Nano (XNO)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » wtorek, 25 stycznia 2022, 10:54

@Lagoon właśnie wczoraj był tweet o decentralizacji nano ponoć idzie ku lepszemu Obrazek
działające explorery to https://nanocrawler.cc/ i https://nanolooker.com/ innych chyba nie ma. Co do spekulacji to ja mam taka strategię że czekam aż cena spadnie poniżej 3 zł kupuję i zapominam na rok dwa albo czekam na jakieś x20 przynajmniej. Mam nadzieję że na razie jeszcze trochę wyleszczy i cena spadnie.
Obrazek a tutaj zespół jest nawet jeden rodak :D
Lagoon jak chcesz być na bieżąco to https://coinpaprika.com/coin/nano-nano/
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Lagoon » środa, 26 stycznia 2022, 03:13

@revo
Ok dzięki.
Zastanawiam się jednak co będzie z fundacja jak im się skończy te 300 000 nano które im zostało.
Jakoś nie widzę z czego czerpali by jakiś zysk

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » środa, 26 stycznia 2022, 22:17

Pomimo sentymentu do NANO to mam coraz większe wątpliwości, czy w ogóle jest w tym projekcie jakaś przyszłość. Odnoszę wrażenie, że brak możliwości zarabiania na kopaniu/stackowaniu/walidacji transakcji skutecznie zniechęca do zainteresowania się projektem.
Ja oczywiście rozumiem, że to jest super projekt, tani, szybki i w ogóle ale to byłby argument, gdyby:

1. cały świat dysponuje NANO (tzn. każdy ma tokeny)
2. cały świat akceptuje płatności NANO
3. da się wszystko za NANO kupić
4. kurs jest stały.

i to wszystko powinno stać się nagle i po prostu być :)
Inaczej tego nie widzę, hobbystyczne bycie walidatorem nie jest atrakcyjne ekonomicznie. No dobra, przyjmijmy, ze jakis duży gracz zamiast procedować transakcje przez vise, mc, albo innego operatora mogłby się pokusić nawet o skupienie takiej ilości tokenów (no właśnie, ile trzeba teraz mieć?) żeby zostać walidatorem i pilnować ekostystemu. I niech ten gracz umożliwi swoim klientom płatność w NANO (patrz pkt2,3) - szybkie, tanie, w ogole super - ale przeciez ci klienci muszą NANO kupić (patrz pk1) i muszą wiedzieć ile jest warte (patrz pkt4). Nikt nie kupi na zapas 10tys nano, żeby czasem za coś zapłacić skoro kurs jest losowy wiec będzie kupował ad hoc ponosząc opłaty za transakcje zakupu na giełdzie etc.
Troche to taki gadżet dla towarzystwa entuzjastów, którzy posiadają już tokeny...
Co o tym myślicie?

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Narling » środa, 26 stycznia 2022, 23:30

@Lagoon
A było tu już o tym mówione, fundacja ulegnie samorozwiązaniu, i rozwój ma przejść na społeczność. To jest chyba najsłabszy pkt w koncepcji nano. Chociaż w btc się sprawdza, tam devowie pracują przecież teoretycznie za darmo. Wracając do tematu, w 2021 stosunkowo mało wypłacali z funduszu. Inna sprawa że przynajmniej ja nie znam ich finansów które pochodzą z środków już spieniężonych w przeszłości. Nie jest powiedziane że to co zostało wypłacone z funduszu deweloperskiego (czyli 6,7 mln nano) w nano zostało wydane i skonsumowane co do centa w dolarach. Mogą, ale nie muszą, mieć znaczne rezerwy w usd.

@japu
No to już taki los elektronicznej gotówki bez fancy dodatków. Oprócz btc, wszystkie tego typu krypto słabo sobie radziły w tym cyklu wzrostowym. Oczywistym jest że bez adopcji nie ma przyszłości, adopcja nie przyjdzie moim zdaniem bez marketingu i koło się zamyka :P Na razie to tylko walor spekulacyjny o wysokim ryzyku całkowitej wtopy dla inwestora. Mimo to uważam że krypto gotówka o charakterze deflacyjnym jest potrzebna w krypto ekosystemie, a nadal nic lepszego od nano w tym temacie nie zostało wymyślone.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » czwartek, 27 stycznia 2022, 16:10

@japu ale nano z samego założenia nie miało służyć do zarabiania (chyba że ze spekulacji) tylko do płatności
1. 2. 3. Cały świat pewnie nigdy nie będzie używał nano ale to nie szkodzi, nie od razu Rzym zbudowano ważne że jest nisza i coraz więcej subów na reddicie i tweeterze. Atomiczne swapy z btc są już prawie gotowe (niestety z xmr bezpośrednio podobno są niemożliwe) ale może uda się zrobić
chociaż fajne miksery, nano może pojawić się jeszcze na wielu giełdach (tak jak np. coraz więcej giełd dodaje iota a długo się z tym wstrzymywały) darmowe transakcje to duża zaleta między innymi taka że nie ma bałaganu podatkowego jak w takim eth np. gdzie nie wiadomo jak wliczać w koszty fee transakcyjne i czy w ogóle można na pewno lepsze nano niż jakieś nft dla dzieci z autyzmem. Do tego inflacja zasuwa niesamowicie chyba na całym świecie a w PL za parę lat to pewnie gówno z tej złotówki zostanie więc fajnie mieć alternatywny pieniądz na wyciągnięcie ręki.
Oczywiście może się okazać że projekt nie wypali ale tak jak już wspominałem inflacja pewnie i tak czy siak zeżre wszystko za parę lat.
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » czwartek, 27 stycznia 2022, 19:35

@revo Nie chodzilo mi o to, ze NANO miało służyć do zarabiania (pomijając spekulacje która skutecznie oddala moment adopcji) ale o to, że w sumie nie ma powodów do tego, zeby adopcja nastąpiła. Po prostu nie widzę jakichś namacalnych profitów, żeby sprzedawcy (bo o nich mowa) zaczęli przyjmować płatności w NANO. Przede wszystkim ze względu na zmienność kursu - to zmusza do natychmiastowej zamiany NANO na stable albo fiaty po otrzymaniu zapłaty. Pozyskanie NANO przez potencjalnych klientów też jest dość skomplikowane - nawet bitomaty tego nie mają. Nijak nie idzie się za to zabrać...

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: kamil19860 » piątek, 28 stycznia 2022, 14:58

Dzisiaj można było ładnie zarobić na chwilowym skoku ceny na Binance prawie o 100% sprzedając Nano i okupując je po godzinie dwa razy taniej. Niestety przegapiłem moment … a sam jestem upupiony z ceną Ok 5 $ i zastanawiam się czy jeszcze kiedyś to odrobię

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » piątek, 28 stycznia 2022, 22:32

japu pisze: środa, 26 stycznia 2022, 22:17Ja oczywiście rozumiem, że to jest super projekt, tani, szybki i w ogóle ale to byłby argument, gdyby:

1. cały świat dysponuje NANO (tzn. każdy ma tokeny)
2. cały świat akceptuje płatności NANO
3. da się wszystko za NANO kupić
4. kurs jest stały.

i to wszystko powinno stać się nagle i po prostu być


Idzie to w tym kierunku.



Inna sprawa NANO prawdopodobnie znajdzie większe zastosowanie w mikropłatnościach w grach. Powstały wtyczki do silników Unity i Unreal.
Może być też tak, że jakaś korporacja typu Visa/MasterCard kupi technologie i wykorzysta w swoich produktach.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » sobota, 29 stycznia 2022, 16:41

shinya56 pisze: piątek, 28 stycznia 2022, 22:32Inna sprawa NANO prawdopodobnie znajdzie większe zastosowanie w mikropłatnościach w grach. Powstały wtyczki do silników Unity i Unreal.
Co do wykorzystania w grach... Moge sobie wyobrazić scenariusz, ze nagle wiodący producenci/platformy zdecyduja się na wykorzystanie crypto do płatności. Ba, moge sobie nawet wyobrazić że przy zakładaniu konta w grze automatycznie utworzy się portfel NANO i gracze będą mogli w NANO płacić np. za przedmioty w grze - sprzedawane pomiędzy sobą albo kupowane od platformy (pay to win :) Ale w dalszym ciągu ci gracze muszą to NANO KUPIĆ(!), muszą wiedzieć ile jest warte itd. Niby czemu platformy miałby skorzystać z NANO zamiast jakiegoś stabla wycenionego 1:1 do USD? Np. USDC? Przynajmniej gracze wiedzieliby ile warte są ich tokeny i że za miecz albo różdżkę dzikiego smoka :) można dostać np. 10USDC. Na upartego można nawet powiązać wszystkie gry z chainem i dac możliwość wysłania wieży czołgu Geraltowi z Rivii (jako artefakt :). Możliwości jest mnóstwo ale trzeba token najpierw kupić i wiedzieć, że jego wartość jest stabilna.
shinya56 pisze: piątek, 28 stycznia 2022, 22:32Może być też tak, że jakaś korporacja typu Visa/MasterCard kupi technologie i wykorzysta w swoich produktach.
Ok, jako że technologia jest zajebista to duży kapitał mógłby się tym zainteresować ale co przyjdzie wtedy z posiadania NANO? Chyba, ze ciągle chodzi o spekulacje - wtedy niczym się nie różni od dowolnego innego assetu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » sobota, 29 stycznia 2022, 16:59

@japu
To samo jest z Bitcoinem. Jak ma być wykorzystywany jak cena jest niestabilna ?

Rynek jest młody i jak dojrzeje (kapitalizacja) to cena powinna się ustabilizować na jakimś poziomie. Wiesz o XNO ? Może z czasem ustalą kurs do $ czy Euro.

Następna sprawa. W Kwietniu zeszłego roku NANO chodziło po 16 $. Zamiast korzystać to narzekacie.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » sobota, 29 stycznia 2022, 17:21

@shinya56 Nie narzekam, staram sie rozkminić jaka może być przyszłość projektu i jakoś niczego poza spekulacją chwilowo nie widzę. Sam zwróciłeś uwagę na to, że teraz można korzystać :) Na czym? Wiadomo, że na niskiej cenie - po to, żeby mieć token i czekać z nim na szeroką adopcje czy też po to, zeby go sprzedać gdy będzie po 10, 20, 30 dolców?
BTW, NANO jako jeden z nielicznych uznanych tokenów nie pokonało swojego ATH. Jakies pomysły dlaczego?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » sobota, 29 stycznia 2022, 17:33

japu pisze: sobota, 29 stycznia 2022, 17:21BTW, NANO jako jeden z nielicznych uznanych tokenów nie pokonało swojego ATH. Jakies pomysły dlaczego?

Zatrzymaliśmy się na zniesieniu 0.382 poprzedniego trendu. W najbliższym cyklu powinniśmy to wybić i dojść do ATH z 2018 r. czyli 28-32 $.

Obrazek

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Narling » niedziela, 30 stycznia 2022, 21:19

@japu
Po prostu nie widzę jakichś namacalnych profitów, żeby sprzedawcy (bo o nich mowa) zaczęli przyjmować płatności w NANO. Przede wszystkim ze względu na zmienność kursu - to zmusza do natychmiastowej zamiany NANO na stable albo fiaty po otrzymaniu zapłaty. Pozyskanie NANO przez potencjalnych klientów też jest dość skomplikowane - nawet bitomaty tego nie mają. Nijak nie idzie się za to zabrać...
Oczywiście ze są profity;
- Transakcję są instant, czyli praktycznie natychmiastowe
- Nie masz prowizji od transakcji, co jest przecież ewenementem.
- Token jest deflacyjny, już rozprowadzony wśród ludu
- Siec jest jedna z najszybszych i jest mega skalowalna
- Dewowie stale rozwijają sieć a nie pozorują prace.
- Zapewnia tez jak większość innych krypto, decentralizacje, anonimowość i nienaruszalność środków.

Zmienność będzie na wysokim poziomie aż do czasu jak walor wyjdzie z etapu poszukiwania wartości, czyli jest to związane z kapitalizacją która jest obecnie bardzo niska i znowu jest ściśle związana z adopcja.

Twoje zarzuty co do braku adopcji trochę są na siłę, jak ja wbijałem w krypto, a nie było to jakoś szczególnie wcześnie w rozwoju w btc, to nie było nawet ekspertów na jutubku :P, bitomatów tez nie było, czy kantorów. Była jedna lipna giełda zarejestrowana na 5k pod adresem w zapyziałej kamienicy w Łodzi :P i mtgox gdzie przelewy przychodziły po poł roku. A teraz gdzie jesteśmy? Zasadniczo z takim sposobem myślenia przyjmowanie płatności w jakiejkolwiek kryptowalucie nie ma sensu, czy to btc czy doge, a jednak rzeczywistość pokazuje że jest inaczej. Zawsze jest też ryzyko że się nie uda, bo nikt niczego nie obiecywał.

Pisząc te słowa tez jestem w plecy, bo mam nano odkupione z średnią ceną 4,2 :P

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » niedziela, 30 stycznia 2022, 23:06

@Narling

Zastanawiałem się wcześniej nad większością zalet, które napisałeś. No ale kolejno:

1. Podobnie jak paypal(?)
2. Sam przez chwile myślałem, że z punktu widzenia dużego gracza sprzedającego produkty (np. gry online) za miliony usd rocznie to taki brak prowizji od transakcji to jest kupa zaoszczędzonej kasy - bo faktycznie przy 100mln usd te powiedzmy 2% to jest $2mln. Dużo, fakt. Fajnie by bylo w takiej sytuacji zgromadzić na tyle tokenow, zeby zostac walidatorem i mieć jakąś kontrolę nad siecią skoro przyjmujemy nią $100mln. Trzeba zamrozić te kasę w NANO co przy niestabilnym kursie jest strzałem w kolano (no ale to dotyczy wszystkich krypto). A nawet jeśli nie zostaniemy walidatorem to coż, nasi klienci będą musieli kupić nano, żebyśmy sprzedali im grę bez prowizji. Po prostu oni zapłacą prowizje na giełdzie/bitomacie etc.
3. Tak, to zaleta, można nawet założyć na logikę, że cena powinna rosnąć (czyli będzie niestała :)
4,5,6 - tak, zgadzam się no może ta anonimowość jest naciągana troche.

A co do braku adopcji to hmm piszę z mojego punktu widzenia - po prostu chciałbym aby za mojego życia był jakiś adopcyjny event :)
Sam mam troche tokenow, skupuje cyklicznie, średnia pewnie ok ~$4 - po prostu zalozylem, ze albo się uda albo się nie uda :)

Edit:
I jeszcze się zastanawiam nad taką rzecza związana z faktem, że tokeny są u ludzi. Jeśli przyjmiemy, że będzie adopcja to chyba głupio by był sprzedawać w ogole ten token. No chyba, że chodzi o to, zeby go kupić tanio, a sprzedać drożej i mieć więcej dolarów... Który to już raz wyszłoby na to, że chodzi o dolary...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » niedziela, 30 stycznia 2022, 23:57

@japu nie wiem jak teraz ale kiedyś paypal miał kosmiczne prowizje dla mnie to jest w ogóle cyrk że w 21 wieku nie można kasy wysłać instant i za free do drugiej osoby z któregokolwiek państwa by ona nie była z zachowaniem prywatności. Jak widzę reklamy banków w tv jak to one wspierają biznes i przedsiębiorczość to nie wiem czy się śmiać czy płakać tylko patrzą jakby wydoić prowizję gdzie się da i pod byle jakim pretekstem naciągnąć na opłatę za byle g*wno chciałbym żeby nano się rozwinęło i żeby trochę zagrało na nosie banksterom. Idealnie nadaje się do płacenia różnych abonamentów na platformach streamingowych za gry online itd. dla dużych graczy to nie problem zrobić wtyczkę do płatności nano czy innych krypto.
Co do stabilności fiatów to też jest z tym różnie kiedyś lira turecka była stabilna a dzisiaj co? :D
Kolejna rzecz która mnie denerwuje to pobieranie danych przez sklepy internetowe przy zakupach online trzeba się spowiadać gdzie mieszkasz jaka godność nr telefonu itd. nawet jak zamawiasz na paczkomat a potem takie wycieki sią jak np. w morele net. Nie wiem do czego my zmierzamy żeby sprzedawca lemoniady na bazarku był zobligowany do sprawdzania tożsamości klienta przed zakupem napoju? Do tego podręczna encyklopedia podatkowa jak cytrynka wyciśnięta do połowy to VAT 23% jak cała to 8% ale za to pcc trzeba doliczyć? I jak źle wyciśniesz to kara 5000 zł za złe rozliczenie przy recydywie więzienie do lat 3? Oczywiście można powiedzieć że krypto to przecież wirtualne nic ale tak można powiedzieć też o wszystkich innych aktywach/ papierach wartościowych czy to o akcjach czy to o obligacjach czy to o bonach i wekslach. @Narling fajnie że ktoś z 2013 jest tu w temacie :)
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » poniedziałek, 31 stycznia 2022, 09:14

revo pisze: niedziela, 30 stycznia 2022, 23:57dla dużych graczy to nie problem zrobić wtyczkę do płatności nano czy innych krypto.
Tak, to nie jest problem - pytanie czy rownie dobrze nie mogą zrobić własnego "coina" do płatności za swoje usługi. Ładujesz im dolary (tak, jeśli nie oni to ty płacisz prowizję) i zamieniasz na ich platformie na token "xCOin" i możesz placić za wszystkie ich usługi (abonament, streemeing, gry, przedmioty w grach itd). Po co mają w ogole korzystać z jakiegokolwiek chaina?
Chain ma sens przy interkonekcie z innymi dostawcami i takie np. nano można by wykorzystać, żebyś z jednej gry do drugiej wysłał komuś środki, albo oplacił komuś abonament, no sam nie wiem. Ciagle nie zmienia to faktu, że to NANO (XNO) trzeba jednak jakoś zdobyć, na wolnym rynku, w cenie aktualnej w momencie kupna. Nikt normalny nie kupi powiedzmy NANO za 50 dolców i nie będzie trzymał na potrzeby przyszłych płatnosci abonamentu skoro następnego dnia stan jego rachunku w dolarach może wynosić $10 albo $100.
Niezmiennie twierdze, że albo spekulacja na walorze albo adopcja, inaczej się nie da. I nie do końca wierze gdy ktoś mówi, że spekuluje, żeby powiększyć stan posiadania jakiegoś coina (no może niektórzy entuzjaści BTC i ETH). Prawda jest taka, że większość na giełdach itd ma portfolio wyświetlane w dolarach, a nie w Nano, LTC czy innych coinach.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » poniedziałek, 31 stycznia 2022, 14:53

@japu i jaki niby interes ma klient w nabywaniu coina którym można płacić tylko w jednej firmie i jeszcze płacić prowizję za jego nabycie?
Co do nabywania nano to nie wiem jeszcze jak to działa (może ktoś tu wie) ale za kopanie np. eth na 2miners można zarobić nano.
Wszystko zależy od tego jak nano się spopularyzuje. Co sądzicie o zmianie logo nano? Dla mnie to taki przekreślony znak równości może symbol walki z komunizmem? :D
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: japu » poniedziałek, 31 stycznia 2022, 15:20

@revo klient nie ma w tym zadnego interesu - raczej chodzilo mi o to, ze ew. funkcjonalnosc chaina i fakt, ze kazdy moze go zaimplementowac w swoim systemie jest jakims tam plusem. Ale nie przesadzajmy, jesli to ma byc popularne to nie moze byc klopotliwe w zakupie ani tym bardziej nie moze wymagac np. kopania ETH, zeby dostac NANO :)
Konkluzja jest taka (w kontekscie oszczedzania na prowizji), ze ktoś prowizje musi zaplacić. Albo klient kupując NANO albo sprzedawca przyjmując np. PayPal'a albo sprzedawca sprzedając NANO w celu uzyskania dolarów. No chyba, ze sprzedawca bedzie płacił w NANO swoje rachunki, wynagrodzenia pracownikom/kontrahentom etc. Wtedy fakt, mozna cały czas funkcjonowac w ekosystemie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 31 stycznia 2022, 17:58

japu pisze: niedziela, 30 stycznia 2022, 23:06A co do braku adopcji to hmm piszę z mojego punktu widzenia - po prostu chciałbym aby za mojego życia był jakiś adopcyjny event

Adopcja ma się bardzo dobrze.
https://blog.nano.org/why-nano-is-the-b ... eacd291d1d
https://nano.africa

Plus wiele innych inicjatyw.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » wtorek, 1 lutego 2022, 09:59

Ja widzę zastosowanie Nano głównie jako umożliwienie szybkich płatności międzynarodowych - jako pośrednik wymiany.
Pod wallet będzie podpięta nasza karta płatnicza, dzięki której błyskawicznie kupimy nano, które następnie błyskawicznie zostaną wysłane na czyjś wallet na drugim końcu świata - a dzięki naturze nano, będzie mógł je praktycznie błyskawicznie wymienić na swoją lokalną walutę.

Pewnie - będą od tego prowizje operatora kart czy giełd, ale obecnie płatności międzynarodowe są wciąż drogie i powolne, a z systemów jak Paypal nie każdy chce korzystać bo są bardzo drogie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości