Nano (XNO)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 29 listopada 2018, 09:59

prezes pisze: @bitmon, Twój problem kojarzy mi się IOTA i popychaniem na siłę transakcji, które nie chcą przejść. Widzę że NANO ma podobny problem.
No wiesz, fajnie że są tu głosy pesymizmu bo jak najbardziej są potrzebne, ale z tym porównaniem do scentralizowanego popychadła IOTY to trochę przesadziłeś ....
mecenas pisze: @bitmon, ciekawy przypadek Ci się trafił, ja jak dotąd jedyny problem z NANO miałem taki, że portfel CANOE nie chciał (nie chce) wysyłać całości salda opcją "max".
Kiedyś napisałem do twórcy Canoe o tym problemie , odpisał że to "błachy" błąd i to poprawią, trochę jestem zaskoczony że nadal ten problem istnieje .
bitmon pisze: Blok odbiorczy ! Co i jak to robi się. Pobrałem wallet. Synchronizował się. Potem stworzyłem wallet i tyle. Wtedy na wygenerowany adress z giełdy przesłałem nano.
Dobra , " Your found are safu"

Czy na pewno twój portfel skończył się synchronizować za nim wysłałeś to NANO? Tak czy inaczej, to nie powinno być przeszkodą i błąd leży gdzieś po stronie portfela, z tego co wiem wystąpił jakiś problem z wygenerowaniem Proof of Work na twoim kompie i transakcja jest "Unpocketed"
Nie znaczy to nic innego jak środki są twoje , po twojej stronie , ale nie zostały jeszcze odebrane, identycznie by to wyglądało jeśli użyłbyś wygenerowanego paper wallet, też środki wisiały by jako "Unpocketed"

Jeśli nie lubisz przeglądarkowych portfeli to ściągnij nanovault na desktop i zaimportuj tego seeda na którym masz to nieodebrane NANO.
https://github.com/cronoh/nanovault/releases
( NanoVault-Setup-1.0.51-alpha .exe)
Z drugiej strony jeśli zainstalowałeś Canoe to też mogłeś wklepać seeda którego miałeś z Nano desktop wallet, to też pewnie rozwiązało by problem.

Może uda mi się dowiedzieć dlaczego tak się stało, ale wynika z tego że wystarczy aby dodali tą samą opcję co jest w wersji linuxowej i problem rozwiązany, choć wydaje mi się że rozwiązać ten problem fundamentalnie , zamiast dodawać opcję naprawy takich transakcji.

Jak będę miał chwilę to podpytam o ten problem szerzej, może się całkowicie wyjaśni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » czwartek, 29 listopada 2018, 10:10

Wiadomo co się stało ze środkami skradzionymi w lutym z BitGrail? Leżą na jakimś adresie od tamtego czasu czy zostały sprzedane?
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Daytrader » czwartek, 29 listopada 2018, 11:49

@bitmon przenieś seeda do Canoe. Miałem ten sam problem i w tym portfelu wszystkie środki były dostępne od razu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » czwartek, 29 listopada 2018, 12:00

@Kluka, CEO Bitgrail proponował developerom Nano zrobienie forka w celu spalenia skradzionych tokenów i refundu dla użytkowników, ale się nie dogadali, także tokeny nie zostały zamrożone. To nie ripple ani eth ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » czwartek, 29 listopada 2018, 12:14

@RuckenFetard, Problem rozwiązany.
Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.

Podsumowanie.
Gdy masz wiszące tranzakcje (nie odebrane monety),

"UUnpocketed Transactions

This is a list of incoming send blocks for which the account holder has not yet published a receive block to complete the transaction.
Note: Unpocketed transactions below 0.000001 Nano may not appear, and only up to 10 will appear, in no particular order.
Date Type Account Amount Hash
11/28/18 12:51:53pm state Binance Rep +60.438490 $64.78 318EE966CF…
11/28/18 12:47:01pm state Binance Rep +0.990000 $1.06 845D32BE36…




To należy pobrać oryginalny wallet ze strony projektu https://nano.org/ Canoe
Uruchomić
Podać swojego seeda i hasło do portfela
I po paru nastu sekundach już miałem te brakujące monety, które wisiały. Nawet na stronie szybko zostało zaktualizowane
https://www.nanode.co/account/nano_3xw8 ... 6oxhpmk1xf

Teraz mi się to podoba.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » czwartek, 29 listopada 2018, 12:19

Wnioskując. Najlepiej korzystać z getcanoe :)

ps. Jak wylogować się z https://vault.nos.cash/ ?
Chciałbym przejść na drugie konto i niestety nie umiem. Dzięki.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 29 listopada 2018, 12:31

emdecha pisze: Wnioskując. Najlepiej korzystać z getcanoe :)

ps. Jak wylogować się z https://vault.nos.cash/ ?
Chciałbym przejść na drugie konto i niestety nie umiem. Dzięki.
Zdaje się że nie możesz się płynnie wylogowywać na inne konta, podobnie jak z portfelami desktopowymi.
Możesz na tym samym koncie stworzyć nowe adresy jednym kliknięciem lub wejść w configure i wygenerować całkowicie nowy seed/walet lub przejść do istniejącego który już masz poprzez import seed

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » czwartek, 29 listopada 2018, 13:22

Koszty prowizji dla dotacji wynoszącej 15.1 miliona dolarów przeznaczonej dla rodzin tragicznie zmarłych hokeistów z juniorskiej drużyny Humboldt Broncos w wypadku autobusowym wyniosły 0.5 mln $. To pokazuje, jak niewydajny i kosztowny jest system transferu dużych wartości pieniężnych na odległość:



Może kiedyś nadejdzie czas dla NANO, aby zalśnić w tym wymiarze?
mecenas pisze: Panowie, jak problem zostanie rozwiązany, proszę sprecyzujcie na czym polegał, jakie miał przyczyny, jak został rozwiązany i po której stronie leży wina (user, portfel, sieć, protokół)
Problem związany jest z portfelami desktopowymi, wystąpił także u mnie na Linuxie (sam się rozwiązał po jakimś czasie), nie jest problem sieci, protokołu ani użytkownika, którego w ogóle nie powinny obchodzić technikalia (niestety na razie obchodzą). Nie jest też kwestią giełdy Binance, która poprawnie wysłała środki tworząc blok nadawczy. Nigdy nie zaobserwowałem tego typu rzeczy dla portfela Canoe i innych, które u mnie działają bez zarzutu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: revo » czwartek, 29 listopada 2018, 18:19

Nano został wybrany jako oficjalny projekt Gold Label przez Binance Info!
Może wpłynie to na kurs
Obrazek
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 210
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 172
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Yogi77 » czwartek, 29 listopada 2018, 20:01

Kluka pisze: Wiadomo co się stało ze środkami skradzionymi w lutym z BitGrail? Leżą na jakimś adresie od tamtego czasu czy zostały sprzedane?
Podobno zostały sprzedane na giełdzie Mercatox:

https://www.reddit.com/r/nanocurrency/c ... _they_can/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kluka » czwartek, 29 listopada 2018, 21:31

revo pisze: Nano został wybrany jako oficjalny projekt Gold Label przez Binance Info!
nie do konca wiem co to znaczy ale to chyba dobrze ;) moze to przygotowanie pod nadchodzaca pompke. Takie male pay attention ;)
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
32
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 30 listopada 2018, 11:29

prezes pisze:


Prezes nagrał film i zadał sensowne pytania o NANO, w jaki sposób projekt ma utrzymać programistów jeśli jest tylko 5 % funduszy na rozwój projektu?
Więc odpowiadam tak jak ja to widzę, co nie znaczy że muszę mieć rację i gdzieś mogę się mylić, możemy rozpocząć dyskusję bo to ciekawy temat przyszłości krypto.

Portfel funduszy NANO na rozwój.
https://www.nanode.co/account/xrb_1ipx8 ... msrata9est

Wynika iż sprzedali około 2.5 miliona NANO z 7 milionów po cenach kilkukrotnie wyższych niż obecne, całkiem niedawno Troy Retzer odniósł się do tego na reddicie i napisał że sprzedali sporą ilość, bo biorą pod uwagę długą bessę i chcieli zabezpieczyć środki na projekt nawet na kilka lat.
Ilość jaka pozostała jest jak najbardziej motywująca dla nich i powinno im mocno zależeć aby projekt odniósł sukces ,ale wiem że ciężko porównać 5% z przykładowym 66% (xrp czy xlm.....)

Bardziej martwił bym się projektami gdzie jest kilkudziesięciu programistów, których trzeba utrzymać, w takich chwilach jak te, kiedy mamy długotrwałe spadki, dużo projektów padnie moim zdaniem właśnie z tego powodu. Rozdmuchana drużyna i ograniczone środki, które zostały przejedzone podczas hossy.

Dosłownie kilka zgranych osób w NANO buduje szkielet systemu, kiedy skończą nie będzie to wymagało już tytanicznej pracy.
Jeśli projekt nie zdobędzie popularności w przeciągu kilku lat, to już pewnie nigdy jej nie zdobędzie , do tego czasu są zabezpieczeni! Jeśli nano odniesie sukces to nie widzę problemu aby nie znalazły się środki dla kilku osób , niewiele trzeba aby utrzymać i rozwijać kod, większość pracy w kodzie NANO już została zrobiona w 4 lata przez jedną osobą , teraz jest już tylko ulepszanie.
Cała reszta , czyli rzesza programistów może zajmować się kodowaniem na własny rachunek i tworzeniem własnych projektów czy nawet budować własne korporacje, korzystające z tej technologii.
Kiedy powstała by masa zależnych podmiotów tworzących aplikacje pod NANO i przyciągnęłaby rzesze programistów, to nie widzę możliwości , aby nagle nie było komu programować głównego protokołu NANO.

Cała pozostała infrastruktura jest budowana przez społeczność programistów, która ciągle się rozwija, ludzie mają szkielet , protokół NANO i mogą na tym budować różne ciekawe rzeczy jakie im przyjdą do głowy , różnorakie portfele , gry z implementacją NANO (projekt Quake2) moduły do płatności fizycznych jak i softwarowych, wtyczki (NanoCashier BrainBlocks). Pomysłów i zastosowań wykluje się jeszcze pewnie pełno, mało kto zdaje sobie sprawę z potencjału darmowych insta transakcji.
To te podmioty powinny ciągnąc projekt w górę, niekoniecznie NANO Core team.

Jak na tym zarobić? Ano można, jest cała masa "darmowych" programów które przynoszą zyski w milionach, jedyne co trzeba zrobić to zacząć budować apkę lub jakiś produkt , najlepiej w chwili kiedy popularność jest jeszcze niska, ale z potencjałem, z czasem kiedy projekt wzbudza zainteresowanie i ludzie masowo używają twojego "darmowego" produktu możesz zarabiać miliony z dobrowolnych dotacji, reklamach, afiliacji itp...

Moduły płatności które zdobędą popularność w serwisach online zapewne będą miały jakąś mikroskopijną opłatę , wystarczy 0.01 centa i można zarabiać miliony jeśli projekt zdobędzie popularność, dlatego tyle ludzi programuje i tworzy swoje pomysły niezależnie, za dużo nie ryzykują , z reguły własny czas i pracę, widzą potencjał w projekcie i jeśli się uda to będą wygranymi, jeśli się nie uda to trudno ich nazwać przegranymi.

Odnośnie Nodów i ich utrzymania , to pisaliśmy tutaj o tym wiele razy, nie ma sensu wałkować tego ponownie.
Swoją drogą pisanie aplikacji na BTC obecnie, to dla nie jak tworzenie gier i softu na Nokie 3110.

Jak to jest w innych projektach ? przecież wiadomo że górnicy utrzymują się z fee , ale co z programistami ? przecież także podobnie jak w NANO mają ograniczone środki i nie ma tam studni bez dna? więc czemu NANO ma być tutaj wyjątkiem? tylko dlatego że wzięli sobie tylko 5% zamiast dla przykładu 66% ?

Swoją drogą w BTC nadal programują bo bitcoin nie działa i nie masz szans w takiej formie stać się środkiem płatności masowych , więc od roku cała masa programistów marnuje czasu i pieniądze na LN, coś co okazuje się bublem, to się nazywa marnowanie zasobów .... Kto ich opłaca?

Jeśli chodzi o forkowanie NANO , jedynym sposobem jest stworzenie clona NANO i nazwanie go jakoś inaczej , potem zrobienie sensownej dystrybucji i przekonanie ludzi w jakiś magiczny sposób ludzi iż to nowe NANO jest to właściwe , totalna abstrakcja , liczy się to co było pierwsze i oryginalne (jak przypadku BTC) i to gdzie siedzą programiści którzy faktycznie ten projekt stworzyli i nadal tworzą. Dlatego takie Banano może odnieść sukces dogecoina ale nic więcej.

W tej chwili rynek wycenia NANO jak śmiecia, waluta dla densystów, Bitcoin Gold a nawet Bitcoin Diamond jest wyżej , wygląda to irracjonalnie, wręcz komicznie. Mam nadzieję że rynek kiedyś otrzeźwieje.
Oczywiście jest spore ryzyko że projekt nie wypali, padnie poprzez jakiś atak, ale zauważcie że BTG miał udany atak 51% i nawet mu to pomogło, więc nie wiem jak wy, ale ja nie rozumiem tego rynku i jedyne co mi przychodzi do głowy to uzbrojenie się w cierpliwość, więc gram aktualnie na zwykłej giełdzie.
Ostatnio zmieniony piątek, 30 listopada 2018, 12:33 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: prezes » piątek, 30 listopada 2018, 12:02

@RuckenFetard, chyba największym niebezpieczeństwem obecnie jest to, że ktoś sobie skopiuje kod i zrobi super marketing i nano pójdzie w odstawkę. A co np. w sytuacji gdy główny dev umrze. Projekty które były rozwijane w 90 % przez jednego programistę źle kończyły. Przykładem może być taka giełda MtGox gdzie Mark Karpeles praktycznie sam robił wszystkie najważniejsze rzeczy, bez niego ta giełda by nie istniała albo cryptsy gdzie też jeden programista ogarniał wszystko. Nie wiem jak sprawa wygląda w innych projektach.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 30 listopada 2018, 13:01

prezes pisze: @RuckenFetard, chyba największym niebezpieczeństwem obecnie jest to, że ktoś sobie skopiuje kod i zrobi super marketing i nano pójdzie w odstawkę. A co np. w sytuacji gdy główny dev umrze. Projekty które były rozwijane w 90 % przez jednego programistę źle kończyły. Przykładem może być taka giełda MtGox gdzie Mark Karpeles praktycznie sam robił wszystkie najważniejsze rzeczy, bez niego ta giełda by nie istniała albo cryptsy gdzie też jeden programista ogarniał wszystko. Nie wiem jak sprawa wygląda w innych projektach.
Trzeba będzie Colinowy wynająć ochronę i robić regularne badania :) a tak na poważnie Colin to faktyczny mózg operacji ,ale śledząc powiadomienia z githuba wygląda na to że 4 devsów wie doskonale na czym polega kod NANO.
Roy Keene, Lee Bousfield, SergiySW i Russel Water aktywnie kodują i obecnie to oni piszą głównie te wszystkie zmiany .
Wygląda to tak jak by Colin w tej grupie pełni role koordynatora odpisując im na zasadzie " tak to jest dobre, idziemy w to " Albo "to raczej się nie nuda, możemy zrobimy to w taki sposób?..."
Reasumując to co było najgorsze do wymyślenia i napisania już zostało przez Colina zrobione, a kilka osób wsiąkło w ten kod rozumiejąc jak działa, więc wydaje mi się że jak zabraknie Colina to projekt przetrwa.

Jeśli chodzi o klony NANO które będą żerować poprzez mega reklame, to opisywałem to już kiedyś jako jedno z zagrożeń dla projektu.
Na tą chwilę projekty jakie widziałem to Banano, Nolar i jeszcze kilka innych których nazw nie pamiętam, wszystkie te projekty na głównej stronie opisywały iż korzystają z technologii NANO. Ale wiadomo jaki jest Świat i próby żerowania na tej technologii na pewno będą i biorę to pod uwagę.
Nano mnie mocno interesuje, ale byłbym szybko skończony inwestując tylko w jeden projekt.

Dodano po 38 minutach 22 sekundach:
Fajny wywiad z Parkiet TV , mądry gość z trzeźwym spojrzeniem na cały rynek, twierdzi że BTC przetrwa, ale wspomina o jego wadach, mówi także w ciekawy sposób o potencjale technologii POS.
Pomijając temat kryptowalut, czy tylko ja mam wrażenie że ten prowadząc i gość tworzą materiał dużo lepszej jakości niż Polska Telewizja?

[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 30 listopada 2018, 18:24

RuckenFetard pisze: Swoją drogą w BTC nadal programują bo bitcoin nie działa i nie masz szans w takiej formie stać się środkiem płatności masowych , więc od roku cała masa programistów marnuje czasu i pieniądze na LN, coś co okazuje się bublem, to się nazywa marnowanie zasobów .... Kto ich opłaca?
Bitmain podobno.

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
RuckenFetard pisze: Jeśli chodzi o klony NANO które będą żerować poprzez mega reklame, to opisywałem to już kiedyś jako jedno z zagrożeń dla projektu.
To jest ogólne zagrożenie każdego projektu opensource - w przypadku nano nie jest to wyjątek.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 listopada 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: ccash.pl » piątek, 30 listopada 2018, 18:25

W Gazecie Bankowej listopad 2018 pojawiła się wzmianka o Nano:

Artykuł: "Cienie padają na blockchain"

"Istnieją alternatywne rozwiązania oparte na innych algorytmach, np. IOTA czy NANO, które wykorzystują skierowany graf acykliczny (DAG) i wyróżniają się lepszą skalowalnością od blockchain, a także możliwością usuwania nieaktualnych informacji - zauważa Leszek Tasiemski."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 30 listopada 2018, 18:34

ccash.pl pisze: a także możliwością usuwania nieaktualnych informacji
Ani w nano ani w iota to nie jest możliwe. Okrojone portfele czy nody nie zmieniają faktu, że by system istniał, ktoś jednak cały rejestr musi trzymać.
Tu jak powtarzam nadal wyjątkiem jest LN.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: jaitylkoja » piątek, 30 listopada 2018, 19:08

wrip pisze:
RuckenFetard pisze: Jeśli chodzi o klony NANO które będą żerować poprzez mega reklame, to opisywałem to już kiedyś jako jedno z zagrożeń dla projektu.
To jest ogólne zagrożenie każdego projektu opensource - w przypadku nano nie jest to wyjątek.
Jeśli pojawi się lepszy projekt bazujący na architekturze NANO to:

1) minie sporo czasu zanim ktoś wdroży się i udoskonali kod NANO, wyrobi swoją markę, rozpoznawalność. Będzie potrzeba trochę czasu nim pojawi się adopcja i społeczność pracująca wokół projektu. Tutaj na uwadze należy jeszcze mieć psychologię ludzi, którzy ze względu na jakiekolwiek przeszłe zaangażowanie w projekt NANO (psychologiczna zasada zaangażowania i konsekwencji) nie przekonają się szybko do nowej, lepszej waluty - vide BTC i BCH (gdzie ten drugi był/jest dużo tańszy i szybszy). Ot, zasada pierwszeństwa.

2) z chęcią wejdę w ten nowy projekt w odpowiednim czasie, wymieniając NANO na nową krypto. Szczerze powiedziawszy nie widzę tutaj jakiegoś zagrożenia dla mnie. Więcej, widzę potencjalny zysk jaki mogę osiągnąć ja i ludzie, mając do dyspozycji jeszcze lepsze płacidło.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 30 listopada 2018, 19:22

jaitylkoja pisze: u. Tutaj na uwadze należy jeszcze mieć psychologię ludzi, którzy ze względu na jakiekolwiek przeszłe zaangażowanie w projekt NANO (psychologiczna zasada zaangażowania i konsekwencji) nie przekonają się szybko do nowej, lepszej waluty
O ile ktokolwiek zrobi takie rozpoznanie/research. Wielu inwestorów nie ma pojęcia o krypto. Kryptoentuzjastów, którzy zwracają uwagę na technikalia jest garstka. Dlatego ktoś z kasą mógłby moim zdaniem wypromować klona nano jako coś cudownego, zmieniającego rynek i odkrywczego i prześcignąć oryginalne nano w kapitalizacji. Wystarczy tylko odpowiednia kasa na marketing.
jaitylkoja pisze: z chęcią wejdę w ten nowy projekt w odpowiednim czasie, wymieniając NANO na nową krypto.
Ja jestem tego samego zdania. Nie ma co budować jakichś relacji z marką, trzeba brać to co lepsze. Jeśli kopia nano zachowa cechy oryginalnego nano, z tym, że z lepszym marketingiem to wchodzę w to.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » piątek, 30 listopada 2018, 19:45

revo pisze: Nano został wybrany jako oficjalny projekt Gold Label przez Binance Info!
Może wpłynie to na kurs
Obrazek
W trzech słowach, o co tu chodzi:
Binance rozpoczął nową inicjatywę, która ma na celu promować przejrzystość kryptowalut.
Te, które zapewniają dobry kontakt z teamem, często dokonują aktualizacji odnośnie tego, co u nich słychać.
Liczy się również precyzja i szczegółowość whitepaper, aktualizacje roadmapy oraz brak istotnych przesłanek, aby uznać projekt za oszustwo. Łatka "Binance Gold Label" ma sugerować, że waluta została dokładnie sprawdzona i nie ma dowodów, że jest scamem dowolnego rodzaju.
Inicjatywa jest w pełni charytatywna, nie są pobierane żadne opłaty za chęć dołączenia, ani za przyznanie etykietki.
Oczywiście, w ramach własnej promocji Binance nie zapomniał pochwalić się, że (ich zdaniem) są największa giełdą krypto, mają największy wolumen oraz że posiadają ponad 10 milionów aktywnych użytkowników. ;)
Dotychczas wyróżnione zostały następujące waluty, trzeba przyznać, że dość oryginalne typy:
Tron, Ontology, Aelf, Bluzelle, NULS, Gifto, Cybermiles, Skycoin, Qtum, QLC Chain, NEO, GXChain, H Cash, IOS Token, Nebulas, Quark Chain, Project Pai, Contentos, IoTeX, Wanchain, YOYOW, Digix Global, Nano, Aeron, OST, Enjin, Nexus, Genesis Vision, Verge and Zcoin.
RuckenFetard pisze: Dosłownie kilka zgranych osób w NANO buduje szkielet systemu, kiedy skończą nie będzie to wymagało już tytanicznej pracy.
Jeśli projekt nie zdobędzie popularności w przeciągu kilku lat, to już pewnie nigdy jej nie zdobędzie , do tego czasu są zabezpieczeni! Jeśli nano odniesie sukces to nie widzę problemu aby nie znalazły się środki dla kilku osób , niewiele trzeba aby utrzymać i rozwijać kod, większość pracy w kodzie NANO już została zrobiona w 4 lata przez jedną osobą , teraz jest już tylko ulepszanie.
Cała reszta , czyli rzesza programistów może zajmować się kodowaniem na własny rachunek i tworzeniem własnych projektów czy nawet budować własne korporacje, korzystające z tej technologii.
Kiedy powstała by masa zależnych podmiotów tworzących aplikacje pod NANO i przyciągnęłaby rzesze programistów, to nie widzę możliwości , aby nagle nie było komu programować głównego protokołu NANO.
Bardzo odważna teza, patrząc na to, że dziadek Bitcoin po niemal 10 latach swego istnienia wciąż posiada bardzo dużą liczbę aktywnych devów.
RuckenFetard pisze: Pomijając temat kryptowalut, czy tylko ja mam wrażenie że ten prowadząc i gość tworzą materiał dużo lepszej jakości niż Polska Telewizja?
Cała rzesza kanałów na YT trzyma znacznie wyższy poziom, niż TV :D
jaitylkoja pisze: z chęcią wejdę w ten nowy projekt w odpowiednim czasie, wymieniając NANO na nową krypto. Szczerze powiedziawszy nie widzę tutaj jakiegoś zagrożenia dla mnie. Więcej, widzę potencjalny zysk jaki mogę osiągnąć ja i ludzie, mając do dyspozycji jeszcze lepsze płacidło.
wrip pisze: Ja jestem tego samego zdania. Nie ma co budować jakichś relacji z marką, trzeba brać to co lepsze. Jeśli kopia nano zachowa cechy oryginalnego nano, z tym, że z lepszym marketingiem to wchodzę w to.
Czasami lepsze jest wrogiem dobrego. Gdzieś powinien być ten moment olśnienia, że coś jest wystarczająco dobre. Ciężko mi sobie wyobrazić alternatywny system płatności, gdzie każdego dnia musisz drżeć o to, czy coś nowego nie skaże Twojej waluty na zagładę, bo Shakira czy inna Katy Perry zrobiła sobie z tym fotę. Utrzymując taki system działania (skakanie z kwiatka na kwiatek) napędzamy spekulację, ubijamy adaptację.
Trochę taki ślepy zaułek.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości