Nano (XNO)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lester » środa, 28 listopada 2018, 10:51

benq pisze: Różnica między btc/dash/eth/nano jest taka, że SN (kimkolwiek jest/są/był) nie mógł wiedzieć, że ten eksperyment się uda.
Jeśli to służby mocarstw (pkt.3) dysponujące ogromnymi możliwościami technicznymi, finansowymi, itp., co wg. mnie jest najbardziej prawdopodobne - żeby nie powiedzieć prawie pewne - to mogły wiedzieć, że ten "eksperyment" wypali, bo miał wypalić; no i oczywiście miał wyglądać na inicjatywę oddolną.

Odpowiem tu, żeby nie mnożyć off-topowych postów:
@kirucha2, jak ktoś wierzy w demokrację, to tak. :D Nie w takie rzeczy ludzie wierzą...
Tak wygląda "demokracja" w USA. :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 28 listopada 2018, 11:20 przez Lester, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kirucha2 » środa, 28 listopada 2018, 11:15

Nie no jakie sluzby? Przeciez w demokracji co 4/5 lat sa czystki od gory do dolu, nie ma zadnych dlugofalowcyh planow. Takie rzczy to tylko w Hollywood:)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » środa, 28 listopada 2018, 11:20

Kluka pisze: @prezes, Ty zawsze byłeś pro bessowy jakoś tak bardziej, pamietam z Twoich filmików (tak oglądam Cię przy porannej kawie często -dobra robota) już na wiosnę rok temu gdy kurs btc doszedł do ok 4k wietrzyles ze to może być konie
Ja tam jestem gdzieś pośrodku między wami :) , obstawiam dołek na 50% , równocześnie w pełni zaakceptowałem fakt, iż możemy doświadczyć dalszego zjazd BTC i na nową hossę możemy poczekać dłuuużej niż rok, dlatego zostawiłem jeszcze trochę środków na mega przecenę w razie czego.

Równocześnie z tyłu głowy mam wersję o które pisałem rok temy w grudnu, że z uwagi na mocne wady, które objawiły się mocno pod koniec 2017, to BTC może już nigdy nie zrobić ATH i coś go w końcu zastąpi, byłem wyśmiany, ale porówując kapitalizacje do XRP robi się ciekawie , pamiętajcie że te dranie z rippla mają ogromne środki i biorąc pod uwagę fakt iż mniej niż 30% minet jest w rękach szaraków to będzie łatwo spompować XRP. Jestem na ten wariant też gotowy , nie lubię ripple, ale po części reklamuje POS oraz brak minerów, co jest oczywiście dobrą reklamą dla NANO
Ostatnio zmieniony środa, 28 listopada 2018, 12:01 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: prezes » środa, 28 listopada 2018, 11:56

Kluka pisze: Potem po pęknięciu banki czekałeś cały czas na okolice 4k... no i mamy. Co się zmieniło? Idealnie do kupna pod odbicie jak kiedyś zakładałeś.
Zgadzam się, że może to być dobre miejsce na odbicie, co nie oznacza z automatu że tak się stanie. Jak już faktycznie odbije wyżej to widzę silny opór na ostatnim wsparciu trójkąta zniżkującego 5400-6000 $.

Na dzień dzisiejszy lepszy stosunek TP do SL wychodzi mi przy graniu na wzrosty ale z wyczuciem, bo bessa może jeszcze trochę potrwać i dołki mogą zostać jeszcze pogłębione.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » środa, 28 listopada 2018, 19:50

Mam prośbę. Co jest nie tak z https://www.nanode.co/account/nano_3xw8 ... 6oxhpmk1xf

Na wallecie wyświetla, że jest 202 a powinno być około 264 nano. Jest napis balance pending 61,42

Kwota 61,42 była wcześniej wysłana na wallet z giełdy niż kwota 202!
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » środa, 28 listopada 2018, 20:23

@bitmon, wygląda na to, że Twoje konto nie wykonało PoW potrzebnego do stworzenia bloku odbiorczego dla transakcji, która została wysłana później przez Binance. Zlecenie przelewu 61 Nano mogło być wykonane wcześniej niż to z kwotą 202, natomiast nie wiadomo w jakiej kolejności tak naprawdę giełda wysłała środki protokołem Nano - mogła to być inna kolejność niż ta przez Ciebie zlecona.

Spróbuj w swoim portfelu w zakładce Advanced nacisnąć "Search for receivables" lub "Refresh Wallet" lub ew. pozmieniać Scale. Pamiętaj, że aby odebrać środki (stworzyć blok odbiorczy) Twój portfel musi być w pełni zsynchornizowany: "Status: Running" czarną czcionką.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » środa, 28 listopada 2018, 20:35

jaitylkoja pisze: @bitmon, wygląda na to, że Twoje konto nie wykonało PoW potrzebnego do stworzenia bloku odbiorczego dla transakcji, która została wysłana później przez Binance. Zlecenie przelewu 61 Nano mogło być wykonane wcześniej niż to z kwotą 202, natomiast nie wiadomo w jakiej kolejności tak naprawdę giełda wysłała środki protokołem Nano - mogła to być inna kolejność niż ta przez Ciebie zlecona.

Spróbuj w swoim portfelu w zakładce Advanced nacisnąć "Search for receivables" lub "Refresh Wallet" lub ew. pozmieniać Scale. Pamiętaj, że aby odebrać środki (stworzyć blok odbiorczy) Twój portfel musi być w pełni zsynchornizowany: "Status: Running" czarną czcionką.
Blok odbiorczy ! Co i jak to robi się. Pobrałem wallet. Synchronizował się. Potem stworzyłem wallet i tyle. Wtedy na wygenerowany adress z giełdy przesłałem nano.

W portfelu nie ma opcji Advance! Win10
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » środa, 28 listopada 2018, 20:38

@bitmon,

nano_3xw8sjootrjurbwikaim4ojo3xw7agr57f68w6ra573ot93uzk6oxhpmk1xf - to jest adres, który Ty kontrolujesz? Na niego wysłałeś Nano z Binance, tak? Jakiego walleta używasz?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » środa, 28 listopada 2018, 20:42

tak nano_3xw8sjootrjurbwikaim4ojo3xw7agr57f68w6ra573ot93uzk6oxhpmk1xf.

Tak jak pisałem. Pobrałem walleta z strony projektu. Potem uruchomiłem i mielił kilka minut. Wtedy stworzyłem wallet (hasła, seed) a potem 1 dzien po stworzeniu walleta nano wszedłem na giełdę i zleciłem przelew na mój portfel. Nie wiedziałem, że coś jest nie tak przy testach na kwocie 1 nano i 61 nano. Na koniec przelałem 202. Co jak widać trzeci przelew wszedł (202). Nic inaczej nie robiłem przy trzecim przelewie.

Nadal nie wiem jak tworzy się blok odbiorczy, gdy w aplikacji nic nie widzę takiej opcji. Do tego nie ma Advance i tych wymienionych opcji.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » środa, 28 listopada 2018, 20:54

@bitmon, ja używam wersji linuxowej i taką opcję mam, więc tutaj nie pomogę. Może koledzy od windowsów będą bardziej pomocni? Blok odbiorczy powinien się sam generować, niestety czasem są jakieś bugi i trzeba mu trochę 'pomóc'.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » środa, 28 listopada 2018, 21:01

nie ma bo to jakiś nowy wallet całkiem różni niż to co było pół roku temu. Zmienił się wygląd. Wallet pobrany ze strony projektu.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » środa, 28 listopada 2018, 21:03

@bitmon, masz w pełni zsynchronizowany ten wallet? restart portfela nie pomaga?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » środa, 28 listopada 2018, 21:11

Po zainstalowaniu ładnie wyświetlał progress synchronizacji i to trzeba było przeczekać. Więc obecnie nic nie mieli przy uruchamianiu programu. No chyba, że w tle to robi. Ale po wpisaniu hasła, które odblokowuje walleta wyświetla się info ile jest na koncie.

Co gorsza nowy wygląd a tam nie ma nic co by można walleta zmusić do ponownej synchronizacji czy uruchomienia opcji o których wspominałeś. Także nie ma opcji, która by pozwalała generować ten wspomniany blok. Uprościli na maksa interaface.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » środa, 28 listopada 2018, 21:33

@bitmon,
Sweep klucza do NanoVault, środki powinny natychmiast się pojawić. Portfel desktopowy pod windę czasem tak ma, były o tym wątki już dawno temu na reddicie i githubie, ale niewiele się zmieniło w tej kwestii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » środa, 28 listopada 2018, 21:49

@bitmon, zawsze możesz zaimportować seeda do jakiegoś innego walleta jeśli desktoptowy nie chce zaskoczyć.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » środa, 28 listopada 2018, 22:32

Własnie na nowo synchronizuje walleta.

Skasowałem folder c:\users\nazwaUzyszkodnika\AppData\Roaming\Nano Wallet Desktop
Uruchomiłem nano wallet desktop.
Program Wszystko od nowa robi.
Gdy skończył zaimportowałem już mojego uwczesnie stworzonego SEEDa i czekam aż pojawią się monety na wallecie bo w tej chwili pokazuje od godziny 0. Status: syncing i wentylator laptopie chce odlecieć.

Strona nanovault.io to wallet online? Jak możecie tam dodawać swój seed. O ile wiem nie wolno rozdawać swoich prywatnych kluczy.

Po ponad godzinie skończył i pojawiło się to samo co uprzednio było.
Bez-nazwy-1.jpg
W tej chwili nie mam pomysłu co zrobić. Domyślam, że kluczowe jest podpowiedz

Unpocketed Transactions

This is a list of incoming send blocks for which the account holder has not yet published a receive block to complete the transaction.

Problem, ze nie wiem jak zrobić receive block. Dwa jakim cudem przeszło te 202,89..
Dodanie seeda do walleta online winno ten sam problem pokazać. Bo jednak na stronie jest jasno napisane
https://www.nanode.co/account/nano_3xw8 ... 6oxhpmk1xf

Czy giełda Binance coś nie tak zrobiło?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: prezes » czwartek, 29 listopada 2018, 07:07

@bitmon, Twój problem kojarzy mi się IOTA i popychaniem na siłę transakcji, które nie chcą przejść. Widzę że NANO ma podobny problem. Niby transakcja jest, a jednak jej nie ma.

Dodano po 13 minutach 41 sekundach:
Może to rozwiązanie Ci pomoże:
https://yadi.sk/d/fcZgyES73Jzj5T
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » czwartek, 29 listopada 2018, 07:32

bitmon pisze: Strona nanovault.io to wallet online? Jak możecie tam dodawać swój seed. O ile wiem nie wolno rozdawać swoich prywatnych kluczy.
Kilka stron wcześniej robiłem „recenzję” nanovault. Ja korzystam z niego z podpięciem ledgera nano s, także klucz prywatny zostaje u mnie.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 6&p=532708

Oczywiście wklepywanie seeda w przeglądarke nie jest fajne, ale bez paniki, to tylko 250 nano i przecież nie chodzi o to, żebyś dslej je tam trzymał, tylko odebrał zawieszone nano i wysłał sobie na nowy, bezpieczny portfel.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » czwartek, 29 listopada 2018, 07:44

benq pisze: zawieszone nano
Panowie, jak problem zostanie rozwiązany, proszę sprecyzujcie na czym polegał, jakie miał przyczyny, jak został rozwiązany i po której stronie leży wina (user, portfel, sieć, protokół).
Zawsze w nietypowych rozwiązaniach kryją się nietypowe problemy, stąd moja duża doza sceptycyzmu i ostrożność przed alokacją w takie projekty jak NANO, IOTA itp...

Oczywiście życzę NANO jak najlepiej, ale jak jest każdy widzi.

@prezes, na discord IOTA to już mnie nawet okrzyknęli trollem, bo nie podzielam euforycznego optymizmu tamtej społeczności... mam nadzieję, że zwolennicy NANO mają większy kontakt z rzeczywistością i zrozumieją, że wątpliwości i rzetelne wyjaśnianie problemów to dobra a nie zła robota...

@bitmon, ciekawy przypadek Ci się trafił, ja jak dotąd jedyny problem z NANO miałem taki, że portfel CANOE nie chciał (nie chce) wysyłać całości salda opcją "max".
Mam nadzieję, że sprawa się rozwiąże i dowiemy się jak tu żyć z tym NANO. :roll:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » czwartek, 29 listopada 2018, 08:01

Zrobiłem test. Zainstalowałem Wallet na androidzie. I robiłem wszystko to samo co na desktop. Czyli zainstalowłem, uruchomiłem zapisałem seed i pin (hasło do walleta). Z wallet desktop wysłałem 0,00849 do wallet mobile.
Poszło bez problemu.
I następnie z powrotem.
Zobacz historie. https://www.nanode.co/account/nano_3xw8 ... 6oxhpmk1xf


Widać, że dev uprościli wallet więc nie widzę abym popełnił błąd. Nie muszę samemu generować block recive bo chyba to wallet sam ogarnia przy tworzeniu adresu walleta. Domyślam się tylko.

Co gorsza na wallet android szybko robiłem. Nie czekałem. A na wallet desktop 1 dzień już istniał zanim wysłałem do niego monety.

W telefonie oraz desktop wallet nie ma opcji search for receivables. ani advance co bym mógł jakąś funkcje znaleść co by pomogła rozwiązać problem
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości