Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 00:27

Charlie Lee po researchu kupił sobie trochę NANO co obwieścił tweetem :D
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 1 marca 2018, 12:08

wrip pisze: Charlie Lee po researchu kupił sobie trochę NANO co obwieścił tweetem :D
Nieźle go "Zhejtowali" na twiterze za ten wpis, aż musiał biedny odnieść się do tego w następnym twicie. Fajnie to pokazuje psychologie ludzi.
Niektórzy bagholderzy siedzą z pełnymi torbami w jakimś aktywie lub bardzo mocno ideologicznie wierzą tylko w ten dany projekt, to będą za wszelką cenę odrzucać myśl że coś innego może być lepsze lub co najmniej konkurencyjne, nawet pomimo tego że nikt nie atakuje ich faworyzowanego projektu.
Na tym forum też mamy takie przypadki... a nawet ostrzeżenia..
Najciekawszy dla mnie przypadek bólu w dupie jest ten tutaj, bardzo popularny film, ton głosu tego Pana jest wręcz epicki :)

W swoim czasie ten film bym wklejany przez większość hejterów jak argument , co najlepsze nie ma tam żadnych faktów , słychać w głosie tylko potężny ból w dupie :), ale to pozwalało ludziom się uspokoić swoje sumienie :) . Akurat gość trafił z momentem bo faktycznie pompa była i to za duża, więc wiadomo że by poleciało, to jedyna rzecz jaka się zgadza w tym filmie.
Potem wiecie jak było... pękł bitek i kolejne spadki, na koniec zjazdu jeszcze finalne "fatality" :), 17 milionów Nano wyparowało i kolejny zjazd ... :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 15:11

@RuckenFetard, praktycznie wszystkie krypto poza bitcoinem mają jakiegoś lidera bądź grupę liderów, która swoim autorytetem jest dodatkowym atutem danego coina. Tak samo w biznesie, steve jobs apple, bill gates microsoft itd gdyby ktoś z nich powiedział (w swoim czasie, bo jeden nie żyje, a drugi już realnie nie ma władzy wielkiej), że co prawda dalej zajmuje się rozwojem urządzeń i oprogramowania, ale na co dzień używa rozwiązań konkurencji no to akcjonariuszy tych spółek na pewno by to zabolało mocno.

Więc ja się nie dziwię społeczności litecoina, że tak mocno się poruszyli na ten tweet, który charlie lee napisał w jakimś celu. Nie sądzę by miał on wylewną naturę i tweetował co jadł rano na śniadanie, więc informacje które przekazuje są przemyślane i obmyślone na jakiś cel :) Jaki więc cel miało wcześniejsza informacja, że pozbył się wszystkich litecoinów, a teraz, że kupił nano? Czysto spekulacyjny? Hm na to bym nie stawiał.

A jeśli twórca ltc w sposób niejednoznaczny, chce przekazać społeczności, że wg niego nano jest bardziej przyszłościowe niż ltc oraz wiele innych coinów no to mamy duży temat.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 15:12

Niedługo będzie dosyć duży update do sieci, który wprowadza Universal Block. Dzięki temu balans każdego konta będzie zawierany w jednym bloku, a przez to umożliwi łatwiejsze generowanie transakcji na lekkich walletach oraz walletach sprzętowych. Ta zmiana umożliwi także znacznie mocniejszy pruning, czyli przycinanie całego block lattice (nanowego blockchaina) ponieważ dane o całkowitym balansie konta będą zawarte w jednym bloku, a nie jak do tej pory w wielu blokach.

To usprawnienie, na ten moment, nie wpływa na wydajność sieci, która przy obecnie dostępnym sprzęcie umożliwia na wykonywanie około 10 000 transakcji na sekundę. Jednak korzyści z pruningu oraz łatwiejszej dostępności walletów sprzętowych są bardzo duże.

Źródło:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 marca 2018, 15:18 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 1 marca 2018, 15:15

wrip pisze: A jeśli twórca ltc w sposób niejednoznaczny, chce przekazać społeczności, że wg niego nano jest bardziej przyszłościowe niż ltc oraz wiele innych coinów no to mamy duży temat.
Tak , tu się zgadzam, nie rozumiem po co napisał iż kupił trochę nano, można to tłumaczyć faktem iż dużo genialnych umysłów nie posiada jakiejś tam socjalnej klepki w głowie, albo jest coś grubszego na rzeczy.
Sam fakt iż "zatwierdził" Nano to przecież nic takiego, rozgarnięci ludzie mają w sobie dużo obiektywizmu, przecież twórca Nano Colin LeMahieu w swoim AMA mocno chwali projekt IOTA i jego twórców.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » czwartek, 1 marca 2018, 15:19

RuckenFetard pisze: po co napisał iż kupił trochę nano
O ile pamiętam pisał nie tak dawno, że sprzedał wszystkie litecoiny.
A teraz, że kupił nano. Spekulant jaki, czy co?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 28 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RamboMK » czwartek, 1 marca 2018, 19:46

wrip pisze: @RamboMK, jakiego walleta używasz?
To co musisz zapisać by mieć dostęp do środków to seed.
Seed okej a gdzie ten seed dokładnie jest ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 21:11

@RamboMK, to właśnie zależy jakiego portfela używasz, bo jest ich kilka :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 28 lutego 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RamboMK » czwartek, 1 marca 2018, 21:24

wrip pisze:@RamboMK, to właśnie zależy jakiego portfela używasz, bo jest ich kilka :)
Ten oficialny ze strony

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 21:42

@RamboMK, Po uruchomieniu walleta klikasz na Accounts później Copy wallet seed to clipboard.
I później wklejasz do notatnika. To co wklejasz to jest seed.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 1 marca 2018, 21:49

wrip pisze: @RamboMK, Po uruchomieniu walleta klikasz na Accounts później Copy wallet seed to clipboard.
I później wklejasz do notatnika. To co wklejasz to jest seed.
Dla każdego konta (adresu) jest inny seed? bo mnie się kopiuje tylko jeden seed dla wszystkich wygenerowanych adresów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 22:00

@jaitylkoja, w nano jedno konto = jeden adres, ale do wszystkich stworzonych kont jest jeden seed, przynajmniej tak to działa z poziomu tego walleta.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 1 marca 2018, 23:44

wrip pisze: @jaitylkoja, w nano jedno konto = jeden adres, ale do wszystkich stworzonych kont jest jeden seed, przynajmniej tak to działa z poziomu tego walleta.
Czyli jak będę miał kilka adresów i na nich różne salda, to za pośrednictwem jednego seeda (bo tylko jeden mogę skopiować z walleta) będę mógł kontrolować wszystkie wygenerowane adresy na których mam nano? Przyznam, że nie za bardzo to rozumiem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 1 marca 2018, 23:56

@jaitylkoja, najlepiej zrób test, przelej grosze na kilka adresów i sprawdź czy uda się to odzyskać np na wallecie na androida. Wtedy będziesz pewny.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » piątek, 2 marca 2018, 00:29

wrip pisze: @jaitylkoja, najlepiej zrób test, przelej grosze na kilka adresów i sprawdź czy uda się to odzyskać np na wallecie na androida. Wtedy będziesz pewny.
Z tego co wyczytałem tutaj:

można wygenerować tyle adresów ile się chce, wszystkie one są powiązane z jednym kluczem prywatnym/seedem, który może posłużyć do odzyskania dowolnej liczby kont/adresów. Wypadałoby to jeszcze potwierdzić empirycznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 2 marca 2018, 12:32

Jeśli ktoś ma problem z tym, że mu wallet zabiera dużo miejsca na dysku C (chodzi o plik data.ldb) może wykonać trik z połączeniami symbolicznymi na windowsie.
W wierszu poleceń trzeba wklepać coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

mklink /J C:\Users\twoja_nazwa_usera\AppData\Local\RaiBlocks D:\krypto\wallet_nano
Przy wyłączonym wallecie kopiujemy cały folder z dysku C, wklejamy go na dowolną inną partycję, wklepujemy w wiersz poleceń powyższe polecenie edytując odpowiednio ścieżki, enter i gotowe. Otwieramy wallet i widzimy, że wszystko działa.
Teraz, gdy wejdziemy sobie w miejsce na dysku C tam, gdzie wcześniej znajdował się folder z plikiem data.lbd zobaczymy, że to tam widnieje, ale tak naprawdę cały folder znajduje się w innym miejscu :)

Generalnie ta metoda tyczy się wszystkich programów na windows więc można to wykorzystać do innych celów.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: BobQ » piątek, 2 marca 2018, 13:28

wrip pisze: @RuckenFetard, praktycznie wszystkie krypto poza bitcoinem mają jakiegoś lidera bądź grupę liderów, która swoim autorytetem jest dodatkowym atutem danego coina. Tak samo w biznesie, steve jobs apple, bill gates microsoft itd gdyby ktoś z nich powiedział (w swoim czasie, bo jeden nie żyje, a drugi już realnie nie ma władzy wielkiej), że co prawda dalej zajmuje się rozwojem urządzeń i oprogramowania, ale na co dzień używa rozwiązań konkurencji no to akcjonariuszy tych spółek na pewno by to zabolało mocno.

Więc ja się nie dziwię społeczności litecoina, że tak mocno się poruszyli na ten tweet, który charlie lee napisał w jakimś celu. Nie sądzę by miał on wylewną naturę i tweetował co jadł rano na śniadanie, więc informacje które przekazuje są przemyślane i obmyślone na jakiś cel :) Jaki więc cel miało wcześniejsza informacja, że pozbył się wszystkich litecoinów, a teraz, że kupił nano? Czysto spekulacyjny? Hm na to bym nie stawiał.

A jeśli twórca ltc w sposób niejednoznaczny, chce przekazać społeczności, że wg niego nano jest bardziej przyszłościowe niż ltc oraz wiele innych coinów no to mamy duży temat.
Panowie ale jest lekka różnica w przykładzie opisanym a tym co się wydarzyło, a mianowicie LTC i NANO mierzą w inny segment rynku i to bardziej sytuacja w której prezes firmy X produkującej samochody oznajmił ze kupił akcje w firmie Y która handluje rowerami elektrycznymi może obydwie firmy zajmują się dostarczaniem pojazdów do transportu lecz nie sa dla siebie konkurecja, dla NANO konkurecja jest np. IOTA, a dla LTC np. BCH.
Burza powstała bo 90% z nas nie interesuje sie tym co chcę osiągnąć dany projekt i wrzuca wszystko do jednego wora a każda waluta dla nich to zbitka nazwy i kursu nic ponad to ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 2 marca 2018, 13:34

@BobQ, nano nie jest konkurencją dla ltc? Skąd taki pomysł? I jedno i drugie jest krypto płatniczą.
W jaki segment rynku mierzy ltc?
Jak w ogóle można definiować segment rynku dla krypto czysto płatniczej? Ok, ripple może kieruje swój produkt do banków, a iota głównie do maszyn, ale ltc, btc, dash oraz nano i tak dalej to wszystkie są w tej samej kategorii.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: BobQ » piątek, 2 marca 2018, 13:54

wrip pisze: @BobQ, nano nie jest konkurencją dla ltc? Skąd taki pomysł? I jedno i drugie jest krypto płatniczą.
W jaki segment rynku mierzy ltc?
Jak w ogóle można definiować segment rynku dla krypto czysto płatniczej? Ok, ripple może kieruje swój produkt do banków, a iota głównie do maszyn, ale ltc, btc, dash oraz nano i tak dalej to wszystkie są w tej samej kategorii.
Albo sie pomyliłem za co przepraszam ale kiedyś zastanawiałem się nad wejściem w różne krypto i robiłem rozeznanie m.in. RaiBlocks i o ile się nie mylę to założenia tej waluty były inne niż jako waluta do transakcji codziennych i wydawało mi się ze to było cos podobnego do IOTY i dlatego nie wszedłem bo mam juz tę drugą ;) ale prawdopodobnie źle zapamiętałem i nie wszedłem z innego powodu ;)
Nie ma ludzi nie omylnych sa tylko tacy którzy nie potrafią przyznać się do błędu a ja mogłem sobie odświeżyć pamięć nim napisałem xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 2 marca 2018, 13:58

@BobQ, nano w sumie nie ogranicza się do niczego. Mogą z niej korzystać tak samo maszyny jak i ludzie. Co prawda nie ma takich ficzerów jak iota, ale za to działa :)
Gdyby iota działała dobrze teraz, tak samo jak nano, to pewnie ją bym wybrał ze względu na te dodatkowe możliwości. Jednak iota nie działa tak jak powinna i nie widać by miało się to szybko zmienić. Dlatego nano dla mnie wygrywa jako coin do codziennych oraz mikropłatności.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości