Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:20

Od 3 dni jest nowa wersja walleta v11. Jest tu już wsparcie dla universal block, oraz zwyczajne poprawki wydajności i stabilności. Można pobrać z oficjalnej strony, a tu jest opis nowości i usprawnień
https://github.com/nanocurrency/raibloc ... /tag/V11.0
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 31 marca 2018, 13:48

Zabawne, że wielcy miłośnicy krypto, gdy już nie mają argumentów czysto technologicznych, wyskakują z ideologią. Nano jest be, bo PoS jest be :shock: Zero argumentu dlaczego DPoS jest be :) ah ten obiektywizm geeków, modlą się do satoshiego, a niby to tacy światli ludzie o szerokich horyzontach.

A już na temat to jak ktoś chce to jest polski nod, i można ustawić go jako swojego reprezentanta
xrb_396sch48s3jmzq1bk31pxxpz64rn7joj38emj4ueypkb9p9mzrym34obze6c
nie jest mój, a znaleziony na

Ale to i tak rozwiązanie tymczasowe bo w planach jest dynamiczna rotacja reprezentantów, a to oznacza, że skończy się ostatni argument przeciwników: CENTRALIZACJA.
Tego typu dynamiczny przydział sprawi, że moc głosów będzie rozłożona maksymalnie równomiernie i będzie dążyła do zapewnienia maksymalnego zróżnicowania. Gdy zostanie to wprowadzone będzie to prawdopodobnie najbardziej zdecentralizowany system jaki aktualnie w kryptoświecie istnieje.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » sobota, 31 marca 2018, 14:55

Proste objaśnienie Nano przez jeden z moich ulubionych kanałów Decentralized Thought traktujących o kryptowalutach:

[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 31 marca 2018, 15:13

@jaitylkoja, zapewne jak wallety wyjdą z bety oraz gdy będzie już universal block, a przez to wsparcie dla sprzętowych walletów - dla wielu to jest podstawa, wtedy przyjdzie czas na marketing. To jest wbrew pozorom bardzo młody projekt, a mimo to zdobył bardzo dużą popularność.

Wspominałem też wcześniej w innym wątku o inicjatywie wsparcia Wenezuelczyków, którą organizuje David Hay, a polegać ona będzie na rozdystrybuowaniu wśród społeczności pewnej ilości kryptowaluty, dzięki czemu będą mogli oni rozliczać się w walucie znacznie mniej podatnej na wahania kursowe w porównaniu do ich narodowej waluty, która aktualnie podlega hiperinflacji.
David jeszcze nie wybrał która krypto zostanie tam zaadoptowana, ale nano jest jednym z kandydatów.
Dla Nano ten projekt jest ważny, społeczność zadeklarowała chęć wsparcia ponieważ sama ta akcja gdy się powiedzie będzie ogromną promocją tej krypto i to w realnym zastosowaniu w realnych warunkach.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » sobota, 31 marca 2018, 15:29

@wrip

Podobno dwa najpoważniejsi kandydaci w tej chwili to DASH i właśnie Nano. Może to być najważniejsze wydarzenie, jeśli chodzi o adopcję i akceptację kryptowaluty w realnym świecie.

A universal blocki już są od wersji 11 o ile mnie pamięć nie myli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 31 marca 2018, 15:32

@jaitylkoja, no tak, universal block już jest.

Tak teraz mi naszła taka myśl. BTC jest bezpieczny ponieważ ma dużą moc sieci - tak, teraz ma. A co, gdyby ta moc dramatycznie spadła? Zwolennicy BTC mówią, że to nie problem, bo w takim przypadku będą ważniejsze sprawy do ogarniania. Bo co może spowodować spadek mocy BTC? Brak prądu - w przypadku każdego konfliktu zbrojnego aktualnie elektrownie i sieci energetyczne będą jednym z istotniejszych celów ataków, w takim przypadku ogromne kopalnie BTC nawet jeśli infrastruktura będzie działała to będą ograniczenia w dostawach prądu dla przemysłu (a kopalnie mają zazwyczaj właśnie takie umowy jak przemysł, bo stawki niższe).
Konflikt zbrojny nie jest czymś abstrakcyjnym i nie musi od razu oznaczać końca świata, atomówki mogą nie zostać użyte.
Bo to przecież nie musi być globalna wojna, może to być lokalny konflikt na terytorium Chin, a jak wiadomo OGROMNA większość mocy BTC jest zlokalizowana w Chinach.
Przez głupi konflikt w Chinach, ludzie na zachodzie będą siedzieli z niewydolnym systemem opartym na PoW chińskich kopalń :D

W Nanowym DPoS nie ma takiego problemu, nawet jeśli nie ma prądu to system nadal będzie działał. Oczywiście, może być mniej bezpieczny, jednakże transakcje nadal będą obsługiwane tak samo sprawnie. Poza tym zmienić fizyczną lokalizację Nanowego noda jest milion razy łatwiej niż przenieść lokalizację koparek BTC. Oraz oczywiście istnieje opcja zmiany reprezentanta, a w przyszłości będzie wspominane już przeze mnie dynamiczne przydzielanie mocy głosu reprezentantom co w zasadzie sprawia, że cały świat musiałby mieć problemy z prądem i internetem, a nie jak w przypadku BTC (oraz BCH i pewnie wielu wielu innych krypto opartych na PoW) wystarczający do unieruchomienia systemu lokalny konflikt w Chinach.

Taka tam luźna myśl.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » sobota, 31 marca 2018, 15:58

@wrip
Problem zwłaszcza wyraźnie widoczny w BTC, gdzie nie ma dynamicznej zmiany trudności (DDA). Takie tąpnięcie mocy spowoduje, że spadnie hashrate sieci, trudniej będzie dostać blok i minerzy mogą się przełączyć na kopanie BCH, które szybko dostosuje trudność. To spowoduje osłabienie bezpieczeństwa sieci BTC jeszcze bardziej... ot, taka dodatnia pętla sprzężenia zwrotnego.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 31 marca 2018, 16:31

wrip pisze: Przez głupi konflikt w Chinach, ludzie na zachodzie będą siedzieli z niewydolnym systemem opartym na PoW chińskich kopalń

W Nanowym DPoS nie ma takiego problemu, nawet jeśli nie ma prądu to system nadal będzie działał. Oczywiście, może być mniej bezpieczny, jednakże transakcje nadal będą obsługiwane tak samo sprawnie. Poza tym zmienić fizyczną lokalizację Nanowego noda jest milion razy łatwiej niż przenieść lokalizację koparek BTC. Oraz oczywiście istnieje opcja zmiany reprezentanta, a w przyszłości będzie wspominane już przeze mnie dynamiczne przydzielanie mocy głosu reprezentantom co w zasadzie sprawia, że cały świat musiałby mieć problemy z prądem i internetem, a nie jak w przypadku BTC (oraz BCH i pewnie wielu wielu innych krypto opartych na PoW) wystarczający do unieruchomienia systemu lokalny konflikt w Chinach.
Może postrasz się napisać to po angielsku i dotrzeć z tymi przemyśleniami do Davida H. Kto wie może odmienisz losy Nano I Wenezueli ,
Nie wygląda na to aby ten kraj miał nadwyżki energii, tam jest już tylko dramat ;/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 31 marca 2018, 17:49

RuckenFetard pisze: Nie wygląda na to aby ten kraj miał nadwyżki energii, tam jest już tylko dramat ;/
Wenezuela nie musi mieć prądu by korzystać z BTC :P

Co nie zmienia faktu, że powierzenie bezpieczeństwa całej waluty na dosłownie kilku obszarach na ziemi jest absurdalne.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » sobota, 31 marca 2018, 20:07

wrip pisze: Od 3 dni jest nowa wersja walleta v11. Jest tu już wsparcie dla universal block, oraz zwyczajne poprawki wydajności i stabilności. Można pobrać z oficjalnej strony, a tu jest opis nowości i usprawnień
https://github.com/nanocurrency/raibloc ... /tag/V11.0
Próbowałem się bawić walutą i portfelem v11 pod linuxem, ale wnioski mam dwa:
- intel core i7 / 8Gb RAM / linux mint 18.3 ze standardowym dyskiem talerzowym to chyba za mało... portfel po 10 minutach pracy uśmierca system i "ucegla" kompa (nawet przy nadaniu niskiego priorytetu pracy).
- nie widzę w portfelu opcji importu seeda z np. paper walleta, widziałem taką opcję w v9 i v10. Oślepłem?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » sobota, 31 marca 2018, 22:18

Ten wallet pod Windows też coś nie teges pobrany z https://nano.org

Stworzyłem kilka adresów i działało jak otwarłem ponownie wallet. Ale po którymś razem otrzymałem komunikat.
"---------------------------
Error starting Nano
---------------------------
Exception while running wallet: bind: Tylko jedno u�ycie ka�dego adresu gniazda (protok��/adres sieciowy/port) jest normalnie dozwolone
---------------------------
OK
---------------------------

A ja tylko zainstalowałem i przeglądałem sobie opcje walleta.

Także mam pytanie public key to tak naprawdę adress walleta a privet key jak mam wyciągnąć. Nie widziałem tam opcji aby dało się eksportować coś albo wykonać backup mojego walleta. W tej chwili uruchomić walleta nie mogę.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » sobota, 31 marca 2018, 22:39

mecenas pisze:
wrip pisze: Od 3 dni jest nowa wersja walleta v11. Jest tu już wsparcie dla universal block, oraz zwyczajne poprawki wydajności i stabilności. Można pobrać z oficjalnej strony, a tu jest opis nowości i usprawnień
https://github.com/nanocurrency/raibloc ... /tag/V11.0
Próbowałem się bawić walutą i portfelem v11 pod linuxem, ale wnioski mam dwa:
- intel core i7 / 8Gb RAM / linux mint 18.3 ze standardowym dyskiem talerzowym to chyba za mało... portfel po 10 minutach pracy uśmierca system i "ucegla" kompa (nawet przy nadaniu niskiego priorytetu pracy).
- nie widzę w portfelu opcji importu seeda z np. paper walleta, widziałem taką opcję w v9 i v10. Oślepłem?
Może spróbujcie wersję 11.1: https://github.com/nanocurrency/raiblocks/releases/ która poprawia regresje związane z bootstrappingiem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 1 kwietnia 2018, 00:07

mecenas pisze: nie widzę w portfelu opcji importu seeda z np. paper walleta, widziałem taką opcję w v9 i v10. Oślepłem?
Na wersji windowsowej jest normalnie: Accounts>Import wallet>i jest opcja.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » niedziela, 1 kwietnia 2018, 09:04

Na dzień dzisiejszy nieużywalna jak dla mnie waluta pod linuxem... dodatkowo brak importu seeda do portfela to słaby pomysł, no chyba że to jakaś ukryta promocja windows.
wrip pisze: Na wersji windowsowej jest normalnie: Accounts>Import wallet>
bitmon pisze:Ten wallet pod Windows też coś nie teges [...] Nie widziałem tam opcji aby dało się eksportować coś albo wykonać backup mojego walleta
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 1 kwietnia 2018, 16:12

@mecenas, to weź se ogarnij wallet na androida, tam wszystko działa :D
andek to w sumie też linux :P
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: koparki » niedziela, 1 kwietnia 2018, 16:54

nie czytam ostatnio wątków shitcoinów a to błąd bo ten XRB wisi tu od stycznia i jest to techniczna perełka ;) tylko dlaczego nie widzę tego na coinmarketcap

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
ok widzę NANO
---

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kirucha2 » niedziela, 1 kwietnia 2018, 18:38

@wrip
W czym nano jest lepsze od stellara?
To nie jest zlosliwe pytanie, z ciekawosci pytam. Jak bedziesz miec chwile to odopisz prosze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 1 kwietnia 2018, 19:15

koparki pisze: tylko dlaczego nie widzę tego na coinmarketcap
Bo skrót się zmienił i nie jest to XRB tylko Nano. Nano ma skrót Nano.

@kirucha2, nie wiem w czym jest lepsze, bo nie znam zasad działania stellara :) wiem natomiast, że nano:
1. Ma darmowe przelewy.
2. Przelewy to kwestia kilku sekund 5-10.
3. Dystrybucja coinów była wg mnie niezwykle uczciwa, bo opierała się na rozdawnictwie w tzw faucetach opartych na captcha.
4. System jest całkowicie zdecentralizowany.
5. Nie istnieje górna granica wydajności sieci, jedynym aktualnym ograniczeniem jest szybkość zapisu/odczytu dysków twardych oraz szybkość internetu. Nie istnieje żadne ograniczenie wydajności w protokole.
6. Sieć jest niewiarygodnie lekka, każda transakcja mieści się w jednym pakiecie UDP, do tego dochodzi pruning, który umożliwi stawianie fullnodów z minimalnym zapotrzebowaniem na powierzchnię dyskową.
7. Zasada działania jest bardzo prosta, nie ma tu żadnych podmiotów poza użytkownikami. Istnieje tak naprawdę tylko jeden rodzaj podmiotu w sieci: fullnode. Oczywiście istnieją też wallety lite, jednak podmiotem jest zawsze fullnode i nic poza tym nie ma.
9. Sieć jest niezależna od żadnej organizacji, firmy czy fundacji lub innego centralnego podmiotu lub koordynatora.
10. Sieć przechodziła stress testy, które osiągały przedział 105-306 transakcji na sekundę, tego typu wynik nie powodował żadnych problemów dla sieci.

Jeśli wiesz jak działa stellar to możesz sobie bardzo łatwo porównać z Nano. Ja nie zagłębiałem się w stellara za bardzo, wiem, że jest to niemalże kopia rippla tylko, że zorganizowana przez jakąś fundację.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 1 kwietnia 2018, 20:38

kirucha2 pisze:@wrip
W czym nano jest lepsze od stellara?
To nie jest zlosliwe pytanie, z ciekawosci pytam. Jak bedziesz miec chwile to odopisz prosze.

Odnośnie tego co napisał Wrip mogę dodać jeszcze że w XML jest bodajże ograniczenie 3000 tps (transakcji na sekundę),w nano teoretycznie nie ma czegoś takiego, w tej chwili jest ograniczenie sprzętowo (szybkość dysków itp) , myślę że to ważne jeśli myślimy o przyszłości, Visa ma w szczytach 4000 tps i może dźwigać około 50000 tps
Ważna różnica to jednak darmowe przelewy,
XLM rozdane 18 mld i pozostało w total supply do uwolnienia w przyszłości aż 104 mld , to jest bardzo dużo, ktoś kto jest właścicielem automatycznie stał się miliarderem, w Nano jest zupełnie inaczej, bodajże 5 mln nano zostało przeznaczone na rozwój projektu , czyli na programistów , reklamę itp i jest to przejrzyste. Twórca nie stał się miliarderem , co najwyżej milionerem.



Bitcointalk:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1381323.0
Prześledziłem ten długi watek o XRB na bitcointalku, który zaczął sie w 2016! Twórca to genialny programista Colin, który pracował w chwili pisania kodu XRB ciągle dla gigantów, jako człowiek od trudnych spraw ....Dopiero od niedawna porzucił etat na rzecz Nano.
Wymyślił sobie darmową walutę i jedyne o co prosił społeczność to o testowowanie XRB , paru szczęśliwców interesowało się od początku , następnie Colin stwierdził że rozda to za darmo za pomocą captcha faucets, byli to głównie ludzie od początku zainteresowani tym projektem, według niego było to najsprawiedliwsze, miał dylemat. jako to zrobić aby projekt był jak najbardziej zdecentralizowany bez ryzyka pochłonięcia XRB przez wielorybów. Wybrał kontrowersją Captche. Tak naprawdę nie ma chyba idelanego rozwiązanie w takiej sytuacji.

Ważną różnicą to oczywiście zerowa opłata, wysyłasz 1 nano i dostajesz 1 nano i to natychmiast, coś takiego nie istniało do teraz w świecie krypto!
( Iota robi to jak na razie duuużo wolniej i można czasem przy tym dostać wk*rwa , mam nadzieję że to poprawią.)
Wiem że XLM ma tą opłatę bardzo niską, ale to zawsze będzie źle wyglądać, wysyłasz 1 xlm , dostajesz np 0.9996 XLM myślę że taka kosmetyczna różnica jest ważna istotna.
Brak opłaty to jest coś do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni, ale to moim zdaniem przyszłość.
Jest to dla mnie istotne ponieważ uważam że w przyszłość będzie wykonywało się bardzo, bardzo dużo automatycznych i drobnych transakcji.
Jeden z setek potencjalnych przykładów:
Teraz kupujemy całe płyty z muzyką lub filmem, ostatecznie będziemy płacić małe kwoty za pojedynczy kawałek muzyczny lub czasowy dostęp do filmu. To już się dzieje, ale moim zdaniem to początek zupełnej odmiany.

Te pobierane ułamki XLM od przelewu gdzieś w końcu znikają, przy milionach potencjalnych operacji jednak spora suma gdzieś stopnieje, pytanie po co ma coś się marnować, skoro Nano robi to lepiej .

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » niedziela, 1 kwietnia 2018, 20:58

Może ktoś powiedzieć jak zrobić kopie portfela ? Jak można wyksportować klucz tak aby dało się odtworzyć to na innym kompie?

Mam konto np, "xrb_1uzp84y8z36ka416jx8t54qp5b5spekthkqrjmp65txkp8btgit6adoasmxr"
i seed " 6A3B82DA972B0A53DBEB7F97329F23FE85E38F4BBA099A6C9608347FAC958AC6"
I to wystarczy?
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości