accounts on the network.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: maximos » sobota, 10 lutego 2018, 13:11

nadal nie znam odpowiedzi krótko można kopać POS ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stellar Wallet - jak wypłacić z giełdy na własny portfel

Postautor: redlumek » niedziela, 11 lutego 2018, 09:10

Nie

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości