Nano (XNO)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 3 maja 2018, 10:51

Jest dynamiczna zmiana ceny, ponieważ Binance rozpoczął promowanie NANO , 15000 XRB zostanie rozdane za największy wygenerowany wolumen od 4 kwietnia do 11 kwietnia



Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 3 maja 2018, 11:18

@RuckenFetard, niezbyt wymyślne to zawody, ale mogą skutecznie podnieść cenę na jakiś czas, a później będzie pewnie dump więc można na tym trochę zarobić.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » niedziela, 6 maja 2018, 19:55

10 maja twórca Nano będzie gościem Seoul Blockchain Online Forum gdzie będzie miał krótki występ połączony z równie krótkim bo 10 minutowym Q&A :)
Transmisja odbędzie się na żywo na youtube na kanale https://www.youtube.com/c/Nanocurrency

To początek działań marketingowych, które zostaną zdynamizowane już całkiem niedługo, bo prawdopodobnie po wypuszczeniu stabilnej wersji walleta, light walleta oraz pruningu.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » środa, 9 maja 2018, 10:22

Niebawem zmianie ulegnie prefix jaki jest przy każdym adresie nano. Do tej pory początek każdego adresu zaczynał się od: xrb_
Teraz będzie to: nano_
Oba prefiksy będą działały, stary xrb będzie nadal możliwy do użycia, ale wallety będą już tworzyły adresy odbiorcze nowego typu :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » środa, 9 maja 2018, 10:57

Oj widać, że mają za dużo dostępnych mocy przerobowych :D nie jestem specjalista, ale slyszalem, ze każdy dodatkowy znak obciaza siec (np bitshares jest m.in dlatego tak wydajne, bo tam adres jest nazwa konta - z reguly kilkuznakowa)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » środa, 9 maja 2018, 11:00

@adam1226, nie sądzę by to miało jakiś wpływ na wydajność sieci, co najwyżej ten jeden znak więcej zwiększy masę transakcji, jednak ona została ostatnio i tak uciachana, więc to bez znaczenia :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 10 maja 2018, 18:15

wrip pisze: 10 maja twórca Nano będzie gościem Seoul Blockchain Online Forum gdzie będzie miał krótki występ połączony z równie krótkim bo 10 minutowym Q&A :)
Transmisja odbędzie się na żywo na youtube na kanale https://www.youtube.com/c/Nanocurrency

To początek działań marketingowych, które zostaną zdynamizowane już całkiem niedługo, bo prawdopodobnie po wypuszczeniu stabilnej wersji walleta, light walleta oraz pruningu.
Czy tylko ja nastawiłem się na jakiś show w Seulu w stylu Liska? Pewnie czegoś nie doczytałem jak to ogłaszali.
Najpierw rozczarowanko... jego nie było w Seulu :) nadawał z jakiejś dziupli :) Faktycznie był gościem w Seulu ale online lol, to by wyjaśniało dlaczego był aktywny poprzedniej nocy na GITHUBIE :)
Reasumując to był prawdziwy "Colin's style " zamiast "Lisk style " Ewidentnie gość nie ma nic wspólnego z showmenem i chyba będą musieli zatrudnić takiego aktora w końcu :)

Swoją drogą robienie show na eventach w krypto to specjalizują się np takie kwiatki jak dascoina, futurocoin , bitconnect itp
NANO nie będzie tego potrzebować miejmy nadzieję, tak jak Bitcoin tego nie potrzebował w przeszłości, ale ktoś wygadany mógłby pojawić się na jakimś dużej imprezie blockchain i wyjść na scenę!

Najlepsze jednak jest to, iż z tej mało barwnej gadki można było usłyszeć bardzo wartościowe wieści, jeden z użytkowników reddit zrobił małe podsumowanie, przetłumaczyłem to na szybko i wklejam poniżej, jeśli coś przekręciłem to dajcie znać


• Nowe portfele wyjdą w ciągu dwóch tygodni i będą zgodne z wersją node v13
• Uniwersalne bloki zostaną uruchomione na dniach o, gdy tylko będziemy pewni, że węzły są już gotowe
• Nowy typ protokołu (1/3 rozmiaru bloku) ma zostać opracowany w celu zwiększenia przepustowości nodów.
• Rozmawiamy z partnerami, ale nie mamy zamiaru ogłaszać , dopóki nie będzie to pewne!
• Jeśli jesteś deweloperem node, to możesz być mile widziany i dołączyć do istniejącego zespołu 12 osób
• Docker jest najłatwiejszą instalacją noda (węzła). Społeczność Discord jest bardzo pomocna przy problemach z instalacją
• Ta konferencja jest przykładem rozpoczęcia promowania NANO w Azji
• 51% ataku jest prawdziwym zagrożeniem i dlatego staramy się dalej decentralizować sieć, zachęcając ludzi do zmiany swojego
przedstawiciela z dala od węzłów Dev! które ostatecznie zostaną wyłączone!
• Niemożliwe jest, aby osoba atakująca przejęła absolutną kontrolę nad głosowaniem reprezentatywnym, ponieważ każdy może w każdej
chwili zmienić swojego reprezentanta na inny po drugiej stronie świata
• NODE v13 jest już dostępny w Dockerze i jest obecnie testowany
• Mamy duże firmy zainteresowane współpracą z nami w celu zapewnienia funkcjonalności podobnej do Google Pay !


Jak widać mają już potencjalne partnerstwa ale nic nie ogłaszają dopóki nie jest to pewne, zupełnie inaczej niż twórca IOTy lub innych nie do końca naturalnie nadmuchanych projektów , ostatnio było w tym wątku trochę krytyki na temat centralizacji NANO, jak widać twórcy chcą to bezwzględnie i szybko rozwiązać i finalnie wyłączą nody devów!
To tylko kwestia tego aby jak największa ilość ludzi przełączyła się na innego reprezentanta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 maja 2018, 19:22 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 10 maja 2018, 18:48

@RuckenFetard, no tak, ten typ to taki mało entuzjastyczny jest :D gdyby tylko jego gadka i podejście miało mnie przekonać do Nano to by mnie nie przekonało :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 10 maja 2018, 18:59

wrip pisze: @RuckenFetard, no tak, ten typ to taki mało entuzjastyczny jest :D gdyby tylko jego gadka i podejście miało mnie przekonać do Nano to by mnie nie przekonało :D
Tak , widać że oderwał się od komputera , wstał i zaczął gadać lol , niech znajdzie sobie jaką gwiazdeczkę do jeżdżenie na eventy i zostanie przed komputerem , bo to mu super wychodzi.
Ten koleś https://twitter.com/ZackShapiro ma chyba większe parcie na szkło, może on zacznie "świecić" na eventach :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 10:06

KamilZ pisze: Jak wygląda sprawa przechowywania łańcucha bloków w Nano? Każdy "chomik" ma kopie?
Tak, ale niebawem wejdzie pruning i do pełnego węzła nie będzie trzeba mieć całego rejestru.
KamilZ pisze: Jak taki system się skaluje?
Np. przy 5 Tx/s jak to będzie wyglądało, a co musi się zmienić przy 50 tx/s?
Jedynymi ograniczeniami są: łącze internetowe, szybkość zapisu i odczytu na dysku twardym.
Więc Nano skaluje się wraz z rozwojem technologii, nie ma żadnego ograniczenia w protokole. Aktualne stress testy były na poziomie 200-300 tx/s i sieć się trzymała dobrze. Nie jest łatwo zrobić taki symulowany stress test, bo trzeba wykonać naprawdę dużo wcześniejszych obliczeń. Czyli chomik musi biegać przez dzień lub dwa by nagromadzić kilkadziesiąt tysięcy transakcji i później puścić je wszystkie w jednym czasie.

I tak poza tym to polecam giełdę https://nanex.co jako miejsce zakupu/sprzedaży nano, nie jest to może platforma najlepsza do spekuły, ale wypłaty nano są darmowe, a fee to Maker trading fee: 0.0% i Taker trading fee: 0.2%. Wypłata nano z giełdy to kwestia sekundy. Klikasz wypłać i już twój wallet pokazuje środki na koncie i już możesz je wysłać gdzieś dalej :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 11 maja 2018, 10:13



Nano wypuściło NODE 13
Naprawili poprzednie bugi, między innymi działa to teraz szybciej, bez przycinek, i nie zabija CPU

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 10:46

KamilZ pisze: Już doczytałem do tego mementu:
wrip pisze:
Przejdź do cytowanego posta jakieś zrzutki fanów na fullnoda na serverach vps będą rozwiązaniem

..i na razie mam dosyć.
Jeśli nic się nie zmieniło od tego czasu, to brak ekonomicznej zachęty do posiadania pełnego węzła jest tym samym problemem, który trawi teraz bitcoina, a którego rozwiązanie znalazłem na razie tylko w projektach typu Dash.
Jak ktoś ma zainwestowane w coina trochę kapitału to ekonomiczną zachętą jest by coin drożał, a jeśli problemem coina jest np. słaba decentralizacja to postawienie noda poprawi decentralizację, a tym samym coin będzie miał większe szanse na wzrost ceny, bo jeden z jego problemów się zmniejszy.
Drugą zachętą jest zarabianie na obrocie nano - czyli każda giełda musi mieć fullnoda, każdy procesor płatniczy też. Każdy, kto czerpie korzyści pośrednie lub bezpośrednie z nano posiada fullnoda. Mniejsze podmioty typu sklepy będą posiadały fullnody z obciętym rejestrem więc będą bardzo lekkie.
Myślę, że gdyby zliczyć liczbę giełd i innych podmiotów to nie będzie problemu z fullnodami nawet gdyby żadna osoba prywatna, żaden fan nie miał swojego fullnoda. Nody, które zapewnią giełdy sprawią, że decentralizacja będzie większa niż w BTC, którego 3 czy 4 poole posiadają ponad 51% mocy.
KamilZ pisze: Każda sieć (PoS czy PoW) z małymi Tx/s i małym łańcuchem do przechowywania, może mieć "darmowe" przelewy. Problem pojawia się przy większej skali.
Na razie nie przekonuje mnie to rozwiązanie.
Bo tobie skala kojarzy się z BTC czyli potrzebą gigantycznych zasobów. A nano jest tak zaprojektowane i tak optymalizowane, by potrzebne zasoby były ograniczone do minimum. To ma być coin tylko do jednego zadania: transfer środków, a nie połączenie smartcontratków, nakładek anonimizujących i wielu innych dodatków, które obciążają niemiłosiernie inne coiny.

Utrzymanie fullnoda dla giełdy nawet małej będzie niewielkim kosztem w porównaniu do zysków jakie obrót na giełdzie generuje. Giełdy dysponują bardo dobrą infrastrukturą i zapleczem technicznym dlatego nie martwię się o wydajność i wydolność tych nodów.

A czy zatem przekonuje cię rozwiązanie LN? tam utrzymanie węzła to też grosze, a zarabia się na nim w zasadzie nic. Dlaczego ktoś miałby stawiać węzły LN? Fani tego rozwiązania mówią, że jeśli jest to tanie to giełdy, sklepy i inne podmioty będą stawiały węzły LN bo ich to nic nie kosztuje, a będą mogły czerpać korzyści z przystąpienia do sieci LN.
Z nano jest identycznie: chcesz korzystać z przystąpienia do sieci? postaw fullnoda którego koszt jest minimalny i czerp korzyści :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 11:12

wrip pisze:Aktualne stress testy były na poziomie 200-300 tx/s i sieć się trzymała dobrze
Jest troche projektow gdzie przepustowość juz dawno przekroczyla 1000tx/s ;>
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 11:23

@adam1226, ten stress test nie miał na celu ustalenia granicznej wydajności sieci (ta graniczna wartość dla nano będzie nieustannie rosła, bo wydajność sieci nano jest wprost proporcjonalna do rozwoju technologicznego, nie istnieje inne ograniczenie). Bo do takiego testu potrzeba nieco więcej zasobów niż miał w tamtym czasie jeden z fanów nano.

A jeśli już mówisz o tych kilku projektach to jakie masz na myśli?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 11:40

Na pewno Bitshares, XEM (catapult), chyba tez WAVES,
W każdym razie nie podoba mi się chwalenie się kilkuset transakcjami na sekundę podczas gdy istnieją już projekty kilkukrotnie bardziej wydajne.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 11:45

@adam1226, to nie chwalenie się tylko pokazywanie faktów. A co do tych projektów to nie wiem, nie przyglądałem im się, nie wiem czy ta wydajność o której piszesz była testowana realnie czy to tylko teoria.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 11:57

no właśnie, więc więcej rzetelności wołamy - ja zanim zacząłbym wychwalać jakiś projekt to przynajmniej pobieżnie zorientowałbym się w jego "konkurentach"..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 11 maja 2018, 12:01

adam1226 pisze:
wrip pisze:Aktualne stress testy były na poziomie 200-300 tx/s i sieć się trzymała dobrze
Jest troche projektow gdzie przepustowość juz dawno przekroczyla 1000tx/s ;>
adam1226 pisze: Na pewno Bitshares, XEM (catapult), chyba tez WAVES,
W każdym razie nie podoba mi się chwalenie się kilkuset transakcjami na sekundę podczas gdy istnieją już projekty kilkukrotnie bardziej wydajne.

no właśnie, więc więcej rzetelności wołamy - ja zanim zacząłbym wychwalać jakiś projekt to przynajmniej pobieżnie zorientowałbym się w jego "konkurentach"..
Adam, proszę Cię czytaj ze zrozumieniem, mógłbyś po prostu przeczytać ten wątek od początku a nie ostatnią stronę, to wszystko było już wałkowane.
NANO już rok temu ogłosiło przepustowość 7000tx/s , aktualna wersja jest taka iż nie ma takiego limitu! Ograniczenia są tylko i wyłącznie sprzętowe, co za tym idzie nieograniczone. Mało kto zrobił prawdziwe rzetelne i realne testy powyżej 300 tx/s , proszę Cię podaj źródła dla realnych testów BTS , XEM , Waves a nie hipotetyczne przepustowości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 11 maja 2018, 12:01

@adam1226, nie da się ogarniać wszystkiego, jeśli ja mówię o nano to daję chociażby linki do źródeł. Ty mi powiedziałeś, że jakiś coin miał stress test na poziomie powyżej 1000 tx/s i nie podałeś źródła.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » piątek, 11 maja 2018, 12:15

Ja nie mówię o ogarnianiu wszystkiego, nie mam w tej chwili linków pod ręką, ale daję dobrą radę, nikogo nie zmuszę do skorzystania z niej ;-)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości