Nano (XNO)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 25 sierpnia 2018, 20:35

qertoip pisze: Nie wiem, nie znam szczegółów technicznych. Prawdopodobnie przesuwa to problem w inne miejsce. No free lunch.
Dzięki, ale jednak fajnie by było jak byś zaznajomił się z wszystkimi zmianami w protokole NANO , bo zdaje się, że te zmiany "oddaliły" jednak NANO od problemu który nakreśliłeś.
Ja też uważam że nie ma róży bez kolców, ale uważam też, że można jednak zbudować krypto, które będzie miało szansę zdobyć szerszy rynek i konkurować z obecnymi formami płatności. Pierwsza generacja krypto, , moim osobistym zdaniem nie ma szans konkurowania z paypal , Visa itp i w obecnej formie nie rozwinie się ponieważ ludzie maja gdzieś czy to POW czy POS oraz w jaki sposób to działa, najważniejsza jest funkcjonalność, szybkość oraz koszt przelewu. W dodatku NANO pokazuje że decentralizacja bez POW jest możliwa.
Jeśli POS przetrwa próby ataków, to upadnie jedyny argument zwolenników POW.

"Niech wygra lepszy" :)

Skoro twoim zdaniem nie ma free lunchu , to zdaje się nie wierzysz w POW , to chwiałbym jeszcze abyś napisał jaka kryptowaluta twoim zdaniem ma szansę się przebić i zdobyć masowy rynek?

Edit
Widzę nawet po repkach, że masz "specyficznego" fana :) , moje gratulacje :) Tylko nie pisz źle o BTS (Przetestowane 3300TPS!) , bo Ci zabierze te plusy :)
Ostatnio zmieniony sobota, 25 sierpnia 2018, 23:33 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » sobota, 25 sierpnia 2018, 20:42

@RuckenFetard, wspieram każdego kto ma odwage miec swoje zdanie. Dziekuje za uwage.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 25 sierpnia 2018, 20:50

adam1226 pisze: @RuckenFetard, wspieram każdego kto ma odwage miec swoje zdanie. Dziekuje za uwage.
Spoiler:
Dołącz razem z Kirucha do klubu złamanych serc i napisz coś w wątku o niesprawiedliwym minusowaniu w którym wiedziesz prym.
Jest wielka różnica pomiędzy posiadaniem własnego zdania a szerzeniem kłamstw na temat aktywa w którym się siedzi. Ponownie motasz i wprowadzasz ludzi w błąd, dostałeś minusy za propagowanie BTS pisząc nie prawdę, nie dostałeś żadnych minusów za pisanie o NANO :) .
Proszę nie rób z tego wątku ponownie śmietnika.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: qertoip » sobota, 25 sierpnia 2018, 22:24

RuckenFetard pisze:to chwiałbym jeszcze abyś napisał jaka kryptowaluta twoim zdaniem ma szansę się przebić i zdobyć masowy rynek?
W stopce :)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 25 sierpnia 2018, 22:35

No to ja nawet
qertoip pisze:
RuckenFetard pisze:to chwiałbym jeszcze abyś napisał jaka kryptowaluta twoim zdaniem ma szansę się przebić i zdobyć masowy rynek?
W stopce :)
O nieee :) , na tym zakończmy ten dialog, jest wystarczająco dużo wątków na temat wad i zalet BTC, z mojej strony różnica w ilości wad pomiędzy BTC a NANO jest spora.
Co do Monero ma te same wady co BTC , ale do tego dochodzi wysokie "odgórne" ryzyko zbanowania na giełdach tego typu kryptowalut i zepchnięcie ich do podziemia, a tego chyba nie chcemy. Czas pokaże co zwycięży, byle nie ponownie banki.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » niedziela, 26 sierpnia 2018, 12:36

Kiedy jakaś korekta na Nano i skąd ten wyskok o 300 procent w ciągu tygodnia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » niedziela, 26 sierpnia 2018, 12:39

emdecha pisze: Kiedy jakaś korekta na Nano
Jaki sens ma tak postawione pytanie?
emdecha pisze: skąd ten wyskok o 300 procent w ciągu tygodnia?
Pan rynek tak zadecydował. Każda inna odpowiedź jest błędna.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 26 sierpnia 2018, 12:45

emdecha pisze: Kiedy jakaś korekta na Nano i skąd ten wyskok o 300 procent w ciągu tygodnia?
Pytanie pierwsze jest raczej "z dolnej półki" :)

Korekta teoretycznie powinna być , co do kursu, dobre newsy już były, jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to albo akcja jakiejś dużej grupy pump & dump, albo jakiś grubszy inwestor ma jakieś insajderskie wiadomości , w taką zbiorową euforię w ogóle nie wierze na tym etapie rynku , zwłaszcza że kilka dni temu była jeszcze zbiorowa panika.....

Ja w każdym razie sprzedaje dziś ponownie mniejszą cześć NANO w celu odkupienia trochę niżej, dwa dni temu mi to nie wyszło.....

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 12:58

aktualizacja portfela na deskop do wersji 1.1.0
szczegóły tutaj:
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 13:58

Mamy korektę po tych ostatnich wzrostach, ciekawe czy to było zwyczajne odreagowanie wielotygodniowych spadków, czy bardziej trwałe odwrócenie trendu.
Dosyć oczywistym było odbicie od poziomów około 50 tys sat.
Obrazek
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 15:37

wpłaty i wypłaty na kucoin są wznowione !
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 28 sierpnia 2018, 19:44

Mała aktualizacja


Trochę zaskoczył mnie ten artykuł, a w zasadzie prędkość aktualizacji, myślałem że to "odchudzanie" sieci potrwa przynajmniej do końca roku a tymczasem:

za 4 dni 01/09 ma aktywować się "voting by hash" , czyli zgodnie z planem, Nody poniżej wersji V15.2 będą odrzucone przez sieć.
Tego same dnia ma wejść nowa aktualizacja V16 , która zawiera kolejne zmiany w celu optymalizacji sieci.
Natomiast V17 wraz z ważnym usprawnieniem "lazy bootstraping" planowana jest na 21 września.


Mimo że żadne z najpoważniejszych usprawnień nie weszły jeszcze do mainnetu , to ostatnia aktualizacja V15.2 i tak według raportów przyniosła wiele dobrego, tutaj jeden z raportów.



W skrocie gość ma najtańszy Node za 5$ i spadło mu obciążenie procka ze 100% do 10-15% , aż w takie cuda nie do końca wierzę i nie wiadomo co dokładnie spowodowało w jego przypadku tak drastyczne zapotrzebowanie na moc obliczeniową i pamięć.

Ja w każdym razie niebawem będę miał swojego noda , więc będę w stanie odnieść się do tego sensowniej.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » środa, 29 sierpnia 2018, 11:07

Szukam lekkiego portfela na komputer dla Nano. Z kilkaset mega żeby miał. Nie chcę pobierać 5 GB na dysk. Istnieje coś takiego czy tylko zostają przeglądarkowe portfele?
https://nanowallet.io/
Dlaczego trzeba rejestrować się na maila i wymyślać jakieś hasła? Za rok nie będę już o nim pamiętał, widzę, że nie ma jego przypomnienia. Czy może jest to na plus? Hmm..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » środa, 29 sierpnia 2018, 11:09


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » środa, 29 sierpnia 2018, 11:12

Tu są 2 lekkie na andro
https://play.google.com/store/apps/deta ... nanowallet
https://play.google.com/store/apps/deta ... anoe.canoe
Polecane na stronie Nano

Ale mobilny jak to mobilny, na duże sumy chyba nie najlepszy.
Nie wiem czy da się wyjąć priva, co jest gwarancją pewną.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » środa, 29 sierpnia 2018, 11:19

https://getcanoe.io/
bezpieczne, czy po miesiącu zwiną się z moimi nano?

na telefon nie bawię się z portfelami, zwiększa się ryzyko utraty coinów

PS. pobrałem 100 mb instalkę z getcanoe, uruchamiam canoe.exe i niestety po włączeniu aplikacji i pominięciu podstawowych kroków czym jest nano wymaga hasło. Skąd mam je wziąć, skoro nawet nie mam portfela na nano i nigdy nie instalowałem się tam.
nie ma do nano czegoś podobnego jak u doge? https://my.dogechain.info/#/overview

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » środa, 29 sierpnia 2018, 11:39

@emdecha, Zależy do czego ci wallet potrzebny, jeśli do holdowania to lepiej paper wallet, a drobniaki na androidzie. Jeśli do aktywnej spekulacji większymi kwotami to niestety, ale musisz używać pełnej wersji na razie. 5 GB to nie tak dużo :) a jak już będzie pruning to już w ogóle będzie git :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » środa, 29 sierpnia 2018, 11:47

emdecha pisze: https://getcanoe.io/
bezpieczne, czy po miesiącu zwiną się z moimi nano?

na telefon nie bawię się z portfelami, zwiększa się ryzyko utraty coinów
Canoe Wallet to oczywiście pełny open source na githubie, gość który go stworzył to jeden z pierwszych zewnętrznych developerów który zaczął robić apki pod NANO i ten gośc nie wziął się z nikąd, Goran K. to dosyć znany developer, ogólnie Canoe jest znane z tego że jest lepiej dopracowanym portfelem niż NANO wallet , który dopiero od niedawna wszedł na rynek.

Obydwa portfele wydaję się być bezpiecznie, nie używaj lepiej https://nanowallet.io/ , głównie dlatego że co jakiś czas powstają strony typu phishing plus reklama google , to znaczy że jak jesteś nie uważny to możesz wtopić.

Seed który wygenerujesz jest czymś absolutnie najważniejszym i musisz go chronić, mieć go zapisanego na kartce itp , nigdy w komputerze itp.
Dzięki temu będziesz mógł mieć dostęp do swojego NANO z wszelkich portfeli, za pomocą importu seeda.

emdecha pisze:po pominięciu podstawowych kroków
To nie pilot do TV, nie skacz tak, trzeba było te kroki przerobić, te kroki prowadziły do wygenerowania twojego pierwszego seeda oraz hasla na portfel , odnisnaluj i przerób to na spokojnie od nowa, zapisując wyraźnie na kartce papieru seeda .

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » środa, 29 sierpnia 2018, 11:53

wrip pisze:a jak już będzie pruning to już w ogóle będzie git :)
Tzn.? Jest coś takiego w planach?
Potrzebuję do holdowania maksymalnie 2-3 miesiące, aplikacja najlepiej jakby miała do 500 mb. Uruchamiam ją na komputerze, sekunda dwie - transakcja zrobiona i apkę wyłączam.
Na tym getcanoe gdzie można wygenerować seeda?
Pobierałem stąd: https://getcanoe.io/files/1.0.0/canoe-win64-1.0.0.zip

@RuckenFetard, Nie instalowałem nic, wypakowałem i to wszystko.

tux
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: tux » środa, 29 sierpnia 2018, 16:07

emdecha pisze:
wrip pisze:a jak już będzie pruning to już w ogóle będzie git :)
Tzn.? Jest coś takiego w planach?
Potrzebuję do holdowania maksymalnie 2-3 miesiące, aplikacja najlepiej jakby miała do 500 mb. Uruchamiam ją na komputerze, sekunda dwie - transakcja zrobiona i apkę wyłączam.
Na tym getcanoe gdzie można wygenerować seeda?
Pobierałem stąd: https://getcanoe.io/files/1.0.0/canoe-win64-1.0.0.zip

@RuckenFetard, Nie instalowałem nic, wypakowałem i to wszystko.
To uruchom i postępuj zgodnie z komunikatami. Zapisz seeda i możesz działać. Świetny portfel, używam go od dawna (wesja dla linux). Żadnych problemów nie spotkałem. Polecam.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości