Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » środa, 29 sierpnia 2018, 17:11

emdecha pisze: Tzn.? Jest coś takiego w planach?
W planach jest. Pruning czyli fullnod nie będzie przechowywał całego blockchaina, a tylko salda wszystkich kont. Ktoś gdzieś pisał, że to może ograniczyć wielkość przechowywanych danych do 20-50 mb :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: qertoip » środa, 29 sierpnia 2018, 20:59

wrip pisze:
emdecha pisze: Tzn.? Jest coś takiego w planach?
W planach jest. Pruning czyli fullnod nie będzie przechowywał całego blockchaina, a tylko salda wszystkich kont. Ktoś gdzieś pisał, że to może ograniczyć wielkość przechowywanych danych do 20-50 mb :)
Nie będzie przechowywał. Ale musi ściągnąć i przetworzyć aby dojść do bieżącego stanu. Czyli potencjalnie bardzo, bardzo dużo mielenia - gdyby Nano miało się udać - lub gdyby ktoś złośliwy naprodukował bezpłatnych transakcji (choćby u mnie w pracy admini, którzy mają dostęp do dużej niewykorzystanej mocy obliczeniowej).

Innymi słowy, pruning by design ma charakter lokalny - dzięki temu węzeł niezależnie weryfikuje historię - full node.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » środa, 29 sierpnia 2018, 21:55

qertoip pisze: Ale musi ściągnąć i przetworzyć aby dojść do bieżącego stanu.
Jesteś pewny, że w block lattice to konieczne?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » środa, 29 sierpnia 2018, 23:40

Może jestem jakiś dziwny czy głupi, ale nie udało mi się zainstalować getcanoe na dysk. Nie am nigdzie opcji do wygenerowania seeda. Tylko mam okienka do wpisania haseł. Tylko jakich skoro nigdzie nie rejestrowałem się. Może ktoś podesłać link do oficjalnej instalacji na Windowsa? Chyba, że odpuszczę sobie te getcanoe...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » środa, 29 sierpnia 2018, 23:49

:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 30 sierpnia 2018, 00:43

emdecha pisze: Może jestem jakiś dziwny czy głupi, ale nie udało mi się zainstalować getcanoe na dysk. Nie am nigdzie opcji do wygenerowania seeda. Tylko mam okienka do wpisania haseł. Tylko jakich skoro nigdzie nie rejestrowałem się. Może ktoś podesłać link do oficjalnej instalacji na Windowsa? Chyba, że odpuszczę sobie te getcanoe...
Albo coś mieszasz albo już kiedyś zainstalowałeś ten portfel na kompie i ustawiłeś hasło.
Zainstaluj ten:
https://nanowalletcompany.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » czwartek, 30 sierpnia 2018, 00:53

RuckenFetard pisze: Albo coś mieszasz albo już kiedyś zainstalowałeś ten portfel na kompie i ustawiłeś hasło.
no a gdzie ten portfel przechowuje dane?
Moze warto poszukac w plikach /Roaming /Dane aplikacji itp?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: qertoip » czwartek, 30 sierpnia 2018, 16:42

wrip pisze:
qertoip pisze: Ale musi ściągnąć i przetworzyć aby dojść do bieżącego stanu.
Jesteś pewny, że w block lattice to konieczne?
Tak.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » czwartek, 30 sierpnia 2018, 19:38

nano jest na coinbene (niestety nie coinbase :D)
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Bit-els » czwartek, 30 sierpnia 2018, 20:20

Strona mi się nie otwiera, nawet gdy klikam link na ich twitterze.
Ta giełda przyjęła dasa, więc jakiś shit musi to być.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » czwartek, 30 sierpnia 2018, 20:59

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 30 sierpnia 2018, 21:15

Bit-els pisze: Strona mi się nie otwiera, nawet gdy klikam link na ich twitterze.
Ta giełda przyjęła dasa, więc jakiś shit musi to być.
Ta giełda nie ma Dasa , chyba pomyliłeś z Coinfalcon

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: davis89 » piątek, 31 sierpnia 2018, 12:19

@RuckenFetard @wrip
Ustosunkujesz się jakoś do tego?
https://cryptoslate.com/nano-lawsuit/
To wydają się być dość poważne zarzuty...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Araluen » piątek, 31 sierpnia 2018, 12:51

RuckenFetard pisze:
Bit-els pisze: Strona mi się nie otwiera, nawet gdy klikam link na ich twitterze.
Ta giełda przyjęła dasa, więc jakiś shit musi to być.
Ta giełda nie ma Dasa , chyba pomyliłeś z Coinfalcon
Spoiler:
Dascoinowcy się chwalą, że niedługo Dasshit ma wejść na Coinbene, czy tam miał wchodzić. Nie śledzę aż tak.
Dodano po 8 minutach 49 sekundach:
davis89 pisze:
https://cryptoslate.com/nano-lawsuit/
To wydają się być dość poważne zarzuty...
Zarzuty wydają się być faktycznie poważne, team Nano owszem, dodał link do tej giełdy (dobrze kojarzę?), ale chyba nie wykazano żadnego poważnego błędu w kodzie Nano, który pozwolił na kradzież środków? Jeśli się mylę, to bardzo proszę o sprostowanie.
Żądanie forka, żeby przywrócić transakcje do stanu sprzed kradzieży to chyba jakiś nieśmieszny żart. To chyba nie po to używamy krypto.
Zastanawiający jest jednak Tweet od teamu z zapewnieniem, że środki są bezpieczne.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 31 sierpnia 2018, 12:53

davis89 pisze: @RuckenFetard
Ustosunkujesz się jakoś do tego?
https://cryptoslate.com/nano-lawsuit/
To wydają się być dość poważne zarzuty...
No wiesz co :) ? , nie zauważyłeś że to artykuł z kwietnia?
Wtedy nie były znane jeszcze wszystkie szczegóły. Widać że autor artykułu miał jednoznaczne intencje :)

Fakty są takie że Firano (twórca Bitgrail) miał ogromne dziury w oprogramowaniu giełdy, nie wiadomo czy to jego dzieło , czy hakerów.
Ludziom księgowały się dodatkowe środki jeszcze kilka tygodni przed tym jak Firano zorientował się że ma mało NANO .... jest sporo raportów od ludzi którzy potwierdzają ten fakt.
Większość nigdy tego nie zgłosiła z wiadomych powodów, nie wiadomo ile osób to wykorzystało, kiedyś może będzie więcej szczegółów.

Fakty są takie że Firano odkrył ten fakt i próbował w panice wymusić na NANO core forka , aby odwrócić cały ciąg zdarzeń :) , prawdopdobnie chciał wymusić forka jeszcze za nim padła giełda, finalnie został totalnie zignorowany i przestali z nim rozmawiać.
Fakty są takie że to Firano ma sądowo zablokowane środki własne jak i giełdy ( to co zostało) a NANO nie ma! z tego co mi wiadomo!

Ciężko wywnioskować na dzień dzisiejszy czy to zepsuł FIrano czy jednak ktoś mu pogrzebał w kodzie giełdy, uważam też że mógł to być celowy atak w celu destabilizacji tej krypto, która miał najwyższą stopę przyrostów w 2017 i akurat padła tylko jedna sensowna giełda w tych miesiącach , akurat ta z NANO....


Wina po stronie NANO Core jest taka że zaufali jakiemuś włochowi i faktycznie mogli tą mało znaną giełdę lepiej sprawdzić, to fakt! W zasadzie Cały team składał się wtedy z jednej osoby, czyli twórcy....
Biorąc pod uwagę fakty że nie byłoó żadnego ICO i zbierania pieniędzy ,, za dużego pola manewru jeśli chodzi o giełdy nie mieli!
Oczywiście nie mogę stwierdzić że to co napisałem jest w 100% prawdą, bo to mam nadzieję zostanie w pełni zweryfikowane.

Araluen pisze: Zastanawiający jest jednak Tweet od teamu z zapewnieniem, że środki są bezpieczne.
TO było zdaje się napisane niezręcznie przez Zack Shapiro , on wiele razy "wygłupił się " i już nie ma go w NANO Core .... Ten numer z falstartem portfelem nano na androida i dziurą z generowaniem seeda poprzez słaby algorytm był też jego " wygłupem"

PS. Jak ktoś śledzi github i aktywność to raczej ciężko uwierzyć że jakaś bomba wisi w powietrzu , nie mieli by motywacji do takiego działania.

Swoją drogą od kiedy na tradingview jest NANOUSD ? , wcześniej było tylko NANOBTC* BTCUSDT ..
Ostatnio zmieniony piątek, 31 sierpnia 2018, 13:00 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Araluen » piątek, 31 sierpnia 2018, 12:56

@RuckenFetard, też nie zwróciłam uwagi na datę... Dzięki za podanie dodatkowych informacji :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » niedziela, 2 września 2018, 01:48

Jeden z użytkowników reddita utrzymujący swój node, przedstawił jak spadały wymagania związane z przepustowością sieci w Nano na przestrzeni kolejnych wersji oprogramowania i wprowadzeniu Vote by Hash:

Obrazek

Jeśli dane z powyższego obrazka nie są zmyślone, to wymagania spadły ok 18 razy, co jest mniej więcej zgodne z 95% wspominanymi przez deweloperów. Całkiem imponujące.

Mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie można przeprowadzić porządny stress test, zwłaszcza jak ukażę się prunning, dzięki któremu nie dojdzie do spompowania ledgera dla większości node'ów uczestniczących w konsensusie przez głosowanie (nie będzie dotyczyło to jednak węzłów historycznych).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » niedziela, 2 września 2018, 15:39

nano dodany do paytomat.com
cytat z reddita
FANTASTIC news!!

329+ merchants

And convets into fiat

Paytomat currently provides three different ways to pay with cryypto:

via POS-terminals

via a web panel

via a single QR code (as in the example of the fruit seller in Bessarabsky Market)

In Q3 2018, Paytomat plans to implement support for payments via chatbots (in Telegram), and in Q4 2018, it plans to add support for web payments via free e-commerce plugins

Great news!!!
https://www.cryptoglobe.com/latest/2018 ... n-ukraine/
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 2 września 2018, 21:35

jaitylkoja pisze: Jeśli dane z powyższego obrazka nie są zmyślone, to wymagania spadły ok 18 razy, co jest mniej więcej zgodne z 95% wspominanymi przez deweloperów. Całkiem imponujące.
No aż trudno uwierzyć ze to tak hardcorowo wygląda, ale jest więcej świeżych informacji że to się jednak dzieje ...
Post z przed 30 min:


Tutaj te same dane od @Jaitylkoja , ale żywy link, z którego wynika że to aktualne dane które się odświeżają.
https://nanoticker.info/lanstat.html

Jeśli to okaże się prawdą i to jest 1 z 3 zapowiadanych zmian w celu optymalizacji sieci no to wygląda grubo .... :mrgreen: :shock: ,


Jutro dowiemy się pewnie więcej z oficjalnych komunikatów .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » poniedziałek, 3 września 2018, 11:59

Nom, fajniue :"D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości