Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:38

wrip pisze: Bo przecież nie ważne jak mówią, ważne że mówią
Aż tak źle z NANO?
:mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:45

U mnie ten cały wallet w ogóle nie działa win/64. Zwyczajnie się zacina i nie da się nawet go obczaić od środka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:54

@amneziahaze, bez dysku SSD jest ciężko to używać.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 20 kwietnia 2018, 18:23

mecenas pisze: Aż tak źle z NANO?
Źle jest z jego marketingiem, a raczej z brakiem marketingu :P dlatego ja naganiam charytatywnie :D

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
@amneziahaze, a ten wallet to jaki masz? Wczoraj bodajże wyszedł najnowszy - to z nim masz problem?

Poza tym lepiej korzystać w lekkich walletów typu https://getcanoe.io/download/
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 kwietnia 2018, 19:14

@wrip, 11.2 beta

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Kulfon » piątek, 20 kwietnia 2018, 19:50

Wiadomo coś kiedy będzie można wypłacić nano z bitgraila?

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Mosteque » piątek, 20 kwietnia 2018, 19:57

:D

Ale które Nano, te ukradzione?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 20 kwietnia 2018, 20:00

amneziahaze pisze: 11.2 beta
To stary masz. Zaktualizuj do najnowszego v12.

@Kulfon, nic nie wypłacisz, możesz dołączyć pewnie do pozwu zbiorowego, którego prawników opłaca fundacja nano :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: bitmon » piątek, 20 kwietnia 2018, 20:28

na stronie https://nano.org/en jest nadal 11.2! także puki co kiepsko coś działa ten wallet. Także na jakieś stronie podanej na tym forum zdobyłem nano i niby wysłano na mój adres ale od 3 dni synchronizuje sie wallet i nie widać monet.

może ktoś testowo wysłać drobnice na ten adres? Odeśle w ramach testu
xrb_1c967ucje1nket9htns394a7ghhj1m8ytho1k4gok3qan8bnfxtj1ioaf4xk

Zaczyna giglać. Dużo cierpliwości mam ale za dużo cyrków. Stellarem nie miałem takich problemów choć stellar w porównaniu do nano blado wypada. Kilka sprawa bardzo mi się w stelarze nie podoba. Stąd chce mocno potestować nano.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » piątek, 20 kwietnia 2018, 20:34

@bitmon, tu masz https://www.nanofaucet.org/ wypełnij captchę i w ciągu kilku sekund będzie na koncie.

Aha, z uwagi na dosyć dużą aktualizację universal block explorery nano mogą nie działać prawidłowo. Tak samo wszystkie wallety niezgodne z universal block nie będą widziały przelewów przychodzących.

A tu jest wersja v12 walleta https://github.com/nanocurrency/raibloc ... /tag/V12.0

I szczerze polecam androidową wersję walleta https://play.google.com/store/apps/deta ... nanowallet oraz wallet canoe https://getcanoe.io/download/
Jak również można do małych kwot testowo używać walletów przeglądarkowych https://nanowallet.io/ które dają kontrolę nad seedem.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:20

Jak ktoś nie jest przekonany do NANO, proponuje zrobić to co napisał Wrip, zainstalować portfel Canoe oraz wygenerować drugi portfel na https://nanowallet.io/ , następnie "popingajcie" sobie za darmo jednym nano dla zabawy), ja bardzo mile wspominam to doświadczenie :)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:03

Wyszła łatka do V12 , jak ktoś uparł się aby korzystać z portwela NANO, który jest ciągle w wersji developerskiej to powinien mocno odczuć poprawę.
Szczegóły zmian i link do pobrania
https://github.com/nanocurrency/raibloc ... /tag/V12.1

Tak czy inaczej polecam lekki portfel Canoe, który też właśnie dostał update 0.3.7 :
Link:
https://getcanoe.io/2018/04/19/canoe-go ... locks.html

Swoją drogą po ostatnich dużych zmianach w kodzie Nano, do porwanego działania Caone wymagana jest wersja 0.3.6!

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:13

Aktualizacja:
Binance wznowił wpłaty i wypłaty

Pojawił się interesujący wątek o NANO marketingu, a raczej o jego kompletnym braku. Wychodzi na to że w Azji NANO jest kompletnie nieznane i to właśnie z Azji ciągną największe pompy, przykład XRP.
Padają tam też argumenty i takich produktach jak TRON oraz IOTA które są pchane mocno do góry tylko i wyłącznie dzięki marketingowi, Tron nie ma żadnego produktu , tylko pomys.
IOTA nadal nie działa poprawnie, nadal nie udało się naprawić tych problemów które są w IOTA od początku!..... jak widać obiecanki, niepotwierdzone zapowiedzi współpracy ciągną kurs do góry, wystarczy na przykład podjudzać tłum od pół roku o tajemniczym projekcie Q i wszyscy chodzą w skowronkach.

Twórcy NANO mają od początku inne nastawienie, chcą wystartować z jakimkolwiek marketingiem w chwili kiedy NANO będzie kompletne, co zdaje się właśnie następuje.
Link do tego wątku


Jeden z Devów "Troy" w skrócie piszę tam iż zapowiadali wiele razy iż mają zamiar skupić się na marketingu po wydaniu "Universal Blocks" oraz lekkich portfeli , ponieważ twórcy są kompletnie "zapchani" aktualnymi ulepszeniami XRB.
Tak więc mają plan mocnego wyjścia z promocją , zwłaszcza na Azje, ponieważ NANO tam kompletnie nie istnieje.
Jest też pomysł pierwszej konferencji NANO, prawdopodobnie z Colinem na czele.
Wszystko to wygląda dla mnie bardzo racjonalnie i pozytywnie, osobiście nie dopingował bym żadnemu projektowi który skupia się w większości na reklamie i promocji a resztę środków przeznacza na rozwój projektu.


Reasumując, jak dla mnie jest mocno pozytywnie, kurs NANO ma się dobrze biorąc po uwagę:
  • Zerowy marketing
  • Ostatnie 2 tygodnie bez wypłat i wypłat na giełdach (po poważnych modyfikacjach w kodzie).
  • Mega FUD po BITGRAIL, faktycznie wiele ludzi jest w dramatycznej sytuacji, nie dziwne iż atakują cokolwiek co ma wspólnego z XRB, dopuszczam nawet myśl iż mógł być celowy atak na ten projekt i próba dyskredytacji.
  • Plotki o pozwie zbiorowym nie tylko przeciwko właścicielowi giełdy Bitrgail, ale także przeciwko twórcom XRB.
    Nadal nie wiadomo gdzie znajdują się stracone środki z giełdy Bitgrail, to szkodzi NANO, mam nadzieję iż ta sprawa będzie miała finalnie pozytywny wydźwięk.

Jeszcze jeden ważny fakt o którym nikt jeszcze nie mówi :)... Colin Lemahiu kilka razy był pytany o prywatność w NANO i stwierdził że bardzo podoba mu się idea prywatności w krypto, zajmą się tym po ukończeniu podstawowe funkcjonalności NANO, zadeklarował iż będzie myślał na rozwiązaniem problemu prywatności w NANO, napisał to sam twórca kodu, więc raczej taka opcja istnieje.....

Jedna z wypowiedzi Colina na ten temat:

Wypowiedz 4 miesiące temu:

"I love the concept of privacy in the network and it's a hard thing to do right. Any solution used would need to be compatible with our balance-weighted-voting method which means at least we'd have to know how much weight a representative has even if we're hiding actual account balances.
"To be fully anonymous it would have to be hide accounts, amounts, endpoints, and also timing information; with advanced network analysis the timing is the hardest thing to hide. Hopefully some day we can figure out an efficient privacy solution though the immediate problem we can solve is making a transactional cryptocurrency so we're focusing on that."


Wypowiedz 5 dni temu:

No we'll never support a data payload in the protocol either explicitly or implicitly if people start packing data in places. Though if we find a privacy solution we'll implement it system-wide. One of the issues all cryptos face is the long-term data storage footprint and we're going to work to eliminate storing or repeating of any data unrelated to value transfers. It's very likely that anyone attempting to store data in the Nano network will find their system failing at some point in the future. We recommend against anyone trying to store data in Nano and instead use a protocol that will give data storage guarantees.

Jeśli to wszystko będzie oficjalne, to NANO może zagrażać naprawdę wielu projektom, być może czekają nas jeszcze kolejny afery w stylu BITGRAIL ;/ .
Jedno jest pewne , będzie pewnie interesująco, na przemian FUD, drama oraz HYPE :)

Po napisaniu tego posta przypomniał mi się jeszcze jeden fakt.
Nano jest w tej chwili w fazie przeglądu przez Firmę Ledger
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 kwietnia 2018, 13:48 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:28

Co do prywatności to wątpię by było tak dobre jak w wyspecjalizowanych do tego kryptowalutach. Mnie by wystarczyło coś na kształt miksera, by nie było wiadomo ile mam tych nanosów robiąc zwykły przelew. Teraz trzeba się bawić z wysyłaniem na giełdę by jakoś ukryć swój stan posiadania.

Prywatność na pewno nie będzie priorytetem dla nano, a na pewno nie na tym etapie, jest jeszcze dużo do zrobienia, chociaż podstawowe sprawy jak wallety, universal block, kompatybilność z walletami sprzętowymi, pruning (tego jeszcze nie ma, ale po wydaniu universal block to pewnie jest następne w kolejce) są już załatwione.

Nano założyło, że chce skalować się na głównym łańcuchu w odróżnieniu od BTC, dlatego musi konkurować z BCH w kwestii ilości zajmowanego przez fullnody miejsca oraz wysyłanych i odbieranych danych. Bo te dwa czynniki to nadal w mojej ocenie pewnym problemem skalowania on-chain. I chociaż teoretycznie postęp technologiczny może nadążać z tanią powierzchnią dyskową oraz szybkością łącz to lepiej minimalizować ich wykorzystanie.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:33

@RuckenFetard, byc moze nikt nie widzi w tym potencjalu i dlatego nie ma maeketingu..Myslisz ze marketing Iota to sam wewnetrzny team robi?:p
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: wrip » czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:36

adam1226 pisze: byc moze nikt nie widzi w tym potencjalu i dlatego nie ma maeketingu
:mrgreen:
adam1226 pisze: Myslisz ze marketing Iota to sam wewnetrzny team robi?:p
A niby kto, zespół BCH?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:53

adam1226 pisze: @RuckenFetard, byc moze nikt nie widzi w tym potencjalu i dlatego nie ma maeketingu..Myslisz ze marketing Iota to sam wewnetrzny team robi?:p
Adam, skoro tak ostro zacząłeś i widać konsternacje, to może napisz jakiś konstruktywny argument.
Napisz w czym IOTA jest leprza od NANO , pomijając marketing i ten "tajemniczy" projekt Q .
Napisałeś że NANO nie ma marketingu bo nie ma potencjału :) Napisz dlaczego nie ma potencjału?
Przecież XRB działa tak jak miała działać IOTA w założeniach, z tym wyjątkiem że działa poprawnie już teraz!

Jak na razie twój argument wygląda dokładnie tak " IOTA jest super bo jestem w nią załadowany a konkurencja jest bee"

Inwestowałem i używałem IOTA przez dłuższy okres czasu i jest dla mnie mega niestabilna, bardzo wolne przelewy, w mojej ocenie w tej chwili jest to marketingowy HYPE i tyle.
Projekt może mieć potencjał jak najbardziej, ale tak jak napisałem, nie udało się twórcom do tej pory naprawić najpoważniejszych mankamentów IOTY, czyli portfele i transfery środków, ale za to dumnie ogłaszają wielkie plany, rzekome współprace i nawet coś zupełnie odjechanego , epickiego , trzymanego w wielkiej tajemnicy, czyli wielki projekt Q , uważam to za dziecinne i nieprofesjonalne zachowanie twórców IOTY.

Moim zdaniem najpierw powinno się mieć działający produkt, potem doprowadzić współprace z korporacjami do faktu!
Dopiero potem to ogłaszać, twórcy IOTY robią to wszystko na odwrót! co oczywiście jest bardzo popularną zagrywką w świecie krypto i to faktycznie działa!

Czekam na twoje argumenty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: adam1226 » czwartek, 26 kwietnia 2018, 14:31

Po prostu staram się podchodzić realnie, a nie wydaję mi się, żeby te wszystkie koncerny dały się tak po prostu nabrać na bajki ze strony teamu IOTA* (inna sprawa jaka jest rzeczywista skala ich zaangażowania)

*IOTA podałem tu jako przykład równie dobrze możnaby tu wstawić któryś z innych coinów z grona największych beneficjentów minionej hossy, z zainteresowaniem wielkich koncernów.

Z drugiej strony, to że teraz działają jakieś podstawowe funkcjonalności projektu nie musi gwarantować, że będą działać kiedy sieć się rozrośnie i skomplikuje... A wspomniani "duzi inwestorzy" niekoniecznie muszą oczekiwać natychmiastowych efektów.

W każdym razie skłaniam się do uzupełnienia swojego altfolio o XRB ale najpierw poszukam krytycznej obiektywnej oceny ;>.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: Mosteque » czwartek, 26 kwietnia 2018, 14:39

Wydaje mi się, że jedyne argumenty krytyczne dotyczą tego, że transakcje są darmowe. Brak bodźca do stawiania nodów i pomagania w obsłudze sieci. Inni płacą, więc ludzie idą tam, gdzie mogą zarobić.
Tak to widzę.

Ale jest na to wiele kontrargumentów oczywiście. Ja tam mam trochę XRB i trzymam. Bo jak na razie to lepszego coina do przesyłania forsy nie widzę.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 12:30

https://www.zerohedge.com/news/2018-04- ... old-either

Ciekawy wywiad z David Teppererm, to inwestor miliarder, wywiad zamieszczony między innymi na poczytnym i niezależnym blogu zerohedge.com

David odniósł się do krypto, w skrócie krypto postrzega jak złoto handlu, wartość crypto z kopania jest dla niego żadna, to co powinno nadawać wartość to szybkość transferu środków, szkoda że chyba nawet nie zdaje sobie sprawy iż można to już nawet zrobić za darmo ....

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości