Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 28 lipca 2018, 11:36

RuckenFetard pisze: Dodam tylko ponownie, ja tylko wierzę w projekt i po prostu stawiam na tego konia, nie żyję nadzieją, nie mam żadnej pewności że to się uda
Nowe projekty typu Nano mają znacznie większe możliwości upgreadu niż stary BTC, którego już nie dało się w żaden sposób unowocześnić, dlatego powstała druga warstwa.

W przypadku Nano odnoszę wrażenie, że da się jeszcze dużo zrobić na samym rdzeniu. Sam model typu: każdy posiada swój blockchain, już wydaje się być znacznie bardziej elastyczny i możliwy do usprawnienia.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » sobota, 28 lipca 2018, 22:09

@mecenas, zapomniales o jednej cesze - wolności transakcji, pomyśleć ze kiedys byla najwazniejsza...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » sobota, 28 lipca 2018, 22:15

adam1226 pisze: wolności transakcji
Masz na myśli szybkość przesyłu, czy wolność typu niezależność, niepodległość?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » sobota, 28 lipca 2018, 22:28

@adam1226, ciekawy temat. Czy można zablokować prywatne transfery / środki? Bardzo dobre pytanie. Fajnie jakby rozwinąć ten temat. Wiem , że sprawa jest dyskusyjna w przypadku iota. Ale skoro zasugerowałeś temat to może trochę rozwiniesz?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » niedziela, 29 lipca 2018, 10:14

deweloperzy nano testują możliwość kupowania nano w sklepach polegać to będzie na tym że użytkownicy będą mogli kupić Nano, kupując kartę doładowania, a następnie wprowadzając unikatowy kod w NanoSMS, który potem zapisałby saldo.

Nie jestem mistrzem z angielskiego ale tyle zrozumiałem z tego więcej tutaj

Obrazek

Dodano po 9 godzinach 52 minutach 33 sekundach:
Edit: Jest głosowanie na jakiejś stronce głosujmy na nano! https://sonox.io/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » niedziela, 29 lipca 2018, 12:19

Ostatnio dokupuję sobie NANO małą łyżeczką i staram się zrozumieć jak wszystko w nim działa.
Każda transakcja generuje blok. Czyli przykładowo wysyłam wripowi 100 NANO - powstaje 1 blok. Wrip za 3 dni zsynchronizuje swój portfel, dojdzie transakcja - powstanie kolejny blok. Czyli w zasadzie każda transakcja wysyłka->odbiór generuje aż 2 bloki.
Dobrze to rozumiem?

Łącznie w NANO mamy prawie 12 mln bloków, czyli 6 mln transakcji.
Średnia z ostatnich 24h to 0,1 tx/sekundę,
a ogólna średnia na wykresie to mniej więcej 0,3 tx/sekundę.
Tylko czy jako transakcję liczymy send+receive = 1 czy send=1, receive=1 razem 2 transakcje/2 bloki

Żródło: https://www.nanode.co/blocks

0,3 tx/sekundę daje ok. 25,000 transakcji dziennie.
Porównajmy z innymi walutami - tutaj uwaga, dwie strony podają dość rozbieżne wyniki, nie wiem komu wierzyć:

https://bitinfocharts.com/comparison/tr ... -doge.html

http://blocktivity.info/

Wynika z nich, że Bitshares wraz ze Steem i ETH (które przecież nie jest stricte płacidłem) odpowiadają za ponad 90% wszystkich transakcji kryptowalutowych.

Z płacideł Nano wyprzedza takich pewniaków jak BCH, LTC, Doge, ZEC, Monero czy Dash.
Wiem, że darmowe transakcje zachęcają do zabawy, przesyłania w tę i we wtę, bo za darmo, ale i tak wróży to dość dobrze na przyszłość, że tak szybko udało się zajść tak wysoko.
Martwi tylko wyjątkowo niski wolumen na giełdach - jeden z niższych w walutach z top 50 i 80% wolumenu na jednej tylko giełdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 29 lipca 2018, 13:58

@benq, tu masz bardziej szczegółowe statystyki rozbite na podgrupy https://nano.meltingice.net/network
Więc generalnie masz rację co do tych swoich wyliczeń, chociaż wychodzi tych transakcji realnych trochę mniej niż 6 milionów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 29 lipca 2018, 16:25

wrip pisze: @benq, tu masz bardziej szczegółowe statystyki rozbite na podgrupy https://nano.meltingice.net/network
Więc generalnie masz rację co do tych swoich wyliczeń, chociaż wychodzi tych transakcji realnych trochę mniej niż 6 milionów.
Przyznaje że nie wgłębiałem się w ten temat, próbowałem to dziś w pełni zrozumieć i nie jest to takie proste, podpytałem więc na discordzie i twórca tych statystyk sam przyznał że są trochę niezrozumiałe i zmieni to a w zasadzie wywali :)


Block Stats
4,960,508 send blocks
4,054,079 receive blocks
519,508 open blocks
24,169 change blocks
2,286,617 state blocks
11,844,881 total blocks created

To co wiem:
4,054,079 receive blocks są faktyczną ilością prawdziwych transakcji
519,508 open blocks to liczba otwartych kont (portfele)
2,286,617 state blocks , tutaj jest najwięcej zamieszania, to powinna być suma , send + receive + open , liczba jest inna ponieważ to tyczy się starych bloków , prawdopodobnie z przed Univerals Blocks.

PS
Uważam że po takich wzrostach NANO należała się solidna korekta, ale kompletnie nie rozumiem tej skali spadków
Cena oczywiście nadal krwawi, jest 100% sposób aby poszła do góry, wystarczyłoby że sprzedam swoje NANO :)

A na poważnie ptaszki donoszą że najbliższy update sieci w wersji 15 przyniesie bardzo mocne, potrzebne i wyczekiwane zmiany, czytając komentarze devow na github, czy reddit wywnioskowałem że może to wyglądać bardzo ciekawie.

Sieć ma być diametralnie odciążona , piszą że na wstępnie ruch sieci "voting traffic" zostanie zredukowany o 98,5% ( docelowo do 99,9%) , zdaje się że to właśnie "voting traffic" było odpowiedzialen za zaspamowanie sieci nano na kilka godzin w poprzedni weekend. (cena nano też oberwała przez to)
Do tego dochodzi zapowiedziany "Lazy bootstrapping" , który ma dodatkowo odciążyć sieć.

W przypadku "voting traffic" jeden blok który ma rozmiar 40kilobajtów ma mieć 600 bajtów.....głównie poprzez implementacje głosowania za pomocą hash. (jeśli chodzi o hash, to oczywiście nie wiem z technicznego punktu widzenia jak działa, )

Obserwując aktywność na githubie można było zauważyć sporo poprawionych aspektów sieci, skupiali się także na tym aby siec inteligentnie omijała "zwalone" nody , które mogły rozwalać całą siec.

W rezultacie w najbliższych dniach lub tygodniach wyczekiwany pierwszy etap "pruning" powinien dojść do skutku , (obecnie testują na na testnecie)
W jednym z wywiadów jeden z Core potwierdził to co kiedy pisałem , że mają potencjalne Biznesy które interesują się NANO , ale na razie nie mogą o tym oficjalnie mówić.


Na pocieszenie obrazek , który moim zdaniem fajnie obrazuje, jak działa aktualnie rynek krypto i czym się kieruje.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 29 lipca 2018, 17:04

RuckenFetard pisze: 4,054,079 receive blocks są faktyczną ilością prawdziwych transakcji
Może być wiele transakcji wysłanych, ale jeszcze nieodebranych, ale w praktyce te transakcje są już "zaklepane". Tak więc ja bym brał do statystyk zrealizowanych przelewów send blocks.
RuckenFetard pisze: state blocks
To jest nowa kategoria bloków, która pojawiła się od czasu wprowadzenia universal block i zawiera w sobie wszystkie rodzaje działań: wysyłanie, odbieranie i change (chyba). Prawdopodobnie nie wszyscy mają nowe wallety obsługujące universal block i dlatego są nadal generowane oddzielne bloki wysyłania i odbierania, co właśnie ten licznik to zlicza. Teraz powinny przyrastać już tylko state blocks, a send i receive powinny stać w miejscu.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » niedziela, 29 lipca 2018, 17:50

@wrip
Czyli w nano jak mam zamknięty portfel to transakcja bedzie nieodebrana dopuki go nie otworze?

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Jak mam canoe na telefonie to on obsługuje już uniwersal block ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 29 lipca 2018, 18:11

Lagoon pisze: Czyli w nano jak mam zamknięty portfel to transakcja bedzie nieodebrana dopuki go nie otworze?
Tak.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » niedziela, 29 lipca 2018, 18:40

@wrip
Można w porfelu canoe send zabezpieczyć jakims pinem jeszcze?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 29 lipca 2018, 18:54

Lagoon pisze: @wrip
Można w porfelu canoe send zabezpieczyć jakims pinem jeszcze?
Mogłeś się pofatygować i kliknąć w opcję, wszystko tam jest :)

Lagoon pisze: Znalazłem sorry za pytanie.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Ale pin i hasło jest przypisane tylko do tego telefonu jak w iota?
Jak chce dostac sie do srodkow na innym urzadzeniu wystarczy sam seed?
Dokładnie tak.
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 lipca 2018, 19:01 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » niedziela, 29 lipca 2018, 18:58

Znalazłem sorry za pytanie.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Ale pin i hasło jest przypisane tylko do tego telefonu jak w iota?
Jak chce dostac sie do srodkow na innym urzadzeniu wystarczy sam seed?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 29 lipca 2018, 19:30

@Lagoon, Tak, seed działa tak samo jak w innych krypto. Hasło jest nakładane lokalnie w każdym wallecie osobno.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » niedziela, 29 lipca 2018, 20:51

Trwa właśnie głosowanie na SonoX dotyczące tego, które z danych walut mają się pojawić końcem sierpnia:

https://sonox.io/?1 (Głosowanie zabiera 2 sekundy z życia.)

Sonox to giełda, która ma się pojawić tego lata i ma wprowadzić 15 najpopularniejszych monet. Pierwsze 3 mają zyskać od giełdy dodatkowe wsparcie, by pomóc w ich popularyzacji i wzroście.

btw. ciekawe kiedy będzie można kupić trochę NANO za złotówki - @BitBay kupowałbym.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » środa, 1 sierpnia 2018, 16:21

a propo bitbay, własnie wprowadził nowe kryptowaluty niestety nie ma w nich nano :(
tutaj strona nano na fb i nowa reklama nano na yt
https://www.facebook.com/nanocurrency/
[youtube][/youtube]
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Daytrader » czwartek, 2 sierpnia 2018, 13:04

Orientuje się ktoś może ile czasu potrafi wisieć niezatwierdzona transakcja?

Wyplacalem w nocy z Binance 400 Nano i jeszcze nie dotarły do portfela. W eksplorerze wisi jako nieodebrany blok.
Portfel nanowalletcompany.com na desktopa w wersji na linuxa używam już ok 2 miesięcy .

Poniżej link do transakcji
https://www.nanode.co/account/xrb_3qhbi ... ggxhp781mu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 2 sierpnia 2018, 14:23

@Daytrader, masz zsynchronizowany ten wallet?
Jeśli nie to transakcja tak będzie wisiała. Musisz mieć pobrane wszystkie bloki i wykonać PoW by transakcja była "zrealizowana".
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » czwartek, 2 sierpnia 2018, 17:25

@daytrader
Ja mam polecany tutaj przez @wrip canoe mobilny.
Robilem już 4 wypłaty z binance jedną wczoraj też i przechodziła kasa po ukazaniu się tixd
na binance po 20-30 sekundach na portfel.
A tixd na binance trwa ok 2-3minut.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kierowniczka i 13 gości