Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » wtorek, 9 października 2018, 16:32

Planowane jest wprowadzenie mechanizmu dostosowywania trudności PoW - ma to na celu utrudnienie prowadzenia ataku typu DDoS.
We have plans for a queueing mechanism weighted on (least recently used account) * (amount) * (PoW difficulty). Nodes will be able to dynamically increase the PoW difficulty they generate to get prioritization.
Źródło: https://github.com/nanocurrency/raibloc ... -407858621

Pomysł prosty i generalnie skuteczny, utrudni w znacznym stopniu przeprowadzenie spamowania sieci. Oczywiście będzie można to zrobić generując olbrzymią liczbę kont, z których wysyłane będą transakcje, a tym samym liczba transakcji na konto będzie na tyle mała, że nie wzrośnie na nim trudność i atak będzie mógł trwać.
Dla zwykłych użytkowników będzie to niezauważalna zmiana. Ciekawe jednak jak rozwiążą to giełdy i inne procesory płatności, których konta generują największy ruch.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » niedziela, 14 października 2018, 12:05

co myślicie o:
https://nanollet.org/

warto zainstalować i wrzucić tam swoje nano?

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kirucha2 » niedziela, 14 października 2018, 13:23


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » piątek, 19 października 2018, 16:55

Cześć. Pytanie do Was.
Jak wiemy mamy w obiegu 133 248 290 NANO. Jest to ok. 6,3 x więcej niż BTC. NANO dzieli się na mniejsze jednostki, tak jak Bitcoin na Satoshi ?
Jak wiemy 1 BTC= 100 000 000 Satoshi.

Przyszłościowo myślę, że to ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę, że jest to waluta deflacyjna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 19 października 2018, 17:48

shinya56 pisze: NANO dzieli się na mniejsze jednostki, tak jak Bitcoin na Satoshi ?
1 nano to 10^24 raw.
https://nano.org/en/faq
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » piątek, 19 października 2018, 18:16

@wrip, Pytam się dlatego, ponieważ ostatnio czytałem założenie, że 1 Satoshi w przyszłości może kosztować 0.01 $. Czyli 1 BTC = 1 000 000 $. Można to określić dla NANO ?

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » piątek, 19 października 2018, 19:12

shinya56 pisze: Przyszłościowo myślę, że to ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę, że jest to waluta deflacyjna.
Skąd takie info? Możesz napisać coś więcej o tym?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 20 października 2018, 11:02

@emdecha, Jeśli zostały wykopane wszystkie coiny, to naturalną tego konsekwencją będzie deflacja. Utrata coinów jest nieunikniona.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » sobota, 20 października 2018, 11:13

Muszę przyznać się, że zmieniam pogląd dotyczący sposobu dystrybucji kryptowalut.
Wyobraziłem sobie nawet stan idealny - kryptowaluta rozdana "z urzędu" wszystkim ludziom za free w takiej samej ilości (czy chcą, czy nie). I nie jest to bynajmniej komunizm a szansa na zmianę koncepcji adopcji masowej. Obecne systemy dystrybucji działają na zasadzie piramidalnej w kierunku od góry na dół - to nie ma sensu, gdyż tak właśnie działa między innymi system bankowy, z góry na dół. Tam na górze jest główna rozgrywka i podział zasobów.
Myślę, że NANO odwaliło kawał dobrej roboty w zmianie koncepcji dystrybucji.

Oczywiście nie neguję sensu istnienia PoW, nadal uważam, że to jedyny długoterminowo skuteczny bezpiecznik wartości, jednak bez masowej "czystej" dystrybucji zawsze będziemy "w dupie" z tematem krypto.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 20 października 2018, 11:30

@mecenas, teraz darmowe coiny są popularne, airdropy itd, a przed nano też tak było? Szczerze nigdy mnie nie interesowały takie akcje schylania się po coś bezwartościowego (pewnie dlatego captchę nano przegapiłem).
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » sobota, 20 października 2018, 11:37

wrip pisze: captchę nano przegapiłem
Ja też przegapiłem. :?
Airdropy to lokalne pomysły w sensie koncepcji i wartości... ale i tak jest to sensowny pomysł dystrybucji.
Temat jest ciekawy, jestem dopiero w fazie rozmyślań nad nim... zobaczymy dokąd mnie to zaprowadzi.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Mayoris » sobota, 20 października 2018, 11:59

wrip pisze: @mecenas, teraz darmowe coiny są popularne, airdropy itd, a przed nano też tak było? Szczerze nigdy mnie nie interesowały takie akcje schylania się po coś bezwartościowego (pewnie dlatego captchę nano przegapiłem).
Jak widać perełki się zdarzają. Stąd potem na telegramach tysiące fake kont/bangladeszowców siedzących w hangarach i klepiących maile/newslettery za miskę ryżu, aby na takie coś trafić. W lutym np za samo zapisanie się na newsletter Ontology - dostawało się 1000 ONT, które potem wzrosły do 10-11$ za sztukę. To dało komuś 10k $ za założenie 1 maila..

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 20 października 2018, 12:14

mecenas pisze: Ja też przegapiłem.
Airdropy to lokalne pomysły w sensie koncepcji i wartości... ale i tak jest to sensowny pomysł dystrybucji.
Temat jest ciekawy, jestem dopiero w fazie rozmyślań nad nim... zobaczymy dokąd mnie to zaprowadzi.
To jest gruby temat do rozmyślań , rozumiem twój punk widzenia o który się niedawno spieraliśmy , czyli że nic nie może powstać i mieć wartości beż wykonanej jakiejś tam pracy , tylko że w przypadku POW poszło to w monopol kopania i kontrolę, zaburzyła się totalnie równowaga i widać że to przestaje działa tak, jak miało działać w założeniach.

Coś mi teraz wpadło do głowy , luźne przemyślenia w kreacji wartości poprzez pracę:
Wiele razy był tu przytaczany przykład złota i kreacji ceny metali szlachetnych , to fakt , koszt wydobycia jest aktualnie spory , bo większość złóż jest już wyczerpanych , trudno dostępnych , albo trudno je już znaleźć , ale kiedyś można to było zbierać prawie jak grzyby w lesie :), zmierzam do faktu że złoto jak i inne cenne surowce dostaliśmy za darmo miliony lat temu , i to jest fakt. Nie pojawiły się na ziemi poprzez naszą pracę, mimo to mają wartość głównie z uwagi na zastosowanie w przemyśle lub iealne cechy do przechowywania wartości w czasie.

Kestia rozdanie NANO jeszcze w chwili kiedy nie miało żadnej wartości ,( co wynikało z braku zainteresowania i niewiedzy ) jest moim zdaniem sprawiedliwsze niż wykopanie sobie ogromnej ilości BTC przez twórców bitcoina na wczesnym etapie a następnie monopol dużych kopalni z tanim prądem, ale jeszcze bardziej chora była na przykład dystrybucja w przypadku xrp czy xlm , czyli pozwolenie wykupu przez inwestorów mniejszej części na wczesnym etapie (zaprzyjaźnionym kolegom, takim na Roger V.) i zostawieni sobie większości pod kontrolą, ja naprawdę nie rozumiem dlaczego świat krypto nie protestuje, zamiast tego jarają się ile to XRP nie będzie kosztować za kilka miesięcy , że to rewolucja finansów , banki w to wchodzą itp, ludzie chyba całkowicie nie rozumiejąc faktu, że jak by nie patrzeć , to przekręt warty miliardy.

Ja to widzę w przybliżeniu tak, Twórcy XRP tworzą walutę, sprzedają 1/3 do ziomków po niskich cenach i zachowują z wiadomych przyczyn 2/3 wszystkich coinów (dzięki temu mają prawie caowitą konrolę nad podażą i popytem)
Następnie rozpoczynają kampanie w mediach ( za kasę ze sprzedaży 1/3 jaką dostali na początku działalności, można było nieźle wystartować z promocją) , włącznie z opłaceniem jakiegoś prezesa banku który by ogłosił współprace , w takie i inne sposoby można pompować i pompować ....
Jak by nie patrzeć XRP technicznie zdaje się być dobrym rozwiązaniem, ale duże pieniądze i pazerność już dawno moim zdaniem zawładnęły tym projektem który nie ma nic wspólnego z wolnościową kryptowalutą dla mas jaką powinniśmy używać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » sobota, 20 października 2018, 12:21

RuckenFetard pisze: złoto jak i inne cenne surowce dostaliśmy za darmo miliony lat temu , i to jest fakt. Nie pojawiły się na ziemi poprzez naszą pracę
Tak, wartość ma generalnie dwa źródła:
1) Praca / energia
2) Zasoby - jakkolwiek rozumiane, czy to fizyczne, czy mentalne...

Temat prześwietny do rozmyślań filozoficznych. Efektem takiej aktywności jest przecież market krypto, zgadzam się jak najbardziej, że obecnie potencjał koncepcji wartości kryptowalut jest stawiany na głowie i sukcesywnie trwoniony przez spłycanie tematu... fajny wątek. :roll:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » sobota, 20 października 2018, 12:55

@mecenas, Ale nie jesteś mam nadzieję zwolennikiem UBI? (universal basic income) :twisted:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » sobota, 20 października 2018, 23:17

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 4&start=60


Dwa dobre projekty w końcu spotkały się razem, HODLER i NANO , mam nadzieję że wyjdzie z tego wspólna korzyść , obydwa projekty są rozwojowe o mogą się nawzajem promować.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » poniedziałek, 22 października 2018, 03:52

Nano posiada jakieś wady? Istnieje szansa, że przebije kiedyś Bitcoina?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 22 października 2018, 09:24

emdecha pisze: Nano posiada jakieś wady? Istnieje szansa, że przebije kiedyś Bitcoina?
To pytanie o odpowiedź pojawiają się cyklicznie, pozwól że wkleję Ci to co napisałem kilka tygodni temu :

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... no#p513229

Odnoście wygryzienia BTC to nikt Ci na to nie odpowie, ja tylko obstawiam że zmiana króla to kwestia czasu ,ale to może potrwać jeszcze długo, nie mam pojęcia czy będzie to NANO , jak dla mnie to tylko bardzo dobry pretendent.
Świat krypto to trochę dziwne miejsce :) dzięki zabiegom PR, obiecywankom bez pokrycia i nagonkom w mediach społecznościowych, wiele projektów które można śmiało nazwać scamem może być bardzo wysoko w kapitalizacji, ludzi w większości nie interesuje co dany projekt ma fundamentalnie "pod maską" ludzi głównie interesuje cena, którą najłatwiej wykreować poprzez agresywny marketing i pr.
Dlatego trochę ubolewam że nadal nie doczekaliśmy się totalnego resetu altów i odsiewu scamu od projektów które oprócz obiecywanek mają działający produkt i fundamenty. To chyba jeszcze przed nami.

Swoją drogą kiedy pogramy w Quake 2 ? Nano rozwija własną wersję , za "killa" można zbierać NANO na swój portfel w czasie rzeczywistym :) , wcześniej chyba robi się zrzutkę za wejście do gry, nie znam jeszcze szczegółów, projekt się dopiero rozwija.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 09:41 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » poniedziałek, 22 października 2018, 09:33

@emdecha, jak dla mnie to brak prywatności/anonimowości - publiczny stan kont mnie trochę irytuje, ale da się to obejść wykorzystując giełdy, tu się dobrze spisuje nanex bo ma 0 fee za wypłaty, a w dodatku robi je błyskawicznie. Można więc łatwo zakamuflować swój stan środków - ale nie jest to dla mnie idealne rozwiązanie mimo wszystko.

Czekam też na jakiś bardziej konkretny, przeprowadzony przez developerów stress test sieci - trwający np. jeden dzień - tak jak BCH. Ma być po wprowadzeniu planowanych poprawek wpływających na wydajność, ale ja nie lubię na takie rzeczy czekać :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 22 października 2018, 19:56

Jest jakieś uzasadnienie dlaczego w obiegu jest 133 248 290 NANO ? Oficjalne stanowisko lub przypuszczenia ludzi ze społeczności. Bardziej chodzi mi o porównanie do Bitcoina.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości