Nano (XNO)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adiqq » wtorek, 1 lutego 2022, 10:14

Wirex obsługuje NANO
A ja z różnych względów do tej pory używałem go w pokaczeniu BTC lub ETH (DAI)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » wtorek, 1 lutego 2022, 11:29

Ja bardziej widzę tu kwestie podatkowe. Posiadanie otrzymanie lub wysłanie Crypto waluty nie powoduje żadnego obowiązku podatkowego jak przy darowiźnie tak i zapłacie za coś. Dopiero zamiana na Fiat.
Gdyż przewalutowanie w transakcjach transgranicznych zawsze budzi kontrowersje podatkowe co do kursu. Urzędy skarbowe nie uznają danej wymiany tylko średni kurs np NBP w danym dniu.

Natomiast wysłanie nano komuś za granicę ustala kurs sztywny przy odsprzedaży na lokalna walutę . I tu jest duży plus. Podatek możemy odwlec w czasie. Dla mnie też dużą zaletą nano jest jej szybkość. Wiem ze google pay w tel też działa tak samo ale trzeba już mieć konto w banku i kartę. A w Afryce czy Azji sporo ludzi nie ma konta natomiast telefony sa powszednie i to znowu punkt dla szybkiego i darmowego nano.

Dodano po 8 minutach 2 sekundach:
Owszem są inne waluty prawie darmowe i darmowa iota. Takiej iota odkad adresy są stałe brakuje brakuje jeszcze szybkości nano i np. Mobilnego lekkiego portfela na android.
Ale nano jest najprostsze w użyciu. Konkurencja może też być trx lecz tu już sprawa nie wygląda tak prosto.
Niby darmowy lecz do poziomu ban witch.
Gdy chcemy wykonać więcej niż 5 operacji wysyłania dziennie musimy już płacić fee lub zamrozić tokeny na Bańdzioch lub energię na wysyłkę innych coinow w sieci.
Poza tym między Giełdami raczej nie przerzuca się Fiatów. Tylko tanie w przesyłek szybki Crypto.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adiqq » wtorek, 1 lutego 2022, 11:43

Kwestie podatkowe są kluczowe dla wszelkich płatności !!
Do operacji szybkiego przesyłu krypto pomiędzy giełdami jest już naprawdę spory wybór...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » wtorek, 1 lutego 2022, 12:16

Ah przypomniało się mi jeszcze że jeśli chodzi o kwestie podatkowe zostaje wysyłka stable coinow jednak ta nie jest za darmo i troszkę wolniejsza. Najtańsza teoretycznie w sieci trx bo przy zamrożonych Chinach tylko energię ale normalnie kosztuje około 12 trx czyli jakieś 7$ .

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Miało być zamrożonych Coinach a nie chinach

Dodano po 28 sekundach:
:( :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » piątek, 4 lutego 2022, 09:18

wrip pisze: wtorek, 1 lutego 2022, 09:59Pewnie - będą od tego prowizje operatora kart czy giełd, ale obecnie płatności międzynarodowe są wciąż drogie i powolne, a z systemów jak Paypal nie każdy chce korzystać bo są bardzo drogie.
Przelewy SEPA w euro w ramach UE masz praktycznie za darmo, fakt ze przelewy poza EOG troche kosztują długo wędrują wiec masz rację, tutaj widzę jakiś potencjał. Z PayPal'a korzystam w pracy kilkanaście razy tygodniowo - nie ma tragedii.

Ale wracając do adopcji
shinya56 pisze: poniedziałek, 31 stycznia 2022, 17:58Adopcja ma się bardzo dobrze.
https://blog.nano.org/why-nano-is-the-b ... eacd291d1d
https://nano.africa
Gdy tylko będę w Afryce to postaram się skorzystać ;)

Na chłopski rozum, wykluczając wątek spekulacyjny(!!!) i zakładając, że NANO przetrwa, to czy uważacie, że jeśli teraz kupię 1000NANO żeby za 5 lat kupić za to rower w sklepie to wyjdę na tym lepiej niż gdybym to NANO kupił za 5 lat zaraz przed pójściem do sklepu? (pomijamy zmiany cen, spekulacje, inflacje, podaż/popyt rowerów etc. - chodzi o samą procedurę zakupu i czy warto chomikować NANO na "zaś")

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adiqq » piątek, 4 lutego 2022, 09:31

Lagoon pisze: wtorek, 1 lutego 2022, 12:18Ah przypomniało się mi jeszcze że jeśli chodzi o kwestie podatkowe zostaje wysyłka stable coinow jednak ta nie jest za darmo i troszkę wolniejsza. Najtańsza teoretycznie w sieci trx bo przy zamrożonych Chinach tylko energię ale normalnie kosztuje około 12 trx czyli jakieś 7$
o L2 słyszałeś? Po wpisie wnioskuje że nie - masz sporo do nadrobienia, jeśli widzisz tylko konkurencje w trx
stable na L2 (MATIC,FTM,AVAX lub inne) koszt przesyłu to są ułamki $
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » piątek, 4 lutego 2022, 10:57

Dlaczego NANO (XNO) inwestuje w Afryce ?

Polecam książkę. Tutaj jest odpowiedz.

Obrazek


W skrócie. Na kontynencie afrykańskim bardzo słabo rozwinięty jest system bankowy.

Za to:
1.) inwestuje się w telekomunikacje (Internet -Światłowody) i z czasem dojdzie Internet satelitarny;
2.) aktualna liczba ludności na 2021 r. to 1 378 399 000 i z każdym rokiem ta liczba będzie rosła;
3.) telefony i nowoczesne systemy płatności zastąpią tradycyjne banki.

Potencjał jest ogromny. Dużo informacji jest w Internecie na ten temat.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » piątek, 4 lutego 2022, 13:38

@shinya56 Bardzo dobrze ale pytanie czy to wpłynie na wartość tokenu i na jego posiadaniu bedzie można po prostu zarobić (spekulacja) czy też zostanie po prostu zaadoptowany, jego cena sie ustabilizuje i będzie wykorzystywana stając się po prostu jednym ze sposobów płatności (wtedy jego zbieranie/chomikowanie w ogole nie ma sensu, bedzie sie go kupowało ad hoc w miarę potrzeby).
Nie wiem czy dobrze przedstawiam moje wątpliwości - chodzi mi o to czy zbierając NANO, po jego adopcji stanę się najbogatszym kolesiem w galaktyce :) czy raczej należałoby to olać i jeśli za 5 lat będę potrzebował troche NANO to je po prostu kupie po aktualnym kursie. Czyli - co nam da zbieranie NANO...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 4 lutego 2022, 14:57

@japu gdy jakiś coin faktycznie będzie realnie i szeroko wykorzystywany, to nawet jeśli nie spowoduje drastycznej zmiany w kursie z powodu zwiększonego popytu bo np. mimo dużej liczby mieszkańców Afryki obracają oni bardzo drobnymi kwotami, to sam fakt jego użyteczności - w mojej ocenie - powinien zwiększyć jego wartość dla spekulantów. Bo o to pierwszy coin jest naprawdę szeroko znany i używany, a to co jest raz przyjęte, zaadaptowane tak łatwo rynku nie odpuszcza.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » piątek, 4 lutego 2022, 15:25

@wrip No wlasnie, zgadzam sie, pod przykrywką użyteczności wszystkim posiadaczom tokenów (tego i innych) chodzi o to, żeby ich cena wzrosła w stosunku do $ :)
Głowę dam, że jeśli teraz nagle cena NANO skoczyłaby na $500 to każdy by się rzucił realizować zyski w głębokim poważaniu był miał zajebistość tokenu, jego adopcje, ludy afryki itd.
Obawiam się, że jeszcze długo długo wszystkie krypto będą tylko narzędziem spekulacji a to skutecznie będzie odsuwać w czasie ich adopcję. Nie tyle adopcję blokchainów jako technologii (to raczej będzie się rozwijało) ale natywnych dla chainów tokenów jako narzędzi do czegokolwiek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » piątek, 4 lutego 2022, 15:45

japu pisze: piątek, 4 lutego 2022, 15:25Obawiam się, że jeszcze długo długo wszystkie krypto będą tylko narzędziem spekulacji a to skutecznie będzie odsuwać w czasie ich adopcję.

Patrz na to z innej strony. Spekulanci używają tego na co dzień. Czyli sami "promują" adopcje.
Dlaczego Bitcoin tak się wybił ? Jedni kupowali, drudzy sprzedawali, ale musieli przesyłać między sobą czy na giełdę.


Przy okazji można zmienić nazwę tematu
z
RaiBlocks / Nano (XRB)
na
RaiBlocks / Nano (XNO)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » sobota, 5 lutego 2022, 10:04

@adiqq tak wiem co to warstwa L2 druga ETH ale z tego co wiem to trzeba użyć bridge do przeniesienia coinow z ETH L1 i to już kosztuje. Chyba że jest inny sposób a o nim nie wiem . Poza tym trx Chain jest szybszy. Dzięki trzem warstwom na jednej sieci potwierdzenie masz po 0.5 sek.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adiqq » sobota, 5 lutego 2022, 10:11

@Lagoon - jesteś pewny - że jest szybszy? Trzeba by poszukać konkretnych liczb... @maky - pomożesz? ;)

Są inne sposoby - multum
1. kopiesz na ethermine - wypłąta po Polygonie za free - to dla górników
2. środki np. na KuCoin - zamieniasz na MATIC/AVAX/FTM i wypłącasz w odpowiedniej sieci (KuCoin i kilka innych giełd od jakiegoś czasu obsługują coraz więcej innych sieci) - jak masz już na wallecie, to swapujesz na to co chcesz. Koszty śmiesznie niskie, nie wiem czy nie niższe niż bridge ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » sobota, 5 lutego 2022, 10:16

Jak mam przenosić przez bridge tokeny to bym chyba wolał nowa sieć BTTC gdzie mogę działać na trzech sieciach BSC ETH i TRX. Gdzie potwierdzenie jest po 3 sek a koszt wysyłki poniżej 1 centa. A przenoszenie czyli SWAP do danej sieci prostsze niż w maticu.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Każdy lubi coś innego. ;)

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
@adiqq a tak przy okazji tych warstw trwają prace nad druga warstwa nano.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adiqq » sobota, 5 lutego 2022, 12:11

nie wiedziałem - a do czego ma być ta druga warstwa?
Lagoon pisze: sobota, 5 lutego 2022, 10:22BTTC gdzie mogę działać na trzech sieciach BSC ETH i TRX. Gdzie potwierdzenie jest po 3 sek a koszt wysyłki poniżej 1 centa.
A myślisz, że ja w MATICU więcej płace? ostatnio w okolicy 0,002$ ;)
Ja jestem górnikiem, więć mnie temat bridgów mało dotyczy ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: maky » sobota, 5 lutego 2022, 13:41

adiqq pisze: sobota, 5 lutego 2022, 10:11 jesteś pewny - że jest szybszy? Trzeba by poszukać konkretnych liczb... @maky - pomożesz?

Sorry, ale ja nawet nie wiem za bardzo co to jest to Nano. Może nawet jakieś przełomowe rozwiązanie ale patrząc na wykres to poza zainteresowaniem mainstreamu. A jeśli czytam, że mają robić L2 to jest to znak, że nic przełomowego nie mają. Protagoniści wybaczą. ;)

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
P.S. Avalanche ma <1 sekundy do finalizacji (pomijając lag MetaMaska) i znośne koszty. Do tego robiąc 97% ruchu ETH.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adiqq » sobota, 5 lutego 2022, 15:03

maky pisze: sobota, 5 lutego 2022, 13:43P.S. Avalanche ma <1 sekundy do finalizacji (pomijając lag MetaMaska) i znośne koszty. Do tego robiąc 97% ruchu ETH.
O to właśnie mi chodziło - z tego co pamiętam, to MATIC i FTM są trochę wolniejsze...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » poniedziałek, 14 lutego 2022, 19:58

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3495
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » wtorek, 15 lutego 2022, 09:42

Na wykresie rysuje się trójkąt zwyżkujący. Wybicie powinno nastąpić do końca miesiąca.

Obrazek

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kamil19860 » niedziela, 27 lutego 2022, 18:04

Czy jest jeszcze szansa ze przebije kiedyś 7$? Utopiłem w tym kupę kasy i zastanawiam się co robić ?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości